Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Conflictul din Tibet Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Conflictul din Tibet Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Conflictul din Tibet Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Conflictul din Tibet Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Conflictul din Tibet Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Conflictul din Tibet Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Conflictul din Tibet Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Conflictul din Tibet Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Conflictul din Tibet Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Conflictul din Tibet

In jos 
+3
FairGame
Efrit
Zeus
7 participanți
AutorMesaj
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 4:49 pm

Proteste si chemari la boicot ... in tot mai multe capitale.

In China cresc si se inmultesc protestele Anti Tibet!

UE sub conducere slovena ...curata oua Pekinului si refuza sa il invite pe Dalai Lama la o reuniune in Bruxelles
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Efrit
Pedestras
Pedestras
Efrit


Numarul mesajelor : 62
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeVin Apr 25, 2008 12:25 pm

si de ce ma rog sunt chemari la boicot impotriva chinei? ce mare branza e tibetul? o tagma de calugari care freaca paiu' si canta pe nas plus cativa tarani rupti in fund care trebuie sa munceasca ca sa-i hraneasca pe paraziti. adica o teocratie demna de secolul 12.
si de ce sunt mitocanii de occidentali asa de suparati pe china si vor sa-i bage bete in roate? pentru ca se dezvolta prea repede, a trimis un om in spatiu, ameninta suprematia economica a euro-americii. tibetul este echivalentul "armelor de distrugere in masa" din irak. adica un rahat vanturat pe sub nasul prostilor.
dragii mei, invatati chineza si hindi. inca cativa ani de bush/sarkozy si euro-america o sa faca implozie ;atunci va trebui sa mergem sa ne cuatam de lucru in extrem orient.
Sus In jos
FairGame
Pedestras
Pedestras
FairGame


Numarul mesajelor : 77
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeVin Apr 25, 2008 2:16 pm

Efrit a scris:
si de ce ma rog sunt chemari la boicot impotriva chinei? ce mare branza e tibetul? o tagma de calugari care freaca paiu' si canta pe nas plus cativa tarani rupti in fund care trebuie sa munceasca ca sa-i hraneasca pe paraziti. adica o teocratie demna de secolul 12.
.

da-mi voie sa iti spun...suferi de ignorita cronica. Atitudinea tipica de "Rebelde" e haioasa Razz
Sus In jos
Efrit
Pedestras
Pedestras
Efrit


Numarul mesajelor : 62
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeMar Apr 29, 2008 1:32 pm

calugarilor le e sila sa munceasca, de-aia vor independenta tibetului.
ce-i aia rebelde? termenul nu face parte din vocabularul meu. explica ignorita, avand in vedere ca daca-mi vi cu spiritualitati si alte rahaturi caldute, nu ma pun. sunt total si definitiv atee.
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Varsta : 53
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeMar Apr 29, 2008 4:56 pm

Efrit a scris:
si de ce ma rog sunt chemari la boicot impotriva chinei? ce mare branza e tibetul? o tagma de calugari care freaca paiu' si canta pe nas plus cativa tarani rupti in fund care trebuie sa munceasca ca sa-i hraneasca pe paraziti. adica o teocratie demna de secolul 12.
si de ce sunt mitocanii de occidentali asa de suparati pe china si vor sa-i bage bete in roate? pentru ca se dezvolta prea repede, a trimis un om in spatiu, ameninta suprematia economica a euro-americii. tibetul este echivalentul "armelor de distrugere in masa" din irak. adica un rahat vanturat pe sub nasul prostilor.
dragii mei, invatati chineza si hindi. inca cativa ani de bush/sarkozy si euro-america o sa faca implozie ;atunci va trebui sa mergem sa ne cuatam de lucru in extrem orient.


cheers cheers cheers te plaud cu mainile ridicate .Bravo! Asa e. Very Happy
Sus In jos
Pinalty
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 43
Varsta : 57
Localizare : Israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeMier Apr 30, 2008 5:25 pm

si eu va aplaud...in china nu va simti nimeni ca au aparut 2-3 milioane de arabi...yalla,fratilor
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeMier Apr 30, 2008 6:32 pm

asta pana nu se pun bombe la zgarienorii din Sanhai?
Sus In jos
Pinalty
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 43
Varsta : 57
Localizare : Israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeJoi Mai 01, 2008 7:51 pm

numai buni de transformat in geamii...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeJoi Mai 01, 2008 8:07 pm

Oare islamistii nu si-au propus sa islamizeze China asa cum si-au propus cu Europa ocidentala?
Sus In jos
Pinalty
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 43
Varsta : 57
Localizare : Israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeVin Mai 02, 2008 5:39 am

ba da...va dura inca putin ,dar au rabdare...au asteptat ei 1000 de ani sa se razbune pe europeni... No
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeVin Mai 02, 2008 7:48 am

Pai se pare ca tot nu au reusit sa se razbune .... si nici nu vor putea decat foarte greu ... asa ca in povestea lui Swift cu Guliver si Liliputanii!
Sus In jos
FairGame
Pedestras
Pedestras
FairGame


Numarul mesajelor : 77
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 2:56 pm

Efrit a scris:
calugarilor le e sila sa munceasca, de-aia vor independenta tibetului.
ce-i aia rebelde? termenul nu face parte din vocabularul meu. explica ignorita, avand in vedere ca daca-mi vi cu spiritualitati si alte rahaturi caldute, nu ma pun. sunt total si definitiv atee.

de unde stii tu ca nu muncesc? vad ca le stii pe toate, ai invatat in clasa a 2-a?
Sus In jos
Efrit
Pedestras
Pedestras
Efrit


Numarul mesajelor : 62
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeVin Mai 09, 2008 12:26 pm

ce muncesc taica? canta, mediteaza la nemurirea sufletului si deseneaza mandalas cu nisip colorat, dupa care isi iau bolul si se duc sa capete mancare de la tarani.
Sus In jos
Efrit
Pedestras
Pedestras
Efrit


Numarul mesajelor : 62
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeLun Mai 26, 2008 11:20 am

in timpul teocratiei (pana in anii 60) speranta de viata a tibetanilor era de 25 de ani. tibetul este o provincie chineza de prin secolul 14.
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 87
Localizare : Finland
Puncte : 30
Data de inscriere : 04/05/2008

Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitimeLun Mai 26, 2008 7:28 pm

Efrit a scris:
in timpul teocratiei (pana in anii 60) speranta de viata a tibetanilor era de 25 de ani. tibetul este o provincie chineza de prin secolul 14.
Adica in perioada cand ideea de stat national nu era cunoscuta la fel ca si dreptul popoarelor la autodeterminare ...NU?(in granitele teritoriului pe care il populeaza)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Conflictul din Tibet Empty
MesajSubiect: Re: Conflictul din Tibet   Conflictul din Tibet Icon_minitime

Sus In jos
 
Conflictul din Tibet
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Politica externa-
Mergi direct la: