Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Refacerea drumului crucii Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Refacerea drumului crucii

    In jos 
    4 participanți
    AutorMesaj
    remussatala
    Lancier
    Lancier
    remussatala


    Numarul mesajelor : 434
    Varsta : 44
    Localizare : Focsani
    Puncte : 245
    Data de inscriere : 12/05/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 2:17 am

    Cică şi pe aici prin ţară cam au loc refaceri ale drumului crucii. Am să mai intru în amănunte mai târziu în acest sens. Ideea e că aş fi foarte entuziast dacă m-aş duce şi eu să scuip pe acel Hristos şi să strig "MOARTE!!! MOARTE!!! MOARTE!!!" chiar dacă în general nu îmi stă în caracter. Cât despre bătut cuie, biciuit şi băgat suliţă nu prea ar fi în stilul meu, dar ar merita!


    Ultima editare efectuata de catre remussatala in Joi Apr 16, 2009 6:26 am, editata de 1 ori
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 10:28 am

    remussatala a scris:
    Cică şi pe aici prin ţară cam au loc refaceri ale drumului crucii. Am să mai intru în amănunte mai târziu în acest sens. Ideea e că aş fi foarte entuziast dacă m-aş duce şi eu să scuip pe acel Hristos şi să strig "MOARTE!!! MOARTE!!! MOARTE!!!" chiar dacă în general nu îmi stă în caracter. Cât despre bătut cuie, biciuit şi băgat suliţă nu prea ar fi în stilul meu, dar ar merita!

    Totul este o minciuna !
    Hristos in calitate de Dumnezeu nemuritor care stia ca nu are ce pati caci e nemuritor ba chiar isi cunostea rolul inainte de a se naste ... nu facea altceva decat juca un rol penibil ptr ca sa-i impresioneze pe naivi!
    Sus In jos
    remussatala
    Lancier
    Lancier
    remussatala


    Numarul mesajelor : 434
    Varsta : 44
    Localizare : Focsani
    Puncte : 245
    Data de inscriere : 12/05/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 10:51 am

    Tu Soimos ai reeditat şi ciuntit mesajul ca să cenzurezi în halul ăsta sau H1perion???
    Sunt lucruri care n-ar ni trebuit să ai niciun motiv să le cenzurezi tu! Scoate-l pe H1perion ca moderator de aici dacă face lucruri ca astea! Mesajul era mult diferit şi avea şi un clip video! Mesajul ăla cu clipul care a fost şters n-avea de ce să fie şters! Nu era nimic jucnitor sau ofensator pentru absolut nimeni în niciun fel ci era doar informaţie care nu se cenzurează de către nimeni! Se dă şi la TV chestia aia fără niciun fel de problemă la nimeni dacă vrei să şti!
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Localizare : ardeal
    Puncte : 884
    Data de inscriere : 13/12/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeJoi Apr 16, 2009 5:43 am

    remussatala a scris:
    Cică şi pe aici prin ţară cam au loc refaceri ale drumului crucii. Am să mai intru în amănunte mai târziu în acest sens. Ideea e că aş fi foarte entuziast dacă m-aş duce şi eu să scuip pe acel Hristos şi să strig "MOARTE!!! MOARTE!!! MOARTE!!!" chiar dacă în general nu îmi stă în caracter. Cât despre bătut cuie, biciuit şi băgat suliţă nu prea ar fi în stilul meu, dar ar merita!

    ce te-ar face sa fi asa sadic?
    Sus In jos
    remussatala
    Lancier
    Lancier
    remussatala


    Numarul mesajelor : 434
    Varsta : 44
    Localizare : Focsani
    Puncte : 245
    Data de inscriere : 12/05/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeJoi Apr 16, 2009 6:29 am

    Păi nu prea aş fi sadic pentru că ar fi vorba doar de nişte simboluri. Strigatul şi scuipatul sunt doar nişte simboluri.

    Iată în continuare şi clipul care a fost şters cred eu de către H1perion.

    drumul crucii 2009 pentru a sasea oara in baia mare.flv
    Sus In jos
    remussatala
    Lancier
    Lancier
    remussatala


    Numarul mesajelor : 434
    Varsta : 44
    Localizare : Focsani
    Puncte : 245
    Data de inscriere : 12/05/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeJoi Apr 16, 2009 5:45 pm

    Dacă mai are cineva clipuri video cu refacerea drumului crucii pe poate pune aici.

    În clipul de mai sus cel mai enervant lucru e că lumea zice că e o idee bună să se facă aşa ceva pe străzi. Eu în primul rând nu sunt de acord să se facă aşa ceva pe străzi! Însă dacă lumea zice că e "o idee bună" şi că e "frumos" păi ce mai rămâne de făcut atunci?
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Localizare : ardeal
    Puncte : 884
    Data de inscriere : 13/12/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 6:02 pm

    ... sa ramai in Focsani! Very Happy
    -------------------------


    ... mi se pare deplasata ideea celor care fac asa ceva, dar si ceea ce ai scris.
    Sus In jos
    remussatala
    Lancier
    Lancier
    remussatala


    Numarul mesajelor : 434
    Varsta : 44
    Localizare : Focsani
    Puncte : 245
    Data de inscriere : 12/05/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 7:42 pm

    Ai oberrvat bine. Este total deplasat subiectul ăsta. De asta l-al pus şi aici în "FUN & Varia".

    Totuşi am şi eu o întrebate!

    Dacă ai văzut clipul de pai sus atunci cum explici că lumea aprobă cum că e "foarte frumos" şi că "e o idee bună"?
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Localizare : ardeal
    Puncte : 884
    Data de inscriere : 13/12/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 2:34 pm

    pt. ca toata lumea zace in cel rau.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 5:59 pm

    Cunosti cumva vre-un rau mai mare decat cel facut de biserica crestina in istoria sa sau cele facute dupa modelul adus de ea?

    Da si tu macar cateva exemple de rau facut de diavol in numele sau ...caci rau facut de biserica in numele lui "dumnezeu" ...e plin podul!
    Sus In jos
    remussatala
    Lancier
    Lancier
    remussatala


    Numarul mesajelor : 434
    Varsta : 44
    Localizare : Focsani
    Puncte : 245
    Data de inscriere : 12/05/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 6:38 pm

    Soimos a scris:
    Cunosti cumva vre-un rau mai mare decat cel facut de biserica crestina in istoria sa sau cele facute dupa modelul adus de ea?

    Da si tu macar cateva exemple de rau facut de diavol in numele sau ...caci rau facut de biserica in numele lui "dumnezeu" ...e plin podul!
    Hei! Hei! Hei!!!
    Dar parcă Dumnezeu nu era de fapt diavolul?


    Ultima editare efectuata de catre remussatala in Sam Apr 18, 2009 6:40 pm, editata de 1 ori
    Sus In jos
    remussatala
    Lancier
    Lancier
    remussatala


    Numarul mesajelor : 434
    Varsta : 44
    Localizare : Focsani
    Puncte : 245
    Data de inscriere : 12/05/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 6:39 pm

    nelu a scris:
    pt. ca toata lumea zace in cel rau.
    Păi de asta făceam şi eu un sondaj!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeDum Apr 19, 2009 6:25 am

    Pai tocmai ca religia a devenit modelul raului venit de sus!

    Si Hitler se credea mantuitorul venit sa impuna imparatia de 1000 de ani (Reichul) si Stalin care era popa s-a crezut Dumnezeu fiind stapan peste viata si moarte ...si Mao cel care i-a urmat exemplul si - a tras chiar si o Biblie ...:Biblia lui Mao"!
    Iata cum modelul religios a fost cu succes copiat ...parca sa ne dovedeasca bicisnicia lui inumana!
    Sus In jos
    remussatala
    Lancier
    Lancier
    remussatala


    Numarul mesajelor : 434
    Varsta : 44
    Localizare : Focsani
    Puncte : 245
    Data de inscriere : 12/05/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeDum Apr 19, 2009 2:20 pm

    Soimos a scris:
    Pai tocmai ca religia a devenit modelul raului venit de sus!

    Si Hitler se credea mantuitorul venit sa impuna imparatia de 1000 de ani (Reichul) si Stalin care era popa s-a crezut Dumnezeu fiind stapan peste viata si moarte ...si Mao cel care i-a urmat exemplul si - a tras chiar si o Biblie ...:Biblia lui Mao"!
    Iata cum modelul religios a fost cu succes copiat ...parca sa ne dovedeasca bicisnicia lui inumana!
    Informaţiile ăstea ce bibliografie au?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeDum Apr 19, 2009 8:04 pm

    Bibliografie ... Cata vrei!

    Nu trebuie decat sa citesti biografiile acestor personaje !

    Uite aici un articol despre cum Hitler se considera mantuitorul venit sa aduca imparatia de 1000 de ani:

    http://www.connection.de/cms/index.php?option=content&task=view&id=910

    una cu Stalin ca Dumnezeul rosu:

    http://www.3sat.de/3sat.php?http://www.3sat.de/specials/51382/index.html
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier
    H1perion


    Numarul mesajelor : 302
    Varsta : 30
    Localizare : Vin la tine
    Puncte : 309
    Data de inscriere : 22/01/2009

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeMier Apr 29, 2009 1:45 pm

    draga remussatala.. eu nu am sters nici un clip .. de pe forum Wink .. chiar nu miam bagat nasul nicaieri .. nu am sters absolut nimic de pe forum .. nu stiu dece spui ca am sters eu ...
    nici insasi diavolul nu a facut mai mult rau decat jessus
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Localizare : ardeal
    Puncte : 884
    Data de inscriere : 13/12/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeMier Apr 29, 2009 7:27 pm

    care este raul care l-a facut?
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier
    H1perion


    Numarul mesajelor : 302
    Varsta : 30
    Localizare : Vin la tine
    Puncte : 309
    Data de inscriere : 22/01/2009

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 8:54 am

    "care este raul care l-a facut?"
    nelu , nu ca a facut raw..ci inca face..
    1 .. faza cu arca (care este o mare prostie) ..se spune ca a luat toata animalele pe o arca..si 5 oameni ..si tot pamantul a fost acoperit de apa.. deci milioane de oameni morti .. sa vb putin despre arca
    absolut nimeni nu stia cum sa construiasca o arca asa mare..si rezistenta la toate animalele..si daca ar fi construit , nu ar avea km sa aduca toate animalele pe o arca.. pentru ca : ..spunemi si mie , daca erau in ierusalim ..sau unde erau ei ..cum au adus pinguini de la polu nord..sau animale de pe partea ce-a lalta a lumii ..
    pe vremea aceea barcile erau construite din lemn ..ce lemn era asa de rezistent ... nu pot intelege..deci faza cu arca(o mare prostie)dar a omorat milioane de oameni ..si daca ar fi fost asa.. spunemi si mie , cum din 5 oameni sa repopulat pamantul asa de repede..cu diverse rase umane..
    2...cat rau face religia crestina ca sa creada lumea in jessus..
    sperie lumea cu diverse poveste despre diavol....cu cat crezi mai mult in aceste povesti cu atat esti speriat mai tare.. pentru ca paranoia isi face treaba Wink ..si te face sa crezi ca satana isi face meseria ..
    ati stat putzin sa va ganditi.. daca jessus ..este in mana cu satana.. ..sau daca jessus este insusi satana.. , este un topic deschis , Issus =Lucifer...
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitimeDum Mai 03, 2009 8:20 am

    Si relele pomenite de tine sunt grave ...dar exista altele muuult mai grave decat acestea!
    Hai sa vedem daca cunosti cateva din ele?
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Refacerea drumului crucii Empty
    MesajSubiect: Re: Refacerea drumului crucii   Refacerea drumului crucii Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Refacerea drumului crucii
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » Religie si simbolism-Sub semnul crucii

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: &Varia-
    Mergi direct la: