Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Romania si sclavagismul modern

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Pagan14
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 16/03/2010

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 3:23 pm

Apopii a scris:
"Anarhie, conform originalului din greacă, αναρχία, este un concept care se referă la existenţa unei societăţii anarhice, societatea oamenilor liberi. Anarhismul este denumirea unei filozofii politice sau denuminarea unui termen generic pentru un grup de concepţii de natură filozofico-politică, care sunt mai mult sau mai puţin legate una de alta, derivat din cuvântul din limba greacă veche an-archos, care s-ar traduce în limba română prin expresia fără conducere sau fără conducători. În sensul cel mai general, "anarhismul este convingerea fermă că toţi conducătorii sunt în ultimă instanţă opresivi şi, ca atare, trebuie eliminaţi/înlăturaţi." Wikipedia

Ce parere aveti, o societate anarhica ar fi o alternativa viabila pentru o lume in care sa primeze libertatea si respectul?
si multiculturalismul.Nu mersi.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 5:03 pm

Pagan14 a scris:

si multiculturalismul.Nu mersi.
Nu este obligatoriu sa existe si multiculturalism. Nici eu nu sunt de acord cu el, prefer valorile vechi autohtone, că astea de azi...

Pot fi selectate din anarhism doar unele aspecte.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 5:19 pm

Din contra.
Eu ca neamtz prefer ordinea ...chiar daca e dusa la extreme!
Si cam asa este si viata politica in Germania si desi "scalavigismul modern" nu imi place (daca as fi eu sclavul), totusi societatea bine organizata care evolueaza, si evoluand aduce tot mai multa libertate oamenilor prin automatizare, este din pacate singura varianta viabila.
Dar atata mizerie politica cat in Ro ... nu numai ca nu exista niciunde in UE ..exceptand poate putin Italia ca si aia e kkt de tara, da un kkt mai mic.!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 5:50 pm

Si mie imi place ordinea si lucrul bine facut, dar anarhia nu inseamna dezordine! In anarhie poate fi foarte multa ordine, doar ca lipseste ierarhia conducerii. Si eu am crezut un timp ca anarhismul = dezordine, dar dupa ce l-am studiat putin am inteles ca de fapt este un sistem care poate functiona foarte bine si fara prea iubitii conducatori!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 17, 2010 6:57 am

in ce domeniu?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 17, 2010 1:56 pm

In toate domeniile!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuza
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 20/02/2010

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 8:35 am

Da-mi voie sa te intreb

Cum ar fi posibil?
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 20/02/2010

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 11:55 am

Inteligenta fara dragoste, te face pervers. - Justitia fara dragoste, te face implacabil.
Diplomatia fara dragoste, te face ipocrit.- Succesul fara dragoste, te face arogant.
Bogatia fara dragoste, te face avar. - Supunerea fara dragoste, te face servil.
Saracia fara dragoste, te face orgolios. - Frumusetea fara dragoste, te face ridicol.
Autoritatea fara dragoste, te face tiran. - Munca fara dragoste, te face sclav.
Simplitatea fara dragoste, isi pierde valoarea. - Vorbele fara dragoste, te fac introvertit.
Legea fara dragoste, te supune. - Credinta fara dragoste, te face fanatic.

VIATA FARA DRAGOSTE...ISI PIERDE SENSUL. "DUMNEZEU ESTE DRAGOSTE". Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_biggrin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 9:30 pm

buburuza a scris:

VIATA FARA DRAGOSTE...ISI PIERDE SENSUL. "DUMNEZEU ESTE DRAGOSTE". Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_biggrin

Daca mai postezi odata chestia asta te spun la mamica ta !

Si fi sigura ca o sa ie un bobarnac ... mai ales pentru faptul ca nu stii ca Isus vorbeste de IUBIRE si nu de dragoste ...desi faptul ca tu vorbesti mereu de dragoste ne dovedeste ca iti place (sa o faci?) desi aceasta este cel mai normal lucru din viata ....dar asta ptr noi oamenii normali ...adica neimbroboditi!

In concluzie ...daca Dragostea este ptr tine atat de importanta cum te straduiesti sa ne-o dovedesti... macar te lasa parintii tai sa o practici , bineinteles cu baiatul pe care-l iubesti?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 5:52 am

buburuza a scris:
Da-mi voie sa te intreb

Cum ar fi posibil?
Tot atat de simplu pe cat este sa fie nelu o buburuza!!!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 6:38 am

SAH-MAT.

ai luat-on freza fratzica! Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_lol

ps:

transmite si lu Soimica, adica tie... sa nu mai faca pe prostu, ca de, el zice ca-i intelijent! Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_basketball


Ultima editare efectuata de catre nelu in Vin Mar 19, 2010 6:41 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 6:40 am

Lasa vrajeala ca v-am vazut IP-urile!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 9:06 am

Apopii a scris:
Lasa vrajeala ca v-am vazut IP-urile!

pai poate el posteza de pe calculatorul Casei de Adunare a Zeciuielii si acolo mai sunt si alte persoane care au minte cat o buburuza!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 12:42 pm

Soimos a scris:

pai poate el posteza de pe calculatorul Casei de Adunare a Zeciuielii si acolo mai sunt si alte persoane care au minte cat o buburuza!
Posibil... stau la coada sa posteze!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 2:07 pm

io vorbeam din context, urmareste discutia mei .... !
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 7:19 pm

Tu nu-ti realizezi incapacitatea de a reproduce, macar, ceea ce citesti, "lombomitizatule" Smile Daca ai avea o astfel de capacitate, n-ai umbla prin case de zeciuiala Smile  
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Romania si sclavagismul modern   Romania si sclavagismul modern - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Romania si sclavagismul modern
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Sclavagismul modern
» Un mare mit modern: stiinta l-a omorat pe Dumnezeu
» Pastele in Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Problemele Romaniei-
Mergi direct la: