Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Empty
MesajSubiect: Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!   Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 4:25 pm

Cică roânii s-au pus urât de tot pe violat prin Italia iar noi zicem că de fapt ţiganii şi toţi intră zic pe RealitateaFM : "Văleee!"; "Să le tae istrumentul!"; "Să-i castreze!"; "Să-i execute!"; "20 de ani de muncă forţată!"; "20 de ani de puşcărie!".

Dar nu ştiu de ce dracu' lumea asta e aşa de proastă şi nu socoteşte nici măcar cât face 1+1?

Singura diferenţă dintre viol şi neviol e obligarea persoanei! Cică violul e sexul obligat iar neviolul e sexul neobligat! De ce dracu' nu zic ei "obligare" în loc de "viol"? Obligarea şi neobligarea e singura diferenţă. Ar mai fi o diferenţă şi anume obişnuinţa şi neobişnuinţa. Uite hai să o băgăm şi pe asta atunci na! Orice obligare cu ceva neobişnut e "viol"! Dar nu e drept! Nu e drept pentru că dacă cineva obişnuit cu o obligare ar reclama la Poliţie atunci numai cei ce au obligat persoana în timpul când a fost neobişnuită cu asta ar trebui pedepsiţi şi ştim cu toţii că nu se întâmplă aşa!

De ce sexul obligat e viol şi cel neobligat nu mai e viol in timp ce obligarea e un lucru normal în societatea noastră şi în toate familiile noastre?

Nu vreau să vorbesc aici neapărat despre sex. Dar e enervantă dracului incoerenţa asta in masă a lumii şi a instituţiilor. Atunci când noi suntem obligaţi să facem orice suntem exact la fel de frustraţi chiar dacă într-o măsură mai mare sau mai mică! Depinde de ce suntem obligaţi să facem dar nu e vorba de sex ci de măsura în care suntem frustraţi şi de obişnuinţa noastră cu acea obligare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Empty
MesajSubiect: Re: Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!   Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeMier Feb 18, 2009 4:32 pm

remussatala a scris:

De ce sexul obligat e viol şi cel neobligat nu mai e viol in timp ce obligarea e un lucru normal în societatea noastră şi în toate familiile noastre?
.
Ce zici tu suna cam gresit!
In societatile dezvoltate ...citeste civilizate ...pana si sexul cu forta in famile este viol si se pedepseste prin lege!

Cat despre violul brutal din tufa de din locul intunecat ...ar fi bine sa te pronunti dupa ce te violeaza pe tine un homosexual ...caci in mod sigur vei intelege mai corect problema!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Empty
MesajSubiect: Re: Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!   Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 12:05 am

Înţeleg perfect ce zici.

Problema însă e principiul care e obligarea. Obligarea este de fapt tot ceea ce frustrează iar asta nu are nicio legătură cu sexul pentru că sexul neobligat nu e viol.

Trebuie discutată obligarea ca principiu dacă vrem să punem problema ştiinţific. Ştiinţific înseamnă să cunoşti principii de funcţionare.

Păi ce să sunem atunci? Dacă am privi neştiinţific ar însemna să presupunem ca dacă vedem că un tren calcă pe cineva şi atunci acel cineva moare, atunci ar fi foarte corect să afirmăm că toată lumea ar deveni nemuritoare dacă noi am desfiinţa trenurile. Tot la fel e şi cu violul. Frustrarea nu trebuie să o privim ca fiind legată musai de sex pentru că acel sex e de fapt trenul din exemplul de mai sus. Principiul frustrării e obligarea.
Sus In jos
kahila
Pedestras
Pedestras
kahila


Numarul mesajelor : 20
Localizare : nohere
Puncte : 0
Data de inscriere : 21/01/2009

Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Empty
MesajSubiect: Re: Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!   Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeMar Feb 24, 2009 4:17 pm

Sincer.eu nu inteleg ce vrei sa zici Very Happy
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Empty
MesajSubiect: Re: Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!   Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeMier Feb 25, 2009 11:31 am

kahila a scris:
Sincer.eu nu inteleg ce vrei sa zici Very Happy
Nici nu trebuie.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Empty
MesajSubiect: Re: Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!   Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitimeVin Feb 05, 2010 4:45 pm

esti dus cu trenu?

n-ai mai dat de mult pa ici! Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_biggrin
Sus In jos
Continut sponsorizat





Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Empty
MesajSubiect: Re: Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!   Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!! Icon_minitime

Sus In jos
 
Văăăăleeeeuuu!!! VIOLUL !!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: