Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Small talk

In jos 
+17
Alin Soimosi
Mihai12
Dumadu
livius
totio
Zian
otilia
Anticristul
totyo
Black velvet
Rhini
Corinna
Apopii
Rayna
Soimos
Cyberman
Zeus
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeSam Iul 17, 2010 9:29 pm

O afirmatie corecta ... si frumos observata si prezentata.
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iul 18, 2010 2:54 pm

small talk Small talk - Pagina 9 Icon_wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iul 18, 2010 7:07 pm

Parca ziceai ca nu stii angluza?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iul 19, 2010 1:21 pm

Cica Madalina a murit din cauza ca s-a maritat cu un ORTODOX!

Adica unul care era cu mentalul in evul mediu si in loc sa apeleze la medici a apelat la vraci ...

Ati mai auzit de asa ceva idiot in secolul 21 ?

Se pare ca nici rahatii de prin biserici nu au avut linie libera pentru a comunica cu Dumnezeu cel care le stie pe toate .. deci si faptul ca Madalina era bolnava poate surmenata psihic.

Ce rahat de religie ...preotii sunt prea prosti ca sa STIE ... dar iau hotarari ...in timp ce "dumnezeu" care cica stie ... tace ca porcu-n cucuruz !

Ce rahat de serviciu relgios ...bani cat se poate ...dar prestatii de tot kktu.

Oare protectia consumatorilor ce zice de aceasta sarlatanie?
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iul 19, 2010 7:46 pm

Soimos a scris:
Parca ziceai ca nu stii angluza?

Traduceţi text, pagini web şi documente


small talk


Afişaţi romanizarea

bârfă
Sus In jos
Rhini
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 266
Data de inscriere : 06/06/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 12:26 am

Buna dimineata
Sus In jos
http://cuvintetacute.wordpress.com/
Rhini
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 266
Data de inscriere : 06/06/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 12:26 am

ce mai faceti?
Sus In jos
http://cuvintetacute.wordpress.com/
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 7:29 am

Multumim de intrebare ...bine ...atat cat se poate pe caldura asta.
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 7:51 am

eeeeee!

fain de voi... la noi io da bine. Small talk - Pagina 9 Icon_sad
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 11:18 am

Iote la ce este bun botezul:
Ii dai sansa preotului sa fericeasca familia trimitandu-l pe copil mai repede in cer la dreapta tatalui!

http://www.antena3.ro/externe/republica-moldova-un-bebelus-a-murit-inecat-dupa-ce-a-fost-cufundat-in-cristelnita-de-preotul-care-il-boteza_104254.html
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iul 26, 2010 8:24 pm

Spovada!
...........


Ultima editare efectuata de catre totyo in Mier Iul 28, 2010 12:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iul 26, 2010 9:05 pm

Ce-ai patit ... sarmanu de tine ....ca ai devenit atat de aspru referitor la persoana ta?
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iul 26, 2010 9:24 pm

.......
e barfa, mei! Small talk - Pagina 9 Icon_twisted


Ultima editare efectuata de catre totyo in Mier Iul 28, 2010 12:04 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iul 28, 2010 7:43 am

Oh .... sorry !

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iul 28, 2010 1:17 pm

Soimos a scris:
Iote la ce este bun botezul:
Ii dai sansa preotului sa fericeasca familia trimitandu-l pe copil mai repede in cer la dreapta tatalui!
Ar trebui sa fie bagat si acel popa cu capul intr-un lighean (cristelnita) plin de noroc Smile ca pe lumea cealalta o sa stea numai in smoala Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 8:17 am

Nu cred!

Diavolul nu poate fi atat de rau incat sasi pedepseasca fapturile prin care el insusi lucreaza ... mai degraba ajunge pe lumea aialalta tot un fel de preot care isi mai boteaza odata noi veniti pe lume ....scaldandu-i in oala cu smoala!

Acum daca fac si acolo niste "accidente" asa cum a fost facut si acesta in biserica ...nu mai stiu cum reactioneaza Christos ...adica cel care singur se intituleaza Lucifer si pe care Tatal ceresc il denumeste Diavol ...pentru ca nefiind religios si nefrecventand biserica nu sunt la curent cu ultimele ganduri ale Diavolului ...asa cum sunt la curent toti pocaitii ...cu care probabil are contacte mai bune ca mai ales curvele si banditii (adica oamenii lui) se pocaiesc ...de unde si deschiderea de care beneficiaza!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 8:13 pm

ingusta conceptie poti avea!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 30, 2010 7:07 am

E mare lucru sa zici un asemenea lucru ...dar trebuie sa cunosti si cauzele.

Adica trebuie sa acceptam faptul ca credinta a proasta a credinciosilor iti permite muuuuult mai multa libertate, decat realitatea stricta si ingusta a oamenilor care se bazeaza pe Cunoasterea Rationala, pentru ca "binecuvantarea credintei" este infinita ... si iti permite sa poti crede in tot felul de ciudatenii pe care un om normal si cu scaun la cap nu le poate crede ...pentru ca acestea i-ar jigni inteligenta ... voi credinciosii puteti crede in porci care zboara din floare in floare, sau in Maimutoi Uriasi ca Dumnezei creatori care va monitorizeaza si cand stati pe WC si stiu la ce va ganditi cand va scremeti ... in Diavoli care mantuiesc oamenii deschizandu-le portile mortii si sa-i primeasca in Imparatia sa Iadul sau chiar si in Flying Spaghetty Monster care ofera celor care cred in El, un Rai cu dealuri de hamburgheri si rauri de Coca Cola

Vezi ... de ce ai dreptate ?

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 30, 2010 10:37 am

Soimos a scris:

Diavolul nu poate fi atat de rau incat sasi pedepseasca fapturile prin care el insusi lucreaza ...
Sa nu-l confundam pe Diavol cu dumnezeu! Dumnezeu pedepseste iar Diavolul incearca doar sa-i invete pe oameni cum sa scape de pedepsele inumane ale dictatorului. Ipocrizie mai mare ca a oamenilor, n-am mai vazut... sa-l considere rau pe cel care incearca sa-i scape si bun pe cel care-i omoara (nu e nici-un emoticon pe aici cu capul dat de perete? PS. nu al meu, al cre(s)tinilor!).
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 30, 2010 2:45 pm

Stai o tara ca m-ai bagat in ceata !
Pai eu cand m-am referit la Diavol ma refeream de fapt la "dumnezeul" lumii acesteia, caruia preotii ii sint simpli simbriasi vanduti satanei.

Acum intrebarea ...cu care Dumnezeu sa nu-l confund ?
Cumva cu cel instalat in biserici adica de-i zice Diavolul ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 30, 2010 4:17 pm

Stiu la care dumnezeu te-ai referit tu... dar eu ma refeream la dumnezeul si Diavolul biblic, totusi... daca stam si ne gandim bine, dumnezeul biblic este acelasi cu dumnezeul de prin biserici, adica un dictator. In biblie, un personaj insetat de sange si de inrobirea celorlalti, in biserica, un personaj insetat de bani si de manipularea prostimii! Mai cunosti si alt dumnezeu?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 30, 2010 9:01 pm

Evident ca ai dreptate!

Nu in Biblia crestina se sustine ca Dumnezeul lumii acesteia este Dracu ...si ca Dracu se lasa slavit in biserici ca Dumnezeu?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeSam Iul 31, 2010 10:53 am

Da, ca ”bucatica” din trinitate. Eu zic ca sunt 2 variante: ori bucatica asta rastignita da dovada de o trufie nemarginita atunci cand afirma ca detine cheile iadului, ori chiar le detine (referindu-ne, evident, la actiunea basmului), dar acel iad este chiar raiul. Cum poate fi taramul unui dictator insetat de sange, razbunare si de transformare a oamenilor in robi (oi din turma) decat un taram al raului si al suferintei eterne.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeSam Iul 31, 2010 11:55 am

Eu vad un pic altfel lucrurile.
Ai vazut tu sau ai auzit vreodata ca un om sa reinvie nu dupa o moarte clinica ... ci dupa ce e mort deabinelea?

Eu nu ...si nici omul Isus nu a putut invia din morti, cel care a inviat nu a fost rastignitu ...ci dracu care i-a confiscat corpul omenesc ... si care singur recunoaste ca este Stapanul Iadului ...ceea ce in viata sa de om ...Isus nu a stiut niciodata.

Deci eu fac diferenta intre rabinul = invatatorul Isus Omul ... si Christos denumirea diabolica a celui care i-a preluat corpul si identitatea !

De la Dracu la ce te poti astepta ... cumva la ceva pozitiv?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeSam Iul 31, 2010 11:08 pm


Jiji Becali si-a terminat cuvantarea in Parlamentul European cu lozinca: "Asa sa ne ajute Dumnezeu"!

Tot parlamentul a ris de el.

Astazi la TV un Sondaj UE pe teme de religie si superstitie numit Stinta si Societate ...a scos in evidenta faptul ca romanii sunt cu mentalul in evul mediu!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 10:33 am

Soimos a scris:
Eu vad un pic altfel lucrurile.
Ai vazut tu sau ai auzit vreodata ca un om sa reinvie nu dupa o moarte clinica ... ci dupa ce e mort deabinelea?
Nu, este imposibil!
Citat :
Eu nu ...si nici omul Isus nu a putut invia din morti, cel care a inviat nu a fost rastignitu ...ci dracu care i-a confiscat corpul omenesc ... si care singur recunoaste ca este Stapanul Iadului ...ceea ce in viata sa de om ...Isus nu a stiut niciodata.
N-a fost dracul deloc, a fost doar imaginatia oamenilor pusa in slujba crearii unei noi religii sau mai bine zis a cearii unui nou tip de mozaism reformat.
Citat :

Deci eu fac diferenta intre rabinul = invatatorul Isus Omul ... si Christos denumirea diabolica a celui care i-a preluat corpul si identitatea ! 
Poate nici n-a existat in realitate un corp si o identitate, poate a existat doar un personaj inventat, ceva de genul Fat Frumos. Isus era numele la aprox. 6% din populatia masculina iudee din acea vreme, convenabil, nu? Ca si cum, cineva din viitorul de peste 2000 de ani, s-ar intreba daca a existat azi Ion in Romania Smile 
Citat :

De la Dracu la ce te poti astepta ... cumva la ceva pozitiv?
Da, sa lupte impotriva dictaturii dumnezeiesti, stii cumva sa fi facut dracul altceva rau? Ia aminteste-ti, pe vremea comunismului, care lupta pentru libertate era dusman al poporului si merita toate pedepsele din lume, chiar daca nu facuse altceva decat sa convinga oamenii ca libertatea e mai buna decat oprimarea comunista cu cel mai iubit fiu in frunte, unii chiar il iubeau!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 10:38 am

Soimos a scris:
Astazi la TV un Sondaj UE pe teme de religie si superstitie numit Stinta si Societate ...a scos in evidenta faptul ca romanii sunt cu mentalul in evul mediu!
Cu regret trebuie sa spun ca asta stiam cu mult timp inaintea sondajului lor!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeDum Aug 01, 2010 2:23 pm

OK ...asta e clar ... eu am postat-o pentru cei care au avut alta impresie ...si anume celor care crec ca aflandu-se pe Calea Domnului se afla pe calea cea buna !
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeLun Aug 02, 2010 6:05 pm

Soimos a scris:

Jiji Becali si-a terminat cuvantarea in Parlamentul European cu lozinca: "Asa sa ne ajute Dumnezeu"!

Tot parlamentul a ris de el.

Astazi la TV un Sondaj UE pe teme de religie si superstitie numit Stinta si Societate ...a scos in evidenta faptul ca romanii sunt cu mentalul in evul mediu!
Eu am vazut faza ,cind domnul Jiji a citit,mesajul.
Chiar am confirmat pe Ro.portal,inainte cu 2 zile chestia.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeLun Aug 02, 2010 8:06 pm

Pai de unde crezi ca am luat-o ...daca nu de la tine !
Sus In jos
Rhini
Lancier
Lancier
Rhini


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 36
Localizare : somewhere
Puncte : 266
Data de inscriere : 06/06/2010

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 12:39 am

No
Sus In jos
http://cuvintetacute.wordpress.com/
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 8:08 am

Iti daiseama ce penibil este sa te prezinti in fata adunarii parlamentare si sa artati ca tu esti dus cu mentalul in evul mediu intunecat si rteprezinti o tara in care Intunericul este lumina cea de toate zilele!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 10:18 am

Soimos a scris:
Iti daiseama ce penibil este sa te prezinti in fata adunarii parlamentare si sa artati ca tu esti dus cu mentalul in evul mediu intunecat si rteprezinti o tara in care Intunericul este lumina cea de toate zilele!
Pai cum ar putea fi lumina lui dumnezeu, adica a unui zeu de provenienta tribala si pus pe distrugeri, decat intuneric pentru oameni. Ma refer la un ”intuneric” mintal!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 10:32 am

Pai cine altcineva decat un prost poate crede intr-un un asemenea "dumnezeu" care se recunoaste ca fiind al intunericului, inca din primele 3 versete ale Bibliei cand vedem ca El habar nu avea cum e lumina, si doar experimentand-o a vazut ca ea poate fi si buna a inceput si El sa o foloseasca.
Pai unde era pana la descoperirea luminii acest Dumnezeu ...daca nu in bezna vesnica.

Pai cum sa nu fie de pomina Europei asemenea oameni penibili rataciti in secolul 21 venind din intunecatul ev mediu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Small talk - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Small talk
Sus 
Pagina 9 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Cafeneaua "La Sfanta Treime"-
Mergi direct la: