Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici

In jos 
+7
Corinna
Soimos
buburuza
buburuzu
otilia
Apopii
Zian
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 9:53 am

Corinna a scris:
hai sa inlocuim "crestinism" cu ideologia lui Iisus" Razz

Adica aceeasi Marie, dar cu alta palarie? Nu merci sau no mercy Smile Dupa cum am vazut ca spunea noul nostru coleg, Cyberman: "N-avem nevoie de nicio religie a rastignitilor", sau cum spunea Soimos, pe alt forum si in alt context: "O masea stricata o scoti si o arunci, nu tii spurcaciunea in gura" (citat aproximativ Smile ).
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 5:40 pm

Corinna a scris:

Uite, ca sa nu ne mai certe Soimos, hai sa inlocuim "crestinism" cu ideologia lui Iisus" Razz
Pai tocmai de asta va cert!
Voi credeti ca ideologia lui Isus o gasiti in Biblie recte in minciunile lui Pavel.
Si exact aceasta este cel mai gresit lucru ... si ptr asta va cert!
Citat :

ateismul fiind dupa mine negarea oricarui aspect ce tine de spirit si acceptarea doar a materialului si a stiintei.

Faptul ca gresesti este dovedit si de realitatea ca tot ce tine de spirit nu are nimic comun cu minciuna numita religie.

Adevaratele valori spirituale sunt creatia unor oameni cu Constiinta ...adica Cu Stiinta (Con=Cu) si Stiinta ... nu con religie.

"Spiritualitatea" de care se preocupa preotii nu are nimic cugeniul lui Picasso caci Picaso nu si-a tras seva de genialitate din hardaul bisericii, ci are de-a face cu alungarea cu apa sfintita a duhurilor necurate ...adica activitatea "spiritualitatea" Babei Omida executata intro alta satra mai de lux ... numita biserica ...dar de fapt aflata la un nivel mult mai josnic ... caci Mama Omida mai era si Proroc pe deasupra ... ceea ce preotii nu sunt!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Mai 26, 2010 8:27 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 9:36 pm

Sa fie spiritualitatea sau spirtualitatea artistica????Sincer am inteles ca asa un paharel de gust la cei cu probleme psihice ii duce Hy!!!!!!!!!!!SUs de tot,nu mai tre sa mearga pe la biserica.Absintul cica e cel mai tare
Sincer Soimos nu e o aluzie. ce ar fii sa mai diversificam si sa mai creaa si un topic pe aceasta tema???.De cand vad ca umbli pe la slujbe eu ma cam plictisesc sa tot combat aceeasi treaba cu unul care azi e anti si duminica intre 10 si 12 e pro.Si incepe lumea sa se plictiseasca !!!!!!!!!
De hule e plin tot forumul, de cvasicunoastre si mai mult si astea in plina criza.O sa se supere lumea pe noi
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 5:07 am

Alin Soimosi a scris:
Sa fie spiritualitatea sau spirtualitatea artistica?
SPIRITUALITÁTE s.f. Calitatea, caracterul a ceea ce este spiritual. ♦ (p. spec.) Ceea ce caracterizează o colectivitate umană din punctul de vedere al vieții sale spirituale, al specificului culturii sale. [Pr.: -tu-a-] – Din fr. spiritualité.
Sursa: DEX '98 

SPIRITUALITÁTE s. idealitate, imaterialitate. (~ unui element.)
Sursa: Sinonime


In problematica spiritualitatii exista multe confuzii!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 8:47 am

Alin Soimosi a scris:
S

.De cand vad ca umbli pe la slujbe eu ma cam plictisesc sa tot combat aceeasi treaba cu unul care azi e anti si duminica intre 10 si 12 e pro.Si incepe lumea sa se plictiseasca !!!!!!!!!
Ar trebui...citindu-mi posturile ...sa intelegi si din ce cauza ma duc la biserica !
Oare Sfantul Pavel a reusit sa distruga comunitatile lui Isus prin forta si prin crime?
Ai vazut ca nu!
Noroc ca pe Drumul Damascului i-a picat fisa ca cel mai usor de distrus este atunci cand te infiltrezei in acel sistem pe care vrei sa-l distrugi ..ceea ce a si facut!
Deci vezi ...eu urmez modelul Biblic!

Citat :

De hule e plin tot forumul, de cvasicunoastre si mai mult si astea in plina criza.
Mda ... o fi cvasi cunoastere ..dar tot e mai mult decat nestiinta ...adica credinta ...sau cu alte cuvinte "harul" cu care au fost binecuvantate toate babele proaste si handicapatii mintali !

Citat :

O sa se supere lumea pe noi
Daca se supra ...le trece !
Important este ca acei credinciosi suparaciosi ptr care s-au construit atatea biserici (si distru spitale) sa mearga cand au nevoie de ajutor in ceea ce priveste sanatatea ...la biserica unde sa-i ajute Dumnezeu cel Atotputernic

...eu daca as fi in locul tau nu mi-as trada credinta apeland la stiinta ...nici macar ca sa comunici ceva pe acest forum ... ce sa mai vorbim de faptul de a-l pune la cur pe Dumnezeul Atotputernic si sa te duci la medic sa te vinedece!

Atata timp cat lucrezi cu masuri duble ...adica vorbesti de Dumnezeu si lucrezi cu dracu ..inseamna ca te minti singur ...sau ca nu esti constient de ceea ce faci !

Nu Isus te invata ca nu poti fi sluga la doi stapani?
Ia vezi Matei 6, 24
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 10:55 am

Soimos a scris:
Important este ca acei credinciosi suparaciosi ptr care s-au construit atatea biserici (si distru spitale) sa mearga cand au nevoie de ajutor in ceea ce priveste sanatatea ...la biserica unde sa-i ajute Dumnezeu cel Atotputernic
In curand s-ar putea ca singurul lor medic sa ramana dumnezeu, deoarece medicii cu facultate pleaca in masa din Romania (este si normal, in strainatate au salarii de cel putin 10 ori mai mari!). Chiar ieri am vazut la TV cum o femeie din Techirghiol care avea infectie si in loc sa se duca la doctor a tinut post negru, rezultatul: a murit! Morala....
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 11:45 am

... cel cu "stiinta" moare ceva mai incolo Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_lol
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 11:48 am

Pai femeia aia era un fanatic religios ...adica faptul ca a ajuns la Dumnezeu ...este ptr ea o adevarata fericire si binecuvantare...si in plus de asta si guvernul Besi-Boc a economisit fonduri.

Nu sti cum e treaba cu doctori pe la voi ...dar in Timisoara este inflatie de policlinici si praxisuri medicale ... si in plus de asta nu cred ca e nicio problema daca pleaca multi medici din moment ce sunt atatia incat trebuie sa trateze doar 20 de pacienti pe zi la nedicul de familie ...si plecand in occident macar se obisnuiesc si ei cu faptul ca acolo un medic primeste mai mult din cauza ca lucreaza de 10 x mai mult ...adica isi presteaza serviciul intr-un apartament cu min 5 camere si nu intr-un cabinet cat un WC si ca in 4 camere primeste pacientii fara sa ii asiste cum se dezbraca si imbraca ... si astfel deservesc cca 20 de pacienti pe ora si cu orele suplimentare pe care le face ca sa ii serveasca pe toti ...are pe zi cca 150 - 200 de pacienti.

Asa ca este loc de munca ...si nu este o nenorocire ... ba in plus o tara care isi permite sa isi plateasca medici doar ptr 20 de consultatii ...chiar ar fi recomandat sa ii arunce afara cam 90% din ei ...adica pe cei care nu au chef de lucru ca in occident ci doar pretentii ca in occident!

Dar totusi nu fi ingrijorat ...deja sunt tari in UE care au pregatit legi pentru vremea cand Romania si Bulgaria va intra in spatiul Schengen ...si chiar le asigura conditii bune sa vina de ex in Germania unde vor primi nu sala riul mediu din Germania ci salarul mediu din Romania.

Bag seama la TV ca aici se crede ca in occident nu sunt facultati de medicina si e criza de doctori ...pai vara mea primara care a facut medicina la Timisoara si a trebuit sa o repete la Heidelberg ca cetatean german ca pe atunci nu se recunostea ...a trebuit sa isi caute de lucru in Scotia intr-un satuc amarat ...

Nu va mai luati dupa toti prostii care apar la TV si care cred ca cineva este chemat din Romania sa primeasca 40 de mii de lire sterline pe luna ...asa cum l-am vazut eu pe un natafletz care se lauda la TV!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 12:04 pm

ase e Soimos, zile baiatule... ca in occident nu umbla cainii cu covrigi in coada!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 7:42 pm

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:
S

.De cand vad ca umbli pe la slujbe eu ma cam plictisesc sa tot combat aceeasi treaba cu unul care azi e anti si duminica intre 10 si 12 e pro.Si incepe lumea sa se plictiseasca !!!!!!!!!
Ar trebui...citindu-mi posturile ...sa intelegi si din ce cauza ma duc la biserica !
Oare Sfantul Pavel a reusit sa distruga comunitatile lui Isus prin forta si prin crime?
Ai vazut ca nu!
Noroc ca pe Drumul Damascului i-a picat fisa ca cel mai usor de distrus este atunci cand te infiltrezei in acel sistem pe care vrei sa-l distrugi ..ceea ce a si facut!
Deci vezi ...eu urmez modelul Biblic!

Citat :

De hule e plin tot forumul, de cvasicunoastre si mai mult si astea in plina criza.
Mda ... o fi cvasi cunoastere ..dar tot e mai mult decat nestiinta ...adica credinta ...sau cu alte cuvinte "harul" cu care au fost binecuvantate toate babele proaste si handicapatii mintali !

Citat :

O sa se supere lumea pe noi
Daca se supra ...le trece !
Important este ca acei credinciosi suparaciosi ptr care s-au construit atatea biserici (si distru spitale) sa mearga cand au nevoie de ajutor in ceea ce priveste sanatatea ...la biserica unde sa-i ajute Dumnezeu cel Atotputernic

...eu daca as fi in locul tau nu mi-as trada credinta apeland la stiinta ...nici macar ca sa comunici ceva pe acest forum ... ce sa mai vorbim de faptul de a-l pune la cur pe Dumnezeul Atotputernic si sa te duci la medic sa te vinedece!

Atata timp cat lucrezi cu masuri duble ...adica vorbesti de Dumnezeu si lucrezi cu dracu ..inseamna ca te minti singur ...sau ca nu esti constient de ceea ce faci !

Nu Isus te invata ca nu poti fi sluga la doi stapani?
Ia vezi Matei 6, 24

mai Soimos sa caut pr forum citatul, in care ziceai ca tu nu calci in biserica cum nu calci in birturi?? il am salvat cred.
Asta ce e,daca nu e minciuna????Si uite asa brusc mantuitorul de religie se tranforma intr-o persoana in a carei cuvinte nu poti avea incredere.ca sa nu zic mincinoasa.
Si revin de unde stii tu cat am fost eu pe la doctori pana acum ,???, nu cred ca neam intalnit vreodata pe acolo.Oricum eu mai am pana la psihopupu,
Sincer, ori ai personalitati multiple si atunci se explica chiar frazeologia folosita de mai multi membri de pe forum , dar imi pare rau foarte rau pt familia ta pentru ca pana la urma acest lucru va iesi la iveala,ori ca imigrant acceptat pe undei fi tu , esti frustrat de statutul tau social(acceptare cel mai probabil prin alianta si fara un cuvant de spus in casa de frica ..., ori asa cum ti-am spus atunci cand ai zis ca nu calci prin biserici, esti suparat ca nu ti-a dat un scaun mai in fata altarului.
iar revenind la stiinta, din cauza ei probabil am sa trec pe la doctori(vezi poluare,chimica,fonica,mecanica, elecromagnetica).
citindu-ti posturile ,am remarcat ca slavim un Dumnezeu imprumutat,al intunericului, seful diavolulilor etc Da asa se predica in Biserica. poate in cea satanista, dar e vorba de alt dumnezeu.
Hai pa noapte buna, si pe bune hai sa ne gandim sa vedem cum ar fii sa dezbatem, impactul antigelului asupra purecilor de apa,Nemtii chiar l-au realizat.Poate se vor mai strange si ceva oameni pe forumul tau.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 8:38 pm

Alin Soimosi a scris:

mai Soimos sa caut pr forum citatul, in care ziceai ca tu nu calci in biserica cum nu calci in birturi?? il am salvat cred.

Acum ptr ca tot ai pus pe cineva sa posteze in locul tau ...caci e mare diferenta de gramatica intre postarile tale si acesta hai sa vad ce ai salvat tu ...nu de alta dar vad ca si tu esti mincinos ..odata ma acuzi ca merg la biserica si apoi ma condamni ca nu merg!

Citat :

Si revin de unde stii tu cat am fost eu pe la doctori pana acum ,???,
Mi de scuze!
Eu stiu ca pana la o varsta orice om normal se duce la doctor ...nu stiam ca tu nu faci parte din aceasta multime!

Citat :

Sincer, ori ai personalitati multiple si atunci se explica chiar frazeologia folosita de mai multi membri de pe forum
Mai degraba esti tu paranoic ...caci prea ti se par multe lucruri suspecte!

Cred ca esti beat sau ti-ai pierdut mintea la biserica?

Eu ma simt frustrat doar cand vad ca toti prosti care nu sunt capabili sa ma combata cu argumente se pun si imi face caracterizari dupa mintea lor putina si fac comentarii-atac la persoana mea fara sa stie nimic despre mine.

Si cum legile Dumnezeiesti pe care le gasesti in scriptura acestui forum interzic atacul la persoana sa nu te superi ca daca mai continui cu atacul la peroana mantuitorul te va trimite la plimbare.
Asa ca ai o singura sansa ...sa raspunzi cu argumente civilizate la tema topicului pe care vei sa postezi caci nu esti intre primitivii de acum 2000 de ani cu care te intalnesti la biserica!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Mai 26, 2010 8:46 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 8:44 pm

nteles as traitzi, as putea spera sa iti cauti tu singur minciuna, aceea cu mersul la biserica???SI ca sa vezi topicul cine se ascunde prin biserica??: Mantuitorul de religie.Problema mea e de cine se ascunde acum???
SI daca tot vb de postare e in topic.
ups te--ai enervat imi cer scuze . Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_arrow
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 8:48 pm

Nu este vorba e faptul ca m-am enervat ...ci de faptul ca acest gen de comentarii nu intereseaza pe nimeni ... si contravine regulamentului!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 8:57 pm

Am inteles, se accepta.Eu faceam doar o divagatie vizavi de minciuna.Si pt ca e vorba de un forum despre demascare ,am demascat un mincinos, credeam ca asta te-a suparat.Oricum e bine ,incepi cu pasi usori .
Cat priveste mersul la doctor, sincer nu prea ma duc decat doar pt actele de angajare,restul homeopat, tramatent in sanul mamei geea fara stres la o partida de pescuit, si un pic de meditatie(rugaciune acasa).Si totusi sunt crestin
HAi totusi sa iti dau o sugestie.Cunosti efectul placebo??/ are efect chiar si in formele usoare de cancer. Si chiar daca cauza e cunoastere ca pilula , efectul e credinta.
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 8:58 pm

o seara placuta tuturor.HAi pa Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_biggrin
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 9:00 pm

uitasem sa mentionez ceva. pilula e Aspirina.Ca nu cumva sa ajungem in sanul chimioterapiei.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 10:59 pm

Alin Soimosi a scris:
Am inteles, se accepta.Eu faceam doar o divagatie vizavi de minciuna.Si pt ca e vorba de un forum despre demascare ,am demascat un mincinos, credeam ca asta te-a suparat.Oricum e bine ,incepi cu pasi usori .
E un inceput bun !
Cand incepi sa fi asa de activ sa demasti si mincinosii din biserica ta?

Citat :

Cat priveste mersul la doctor, sincer nu prea ma duc decat doar pt actele de angajare,restul homeopat, tramatent in sanul mamei geea fara stres la o partida de pescuit, si un pic de meditatie(rugaciune acasa).Si totusi sunt crestin
HAi totusi sa iti dau o sugestie.Cunosti efectul placebo??/ are efect chiar si in formele usoare de cancer. Si chiar daca cauza e cunoastere ca pilula , efectul e credinta.
Ha ha ha !
Credinta in ce ... in mararul care creste sub nas ?
Ca Dumnezeu nu cred ca ti-a recomandat tie sa faci homeopatie ...macar ptr simplul motiv ca voi crestinii nu aveti Dumnezeu ...desi nici Dumnezeul poporului Evreu nu stie nici el ce e aia homeopatie ...desi se da cel mai grozav din adunarea de Dumnezei ...asa cum vedem in Psalmul 821
. http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/psalmi/82/1/#1
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 6:40 pm

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_eek... s-or imultit psalmii ca mararul!?
Daca ai fi dat clik pe link ...ai fi vazut ca in Biblie s-au inmultit Dumnezeii!
Si asta ar fi trebuit sa iti deie de gandit si u faptul ca am uitat sa pun semnul/!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 8:22 pm

Ar trebui...citindu-mi posturile ...sa intelegi si din ce cauza ma duc la biserica !
Oare Sfantul Pavel a reusit sa distruga comunitatile lui Isus prin forta si prin crime?
Ai vazut ca nu!
Noroc ca pe Drumul Damascului i-a picat fisa ca cel mai usor de distrus este atunci cand te infiltrezei in acel sistem pe care vrei sa-l distrugi ..ceea ce a si facut!
Deci vezi ...eu urmez modelul Biblic!



...eu daca as fi in locul tau nu mi-as trada credinta apeland la stiinta ...nici macar ca sa comunici ceva pe acest forum ... ce sa mai vorbim de faptul de a-l pune la cur pe Dumnezeul Atotputernic si sa te duci la medic sa te vinedece!

Adica ai vrea sa tac.Si sa nu mai vin pe forumul tau. E plin forumul de jigniri aduse de tine in momemtul cineva nu e de acord cu tine. Fa-ti legea "pacaliciule".Da-mi si mie un semn cand ajungi in primul rand in biserica .pana atunci/////// Imi displace sa mai stau la o vorba cu oamenii care de atata minciuna au ajuns sa se minta singuri si sa creada in minciuna lor.
Si salutari oberstumfuhrerului frau Soimos. A reusit ceva magnific" Soimos in biserica.Daca picasso traia erai imortalizat.
Apopii pacat de tine, poate pe un alt forum, vorba aia(dar seamna cu a ta oricum) spune-mi cu cine te insotesti ca sa iti spun cine esti. Si te mai miri ca paganismul nu are spor.
hai pa NB
PS Nu te mai stradui sa raspunzi Soimos, nu are rost, chiar daca ramane intre noi doi.Personal recunosc marea ta valoare de limbist. Cred ca doar nu e nevoie de atata stinta mai mult de practica.
In medicina moderna psihopupu fraza aia cu care te lauzi" crescut intr-o familie etc nu se prea leaga cu comportamentul de pe forum.
dar tu cunosti mai bine eu doar cred!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 8:24 pm

Si nu te mai obosi sa imi raspunzi. Minciuna are picioare scurte. te-am prin in doua luni. crestinismul are 2000 de ani.
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 8:25 pm

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_bounce Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_bounce Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_bounce Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Affraid Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Affraid Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_cheers Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_cheers Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_cheers Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_cherry
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 8:27 pm

Spor la minciunica. Spor la rusinica!!!!!!!!!!!!!!!!
Apopii cauta si tu un alt partener.Sper ca nu suferi de loialitate cumva ca atunci incepi si tu sa crezi................................
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 9:13 pm

Alin Soimosi a scris:
Citat :
Ar trebui...citindu-mi posturile ...sa intelegi si din ce cauza ma duc la biserica !
Oare Sfantul Pavel a reusit sa distruga comunitatile lui Isus prin forta si prin crime?
Ai vazut ca nu!
Noroc ca pe Drumul Damascului i-a picat fisa ca cel mai usor de distrus este atunci cand te infiltrezei in acel sistem pe care vrei sa-l distrugi ..ceea ce a si facut!
Deci vezi ...eu urmez modelul Biblic!



...eu daca as fi in locul tau nu mi-as trada credinta apeland la stiinta ...nici macar ca sa comunici ceva pe acest forum ... ce sa mai vorbim de faptul de a-l pune la cur pe Dumnezeul Atotputernic si sa te duci la medic sa te vinedece!

Adica ai vrea sa tac.Si sa nu mai vin pe forumul tau.

Da!

Pentru ca din cauza ca de fiecare cand deschizi gura nu debitezi decat prostii ...si se vede de la o posta ca nu esti capabil sa scoti nimic inteligent din tartacuta!

Citat :

E plin forumul de jigniri aduse de tine in momemtul cineva nu e de acord cu tine.
Tu te simti jignit si daca citez din biblie ...si chiar daca iti explica ca rugaciunea Tatal nostru este inchinata lui Satan !

...sau cine "va duce pe voi in ispita"?

In orice caz ma bucur ca dai bir cu fugitii inainte de a fi spus ceva inteligent si ne-ai dovedit la toti ca nu ai in cap altceva decat multa prostie ... si astfel cei care ne citesc pe amandoi pot trage singuri concluzia .... si cum fuga e rusinoasa dar e sanatoasa ...fugi frate fugi rupand pamantul ... ptr ca fuga ta este o noua biruinta ptr mine
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 9:29 pm

sigur nu e mincinoasa ca si tine.
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 9:30 pm

Pacat, cautama asa cum ti-am spus cand vei descoperii impacyk antigelului asupra purecilor de apa.
asa nu vei mai suferii de constipatie
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 9:53 pm

Ce idei inteligente ai?
Le sugi cumva din fundul Bibliei ?

sau asta este nivelul de la Casa de Adunare a zeciuielii?

...pai sa sti ca nici nu ma mir din moment ce acolo primiti toti betivii si toate curvele ...ca doar deh ... sti cum spune un proverb luat din intelepciunea populara "
..."cine se aseamna se aduna"!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 5:26 pm

da, daaa! Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_lol
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 6:14 pm

totyo a scris:
da, daaa! Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_lol

Mey, Totyo, vii sa imi faci si mie masaj la spate? M-am imbolnavit de la Net si d'aia nu mai pot posta. Inaimte steteam numai pe forumuri... Embarassed
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 8:38 pm

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_eek hmmm!

la cine am mai facut, ca nu-mi aduc aminte!?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 8:42 pm

Sper ca la nimeni, ca altfel nu mai vreau. Smile
Ma refeream ca muncesti aci pe forum si eu fac parte din peisaj.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici   Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Cine este Isus si cine este Hristos?
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?
» Manipularea prin religie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: