Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Software nepopular - Vs. - Software popular

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeDum Noi 16, 2008 1:48 am

Ieri seară am găsit din întâmplare căutând pe google imagini cuvântul "player" evident un player, însă unul care deşi aud pentru prima dată de el totuşi pe mine m-a impresionat şi vreau să vă mărturisesc că l-am instalat la mine pe calculator şi chiar în momentul acesta îl şi folosesc.

Este vorba de playerul "@Max Tray Player" care în prezent văd că e un proiect mort fiind neactualizat cam de prin anul 2005 şi rămas în versiune beta de test.

Dar ce m-a impresioat la acest player este faptul că cu cei 750 KB care îi ocupă pe HDD, televizunea prin internet îmi merge fără intreruperi şi mult mai stabil decât pe VLC de exemplu şi chiar mai stabil şi de cât Windows Media Player. Acesta cred că este cel mai tare punct pe care îl are, în rest e un player ca oricare altul. Cu @Max Tray Player eu aici la mine văd că pot avea o televiziune mai stabilă prin internet decât am putut avea vreodată.

Pagina lui de internet de unde îl şi puteţi descăra este: http://www.atmaxsoft.com/ .
Sus In jos
dorina
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 42
Puncte : 9
Data de inscriere : 25/04/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeLun Noi 17, 2008 6:22 pm

Sa sti ca e interesant ce ne propui !
O sa iti urmez recomandarea!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeMar Noi 18, 2008 9:56 am

Pe antena Antena3 mă uit eu de obicei ( mms://82.76.253.18/a3live ) , însă Antena3 a trecut pe flash dar adresa de mai sus încă rămâne valabilă.

Mai puteţi încerca şi mms://ns.alfanet.ro/live (Alfa Omega TV) sau mms://ns.alfanet.ro/CrestinTv (CrestinTv) care merg foarte bine.

În principiu mms-urile merg foarte bine pe playerul ăsta.
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeMar Noi 18, 2008 10:44 am

Un alt software pe care nu pot să nu îl propun este PUPPY LINUX.

PUPPY LINUX e o minidistribuţie de sistem de operare linux care e construit în aşa fel încât să consume foarte puţine resurse.

Foarte recent a apărut Puppy Linuy 4.1.1 .

Pagina oficială Puppy Linux e http://www.puppylinux.org/ . Tot pe această pagină puteţi găsi şi numeroase Puplet-uri care sunt defapt tot nişte distribuţii care au la bază Puppy Linux, insă care au în ele înstalate şi numeroase alte aplicaţii.

Puppy Linux e o distribuţie majoră de succes care deşi are doar 94M totuşi e un sistem foarte serios mai ales datorită consumului mic de resurse şi stabilităţii în funcţionare.

Eu recomand Puppy Linux pentru navigarea în siguranţă pe internet, dar în Puppy Linux se mai pot vedea filme, se pot scrie CD-DVD-uri, iar dacă luăm în calcul şi puplet-urile se poate face cam totul.

Avantajul e siguranţa pe internet şi faptul că nu ai nevoie de un calculator prea puternic pentru a rula Puppy Linux pe el.

Puppy Linux mai este şi foarte rapid pentru că el este copiat cu totul în memoria calculatorului şi folosesşte memoria pe post de HDD. Cu toate ăstea el este foarte economicos cu memoria. Dacă aveţi un 128M RAM puteţi rula Puppy Linux fără probleme. El e făcut practic să consume cu pipeta şi tot la fel de economicos e şi cu procesorul.

Singurul motiv pentru care Linux-urile nu sunt prea populare sunt în primul rând snobismul şi în al doilea rând responsabilitatea.

Snobismul acesta constă în faptul că acest Linux e gratuit şi deci ar fi fără valoare. Lumea noastră e plină de tot felul de rahaturi care cică sunt valoroase doar pentru că se vând scump.

În al doilea rând e responsabilitatea care cică lipseşte. În cazul în care ceva nu merge nimeni nu răspunde iar suportul e oferit prin voluntariat. Dar eu mă întreb oare Microsoft ce responsabilitate îţi asumă şi cine se poate lupta în justiţie cu Microsoft?

Aşa că snobismul e singura explicaţie pentru supremaţia Windows.

În linux se pot rula fără probleme aplicaţiile Windows. În Linux se pot accesa fără probleme partiţiile folosite de Windows. Dar în Windows nu se pot rula aplicaţii pentru Linux şi în Windows nu se pot accesa partiţiile pentru Windows.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeMar Noi 18, 2008 5:43 pm

Permite functionarea PC-ului cu 2 sisteme de operare ...Win si Puppylinux?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeMier Noi 19, 2008 8:43 pm

Am instalat Max Playerul ...dar nu pot sa-l folosesc ...el apare in stanga monitorului ...dar cand dau pe play ... imi cere sa deschid un fisier cu media si nu un program TV de ex din wwiTV
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeSam Noi 22, 2008 12:29 pm

Soimos a scris:
Am instalat Max Playerul ...dar nu pot sa-l folosesc ...el apare in stanga monitorului ...dar cand dau pe play ... imi cere sa deschid un fisier cu media si nu un program TV de ex din wwiTV
Are el o grămadă de ghiduşii la opţiuni, însă el se cheamă "@Max Tray Player" pentru că se ascunde în Tray. Oricum el este o chestie destul de drăguţă dar e un proiect mort. Cred însă că la vremea lui era ceva însă acum nu mai e cine ştie ce. L-aş recomanda totuli numai pentru calculatoarele foarte vechi.
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeSam Noi 22, 2008 12:31 pm

Soimos a scris:
Permite functionarea PC-ului cu 2 sisteme de operare ...Win si Puppylinux?
Puppy Linux l-am folosit numai ca live CD. Eu nu l-am instalat niciodată pe HDD dar ştiu sigur că se poate instala şi pe HDD.
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeSam Noi 22, 2008 12:38 pm

Aş mai recomanda un soft care de data asta chiar cred că nu trebuie să lipsească de pe niciun calculator şi nu ştiu cât de popular e.

"Screamer Radio" care poate fi descărcat de pe pagina http://www.screamer-radio.com/ este un program care înregistrează în MP3-uri posturile de radio de pe internet, insă tot cu el evident că se pooate asculta şi radiourile de internet.

Screamer Radio are şi supot pentru limba română, iar în lista lui de posturi de radio sunt şi posturi româneşti.

Screamer Radio chiar e un soft care nu trebuie să lipsească de pe niciun calculator.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeSam Noi 22, 2008 8:17 pm

Multumim ptr recomandari!

Ti-am fi recunoscatori si ptr alte sfaturi!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeDum Dec 14, 2008 6:24 am

În continuare aş vrea să public nişte link-uri utile care se găsesc foarte greu şi care nu i-aş dori nimănui să ajungă să îşi scoată peri albi căutându-le.

Este vorba despre nişte link-uri directe pentru descărcat ultimele versiuni cu ultimele update-uri pentru cine mai încearcă Win9x din nostalgie sau de nevoie.

Download Java software for Windows 98 and Windows ME from Sun Microsystems

Download Adobe Flash Player 9 Plugin Installer

Download Adobe Flash Player 9 ActiveX Installer
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 9:37 am

Multumim !
Te asteptam si cu alte chestii interesante
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeJoi Ian 08, 2009 3:04 pm

Am creat un nou forum de discuţii la adresa http://win9x.forumotion.com/ care înlocuieşte vechiul forum http://arbitrulinternetului.forumotion.com/ .

Pe Win9x Forum veţi putea discuta exclusiv despre instalatea, actualizarea şi utilizarea Win9x şi veţi găsi in curând toate informaţiile de care aveţi nevoie în acest sens.

Win9x sunt nişte obiecte de muzeu în prezent, însă şi aceste obiecte de muzeu au valoarea lor ca obiecte de muzeu. Win9x Forum este un forum dedicat acelora care apreciază această valoare.
Sus In jos
Raposatul
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Puncte : 6
Data de inscriere : 23/04/2010

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 9:00 pm

Soimos a scris:
Permite functionarea PC-ului cu 2 sisteme de operare ...Win si Puppylinux?

In principiu, orice sistem care are un boot loader poate boota un alt sistem de operare. Deci optiunea nu este specifica Puppy Linux.

Toate sistemele linux actuale folosesc grub ca boot loader, deci e doar o chestiune de modificare a confului.

Ce zici tu se cheama dual boot.
Sus In jos
http://www.raposatul.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 10:04 pm

Asa este ...in acel posta doar am vrut sa-l provoc la discutii pe remussatala ...bineinteles in interesul cititorilor forumului.


Pentru ca am "reinviat a treia zi dupa scripturi" topicul cu software ... iata fac "cadou" colegilor nostrii un link bun (nu ptr experti ca tine Raposatule caci tu in mod sigur cunosti siteurile acestea ptr soft) ptr toti cei care sunt interesati de softuri TOP in mai toate domeniile ... iata acest link plin de lucruti utile si interesante

http://avaxhome.ws/

Atentie !
Se poate totul downloada pe gratis cu conditia sa alegeti Free si viteza redusa

Daca mai stiti si altele ..puteti sa ni le recomandati si noua ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Software nepopular - Vs. - Software popular Empty
MesajSubiect: Re: Software nepopular - Vs. - Software popular   Software nepopular - Vs. - Software popular Icon_minitime

Sus In jos
 
Software nepopular - Vs. - Software popular
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: &Varia-
Mergi direct la: