Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Preotii si vrajitoria Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Preotii si vrajitoria

    In jos 
    3 participanți
    AutorMesaj
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Preotii si vrajitoria Empty
    MesajSubiect: Preotii si vrajitoria   Preotii si vrajitoria Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:06 pm

    Dand o cautare pe Google ”preoti care practica vrajitoria” am fost uimit sa vad cati slujitori ai lui Domne Deus apeleaza la aceasta veche practica populara.

    Si-a pus cineva cu adevarat intrebarea: oare de ce un preot investit cu harul divin, ajunge sa practice vrajitoria? Oare, acei preoti au ajuns la concluzia ca ”harul divin” nu-i altceva decat o gogorita fantastica, nici macar stiintifico-fantastica, si ca nu le este de folos la nimic, pe cand vrajitoria este cu mult mai eficienta decat gogorita?
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Preotii si vrajitoria Empty
    MesajSubiect: Re: Preotii si vrajitoria   Preotii si vrajitoria Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:32 pm

    ”Pentru inceput, am mers la parintele Lazar, preot in Alexandria si consilier la Episcopia Teleormanului. Popa Lazar este un personaj vestit prin urbe deoarece acolo unde slujea el incepeau, subit, sa plinga icoanele. De aceste coincidente faimoase a auzit, la un moment dat, si procuratura. Asa ca povestea icoanelor care plingeau s-a incheiat cu un dosar penal sub acuzatia de escrocherie. Dar, cu ajutorul lui Dumnezeu, popa Lazar a scapat basma curata. Parintele era ocupat cind i-am solicitat sa faca o slujba - acceptata in principiu -, asa ca am mers la un alt prelat vestit: parintele Marian, de la Fotachesti - Videle, renumit pentru pacientii vindecati de Necuratul.

    Parintele Marian - slujbas la Videle, ghicitor la Bucuresti

    ...................................................................................................

    Ce sint in stare preotii sa promita pentru o suma de bani:

    Parintele Marian, de la Fotachesti - Videle, citeste in Cartea Sfinta? cind iti recuperezi carnetul de conducere, daca ai probleme in amor sau daca ti s-au facut farmece
    Sfintia sa Nicolae Maldaianu, din Alexandria, a prezis ca infractorul Passaris iese din puscarie peste doua ceasuri sau doua zile.
    Ioasaf, de la Cotmeana, a cerut 800 de dolari pentru a permite unei televiziuni din strainatate sa-l filmeze in timpul unei exorcizari regizate, cind scotea dracii dintr-un posedat din anturajul sau.”

    http://www.gebeleizis.org/apostazie/stiri/155-preotii-vrajitori.html
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    livius
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 289
    Varsta : 45
    Puncte : 290
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Preotii si vrajitoria Empty
    MesajSubiect: Re: Preotii si vrajitoria   Preotii si vrajitoria Icon_minitimeSam Apr 16, 2011 9:06 pm

    doamne .... da spurcate mai sunt uneltele tale!
    Sus In jos
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Preotii si vrajitoria Empty
    MesajSubiect: Re: Preotii si vrajitoria   Preotii si vrajitoria Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 1:47 am

    livius a scris:
    doamne .... da spurcate mai sunt uneltele tale!

    ”Behaiala popilor si tacerea turmei

    Dupa cateva sute de ani de observatie atenta, boborul ruman a iesit pe piata cu o foarte interesanta si scurta concluziune: NU FA CE FACE POPA, FA CE SPUNE POPA. Cool! Dar ce dracu' face popa de sa-si merite asa cadere din gratiile enoriasilor, chiar si a babelor bigote, alea care, cand trec pe langa o biserica, se scarpina intre tate de zici ca au paduchi?
    - Pai ce sa faca? Bani. Averi ostentative. Samanism. Deschid cartea pa ochiul dracului. Te ard la parale si la botez, si la cununie, si la inmormantare. Chitante taie mai de sub poala anteriului... Apoi behaie solemn. Unii se duc la televiziuni si stau cu mana in poala, sfiosi nevoie mare, si intr-un limbaj complet desuet astazi indeamna credinciosii la supunere oarba. Folosesc in folosul lor cate un citat din Biblie, pe care il scot din context si da-i, si behaie, si behaie mieros de dai in diabet. Bagajul lor lingvistic este de toata jena. Un retardat l-ar putea intelege si reproduce in jumatate de ora. Supunere - credinta - iubire. Mai ales fata de popimea cari da fiori pe strada umbland ca Moartea, in straie negre, cu poalele in vant, cu o coasta imaginara in mana. Ei bine, popii astia iti intra in casa. Se uita pe pereti. Am o icoana superba, cu Mantuitorul nostru tragic si interogativ. "Cat vreti pa ea?", zice popa. Era sa-l iau la suturi. Vine altul, imi stropeste cartile din biblioteca cu o zama incolora si inodora, apoi imi da la pupat o icoana slinoasa, care, sigur, venise in contact si cu buze de tuberculosi, de sifilitici si mai stiu eu ce alte boli cu transmisie directa...

    Sursa textului: http://www.bzi.ro/behaiala-popilor-si-tacerea-turmei-223836

    Atentie credinciosi, nu mai pupati icoane decat in cazul in care popii le dezinfecteaza in fata voastra, conform normelor de igiena acceptate in UE, altfel veti contribui la transmiterea unor boli periculoase pentru viata voastra si a familiilor voastre!
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Preotii si vrajitoria Empty
    MesajSubiect: Re: Preotii si vrajitoria   Preotii si vrajitoria Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 5:32 pm

    Bibliomantia. Afacerea preotilor care fac averi din naivitatea oamenilor

    Preotii si vrajitoria 60491139

    Pe langa serviciile obisnuite in slujba crestinului - oficierea de nunti, botezuri, parastase - exista preoti ortodocsi care si-au gasit o noua indeletnicire: proorocirea. Deschid Evanghelia si pretind ca in Carte se afla rezolvarea tuturor problemelor.

    Vrei sa stii la ce facultate sa dai? Iti spune preotul ghicitor. Vrei sa stii cind vei muri? Iti sopteste parintele vrajitor. Vrei sa stii cu cine te vei marita? Numai sfintia sa clarvazatoare pretinde ca stie pana si numele alesului. Evident ca pentru niste servicii atat de complicate, preotii din ancheta noastra nu taie chitanta.

    O afacere de zeci de mii de euro infloreste in Romania: aflarea viitorului prin deschiderea Evangheliei. Sunt preoti ordodocsi care fac bani din temerile, nesiguranta si naivitatea oamenilor..

    Ii veti cunoaste astazi pe cativa dintre preotii care deschid Evanghelia si trag astfel cartea castigatoare pentru ei: au case, masini, restaurante si cluburi de noapte.

    Claudiu Vrajitoru este preot la parohia din Liteni, un sat din judetul Suceava. I s-a dus vestea ca deschide Evanghelia. Lumea vine din toata tara ca sa-si afle viitorul si la loc de cinste in biserica este agatat mersul trenurilor, ca sa stie fiecare cand vine si cand pleaca. Pana la urma, mersul trenurilor e mai sigur decat orice proorocire. Si la fel de sigura este si averea sa. Casa cu turnulete, restaurant si bar de noapte pe numele feciorului sau, de asemenea preot in sat.

    "Timpul inseamna bani", asa ca preotul se poarta ca un adevarat om de afaceri si pastreaza legatura cu clientii importanti prin telefon. La parintele Vrajitoru, reporterul Toni Dohotaru a venit cu o poveste fabricata. Iubeste un barbat insurat, se va marita cu el? Ce scrie in Evanghelie despre asta? Mai mult puteti afla citind de la Sursa

    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Continut sponsorizat





    Preotii si vrajitoria Empty
    MesajSubiect: Re: Preotii si vrajitoria   Preotii si vrajitoria Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Preotii si vrajitoria
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » Un bărbat a fost decapitat pentru că era suspectat că practica vrăjitoria

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
    Mergi direct la: