Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Razboiul din Irak Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Razboiul din Irak Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Razboiul din Irak Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Razboiul din Irak Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Razboiul din Irak Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Razboiul din Irak Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Razboiul din Irak Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Razboiul din Irak

    In jos 
    5 participanți
    AutorMesaj
    livius
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 289
    Varsta : 45
    Puncte : 290
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 7:26 am

    Cine sunt invingatorii si cine sunt invinsii?

    Sunt oare "invingatorii" cu adevarat invingatori?

    Un mic bilant:

    - Shiiti au drepturi politice si au majoritate parlamentara ceea ce in vremea lui Satan Hussein nu aveau!
    - Kurzii au autonomie si bunastare cum nu au avut niciodata in istorie !
    - Diferite grupuri de fanatici religiosii si organizatii teroriste ...au gasit teren prielnic in mocirla Irakiana si se manifesta "democratic" ucigand vanzatorii de prin piete!
    - Americanii care au controlul dorit asupra rezervelor de petrol aflate mai ales in mana kurzilor ...si-au atins obiectivul !
    - Fanatismul religios si terorismul ...sunt invingatori necontestati!
    Poate mai sunt si alti invingatori ...dar mie imi scapa!

    Exista si pierzatori: POPORUL IRAKIAN

    - prea prost si incult ca sa isi doreasca democratia!
    - Ca se fanatizeaza religios intrand in Axa Raului a vesnicilor invinsi!
    - Ca si-a pierdut TARA ...ptr ca Irakul nu mai este tara ci o adunatura de enclave politico-mafiote-religioase!

    mai multe aici: http://www.iraqdaily.com/
    Sus In jos
    Efrit
    Pedestras
    Pedestras
    Efrit


    Numarul mesajelor : 62
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 24/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 12:41 pm

    livius draga, esti un prost si un incult, imi pare rau dar nu m-am putut abtine!
    de mai bine de cinspe ani poporul irakian traieste sub bombe, hartuit, infometat, dezorganizat, invrajbit, torturat, masacrat, jefuit de americani iar tu indraznesti sa spui ca sunt niste oameni prea prosti ca sa-si doreasca democratia? pai draga, nu pot sa fac altceva decat sa repet: esti un prost si un incult. du-te si buchiseste reclama de pe cutia de coca cola si nu-ti mai da cu parerea despre lucruri pe care le-ai invatat ca un papagal de pe fox news.
    Sus In jos
    livius
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 289
    Varsta : 45
    Puncte : 290
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 6:44 pm

    Efrit a scris:
    livius draga, esti un prost si un incult, imi pare rau dar nu m-am putut abtine!
    Multumesc pentru complimente! ...esti o draguta!
    Citat :

    de mai bine de cinspe ani poporul irakian traieste sub bombe, hartuit, infometat, dezorganizat, invrajbit, torturat, masacrat, jefuit de americani iar tu indraznesti sa spui ca sunt niste oameni prea prosti ca sa-si doreasca democratia?
    Nu o spun eu ..ci o spun ei insisi !
    In plus de asta ...dupa cum ne este dat zilnic sa vedem ... bombele nu vin de la americani, iar dezbinarea, invrajbirea si dezorganizarea ...constituie partea naturala a arabilor ...la care putem adauga si viclenia, parsivismul si intoleranta!

    Citat :

    pai draga, nu pot sa fac altceva decat sa repet: esti un prost si un incult. du-te si buchiseste reclama de pe cutia de coca cola si nu-ti mai da cu parerea despre lucruri pe care le-ai invatat ca un papagal de pe fox news.

    Ca sunt incult din punctul de vedere al "necivilizatiei arabe" sunt extrem de acord ...dar asta nu inseamna ca nu am curajul sa fac un concurs pe teme de cultura generala cu vre-o zece "culte" ca tine pe un program de trivia (daca sti ce e aia)pe care il doresti tu!
    In plus de asta ar fi fost mai cult ...sa iti prezinti argumentele ...decat sa ma complimentezi!
    Sus In jos
    Efrit
    Pedestras
    Pedestras
    Efrit


    Numarul mesajelor : 62
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 24/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 12:43 pm

    pune mana pe niste carti si citeste, n-am timp sa dau lectii de istorie. ia arhivele mai multor ziare cu orientari politice diverse, incepand cu 1992 si fa-ti o idee singur.
    Sus In jos
    Ada_Pal
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 297
    Varsta : 53
    Localizare : ...........
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 22/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 1:41 pm

    Ce parere ai Evrit de ultimul discurs al lui Bush (monkey )in Cnezet Israelian???

    Americanii spun ca e unicul presedinte din istoria Americii care a tinut un discurs religios la un eveniment de o cu toata alta natura.Cica Israelul e poporul Ales...si l-au dat si lacrimile saracu'....
    Iti dai seama,Evrit ,ca in ziarul Heretz,scrie ca ar fi mult mai potrivit Bush ca presedinte al Israelui decit Olmert Insusi???? rendeer
    iti dai seama cine conduce lumea si spre ce ne indreptam???

    Mi-a placut mult insa de arabii din cnezet ca s-au ridicat inainte de-a incepe el si au parasit sala.


    Culmea e ca majoritatea sunt de partea celor blonzi,curatei,parfumati cu ochi albastri,cu papionul la gitlej.
    Cit despre astia mai lesinati de foame,negri cu parul cirliontat si muci la nas ,reprezinta un pericol mondial-Ciuma Verde-(o numea unul );nu merita decit OSUL aruncat de ONU la semnalul evreilor ,inchiderea gurii definitiv daca indrazneste sa-si aminteasca de cei 5 milioane de refugiati palestinieni,sau cei citiva zeci de mii din puscariile evreiesti(copii,femei,tineri)ce mor de boli de piele pe baza de igiena.
    Si doamne-Doamne ce mai lupta saracii sa creeze stat palestinian....insa mai mult pe luna ca pe Pamint linga sionisti nu vad sanse.
    Sus In jos
    Efrit
    Pedestras
    Pedestras
    Efrit


    Numarul mesajelor : 62
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 24/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 2:00 pm

    ada, bush e un cimpanzeu. discursul lui este de fapt cel al papusarilor care il actioneaza de la spate: wasp-ii lui, sionistii si fabricantii de arme. nici nu-mi mai dau cu parerea...
    Sus In jos
    Ada_Pal
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 297
    Varsta : 53
    Localizare : ...........
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 22/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 2:06 pm

    Eu te intreb pe tine,unica din tot forumul asta care CUNOASTE ...................daca cei manevrati de biesrica sau alte culte sunt inselati si "orbi"cum s-or numi soro cei de pe forum care sustin aberatiile de care te-ai saturat si tu??Astia sunt mai putin orbi,mai putin manevrati???
    Sus In jos
    cactus
    Pedestras
    Pedestras
    cactus


    Numarul mesajelor : 63
    Localizare : nu spui
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 3:41 pm

    Razboiul din Irak 111Amuzant - aici se lasa cu gâlceavă....
    Sus In jos
    livius
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 289
    Varsta : 45
    Puncte : 290
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 7:32 pm

    Efrit a scris:
    pune mana pe niste carti si citeste, n-am timp sa dau lectii de istorie. ia arhivele mai multor ziare cu orientari politice diverse, incepand cu 1992 si fa-ti o idee singur.
    Sa fi tu sanatoasa!
    Dar pe mine problema irakiana ma tine treaz din 1991 si nu din 1992!

    Multumesc oricum ptr sfat ...dar se pare ca e mai valabil ptr tine!
    Sus In jos
    livius
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 289
    Varsta : 45
    Puncte : 290
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 7:34 pm

    Ada_Pal a scris:
    Eu te intreb pe tine,unica din tot forumul asta care CUNOASTE ...................daca cei manevrati de biesrica sau alte culte sunt inselati si "orbi"cum s-or numi soro cei de pe forum care sustin aberatiile de care te-ai saturat si tu??Astia sunt mai putin orbi,mai putin manevrati???

    Din punctul tau de vedere ...poate DA!

    Dar oricum ... atunci cand te bazezi pe argumente sustinute de stinta ...si le opui dopar ceea ce crezi tu ..."orbirea" adusa de stiinta este ceva mult mai pozitiv decat lumina adusa de minciuna!
    Sus In jos
    Efrit
    Pedestras
    Pedestras
    Efrit


    Numarul mesajelor : 62
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 24/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 2:25 pm

    ada, dupa parerea mea, in cazul lui bush, religia este un simplu pretext care ascunde interese mult mai prozaice (bani, putere)si idei mult mai grave (rasism, xenofobie). religia americana este un amestec de protestantism "aranjat" in functie de nevoiele celor puternici, de manipulare ideologica intensiva, de consum excesiv, de xenofobie, de ignoranta si de prost gust. americanii se chinuie de cativa ani sa converteasca omenirea la modul lor de viata scarbos ale carei mamele sunt banul si propaganda. si au cam reusit... uite de exemplu ce au facut americanii din romania si din romani: o tara sinistra plina de beton, de prosti, de gunoaie de coca cola si macdonalds, condusa de o gasca de bisnitari scarbosi si populata cu cateva milioane de bieti oameni pauperizati, fanatizati, indobitociti si manipulati. e mai nesanatos decat pe vremea lui ceasca.
    deci, ca sa revenim la subiect, oamenii sunt efectiv manipulati, dar nu direct de biserica ci de politicienii care recunosc in religie cea mai eficace metoda de imbecilizare colectiva. acesti politicieni ar dori ca biserica sa-si recapete puterea de a domina vointele oamenilor, de a-i reduce la niste culpabilitati si de a le inchide gura pe veci. crezi ca bush crede in dumnezeu? ma indoiesc. bush crede in cursul petrolului, in bun texan cu interese in domeniu.
    societatea umana in ansamblu este dirjata de cateva mii de animale hidoase: bancheri, fabricanti de arme, mari industriali, care si-au pus in posturi chieie niste oameni de paie - bush este unul dintre ei - si care nu traiesc decat ca sa acumuleze iar si iar bunuri, nu pe spinarea unor oamni, ci ale unor natiuni sau chiar continente... americanii au muls america de sud, europeenii au muls africa si asia, iar religia a fost totdeauna una dintre uneltele cele mai eficace ale colonizarii/influentei, atat ca element "dezbinator" (india, afganistan, irak) cat si ca element opresiv (oceania, maghreb, africa neagra).
    religia, oricare ar fi ea inrobeste si orbeste omul. religia este cea mai eficace unealta politica.
    Sus In jos
    Efrit
    Pedestras
    Pedestras
    Efrit


    Numarul mesajelor : 62
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 24/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 2:27 pm

    livius, mie mi se rupe de datele exacte, ce mi-e 91 ce mi-e 92. nu-ti fa iluzii, faptul ca retii date exacte nu face din tine o persoana inteligenta si instruita.
    Sus In jos
    livius
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 289
    Varsta : 45
    Puncte : 290
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 3:06 pm

    Efrit a scris:
    ada, dupa parerea mea, in cazul lui bush, religia este un simplu pretext care ascunde interese mult mai prozaice (bani, putere)si idei mult mai grave (rasism, xenofobie).
    Daca te asculta careva poate chiar crede ca saracul Bush nu are putere si ca acus vine puternicul Sadam Hussein sa-l scoata din groapa in care sa ascuns de 6 luni de frica, bietul Bush!
    Citat :

    religia americana este un amestec de protestantism "aranjat" in functie de nevoiele celor puternici, de manipulare ideologica intensiva, de consum excesiv, de xenofobie, de ignoranta si de prost gust.
    Parca religia islamica este altfel???

    Ce nu poti tu pricepe este faptul ca SUA este primul stat MASONIC din istorie ...adica profund antireligios ...dar care tolereaza si religia (care nu are puteri directe ca in tarile islamice) din cauza faptului ca valoarea ei suprema este DEMOCRTATIA si LIBERTATEA ... si astfel vedem ca SUA, tocmai din cauza acestui fundament, este cel mai puternic si bogat stat din lume!
    In plus de asta vedem clar, ca de atata rau cat e in SUA si occident,fug musulmanii cu milioanele de binele de acasa ... si nici unu nu vrea inapoi la "bine"!

    Razboiul din Irak Moz-screenshot-6
    Citat :

    o tara sinistra plina de beton, de prosti, de gunoaie de coca cola si macdonalds, condusa de o gasca de bisnitari scarbosi si populata cu cateva milioane de bieti oameni pauperizati, fanatizati, indobitociti si manipulati. e mai nesanatos decat pe vremea lui ceasca.
    Huraaa ...ceausescu PCR ...ceausescu PCR !
    Pacat ca a murit ceausescu ca te-ar face academiciana!

    Ai uitat sa mai adaugi populata de sinucigasi, care vin anual cu milioanele din America de Sud, Europa, Africa sau Asia ...bineinteles sa se lase casapiti de macelarul american !
    ... hai mai fata ...tu chiar umblii in maini ca ti se pare normalitatea intoarsa cu fundul in sus?
    Ridicate in picioare ca sa o vezi corect ...adica asa cum este!
    Citat :

    societatea umana in ansamblu este dirjata de cateva mii de animale hidoase
    ... Numite oameni!
    Citat :

    bancheri, fabricanti de arme, mari industriali, care si-au pus in posturi chieie niste oameni de paie - bush este unul dintre ei -
    Ce noroc cu regii, seicii, emirii si dictatorii din tarile musulmane care locuiesc in bordeie de chirpici si dau pe gratis petrolul omenirii ...din cauza ca Allah nu a fixat un pret fix!

    Citat :

    religia, oricare ar fi ea inrobeste si orbeste omul. religia este cea mai eficace unealta politica.
    Ai vazut ca ai ajuns la vorba mea!
    America e altfel ptr ca este Primul Stat Masonic ...si asta inseamna automat Antireliogios!
    Deci ai inteles din ce cauza este primul in absolut toate aspectele, cultural, intelectual, unde competenta, harnicia si moralitatea este prima cerinta legitima de la fiecare care se crede OM!
    Sus In jos
    Efrit
    Pedestras
    Pedestras
    Efrit


    Numarul mesajelor : 62
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 24/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 12:32 pm

    fugi mai d-aici ca nu pricepi nimic. ai mancat numai cheeseburger de cand te-a intarcat mama.
    Sus In jos
    livius
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 289
    Varsta : 45
    Puncte : 290
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 5:49 pm

    Efrit a scris:
    fugi mai d-aici ca nu pricepi nimic. ai mancat numai cheeseburger de cand te-a intarcat mama.
    Tu chiar poti crede una ca asta?

    Ah asa se explica de ce vezi totul atat de "logic"!

    Oare cum iti explici tu ca America ...asa negativa cum o vezi ...este cea mai bogata si cea mai puternica tara de pe planeta ...prima din aproape toate punctele de veder e... si macar cu 20 ani inaintea Europei ...cea pe care tot America a eliberat-o de tiranii si dictaturi ... si care totusi e in urma ei?
    Despre camilari ...nici nu vorbesc ...caci ei exista pe planeta doar pentru a aduce nenorociri ...caci e bine stiut ca intre toate personajele religioase ...profetul este singurul care cere sa se ucida necredinciosii in numele lui Allah!

    Gasesti ca asta e mai bine?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 9:49 pm

    Iata ultimul atac al razboiului din Irak:

    https://www.youtube.com/watch?v=qSfRlRwiBbw&feature=related
    Sus In jos
    Efrit
    Pedestras
    Pedestras
    Efrit


    Numarul mesajelor : 62
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 24/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeSam Mai 24, 2008 8:38 am

    de cincizeci de ani, america investeste bugetul dedicat educatiei si dezvoltarii sociale in armament, de aia e cea mai puternica tara. pentru ca are pusca cea mai sofisticata pentru care a luat pita de la gura la milioane de oameni. si pentru ca de cincizeci de ani provoaca razboaie si conflicte, baga zazanie, intarata fanatici ca sa-si extinda hegemonia. raboaiele consuma arme, deci economia americana produce la randament maxim. america este pe primul loc din punct de vedere economic si asta se datoreaza celor cateva milioane de oameni pe care i-au masacrat de doua sute de ani incoace : indieni pentru pamant, negri redusi in sclavie, irakieni pentru petrol, ca sa nu mai vorbim de uneltirile din america de sud, unde au sustinut dictaturi militare...
    livius, retrag ce am zis: nu esti prost, esti nimic.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeSam Mai 24, 2008 1:33 pm

    Efrit a scris:
    de cincizeci de ani, america investeste bugetul dedicat educatiei si dezvoltarii sociale in armament, de aia e cea mai puternica tara. pentru ca are pusca cea mai sofisticata pentru care a luat pita de la gura la milioane de oameni. si pentru ca de cincizeci de ani provoaca razboaie si conflicte, baga zazanie, intarata fanatici ca sa-si extinda hegemonia. raboaiele consuma arme, deci economia americana produce la randament maxim. america este pe primul loc din punct de vedere economic si asta se datoreaza celor cateva milioane de oameni pe care i-au masacrat de doua sute de ani incoace : indieni pentru pamant, negri redusi in sclavie, irakieni pentru petrol, ca sa nu mai vorbim de uneltirile din america de sud, unde au sustinut dictaturi militare...
    livius, retrag ce am zis: nu esti prost, esti nimic.
    Ai prea multe lectii comuniste incarcate pe hardul tau!

    Oare nu ai auzit pana acum nimic despre felul in care se gandeste (pragmatic) si se munceste (eficient) in SUA!

    Pai de ce nu a ajuns URSS cea mai dezvoltata societate a planetei ...ca si aia tot de ceea ce spuneai mai sus s-au preocupae?

    Diferenta intre cele doua tari (sisteme) este ca americanii au trait si traiesc in democratie si bunastare ...si rusii tai(pe care nu ii vezi) ....in necivilizatie, betii si mizerie!
    In plus de asta ...nu uita ca fara americani ...azi in Europa ... poate spargeai si tu, pietre cu tarnacopul in lagarele profetului Hitler!
    Sus In jos
    Efrit
    Pedestras
    Pedestras
    Efrit


    Numarul mesajelor : 62
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 24/04/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeLun Mai 26, 2008 11:13 am

    fara americani, europa ar fi fost un continent sovietic, ceea ce americanii nu ar fi permis niciodata. nu au venit sa-i salveze pe europeni de hitler, au venit sa-i contreze pe rusi. si ce mi-e viata in sua, ca mi-e viata in uniunea sovietica... tot un rahat. fiecare pute altfel, dar put amandoua. iar putoarea nu este datorata doctrinelor in sine ci impingerii lor la extreme. pe hardul meu nu sunt incarcate lectii comuniste draga, ci putina cultura generala, istorie, sociologie... si prefer un pradator sincer si fioros unui pradator in blana de oaie.
    americanii nu traiesc in democratie si bunastare, ci in consum iresponsabil, poluare, intrigi, propaganda si paranoia. 80% din americani merg la biserica - sunt niste oi cu ifose. iar profetul hitler i-a invatat multe lucruri pe prietenii tai americani. apartheidul de exemplu, pana pe la sfarsitul anilor 60...
    Sus In jos
    cactus
    Pedestras
    Pedestras
    cactus


    Numarul mesajelor : 63
    Localizare : nu spui
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMier Aug 13, 2008 3:53 am

    Off topic dar tot din zona aia: Socialism...

    http://jocurileolimpice2008.ro/emain/articolul/816314/Chinezariile-Olimpiadei-de-la-Beijing

    no comment ca oricum itzi se face greatza. Inca o dovada palpabila si de netagaduit ca socialismul si derivatele sale nu sunt decat masca Raului


    Ultima editare efectuata de catre cactus in Mier Aug 13, 2008 4:02 am, editata de 1 ori
    Sus In jos
    cactus
    Pedestras
    Pedestras
    cactus


    Numarul mesajelor : 63
    Localizare : nu spui
    Puncte : 0
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitimeMier Aug 13, 2008 4:01 am

    Efrit a scris:
    fara americani, europa ar fi fost un continent sovietic, ceea ce americanii nu ar fi permis niciodata. nu au venit sa-i salveze pe europeni de hitler, au venit sa-i contreze pe rusi. si ce mi-e viata in sua, ca mi-e viata in uniunea sovietica... tot un rahat. fiecare pute altfel, dar put amandoua. iar putoarea nu este datorata doctrinelor in sine ci impingerii lor la extreme. pe hardul meu nu sunt incarcate lectii comuniste draga, ci putina cultura generala, istorie, sociologie... si prefer un pradator sincer si fioros unui pradator in blana de oaie.
    americanii nu traiesc in democratie si bunastare, ci in consum iresponsabil, poluare, intrigi, propaganda si paranoia. 80% din americani merg la biserica - sunt niste oi cu ifose. iar profetul hitler i-a invatat multe lucruri pe prietenii tai americani. apartheidul de exemplu, pana pe la sfarsitul anilor 60...

    Da si nu; la inceput, ofensiva a fost impotriva hitlerishtilor; rushii si-au dat arama pe fatza odata cu luptele pentru Berlin; de atunci, Churchill a devenit sceptic; la asta mai potzi adauga reactzia lu Stalin la ajutorul militar american dat lor cu vasele acostate in porturile din nord. O cantitate imensa de arme individuale de infanterie nici macar nu a fost distribuita trupelor. Tratamentul la care erau supushi marinarii americani in porturi a fost mai mult decat jignitor - practic i-au tratat ca pe inamici dar au acceptat ajutoarele lor. Aliatzii, practic, au dat dovada de o naivitate politica demna de o cauza mai buna iar Stalin si-a atins scopurile: a avut carne de tun ruseasca la discretzie, ocazie sa scape si de potentzialii rivali politici din randul armatei, sa avanseze spre Berlin ceea ce fara frontul din vest ar fi fost imposibil si proshtii de americani le-au cantat in struna. Singutrul care s-a trezit - cam prea tarziu - a fost Chrchill - pe care atat Stalin cat si Roosevelt l-au jucat in foi de vitza. Dovada ca si el a fost fraier (Winstron - politicianul nu tzigarile care , macar, erau bune pe vremuri).
    Si, ca sa sarim peste epoci, Kiesinger - care stim cu totzii ce este si ce reprezinta - a afirmat la un moment dat ca experimentul socialist nu este incheiat. Dovada o avem sub ochii nostri. Ceea ce ma face sa cred ca Roosevelt si Chrchill au trebuit sa fie naivi - volentis, nolentis...
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Razboiul din Irak Empty
    MesajSubiect: Re: Razboiul din Irak   Razboiul din Irak Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Razboiul din Irak
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » Razboiul din Irak

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Politica externa-
    Mergi direct la: