Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 cartea Tibetana a mortilor

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeMier Ian 20, 2010 7:37 am

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 10:34 am

Oare nu e mai simplu sa scrii o carte romaneasaca a mortilor ...ca doar sunt pline cimitirele.
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 11:08 am

Datorita conceptiei despre corpul neinsufletit. Noi trebuie sa il pastram ca marturie pana la Inviere, pe cand asiaticii considera ca cel mai corect mod de a te comporta cu un trup neinsufletit este arsul pe rug.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 11:19 am

Prin incinerare dublul eteric se desprinde complet de trup iar spiritul poate sa mearga linistit in locul sau (planul spiritual, adica pe lumea cealalta). Prin putrezire exista sanse mari ca dublul eteric primar sa ramana asociat corpului iar dublul eteric secundar sa ramana asociat spiritului, iar acesta in loc sa ajunga in lumea sa ramane aici sa ne bantuie sub forma de stafie. In primul caz, corpul putrezeste foarte greu si ne trezim cu ceea ce se numeste in termen popular strigoi sau moroi si in termeni bisericestti ne mai pomenim cu niscavai sfinti si moaste neputrezite de oameni frustrati!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 3:23 pm

Apopii a scris:
Prin incinerare dublul eteric se desprinde complet de trup iar spiritul poate sa mearga linistit in locul sau (planul spiritual, adica pe lumea cealalta)
exista asa ceva?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 9:35 pm

GaSpAr a scris:
exista asa ceva?

Bineinteles ca exista! Doar ca voi crestinii nu aveti cum sa intelegeti astfel de lucruri, deoarece religia voastra a distrus adevarata spriritualitate, inlocuind-o cu mitologie si fictiune!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 9:54 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
exista asa ceva?

Bineinteles ca exista! Doar ca voi crestinii nu aveti cum sa intelegeti astfel de lucruri, deoarece religia voastra a distrus adevarata spriritualitate, inlocuind-o cu mitologie si fictiune!
da crestinii, diavolii cu chip de om, ce drek sa stie ei. si cum mai Apopii, unde este lumea cealalta si cum arata ea?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 9:56 pm

Apopii ti-a zis cineva ca pari penibil cand vrei sa devii anticrestin? dar oare pe lume sunt doar crestinii? de musulmani ai uitat, de masoni ai uitat( care aia fac toate nenorocirile pe lume in ziua de azi, ca intotdeauna desigur)? aa crestinii sunt aia rai, sunt un pericol pentru omenire. uite asta e un mod de gandire sionist
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 6:34 am

GaSpAr a scris:
? aa crestinii sunt aia rai, sunt un pericol pentru omenire. uite asta e un mod de gandire sionist

Este un mod de gandire bazat pe realitate.
Atat masoneria cat si islamul sunt pui ai marii Curve a Noului Babilon!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:28 am

GaSpAr a scris:
Apopii, unde este lumea cealalta si cum arata ea?

Lumea ”cealalta” este tot aici, doar ca este o lume a energiilor de tip electromagnetic situate intr-un plan relativist!

Cum arata ”lumea cealalta”... hmmm... la fel cum arata ”lumea” undelor radio!

Daca dumnezeul tau ar exista... n-ar fi altceva decat un fel de unda radio, care n-ar fi putut crea nimic si nici n-ar putea crea nimic, dar ar putea zapaci mintile oamenilor sa creada in el si in realizarile sale inchipuite!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:31 am

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
Apopii, unde este lumea cealalta si cum arata ea?

Lumea ”cealalta” este tot aici, doar ca este o lume a energiilor de tip electromagnetic situate intr-un plan relativist!

Cum arata ”lumea cealalta”... hmmm... la fel cum arata ”lumea” undelor radio!

Daca dumnezeul tau ar exista... n-ar fi altceva decat un fel de unda radio, care n-ar fi putut crea nimic si nici n-ar putea crea nimic, dar ar putea zapaci mintile oamenilor sa creada in el si in realizarile sale inchipuite!
si teoria asta luata din cartile SF, de la cine ai luat-o?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:51 am

GaSpAr a scris:
si teoria asta luata din cartile SF, de la cine ai luat-o?

Nu este din cartile SF Laughing dar sa stii ca am inteles foarte bine, pentru tine stiinta este SF, iar biblia este carte de stiinta! Nicio problema Laughing mergi inainte pe drumul ”cunoasterii” scripturii, vei ajunge in mod inevitabil intr-un singur loc... adica la recycle bin-ul undelor electromagnetice Laughing
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:53 am

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
si teoria asta luata din cartile SF, de la cine ai luat-o?

Nu este din cartile SF Laughing dar sa stii ca am inteles foarte bine, pentru tine stiinta este SF, iar biblia este carte de stiinta! Nicio problema Laughing mergi inainte pe drumul ”cunoasterii” scripturii, vei ajunge in mod inevitabil intr-un singur loc... adica la recycle bin-ul undelor electromagnetice Laughing
stiinta VooDoo, aia in care pestelui i se dezvolta picioare( fara vreun motiv) pentru mine nu este stiinta
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 12:03 pm

GaSpAr a scris:
stiinta VooDoo, aia in care pestelui i se dezvolta picioare( fara vreun motiv) pentru mine nu este stiinta

Ei lasa, nu te mai agita degeaba, da-i inainte cu scriptura!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





cartea Tibetana a mortilor Empty
MesajSubiect: Re: cartea Tibetana a mortilor   cartea Tibetana a mortilor Icon_minitime

Sus In jos
 
cartea Tibetana a mortilor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Isus Dumnezeul mortilor?
» Necronomicon , Cartea Numerelor Moarte : un secret pastrat cu sfintenie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: