Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 miracolele stiintifice din coran

In jos 
+4
GaSpAr
Cyberman
Soimos
adevarul
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 10:15 pm

adevarul a scris:
soimos
Citat :
dar cum diavolul nu are creatie ... dar vrea sa fie si el slavit ca Dumnezeu ...inspira si el o carte ...ca dar nu e greu sa minti!

iar sustii existenta diavolului?
daca diavolul exista, exista si dumnezeu!
eu nu iti pot explica aceste povesti, asa cum nici tu nu mi poti explica faptul ca mama natura, dupa parerea ta, a creat omul in perfetiunea sa - trup, minte si suflet, fara nici un rost si ca rezultat al hazardului!
el este ateul care crede in diavol. Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 10:20 pm

Du-te si te ...plimba!
Tu esti capabil sa argumenetezi ceva ...sau esti specializat pe atacuri la persoana?

Ti s-a facut dor de o suspendare? ...sau esti prea prost sa pricepi ce e aceea un atac la persoana?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 12:06 am

soimos
Citat :
...aici in lumea civilizata ESTE INTERZIS sa minti copii in scoli vorbndu-le despre MINCIUNI ca si creatia ...ai retinut?
ESTE INTERZIS !!! ...ai inteles asta?

Very Happy Very Happy Very Happy
nici nu ma surprinde!
tocmai asta era si ideea!
sa distruga familia, credinta si mentalitatea tinerilor!
sistemul scolar, educatia, sanatatea, mass media, industria muzicii, filmului....
toate sunt conduse de elite, si urmeaza pas cu pas planul stabilit!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 12:14 am

soimos
Citat :
...aici in lumea civilizata ESTE INTERZIS sa minti copii in scoli vorbndu-le despre MINCIUNI ca si creatia ...ai retinut?

interzisa minciuna!!! poate adevarul, domnule!
iar minciuna este promovata!
uite ce spune Albert Vigneau, fost maestru în Marea Lojă a Franţei, fondator şi membru al mai multor loji franceze, care in 1934 a părăsit masoneria şi a scris o carte intitulată „Loja masonică – revelaţiile unui fost francmason” în care dezvăluie rolul jucat de această sectă satanica:
„Am fost dezamăgit chiar din primul an de când am intrat în masonerie, scrie el. Mi-am dat repede seama că acela care dorea să intre în această societate era minţit încă de la început, ea fiindu-i prezentată drept ceea ce nu este, adică o societate de oameni liberi, cu bune moravuri şi o judecată sănătoasă, care caută să cunoască adevărul în toate domeniile: moral, filozofic, ştiinţific, economic. Minciuni!
Masoneria dezvoltă în fiinţele umane slăbiciuni pe care le prezintă drept mari calităţi
Masoneria este antireligioasă, antipatriotică şi se ocupă în mod ilegal de politică.
ea dezvoltă în fiinţele umane slăbiciuni pe care le prezintă drept mari calităţi. În masonerie, umilinţa este înlocuită de mândrie şi orgoliu, caritatea este înlocuită de urmărirea intereselor de grup, iar în locul sentimentelor religioase, aceasta dezvoltă raţionalismul. Nu există respect pentru celelalte fiinţe umane, şi cu atât mai puţin respect faţă de femei – masonii nu au deloc aşa ceva. Adulterul este ceva curent în lumea lor, ar trebui numai să îi auziţi cum vorbesc despre femei…
Marele Maestru mi-a reamintit care sunt scopurile masoneriei:
• Să răzbune moartea templierilor,.... iar Biserica este considerată răspunzătoare pentru moartea templierilor. Cu această misiune sunt însărcinaţi masonii de grad 30, cavaler Kadosh.
• Să distrugă frontierele pentru a stabili statul universal, misiune cu care sunt însărcinaţi cei de grad 32, Sublim Prinţ al Secretului Regal (n.n. acest stat universal planetar este acelaşi lucru cu „Noua Ordine Mondială” către care ţinteşte fenomenul actual de globalizare).
• Să suprime familia tradiţională prin emanciparea femeilor şi copiilor după morala laică, misiune cu care sunt însărcinaţi cei de grad 33, Suveran Mare Inspector General.
http://2blackjack1.wordpress.com/societati-secrete/masonerie/marturiile-unui-fost-francmason-albert-vigneau/

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 12:23 am

adevarul a scris:
acea carte pe care o numesti basm, a revelat procese, detalii pe care stiinta le confirma azi in descoperirile ei.

cunosteau oamenii in trecut sensul de rotatie al pamantului dinspre vest spre est, forma reala a pamantului, rolul muntilor, ordinea dezvoltarii organelor copilului in pantecul mamei, provenienta fierului din spatiul cosmic sau faptul ca apa a doua mari ce se intalnesc nu se amesteca, etc ... ?

Egiptenii cunosteau cu mult mai multe lucruri, cu mii de ani inainte sa-i fi trecut lui Moise prin cap sa-l inventeze pe Yahweh! Doar ca ei au fost cinstiti si n-au zis ca a venit vreun zeu sa le spuna ceva! Voi, in schimb, umblati cu cioara vopsita si ziceti ca-i porumbel Laughing S-au dus vremurile in care va mai crede cineva!

Uite ce stiau egiptenii, vecinii vostri, cu mii de ani inainte de a fi scrisa cartea voastra asa-zis sfanta Laughing

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 ABYDOS-HELICOPTER-PHOTO


Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 7:40 am

adevarul a scris:


Masoneria dezvoltă în fiinţele umane slăbiciuni pe care le prezintă drept mari calităţi
Masoneria este antireligioasă, antipatriotică şi se ocupă în mod ilegal de politică.

Doua vorbe cinci prostii!

Mersi ...mi-am dat seama ce-i poate bibilica!
Important este sa retii ca aici in UE este INTERZIS in SCOLI propagarea "invataturilor" despre Creatie ...pe motivul ca sunt MINCIUNI care nu au de -a face cu realitatea!

Cand o sa acceptati si voi acest ADEVAR clar demonstrat de sute de mii de do0vezi produse de stiinta ...inseamna ca ati facut primul pas pe drumul ce duce din evul mediu obscur si intunecat in lumea moderna a luminii in care credinta a proasta este inlocuita de cunoasterea rationala si a oamenilor cu CONSTIINTA care prefera sa STIE decat sa creada povesti IRATIONALE!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 9:33 am

Apopii a scris:
adevarul a scris:
acea carte pe care o numesti basm, a revelat procese, detalii pe care stiinta le confirma azi in descoperirile ei.

cunosteau oamenii in trecut sensul de rotatie al pamantului dinspre vest spre est, forma reala a pamantului, rolul muntilor, ordinea dezvoltarii organelor copilului in pantecul mamei, provenienta fierului din spatiul cosmic sau faptul ca apa a doua mari ce se intalnesc nu se amesteca, etc ... ?

Egiptenii cunosteau cu mult mai multe lucruri, cu mii de ani inainte sa-i fi trecut lui Moise prin cap sa-l inventeze pe Yahweh! Doar ca ei au fost cinstiti si n-au zis ca a venit vreun zeu sa le spuna ceva! Voi, in schimb, umblati cu cioara vopsita si ziceti ca-i porumbel Laughing S-au dus vremurile in care va mai crede cineva!

Uite ce stiau egiptenii, vecinii vostri, cu mii de ani inainte de a fi scrisa cartea voastra asa-zis sfanta Laughing

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 ABYDOS-HELICOPTER-PHOTO



miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Abydos3


Peste hieroglifele vechi au fost adaugate altele noi, datorita eroziunii celor vechi.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 12:26 pm

soimos
Citat :
CONSTIINTA care prefera sa STIE decat sa creada povesti IRATIONALE!

care constiinta, mai soimos?
acea constiinta care preia de bune toate prostiile mediatizate la tv si toate curentele de la hollywood, fara sa gandeasca unde duc toate acestea??
oamenii s-au trezit, mai soimos, unde duc, insa azi este prea tarziu sa mai faca ceva.
sunt prea ocupati, stresati, amarati de griji si probleme....
insa inteleg azi, mai clar ca niciodata, in ce directie merg lucrurile!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 12:39 pm

adevarul a scris:
soimos
Citat :
CONSTIINTA care prefera sa STIE decat sa creada povesti IRATIONALE!

care constiinta, mai soimos?
Aia care ramane dupa multi ani de Educatie si Invatatura !

Citat :

[b]acea constiinta care preia de bune toate prostiile mediatizate la tv si toate curentele de la hollywood,

Prostii!
Constiinta nu se capata la televizor ...asa cum ai tu falsa impresie !
Inplus de asta in societatile dezvoltate ...adica nu in Romania ... nici la TV nu isi permite nimeni sa minta pentru ca aici exista constientizarea faptului ca NIMENI nu este prost ...iar cum minciuna are picioare scurte ...odata dovedita minciuna ...nici Dracu nu se mai uita la acel post TV !

Citat :

oamenii s-au trezit, mai soimos,
Da ...cei de langa tine s-au trezit in Evul Mediu!

Citat :

sunt prea ocupati, stresati, amarati de griji si probleme....
Ha ha ha ...poi sa stii ca au probleme ...ba chiar multe, de ex ca mobila cumparata acum 3 ani nu mai este la moda si trebuie sa o schimbe ...ca masina are 5 ani si trebuie cumparata una noua, unde sa ne petrecem concediul, ce flori punem in gradinuta ... ca a crescut iarba in gradinuta si ar trebui tunsa ... si muuulte alte asemenea "griji importante"!
Trezeste-te mai fata la realitate ...ca in societatile dezvoltate paradisul este aici pe pamant si mantuirea iti este asigurata pe gratis la spital ...ce zici tu este doar realitatea din jurul tau ...dar nu si cea de langa mine!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 9:37 pm

soimos
Citat :
Ha ha ha ...poi sa stii ca au probleme ...ba chiar multe, de ex ca mobila cumparata acum 3 ani nu mai este la moda si trebuie sa o schimbe ...ca masina are 5 ani si trebuie cumparata una noua, unde sa ne petrecem concediul, ce flori punem in gradinuta ... ca a crescut iarba in gradinuta si ar trebui tunsa ... si muuulte alte asemenea "griji importante"!

cine erau cei care risipesc bogatiile terrei??
a da, uitasem, credinciosii care consuma 100 cat consuma 1 singur din grupul elitelor.


Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 9:44 pm

adevarul a scris:

[b]cine erau cei care risipesc bogatiile terrei??
a da, uitasem, credinciosii care consuma 100 cat consuma 1 singur din grupul elitelor.

Asa este ...pacat ca sunt prea multi credinciosi adica peste 6 miliarde !
Daca ar fi mai chibzuiti si ar aplica politica demografica a Chinei ...nu erau amenintate resursele planetei ...dar toti credinciosii aveti pretentia sa traiti ca elitele ...si asta din pacate nu se poate ...nu pentru ca nu ar vrea elitele ...ci nu vrea Allah sa va asigure resurse pentru a va satisface aceasta pretentie...oarecum normala!
Dar ce sa facem daca Dumnezeu este de vina si nu vrea asta?
N-are Tatal ...ca v-ar da!

Te rog sa nu crezi ca am ceva personal cu musulmanii ...mie imi sunt simpatici cu totii..pentru ca sunt oameni ...si eu iubesc si respect toate femeile de pe lumea asta indiferent de varsta si religie ...am avut si prieteni am avut si dusmani intre musulmani ...dar asta am avut si intre ateii ca mine ...asa ca este ceva normal.

Sincer imi pare rau ca iti raspund asa pentru ca tu esti o femeie si eu sunt de convingerea ca femeile sunt singurii si adevaratii Dumnezei Creatori !

... dar in acelasi timp doresc sa te trezesc la o realitate ...care inteleg ca te doare, dar nu ai ce sa faci decat sa o accepti pentru ca tu singura nu poti schimba cursul istoriei ... si daca nu intelegi istoria si lectiile ei ...ea va trece peste tine ca un tavalug ...asa cum a trecut si peste oamenii din Germania in timpul razboiului ...oameni care au suferit enorm datorita faptului ca nu au inteles relitatea in care au trait ...si in timp ce germanii sufereau ... americanii in tara lor dansau "charlstone" si traiau o viata imbelsugata fara griji!
Si asta se va repeta in mod sigur ...ptr ca se vede clar directia pe care merge lumea !
Deci intelege ca te "combat"doar ca sa te fac sa te intorci in Europa ...ca in lumea care te afli ...este in mare pericol datorita faptului ca conducatorii religiosi si politici v-au vandut ...si fac jocul "elitelor" mondiale ... si va pregatesc ca sa va livreze la abatorul care cere "Carne de Tun" ...carne binecuvantata de preoti, prelati, episcopi, cardinali, Imami, Muftii si alte dracovenii de felul asta!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 30, 2011 8:10 am

soimos
Citat :
Daca ar fi mai chibzuiti si ar aplica politica demografica a Chinei ...nu erau amenintate resursele planetei ...

cei nechibzuiti sunt elitele, domnule soimos.
eu am facut o comparatie departe de realitate, pt a fi blanda cu ei.
daca ma gandesc la cat consuma liderii acestei lumi, ma ingrozesc!
am vrut sa fiu rezonabila, sa compar un membru normal din cadrul societatilor secrete, un membru care si-a castigat averea prin mijloace necinstite, desigur, si care consuma 1 singur cat consuma credinciosii 100.
si dvoastra inca mai repetati ca nu sunt credinciosii chibzuiti!!

mie mi ar fi rusine in locul dvoastra.

uitati ce ghid ne-a lasat dzeu, in coran, referitor la cum sa chibzuim ceea ce ne ofera El prin mama natura.

sura al anam
"141. El este Cel care face sã creascã grãdini cu spalieri si fãrã
spalieri; curmalii ºi culturile cu felurite roade, mãslinii ºi rodiile,
asemãnãtoare ºi deosebite.
Mâncati din roadele lor, când ele rodesc, si
dati dreptul din ele [dania] în ziua culesului si nu risipiþi, cãci El nu-i
iubeste pe risipitori!"

sura al araf
"31. O, fii ai lui Adam! Luati-vã gãtelile voastre la toate locurile de
Rugãciune! Mâncati si beti, însã nu întreceti mãsura, fiindcã El nu-i
iubeste pe cei care întrec mãsura!"


elitele sunt nechibzuite, pentru ca lor mama natura nu le-a lasat nici un ghid.

soimos
Citat :
Deci intelege ca te "combat"doar ca sa te fac sa te intorci in Europa

asta este tot o parere personala. faptul ca nu va raspund la toate fabricatiile este pentru faptul ca am dezbatut subiectele importante.
de acum ma pregatesc sa va las suveran in lumea dvoastra.

soimos
Citat :
...este in mare pericol datorita faptului ca conducatorii religiosi si politici v-au vandut ...si fac jocul "elitelor" mondiale ... si va pregatesc ca sa va livreze la abatorul care cere "Carne de Tun" ...carne binecuvantata de preoti, prelati, episcopi, cardinali, Imami, Muftii si alte dracovenii de felul asta!

noi suntem constienti de conducatorii acestei lumi, de conducatorii fiecarei tari in parte care n-au putut evita sau rezista in fata influentei nefasta a elitelor.
dar nu uitati ca sub aceeasi conducatori supusi elitelor sunteti si dvoastra.
chiar daca nu va fac carne de tun, va pregatesc o viata si mai nedemna.
cat despre noi, nu va faceti griji, are cine sa ne poarte de grija.
daca aceasta viata este efemera si fara rost, atunci mergem acolo unde veti veni si dvoastra mai devreme sau mai tarziu. este mai demna moartea decat stergerea picioarelor elitelor.
insa, daca aceasta viata nu este fara rost, si dzeu exista,
atunci noi mergem in imparatia tatalui nostru, care le-a creat pe toate,
si va lasam pe voi dumnezei pamanteni efemeri.


va veti aminti faptul ca dzeu are o bunatate imensa.
ati vrut imparatia pamantului efemera, ati avut parte de ea.
daca ati fi vrut mai mult, ati fi primit mai mult.

asa ca fiecare isi primeste rasplata pe care a dorit-o.
nimeni in final nu are de ce sa se planga.

sura az zukhruf
68. "O, robii Mei! Fiti fãrã teamã în Ziua aceasta si nu vã întristati,
70. Intraþi în Rai, voi ºi soaþele voastre, ºi vã veþi bucura voi!"
72. Cãci acela este Raiul ce vi s-a dat ca moºtenire pentru ceea ce aþi
împlinit.

74. Iar nelegiuiþii vor petrece în veci în chinurile Gheenei,
75. Care nu se vor potoli pentru ei ºi vor fi fãrã de nãdejde în ele.
76. si Noi nu i-am nedreptãtit pe ei, ci ei s-au nedreptãtit.
77. si ei vor striga: "O, Malik! Sã ne piardã Domnul tãu!" Iar
el le va rãspunde: "Voi veti rãmâne astfel [veºnic]!"
78. Noi am venit la voi cu Adevãrul, însã cei mai mulþi dintre voi
urãsc Adevãrul!
79. Au luat ei vreo hotãrâre? Vom hotãrî ºi Noi!
80. Sau cred ei cã Noi nu auzim taina lor si discutia lor în soaptã? Ba
da! Iar trimisii Nostri la ei scriu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 30, 2011 11:51 am

adevarul a scris:


cei nechibzuiti sunt elitele, domnule soimos.
Ma faci sa rad!
Poi cum sa fie elitele nechibzuite pentru ca daca ar fi nechibzuite ar da faliment si ar iesi din randul elitelor ca niste parliti ...asa cum sunt nechibzuitii amariti din Bangla Desh care desi traiesc in cea mai cumplita mizerie fac a proasta cate 10 copii fara sa chibzuiasca daca ii pot hrani sau nu, daca le pot asigura o educatie sau nu, daca le pot asigura existenta sau nu ...deci asta este nechibzuinta celor care fac umbra pe degeaba pamantului si sunt vinovati de suferinta propriilor lor copii ...si alta este situatia elitelor care le asigura inca de la nastere cle mai grozave conditii de crestere, alimentatie, educatie, si munca!

Citat :

daca ma gandesc la cat consuma liderii acestei lumi, ma ingrozesc!
Poi nu te ingrozi ... ptr ca si elitele voastre "regesti" (de fosti caporali in armata britanica cum a fost regele Iordaniei sau sahul Iranului ) consuma chiar mai mult decat elitele noastre ... cu deosebirea ca aia consuma in interesul lor personal averea poporului vostru ...adica titeiul ...in timp ce elitele noastre nu consuma avutia poporului ci doar VAND munca "sclavilor" lor ...adica Mercedesuri sau BMW-uri ...si astea cer al naibii de multa inteligenta, pricepere si munca harnica si serioasa ... ! ...si le vand astfel ca si "sclavii" lor beneficiaza de Mercedesuri si BMW-uri ba chiar si de case frumoase cu gradinute cu flori si piscina, pe scurt ..de o viata de vis ...pentru care coreligionarii tai isi risca zilnic viata asa cum au fost gasite ieri trupurile lipsite de viata a 39 de egipteni care au incercat sa fuga din "raiul" vostru in sistemul nostru "sclavagist" in care ne "batjocoresc" elitele!

Citat :

am vrut sa fiu rezonabila, sa compar un membru normal din cadrul societatilor secrete, un membru care si-a castigat averea prin mijloace necinstite, desigur, si care consuma 1 singur cat consuma credinciosii 100.
Tu confunzi borfasii cu elitele.
Sa fie oare din cauza ca in regiunea in care traiti elitele sunt borfasii?
La noi borfasii nu sunt elite care conduc societatea ...asa cum probabil este la voi!

Citat :

si dvoastra inca mai repetati ca nu sunt credinciosii chibzuiti!!
mie mi ar fi rusine in locul dvoastra.
Ba sa-ti fi rusine in locul tau ...ptr ca ai o capacitate mintala care te face sa nu pricepi nimic!
Pentru aceasta afirmatie facuta la adresa mea am intrerupt orice schimb de mesaje cu Dvs.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 30, 2011 3:42 pm

GaSpAr a scris:
Apopii a scris:
adevarul a scris:
acea carte pe care o numesti basm, a revelat procese, detalii pe care stiinta le confirma azi in descoperirile ei.

cunosteau oamenii in trecut sensul de rotatie al pamantului dinspre vest spre est, forma reala a pamantului, rolul muntilor, ordinea dezvoltarii organelor copilului in pantecul mamei, provenienta fierului din spatiul cosmic sau faptul ca apa a doua mari ce se intalnesc nu se amesteca, etc ... ?

Egiptenii cunosteau cu mult mai multe lucruri, cu mii de ani inainte sa-i fi trecut lui Moise prin cap sa-l inventeze pe Yahweh! Doar ca ei au fost cinstiti si n-au zis ca a venit vreun zeu sa le spuna ceva! Voi, in schimb, umblati cu cioara vopsita si ziceti ca-i porumbel Laughing S-au dus vremurile in care va mai crede cineva!

Uite ce stiau egiptenii, vecinii vostri, cu mii de ani inainte de a fi scrisa cartea voastra asa-zis sfanta Laughing

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 ABYDOS-HELICOPTER-PHOTO



miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Abydos3


Peste hieroglifele vechi au fost adaugate altele noi, datorita eroziunii celor vechi.

Ce va mai place voua sa minimizati si sa incercati sa desfiintati orice argument care contravine religiei voastre! Din nefericire pentru voi, lumea incepe sa se uite tot mai mult la argumente, in detrimentul basmelor scrise de crescatori de capre si ridicate la nivel de scripturi!

Da, exista si posibilitatea suprapunerii de hieroglife... dar in urma acestei presupuse suprapuneri, sa rezulte un elicopter de tip AH64... putin probabil... si pe langa el inca doua aparate de zbor si un tanc... si mai putin probabil!

Dar, uite ca descoperiri recente, la templul lui Amon Ra din Karnak, deci cu totul alt templu fata de cel din Abydos, scot la iveala aparate de zbor aproape identice cu primele!

ASTONISHING NEW PHOTOGRAPHS

Recently, the respected Arab newspaper 'Al-Sharq Al-Awsat' published several photographs taken at another Egyptian temple, the Amon Ra Temple in Karnak. The photographs are of carvings believed to be three thousand years old. They appear very similar to the carvings found at Abydos. There is a battle helicopter with a distinct rotor and a tail unit, and nearby, other modern-looking flying craft. So, there are in fact not one, but two almost identical sets of carvings at Karnak and Abydos. What are the chances of that being due to identical palimpsest effects at both locations?


Sursa: http://hallofthegods.org/articles/mystery-abydos.html

Deci, probabilitatea cea mai mare este ca ”allah” sa fi tras cu ochiul la stiinta vechilor egipteni si chiar daca n-a priceput el prea mult de acolo, a zis ca-i numai bun pentru manipularea credulilor sai salutare
Sus In jos
http://www.paganism.ro
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 31, 2011 11:43 am

soimos
Citat :
si alta este situatia elitelor care le asigura inca de la nastere cle mai grozave conditii de crestere, alimentatie, educatie, si munca!

aceste conditii pe care le ofera copiilor lor, sunt dobandite prin mijloace necinstite, mai soimos!
CINSTEA, DEMNITATEA, BUNUL SIMT, RESPECTUL .... sunt valori demult apuse!
acum suntem invatati despre coruptie, inselaciune, furt, minciuna si alte valori promovate de elite! nu degeaba, dupa ce intri in organizatiile secrete esti avansat in grad, primesti marire de salariu si ai succes in afaceri.
nu contest faptul ca si liderii lumii arabe, magnatii petrolului, practica aceleasi valori, deoarece si ei sunt inspirati si controlati tot de elite.

eu cunosc persoane, mai soimos, care au avut norocul, fiind la grade mici, sa iese vii din astfel de organizatii ... insa au pierdut totul! au luat-o de la 0, si asta in franta, nu in lumea araba!
insa acest lucru nu este uimitor, cand observam azi ca ei controleaza totul, ei iau deciziile, ei fac problemele, ei aduc solutii spre interesul lor, ei promoveaza ce curente, secte vor, precum si ce artisti vor, ei schimba istoria, ei fac descoperiri incendiare, de parca noi n am stii ca ei controleaza azi si oamenii de stiinta si cercetatorii.
totul azi este creat artificial de catre elite.


soimos
Citat :
Pentru aceasta afirmatie facuta la adresa mea am intrerupt orice schimb de mesaje cu Dvs

trebuie sa-ti marturisesc ca suntem pe aceeasi pozitie decizionala.
si eu de 3 zile, mi am propus sa te las suveran in lumea ta.
de fapt, ti-am si marturisit acest lucru.
ce m-a determinat sa iau decizia aceasta?
faptul ca am abordat subiectele importante, si totodata am realizat cata lipsa de seriozitate este pe acest forum.
oamenii sustin elitele laudate pentru detinerea unei constiinte si ratiuni superioare, si nu a unor credinte a proasta, cand de fapt pierd din vedere, faptul ca aceste elite fac ritualuri de slavire a lui satan si depun suflet in promovarea valorilor lui satan!!
iar secretele lor, pe care au dorit sa le ascunda, tocmai pentru ca dauneaza omenirii, constau tocmai in distrugerea credintei in dzeu pentru promovarea credintei in satan, distrugerea familiei si a individului!
unde sunt ratiunea si libertatea de constiinta ale elitelor, cand ei fac ritualuri de zeci de ore lui satan!!!??


la final, iti salut cu respect decizia.
si iti doresc acelasi lucru pe care mi-l doresc si mie,
sa ti fie in viata deschisa mereu mintea catre adevar!
atunci cand cunosti adevarul, nimeni nu-ti poate impune nimic si esti un om liber!
sincer, chiar nu mi-au placut aceste discutii de pe pozitii adverse!
in alte conditii, poate am fi ajuns la un acord.
oricum, nu regret, pentru ca prezenta mea pe acest forum, discutiile purtate, nu au facut altceva decat sa-mi certifice convingerile.
o viata frumoasa iti doresc alaturi de familia ta!
iti multumesc pentru posibilitatea postarilor mele pe acest forum!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 8:28 am

adevarul a scris:
soimos
Citat :
si alta este situatia elitelor care le asigura inca de la nastere cle mai grozave conditii de crestere, alimentatie, educatie, si munca!

[b]aceste conditii pe care le ofera copiilor lor, sunt dobandite prin mijloace necinstite, mai soimos!
Vorbesti iarasi prostii!
In lumea civilizata elitele nu sunt banditii ... ca in tarile din lumea a 3-a ... ci patronii de genul lui Bill Gates.

Citat :

CINSTEA, DEMNITATEA, BUNUL SIMT, RESPECTUL .... sunt valori demult apuse!
Poate in lumea in care traiesti tu ... in lumea din jurul meu ...este o Mare si adevarata REALITATE !!!!

Citat :

acum suntem invatati despre coruptie, inselaciune, furt, minciuna si alte valori promovate de elite!
Mda ... asta eventual in tara prostilor care au ca elite hotii si banditii!
Noroc ca in lumea civilzata din UE nu este asa ...ci exact invers!

Citat :

eu cunosc persoane, mai soimos, care au avut norocul, fiind la grade mici, sa iese vii din astfel de organizatii

Tare ma mir ca cineva doreste sa iasa dintr-o organizatie a elitelor ... dar probabil fiind gunoaie .. nu s-au simtit bine intre elite.
Dar cum este la voi la islamisti atunci cand vreti sa iesiti din islam ...adica din organizatia " de jos" a celor multi si prosti ...si parasind islamul sa va convertiti la crestinism?

hai ma las-o mai moale cu critica "a proasta" ca voi nu sunteti pe pozitia superioara a celor care au dreptul sa critice ..ci sunteti cu mentalul in evul mediu inapoiat si mizerabil.
Uitati-va mai intai la gunoiul care sta sa va inece acasa in ograda voastra aia murdara si necivilizata care a pemis legalizarea pedofiliei si ucide femeile violate ... si nu judecati voi astia prostii elitele care au adus progresul lumii in care noi prin munca noastra traim civilizat in comfort si bunastare ... ca voi sunteti prea lenesi si prea prosti ca sa puteti aduce vre-o contributie la progresul omenirii!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 12:02 pm


Citat :
CINSTEA, DEMNITATEA, BUNUL SIMT, RESPECTUL .... sunt valori demult apuse!

soimos
Poate in lumea in care traiesti tu ... in lumea din jurul meu ...este o Mare si adevarata REALITATE !!!!

soimos
Citat :
voi sunteti prea lenesi si prea prosti ca sa puteti aduce vre-o contributie la progresul omenirii!

se observa din limbajul tau cum aceste valori exista in lumea "civilizata" precum si din sustinerea reducerii populatiei globale prin ucidere;
motivul pentru care oamenii competenti nu mai pot aduce vreo contributie la progresul omenirii in ziua de azi, este faptul ca s-a intors balanta de valori, si sunt apreciati si promovati numai cei care sterg picioarele elitelor!

oamenii competenti sunt multi si in lumea araba si in alta parte a lumii;
jignirile tale sunt nefondate, tu nici macar n-ai idee cat de mult se studiaza in lumea araba si cat de seriosi sunt arabii musulmani in studiul lor, in tarile in care mai exista conditii pentru studiu, dupa ce au trecut barbarii lumii civilizate si au distrus totul;
numai in jurul meu sunt zeci de oameni care au terminat masterul si doctoratul, sunt ingineri, arhitecti, doctori, sefi bucatari, profesori universitari, designeri, oameni de afaceri, experti contabili si presedinti in diverse companii sau asociatii;

soimos
Citat :
ograda voastra aia murdara si necivilizata care a pemis legalizarea pedofiliei si ucide femeile violate

daca taceai, filosof ramaneai!
ceea ce se mediatizeaza la tv, este ceea ce vor ei sa para lumea musulmana, ceea ce au construit chiar ei in ipocrizia lor prin secta shia!
cat despre pedofilie si violuri, mai bine te ai uita la gunoiul din ograda ta, unde copiii si la 12 ani isi incep viata sexuala, pana la 20 schimband 10 parteneri, de aici si infectiile, bolile si infertilitatea din lumea civilizata;

pe cand credinciosii isi apara demnitatea, onoarea pana la 20, 25 de ani, varsta la care se casatoresc in prezent si in tarile arabe.
dzeu nu a stabilit o varsta pentru casatorie, ci doar a conditionat casatoria de ajungerea la stadiul de femeie, dupa primul ciclu;
odata cu evolutia omenirii si aparitia unor schimbari in societate, casatoria a inceput sa se efectueze la varste mult mai mari; de aceea chiar si in europa sec 19 se casatoreau si la 14 ani;
iar in prezent nici la 25-30 nu sunt apti sa faca acest pas;
dzeu a inteles mai bine decat oricine ca fiecare om are o dezvoltare si nevoi speciale diferite de alt individ, de aceea atunci cand fiecare se considera apt si pregatit poate face acest pas, insa in contextul casatoriei, nu al sexului liber!
ceea ce s-a intamplat in tarile civilizate, prin distrugerea credintei si a demnitatii femeii, a insemnat promovarea sexului liber!!!
insa pentru credinciosi, chiar si in conditiile actuale, cand practic nu poti fi apt din punct de vedere al pregatirii profesionale si al intretinerii unei familii, pana la 25 de ani, integritatea si demnitatea au ramas foarte importante, motiv pentru care asteapta cu rabdare momentul casatoriei, al intemeierii unei familii;

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 12:38 pm

Citat :
acum suntem invatati despre coruptie, inselaciune, furt, minciuna si alte valori promovate de elite!

soimos
Citat :
Mda ... asta eventual in tara prostilor care au ca elite hotii si banditii!
Noroc ca in lumea civilzata din UE nu este asa ...ci exact invers!

in islam, nu sunt acceptati bani, cadouri sau alte bunuri oferite pentru obtinerea de favoruri.
deasemenea este interzisa dobanda;/b]
Asadar, conform terminologiei islamice "dobanda" inseamna a obtine un anumit profit fara a depune efort sau fara a presta o activitate in schimbul sau.
[b]islamul indeamna la munca, la prestare de activitati, la realizarea unor proiecte de afaceri in cooperare cu banca, in urma carora poti obtine profit , pe care il vei imparti cu respectiva banca;
islamul nu accepta deposedarea oamenilor de bunuri in cazul neplatii, in cazul in care clientul a esuat in afacerea sa, riscul este suportat atat de client cat si de banca;


Din Nobilul Coran putem extrage versete care ne descriu dobanda si, in acelasi timp, ne atentioneaza asupra sa.

"O, voi cei care credeti, nu luati camata inmultita fara masura. Si fiti cu frica de Allah ca sa izbanditi !" (cap. 'al-'imran 3 : 130)

"Ceea ce voi dati cu camata pentru ca sa se mareasca pe seama averii oamenilor nu va spori la Allah, insa aceia care ofera Dania [Az-Zakat], dorind Fata lui Allah, aceia vor avea indoit." (cap. ar-rum 30 : 39)

"Nu nedreptatiti si nu veti fi nedreptatiti. Aceluia care este stramtorat sa i se dea pasuire pana ii va fi usor, iar sa faceti milostenie e si mai bine pentru voi, daca stiti !" (cap. al-baqara 2 : 278-280)"

"Si din pricina luarii de catre ei a cametei - macar ca le-a fost oprita; si din pricina mancarii de catre ei pe nedrept a averii oamenilor. Si le-am pregatit celor necredinciosi dintre ei osanda dureroasa." (cap. an-nisa' 4 : 161)


in lumea civilizata, fara astfel de practici nu mai poti face nimic;
pentru a obtine o slujba trebuie sa i dai patronului,
pentru a fii tratat trebuie sa i dai doctorului,
pentru a fii promovat trebuie sa i dai profesorului,
pentru a fi aparat trebuie sa i dai politistului
si lista continua.......

in societatile secrete, iti vinzi constiinta si sufletul pentru obtinerea de favoruri, promovarea in functie si succesul in afaceri;


Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 1:44 pm

sistemul bancar islamic este apreciat de multi analisti financiari ca fiind o modalitate de iesire din criza.

Sistemul financiar islamic se sprijina pe cinci piloni:

1 Fara dobanzi: creditele si imprumuturile nu trebuie sa aduca mari profituri, de aceea dobanzile sunt aproape de zero;
2 Fara speculatii, fara incertitudini: jocul cu bani bazat pe noroc este prohibit, la fel ca tranzactiile cu perspective necleare;
3 Fara sectoare ilicite: fara investitii in sectoare criticate de legea islamica - alcool, tutun, carne de porc, pornografie…
4 Obligativitatea de a imparti pierderile si profiturile intre parti: fie ca e vorba de asociati, sau de banci si clienti, partajarea este obligatorie si se face in baza unui contract initial sau in virtutea intelegerilor ulterioare;
5 Principiul asset-backing: tranzactiile financiare islamice trebuie sa fie legate direct de un activ real si tangibil, deci cu economia reala.

multi analisti financiari considera acest sistem ca o alternativa reala la cel conventional care si-a dovedit vulnerabilitatea.

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 1:45 pm

scurt ghid ilustrat pentru a intelege islamul si minunile stiintifice revelate in coran

http://www.thedeenshow.com/uploads/article/f386c99899a64e70a736c5d077f28aad_Guide%20Romanian.pdf

Dezvoltarea embrionului în Coranul cel Sfânt

Profesorul Emerit Keith L. Moore este unul dintre cei mai cunoscuţi oameni de ştiinţă din întreaga lume în domeniul anatomiei şi embriologiei şi autorul cărţii "Dezvoltarea umană", care a fost tradusă în 8 limbi.
Dr. Keith Moore, este profesor Emerit de Anatomie si Biologie Celulara la Universitatea din Toronto, Canada. Acolo, el a fost Decan Asociat de Bazele Ştiinţei la Facultatea de Medicină şi timp de 8 ani a fost Preşedintele Departamentului de Anatomie.
În 1981, în timpul celei de a 7-a Conferinţe Medicale din Danemarca şi Arabia Saudită, profesorul Moore a spus: "Mi-a făcut o mare plăcere să pot clarifica pasaje din Coranul cel Sfânt care se referă la corpul uman, îmi este foarte clar că acestea au fost revelate de Allah Preaînaltul, pentru că aproape toate aceste cunoştinţe nu au fost descoperite decât cu câteva secole în urmă. Acest lucru demostrează că Muhammad a fost cu adevărat, trimisul lui Allah Preaînaltul."(Cool
Ca urmare, profesorul Moore a fost întrebat: "Acest lucru înseamnă că, credeţi că Sfântul Coranul este Cuvântul lui Allah Preaînaltul?" La care a replicat: "Nu am nici o dificultate în a crede acest lucru."(9)

În Sfântul Coran, Allah Preaînaltul spune despre fazele dezvoltării embrionale:
“Noi l-am creat pe om din apă aleasă venită din lut,/ Apoi l-am făcut Noi o picătură într-un singur loc,/ Apoi am făcut din picătură un cheag, şi am făcut din cheag o bucată de carne şi am făcut din bucata de carne oase şi am îmbrăcat oasele cu carne. Apoi l-am scos la iveală ca o altă făptură. Binecuvântat fie Allah Preaînaltul, făcătorul Cel Bun!"(Sura Al-Mu'minun: 12-14)(1)
În limba arabă, cuvântul alaqah are trei înţelesuri: 1- lipitoare, 2 - lucru suspendat, 3 - cheag de sânge.
Comparând o lipitoare cu un embrion în stadiul de alaqah, veţi găsi numeroase asemănări între cele două(2),, după cum putem vedea în figura 1. De asemenea, embrionul în acest stadiu se hrăneşte din sângele mamei, aşa cum şi lipitoarea se hrăneşte din sângele altora(3).
Al doilea înţeles al cuvântului alaqah este "lucru suspendat", aşa cum veţi vedea şi în figura 2 şi 3, suspendarea embrionului, în stadiul de alaqah în pântecele mamei.
Al treilea înţeles al aceluiaşi cuvânt este "cheag de sânge". Vom vedea că aparenţa externă a embrionului în stadiul de alaqah este extrem de asemănătoare cu cel al unui cheag de sânge. De asemenea, în timpul acestui stadiu(4) (Figura 4), sângele din embrion nu circulă pâna la sfârşitul celei de a treia săptămâni(5). Embrionul, în acest stadiu seamănă cu un cheag de sânge.
Următorul stadiu menţionat în verset este cel de mudgah. În limba arabă, mudgah înseamnă "o substanţă mestecată". Dacă cineva ar lua o bucată de gumă şi ar mesteca-o şi apoi ar compara-o cu embrionul în stadiul de mudgah ar observa că cele două seamănă foarte mult(6). Vezi figurile 5 si 6.

Cum putea Profetul Muhammad (pacea şi binecuvântarea lui Allah fie asupra lui!) să fi ştiut acest lucru acum 14 secole, când oamenii de ştiinţă au descoperit abia de curând, folosindu-se de aparatura de specialitate şi microscopuri foarte puternice care nu existau în acel timp?
Hamm şi Leeuwenhoek au fost primii oameni de ştiinţă care au observat celulele spermatozoidului, folosind un microscop în anul 1677 (la mai mult de 1000 de ani dupa Profet).

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 1:49 pm

Originea universului în Coranul cel Sfânt

scurt ghid ilustrat pentru a intelege islamul si minunile stiintifice revelate in coran

http://www.thedeenshow.com/uploads/article/f386c99899a64e70a736c5d077f28aad_Guide%20Romanian.pdf

Cosmologia modernă afirmă, în mod foarte clar, că la un moment dat, întreg universul nu era decât un nor de fum (cu o mare densitate, opac şi format din gaze fierbinţi)(1) Acesta este unul dintre principiile incontestabile ale cosmologiei contemporane. Oamenii de ştiinţă pot să observe acum formarea unor noi stele din rămăşiţele "fumului" (vezi figurile 10 si 11) .
Stelele luminoase care le vedem noaptea, au fost, ca şi tot universul, un fum.
Allah Preaînaltul spune în Coranul cel Sfant: “Apoi s-a întors către cer - care era un fum..." (Sura Fussilat: 11).

Deoarece pământul şi cerurile de deasupra (Soarele, Luna, stelele, planetele, galaxiile) s-au format din acelaşi "fum", putem trage concluzia că pământul şi cerul erau o singură entitate. Şi din acest "fum" omogen, s-au separat.

Allah Preaînaltul spune: “Oare nu văd cei care nu cred că cerurile şi pământul au fost împreună şi că Noi le-am despărţit..." (Sura Al'Anbiya:30).

Doctor Alfred Kroner, unul dintre cel mai de seamă geologi din întreaga lume, a spus: "Gândindu-mă de unde vine Muhammad... găsesc că este aproape imposibil ca el să fi ştiut lucruri cum ar fi originea universului, deoarece oamenii de ştiinţă de abia acum le-au descoperit cu ajutorul unor echipamente foarte performante şi metode tehnice."(2)

El a mai spus: "cineva care nu ştia nimic despre fizica nucleară acum 14 secole, nu avea de unde să ştie, din propria lui minte, că cerul şi pământul au avut aceeaşi origine.”(3)
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 2:04 pm

Comentarii ale oamenilor de ştiinţă cu privire la miracolele ştiinţifice în Coranul cel Sfânt

Următoarele afirmaţii reprezintă câteva comentarii ale oamenilor de ştiinţă cu privire la miracolele ştiinţifice din Sfântul Coran.
Toate aceste comentarii au fost selectate din caseta video denumită ,,Acesta este adevărul”. În această înregstreare video îi putem auzi şi vedea pe oamenii de ştiinţă care au făcut aceste afirmaţii (comentarii) (vă rugăm vizitaţi www.islam-guide.com/truth dacă doriţi o copie a acestei înregistrări sau dacă doriţi doar să o vedeţi si auziţi online).

1.Doctorul T.V.N.Persaud este profesor de anatomie, pediatrie, obstetrică şi ginecologie la Universitatea din Manitoba, Canada. 16 ani a fost preşedintele Facultăţii de Anatomie, el este foarte cunoscut în domeniul său. Este autorul a 22 de cărţi şi a publicat mai mult de 181 de articole ştiinţifice.
În anul 1991, a fost premiat de către Asociaţia Canadiană de Anatomie. Când a fost întrebat de miracolele ştiinţifice din Sfântul Coran, pe care le-a studiat, a spus următoarele:
"Mi s-a explicat faptul că Muhammad a fost un om obişnuit. Nu ştia să citească, şi nu ştia să scrie. Şi vorbim de acum 14 secole in urmă. Un om analfabet făcea astfel de precizări şi declaraţii care erau extrem de precise despre ştiinţa umană. Şi eu personal nu văd cum ar putea să fi fost doar o şansă. Sunt prea multe coincidenţe şi aşa cum a spus şi dr. Moore, nu am nici o dificultate în a crede că afirmaţiile sale au la bază o revelaţie sau o inspiraţie divină."

2. Dr. Joe Leigh Simpson este preşedintele Departamentului de obstretică şi ginecologie, professor de genetică umană şi moleculară la colegiul de medicină Baylor, Houston, Texas, SUA. Înainte de aceasta, el a fost profesor de obstretică şi ginecologie şi preşedinte al aceluiaşi departament din cadrul Universităţii Tenessee, Memphis, SUA. A fost de asemenea preşedintele Societăţi Americane de Fertilizare, a primit numeroase premii, inclusiv premiul Asociaţiei Profesorilor de obstretică şi ginecologie, premiul de recunoaştere publică.
Profesor Simpson a studiat 2 hadithuri ale Profetului Muhammad (Pacea şi binecuvântarea lui Allah fie asupra lui!)
,,Făptura fiecăruia dintre voi se plămădeşte în pântecele mamei sale după 40 de zile.”(1)
,,Când trec patruzeci şi două de zile de la formarea picăturii (amestecate), Allah trimite un înger care îi dă formă, auz, văz, piele, carne şi oase.” (2)


El a studiat aceste două hadithuri şi a fost impresionat de acurateţea lor. În timpul conferinţei el a declarat: ,,Aşadar aceste două hadithuri pe care le-am menţionat confirmă ceea ce susţin şi embriologii, repet din nou că aceste hadithuri nu au fost relatate pe baza informaţiilor ştiinţifice existente în acele timpuri.
Deci nu cred că există un conflict între religie şi genetică, de fapt religia poate ghida ştiinţa adăugând aceste revelaţii unor introduceri tradiţionale în ştiinţă, pentru că în Coran există afirmaţii descoperite multe secole mai târziu, ceea ce ne arată că, Coranul a fost trimis de Dumnezeu.”

Dr. William W. Hay este un cunoscut om de ştiinţă. Este profesor de ştiinţe geologice la universitatea din Colorado, Boulder, USA. A fost decan la şcoala Rosentiel, de ştiinţe ale atmosferei şi oceanologiei, în cadrul Universităţii Miami, Florida, USA. După o discuţie cu profesorul Hay despre descoperirile recente despre mări menţionate în Coran, a spus: " Găsesc foarte interesant că acest tip de informaţii se regăsesc şi în Coran şi nu am nici cea mai mică idee de unde provin, dar este foarte interesant că ele există şi lumea de abia acum incepe să le descopere." Şi când a fost întrebat despre sursa Sfântului Coran, a replicat: "Ei bine, cred că trebuie să existe o sursă divină.”

pentru mai multe detalii

http://www.thedeenshow.com/uploads/article/f386c99899a64e70a736c5d077f28aad_Guide%20Romanian.pdf
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 2:20 pm

adevarul a scris:


[b]se observa din limbajul tau cum aceste valori exista in lumea "civilizata" precum si din sustinerea reducerii populatiei globale prin ucidere;
Da de unde scoti tu asemenea enormitati!
Ca atat te duce mintea pe tine sa intelegi asa ceva ...nici pe departe nu inseamna ca eu sustin moartea cuiva.
Eu postez cam vehement ca sa va arat ca voi cei care va rugati la o zeitate care sa va ajute in loc sa va folositi inteligenta incat sa va ajutati singuri ...aveti pretentia nerusinata sa traiti ca si noi ...si nu asa cum ati trait pe vremea Profetului ...adica cu camila parcata in jurul cortului si cu mana stanga ca "membru sfant" ... si mai si ne injurati pentru ca traim bine ...desi ne furati zilnic la pompa de benzina!
Daca vreti bunastare ...sa va dea Alla ...si daca el nu va asigura asta ...atunci marsh la munca !

Citat :

este faptul ca s-a intors balanta de valori, si sunt apreciati si promovati numai cei care sterg picioarele elitelor!
Hi hi hi ...adica camilarii pot face si ei Mercedesuri BMW-uri sau Airbus ...dar nu sunt lasati!
ha ha ha !
Poi de ce nu faceti voi masinile voastre sa vi le vindeti in lumea voastra care cuprinde peste 1 miliard de coreligionari!

Citat :

oamenii competenti sunt multi si in lumea araba si in alta parte a lumii;
jignirile tale sunt nefondate,
Cu o floare nu se face primavara.
Toti sunt sub nivelul de pregatire al colegilor lor bastinasi!

Citat :

tu nici macar n-ai idee cat de mult se studiaza in lumea araba si cat de seriosi sunt arabii musulmani in studiul lor, in tarile in care mai exista conditii pentru studiu,
Sigur ca da!
Am avut si eu prieteni arabi care "studiau" in Romania (cururile romancelor)si am vazut si "studiul" celor ca Muhamed Atta si a altor "studenti" ca ei.
Citat :

dupa ce au trecut barbarii lumii civilizate si au distrus totul;
Ce au distrus "barbarii lumii civilizate" in tarile arabe ?
Cumva baliga de camila sau cortul carpit?
Poi eu vad ca in Dubai acesti "barbari" au PROIECTAT si au CONSTRUIT ... si mai vad cum presedintele Siriei isi impusca propriul popor la fel ca idiotul de Tac-su care a ucis peste 300 000 de oameni nevinovati ...fara sa inteleaga ca lumea s-a schimbat si ca asemenea bicisnicii nu pot fi tolerate in ziua de azi!


Citat :

numai in jurul meu sunt zeci de oameni care au terminat masterul si doctoratul, sunt ingineri, arhitecti, doctori, sefi bucatari, profesori universitari, designeri, oameni de afaceri, experti contabili si presedinti in diverse companii sau asociatii
Evident ca este asa ...asta nu contest pentru ca traim in secolul 21 ... dar asta nici pe departe nu inseamna ca sunt si competenti sau COMPETITIVI ...adica ca vre-un produs al lor este unul de marca(Brand) pe intreaga planeta, deocamdata bucatarii si managerii traiesc pe spatele nostru el europenilor !

Sa nu uiti asta!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 3:17 pm

adevarul a scris:


in islam, nu sunt acceptati bani, cadouri sau alte bunuri oferite pentru obtinerea de favoruri.
Ai dreptate ...cunvinte ca pesches si ciubuc au venit de la poporul german

Citat :

[b]islamul indeamna la munca, la prestare de activitati, la realizarea unor proiecte de afaceri in cooperare cu banca, in urma carora poti obtine profit , pe care il vei imparti cu respectiva banca;
islamul nu accepta deposedarea oamenilor de bunuri in cazul neplatii, in cazul in care clientul a esuat in afacerea sa, riscul este suportat atat de client cat si de banca;
Poi cum e suportat de client daca nu ai voie sa-i confisti banii pe care i-a furat mintind banca ca vrea sa-si deschida o afacere?

Citat :

Din Nobilul Coran putem extrage versete care ne descriu ...
O fi el nobil ... dar doar ptr cei ca tine!
Pentru mine va deveni nobil atunci cand allah apare la postul de TV si ne confirma ca Coranul este scriptura sa ...pina atunci are o origine dubioasa ...ceea ce inseamna ca nu e sigur nobil!

Citat :

in lumea civilizata, fara astfel de practici nu mai poti face nimic;
pentru a obtine o slujba trebuie sa i dai patronului,
pentru a fii tratat trebuie sa i dai doctorului,
pentru a fii promovat trebuie sa i dai profesorului,
pentru a fi aparat trebuie sa i dai politistului
si lista continua.......
Eu cred ca tu confunzi realitatea murdara din Romania cu cea din Europa civilizata!
Trezeste-te la realitatea ...Romania si Algeria nu inseamna Lumea Asta ...ba chiar amandoua impreuna inseamna NIMIC in lumea asta!
Citat :


[b]in societatile secrete, iti vinzi constiinta si sufletul pentru obtinerea de favoruri, promovarea in functie si succesul in afaceri;


Da ...in societatile secrete ale mafiotilor sau a traficantilor de carne vie sau droguri ... in civilizatia occidentala nu exista decat principiul competentei ...ca doar nu o fi patronul unei afaceri de milioane atat de prost sa angajeze pe un prost si incompetent pentru ca ala ii da 1000 EUR!
Mai trezes-te la realitate si nu mai debita atatea prostii ca nu faci decat sa te autoblamezi!
Sa nu crezi ca europenii sunt atata de prosti incat sa iti inghita propaganda mincinoasa ...si asta se vede si prin faptul ca in fiecare zi ne citesc sute de vizitatori ...nici unul nu iti comenteaza balivernele!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 02, 2011 2:17 am

adevarul a scris:
,,Făptura fiecăruia dintre voi se plămădeşte în pântecele mamei sale după 40 de zile.”(1)
,,Când trec patruzeci şi două de zile de la formarea picăturii (amestecate), Allah trimite un înger care îi dă formă, auz, văz, piele, carne şi oase.” (2)

clovn

Si la animale, tot allah trimite ingeri? Probabil ca are miliarde de miliarde de ingeri... si asta numai daca iei in calcul icrele pestilor, in care ingerii trebuie sa bage solzi, piele, oase (probabil la pestii fara oase sunt trimisi ingerii mai puturosi tavaleala ) etc... ma intreb cum oare se descurca acesti ingeri cu tantarii si mustele verzi grin
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeMier Aug 03, 2011 6:37 pm

soimos
Citat :
Eu postez cam vehement ca sa va arat ca voi cei care va rugati la o zeitate care sa va ajute in loc sa va folositi inteligenta incat sa va ajutati singuri ...aveti pretentia nerusinata sa traiti ca si noi ...si nu asa cum ati trait pe vremea Profetului ...adica cu camila parcata in jurul cortului si cu mana stanga ca "membru sfant" ... si mai si ne injurati pentru ca traim bine ...desi ne furati zilnic la pompa de benzina!

daca nu ai mai generaliza, mare cinste ti ai face!
exista oameni credinciosi care muncesc de zeci de ori mai mult ca un ateu, si nu au pretentia sa traiasca in luxul in care traieste un ateu, ci doar sa aiba o viata decenta, si sa nu i fie amenintata aceasta viata de oameni egoisti, ingamfati si aroganti care cred in infatuarea lor ca viata lor este mai pretioasa decat a altora!
pe vremea profetului, domnule soimos, societatea in intregul ei era alta!
in europa multe secole dupa profet era mizerie, in timp ce islamul raspandea morala, invatatura si curatenie!

cat despre statia de benzina si cei care te fura, eu m as revolta impotriva elitelor care conduc magnatii petrolului! asa cum elitele au avut puterea sa stabileasca moneda dorita prin intelegerea cu magnatii petrolului care a legat dolarul de petrol, asa ei pot conduce si restul jocului dupa propriile reguli!

soimos
Citat :
si mai vad cum presedintele Siriei isi impusca propriul popor la fel ca idiotul de Tac-su care a ucis peste 300 000 de oameni nevinovati ...fara sa inteleaga ca lumea s-a schimbat si ca asemenea bicisnicii nu pot fi tolerate in ziua de azi!

pentru ca face voia elitelor, de reducere a populatiei lumii si de inrobire a propriului popor! toti presedintii sunt niste marionete!

"Se pierde insa din vedere, spune Michel Chossudovsky, ca Ben Ali nu era un dictator, ci o marioneta politica a Vestului, care avea grija sa fie implementate masurile impuse de Wall Street si FMI. De altfel, argumenteaza autorul articolului, rolul guvernului lui Ben Ali era tocmai acela de a se asigura ca este aplicata “doctoria economica mortala” a FMI, care in doua decenii a destabilizat economia nationala si a saracit populatia tunisiana."

"In plus, se remarca situatia din Egipt, unde presedintele Mubarak nu dorea sa implementeze un acord de imprumut cu FMI, cu toate ca Fondul il curta demult. Egiptul are o economie falimentara din motive de dictatura si de proasta gestionare a resurselor, in special uriasele venituri ce provin din turism si care nu se reflecta in nivelul de trai al populatiei, banii fiind coordonati de o nomenclatura locala. FMI dorea sa intervinasi sa acorde imprumuturi pe termen scurt care sa fie rambursate din turism. In acest fel, Egiptul si-ar fi pierdut turismul care ar fi intrat in proprietatea FMI. deoarece acest fapt nu s-a realizat a fost indusa o revolta populara ampla, iar FMI va interveni ulterior, dupa rasturnarea lui Mubarak, cuun asa zis plan de reconstructie al tarii."

http://developarea.wordpress.com/2011/05/07/revolutia-din-tarile-arabe/

soimos
Citat :
Am avut si eu prieteni arabi care "studiau" in Romania (cururile romancelor)si am vazut si "studiul" celor ca Muhamed Atta si a altor "studenti" ca ei.

va deranjeaza cumva??
pai nu de aia si l expun, ca sa fie studiat???
daca nu ar dori sa fie studiate, si remarcate pe strada de toti ceilalti, s ar imbraca decent si ar pastra secretele frumusetii feminine pentru cel iubit!
personal, imi pare rau pentru ele, caci au cazut intro capcana a elitelor, a provocarii nuditatii, a expunerii femeii si a intrigilor!

ha! ha! ha! iar esti amuzant! Smile Smile Smile
sa ti reamintesc ca "Presupusul conducător al teroriştilor, Mohammed Atta, şi-a declarat paşaportul furat cu mai multe luni înainte de atacuri. În mod miraculos, dintr-o dată paşaportul apare în vârful dărâmăturilor arzânde ale Turnurilor Gemene… şi ghiciţi?! Aflat într-o condiţie foarte bună!"

"Câteva suspiciuni: Avem aici un plan deosebit de complex de deturnare a avioanelor şi de prăbuşire a lor în obiective simbolice americane. Este evident că asta a luat ani de pregătiri şi planificări. Şi ce fac teroriştii? Ei îşi fac tranzacţiile cu propriile cărţi de credit, care sunt pe numele lor! Şi de asemenea ei dau instructorului lor de zbor numele lor reale şi îşi „uită” într-un mod convenabil manualele de zbor scrise în aramaică, în propriile lor maşini închiriate. Având în vedere aceste aspecte, Andreas Von Bulow (menţionat anterior la alineatul 4) a spus că: „95% din munca serviciilor de spionaj din lume este înşelătorie şi dezinformare.”
Serviciile Secrete Americane au spus că nu aveau nicio idee că acest grup de terorişti era pe cale să dea lovitura, dar urmele pe care le-au lăsat teroriştii (vedeţi lista de exemple de mai sus), au fost similare cu urmele lăsate de o „turmă de elefanţi neîndemânatici”. De-a dreptul convenabil, nu-i aşa?"

http://www.conspir.info/2011/01/sua-stiau-despre-atacurile-teroriste.html

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 04, 2011 12:07 pm

adevarul a scris:

exista oameni credinciosi care muncesc de zeci de ori mai mult ca un ateu, si nu au pretentia sa traiasca in luxul in care traieste un ateu, ci doar sa aiba o viata decenta

Total Gresit!
Daca urmezi scripturile lui Isus sau cea a lui Mahomed ...sa iti doresti sa traiesti EXACT ca Isus si Mahomed!
Adica fara apa curenta si nicidecum apa calda, perie de dinti sau sampon, nici vorba de curent electric de masina, frigider sau TV ...doar ce aui avut si profetii atunci cand au scris scriptura lor pe care voi o urmati!
Daca ati fi urmat aceasta linie a adevaratei credinte ... fii sigura ca nimeni nu avea nicio problema cu voi ...ci doar voi aveati o mare problema in asigurarea hranii folosind plugul tras de cai si secerand cu mana!
Problema apare acolo unde voi vreti sa va folositi de cuceririle stiintei ...dar propovaduiti impotriva descoperirilor ei ...de ex nu acceptati Evolutia si nici faptul ca Omul a devenit Dumnezeu!

Citat :

pe vremea profetului, domnule soimos, societatea in intregul ei era alta!
in europa multe secole dupa profet era mizerie, in timp ce islamul raspandea morala, invatatura si curatenie!
Asa este !
Europa era acolo unde voi sunteti astazi!
Norocul Europei au fost Iluministii si Illuminatti ...noroc pe care voi inca nu-l aveti!

Citat :

cat despre statia de benzina si cei care te fura, eu m as revolta impotriva elitelor care conduc magnatii petrolului!
Poi asta si fac!
Il injur pe Emirul Dubaiului si Regele Arabiei Saudite ...intotdeauna cand vad ce si-au facut pe banii platiti de mine si de alti multi ca mine!
Citat :

pentru ca face voia elitelor, de reducere a populatiei lumii si de inrobire a propriului popor! toti presedintii sunt niste marionete!
Asa este!
Nu inteleg de ce nu iti pica fisa sa vezi ca si religiile sunt tot o arma a lor de a manipula si prostii lumea!
Chiar crezi ca Arahangelul Gavril a coborat pe bicicleta din ceruri ? ...sdau ma rog fafaind din cele 140 de aripi ...si ca o astfel de aratare dubioasa i-a dictat unui analfabet cuvant cu cuvant tpt textul Coranului?
Poi cat de naiv trebuie sa fi incat sa crezi asta ...si nu adevarul precum ca toate religiile sunt arme inventate de manipulare a prostimii inventate de elitele lumii?

Citat :

va deranjeaza cumva??
pai nu de aia si l expun, ca sa fie studiat???
Poi in mod sigur ca de aia si-l expun ...dar nu am stiut ca arabii au venit la astfel de "studii" ... ca de destepti ce au fost am vazut in faptul ca dormeau toata ziua si isi cumparau toate examenele!
Asa ca rezultat final ...CATASTROFA ... pentru lumea in care idiotii astia au devenit "elite"!


Citat :

sa ti reamintesc ca [b]"Presupusul conducător al teroriştilor, Mohammed Atta, şi-a declarat paşaportul furat cu mai multe luni înainte de atacuri. În mod miraculos, dintr-o dată paşaportul apare în vârful dărâmăturilor arzânde ale Turnurilor Gemene… şi ghiciţi?! Aflat într-o condiţie foarte bună!"
Ce prostii mai debitezi!
Tu ti-ai gasit sa contesti cel mai clar dovedit lucru ...si anuime ca Mohamed Atta a fost teroristul care a intrat cu avionul in Gemene?

Poi cum se face ca contesti lucruri dovedite ...dar nu contesti existenta piticului din gradina Paradisului pe nume Allah cel Nestiut si Nevazut dar crezut si inchipuit ?

Sau la voi Dumnezeu nu l-a creat pe om dupa chipul si asemanaraea Sa ...adica 99,8% maimuta primata?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 04, 2011 1:09 pm

soimos
Citat :
Chiar crezi ca Arahangelul Gavril a coborat pe bicicleta din ceruri ? ...sdau ma rog fafaind din cele 140 de aripi ...si ca o astfel de aratare dubioasa i-a dictat unui analfabet cuvant cu cuvant tpt textul Coranului?

dar dvoastra chiar credeti ca o mama natura, a creat tot acest univers complex, si omul in perfectiunea corpului sau, din intamplare si fara nici un rost??
soimos
Citat :
Poi cat de naiv trebuie sa fi incat sa crezi asta ...si nu adevarul

soimos
Citat :
Poi in mod sigur ca de aia si-l expun ...dar nu am stiut ca arabii au venit la astfel de "studii" ... ca de destepti ce au fost am vazut in faptul ca dormeau toata ziua si isi cumparau toate examenele!

eu nu contest ca exista si astfel de cazuri, cum foarte bine exista si sute de europeni care practica acest obicei!
insa, trebuie totusi mentionat, faptul ca arabii sunt recunoscuti pentru seriozitatea si performantele din activitatea lor, de aceea chiar si in romania, oamenii prefera doctorii si specialistii arabi; chiar fratele meu are la serviciu un arab, si mi marturiseste cum toti ceilalti angajati incearca sa se sustraga de la munca, in timp ce acesta munceste responsabil;

soimos
Citat :
Tu ti-ai gasit sa contesti cel mai clar dovedit lucru ...si anuime ca Mohamed Atta a fost teroristul care a intrat cu avionul in Gemene?

eu ma ghidez dupa dovezile specialistilor neinteresati, nu dupa acelea prezentate de elite spre interesul lor personal!
realitatea a dovedit ce dovezi aduc si mediatizeaza elitele;
nu degeaba s-a descoperit ca in spatele majoritatii atentatelor sunt oameni coordonati de CIA, FBI, respectiv chiar membrii ai societatilor secrete!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 04, 2011 3:29 pm

adevarul a scris:

[b]dar dvoastra chiar credeti ca o mama natura, a creat tot acest univers complex, si omul in perfectiunea corpului sau, din intamplare si fara nici un rost??
Eu nu CRED ...ci STIU! Mama Natura a creat si alte corpuri ale altor fiinte la fel de perfecte ca si corpul omului ...iar acele creatii ale naturii habar nu au de "dumnezeul" tau.
Dar niciuna dintre acele fiinte vii nu sunt atat de proaste incat sa creada in existenta unor personaje virtuale imaginate de inchipuirea omului asa cum sunt credinciosii>
Adica acele fiinte sunt "Clear" si nu "aberati" de cuvinte mincinoase ale unor sarlatani din elite!

Viata are un rost...dar unul care este cu totul altul decat credinta a proasta si linsul in fund a unui "dumnezeu" inchipuit!


Citat :

eu nu contest ca exista si astfel de cazuri, cum foarte bine exista si sute de europeni care practica acest obicei!
La studentii arabi nu era o exceptie ...ci regula!

Citat :

eu ma ghidez dupa dovezile specialistilor neinteresati, nu dupa acelea prezentate de elite spre interesul lor personal!
Poi ar trebui sa te bazezi dopar pe ADEVARUL dovedit ca adevar ...si nu pe povestile unor mincinosi !
Iar realitatea ne DOVEDESTE ADEVARUL si anume in cazul in spetza ca Muhamed Atta a fost un terorist ucigas care a ucis in numele lui Allah ...si nu un binefacator al omenirii !


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Aug 04, 2011 6:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 04, 2011 5:33 pm

adevarul a scris:
dar dvoastra chiar credeti ca o mama natura, a creat tot acest univers complex, si omul in perfectiunea corpului sau, din intamplare si fara nici un rost??

Pentru a observa ca Natura, cu tot ceea ce este in ea, este practic rezultatul evolutiei naturale si firesti a lucrurilor, nu este necesara credinta ci renuntarea la credinta in dumnezei inchipuiti, pentru a putea vedea lucrurile prin prisma unei gandiri lucide si nu indoctrinate si dezumanizate de credinta religioasa!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 6:29 pm

soimos
Citat :
Iar realitatea ne DOVEDESTE ADEVARUL si anume in cazul in spetza ca Muhamed Atta a fost un terorist ucigas care a ucis in numele lui Allah ...si nu un binefacator al omenirii !

care adevar dovedit?
exact, realitatea dovedeste adevarul! iar turnurile gemene au fost dinamitate și demolate intentionat. Oricine a văzut vreodată demolarea unei clădiri știe că dacă ai de gând să faci așa ceva trebuie să ajungi la infrastructura interioară a clădirii și s-o dobori.
Numeroase posturi de televiziune (Fox News, CNN, Abc 7 News, MSNBC, 11 News, 5 Channel, CBC News) care au transmis imediat după incident au realizat interviuri cu supraviețuitorii care susțin că au auzit numeroase explozii...Din cele relatate de ei putem observa că mulți susțin ideea conform căreia clădirea a fost distrusă intenționat, cu dinamită plasată de mâna omului...

iar faptul ca pasaportul lui mohamed atta a cazut din cer in gramada de moloz, intact, este cea mai mare inselatorie!

Șeful Informațiilor Secrete din Pakistan (ISI), Mahmood Ahmed, i-a cerut lui Omar Sheikh să vireze 100 000 $ către Mohammed Atta, care era conducătorul teroriștilor. Ahmed nu a fost anchetat nici până astăzi. Și ca să fie și mai nebunesc paradoxul, în dimineața 9/11 oficiali din guvernul american luau micul dejun cu acesta in Washington. Comisia 9/11 a apreciat că finanțatorul operației prezenta o importanță mică (!)

mohamed atta nu a ucis in numele lui allah, a ucis in numele elitelor si a liderilor care l-au platit si instruit! cine a zis ca a facut un bine omenirii? tu ai impresia ca cei care fac rau sunt credinciosi practicanti? ei doar s-au nascut intr o religie, insa acest lucru nu i impiedica sa cada prada ispitei elitelor si lui satan!
astfel de musulmani nepracticanti sunt multi, precum sunt si crestini nepracticanti si evrei necredinciosi precum cei care au creat sionismul si au atras prin profunzimea idealului lor de creare a statului israel si pe evreii credinciosi!
acesti oameni sunt doar nascuti intro religie, insa sunt precum ateii care nu respecta invataturile lui dzeu!

George W. Bush, Condoleeza Rice (TV C-SPAN), Dick Cheney (16 septembrie) afirmă că n-aveau cum să prevadă cele întâmplate și că nimeni nu și-a putut imagina un asemenea scenariu (!). Este doar una dintre numeroasele minciuni coapte de marionetele oculte.
USA Today raportează că în cei 2 ani dinaintea atacului de pe 9/11 septembrie
NORAD a dirijat exerciții folosind avioane deturnate drept arme. Și una dintre ținte era World Trade Center. Surse anterioare scenariu similar :
– FEMA Response Manual, 1997, cu titlul ”Emergency response to terrorism”
– Operațiunea ”Moscal” – simularea unui avion ce lovește Pentagonul, octombrie 2000
– Philip Shenon, New York Times – ”F.B.I knew for years about terror pilot training”


http://top-secret.ablog.ro/categorie/7750/

mai jos un link cu o lista
După ce veţi citi următoarea listă de exemple, vă veţi convinge că autorităţile nu numai că ŞTIAU despre atacurile din 11 septembrie, dar de asemenea le-au permis să se producă.

http://www.conspir.info/2011/01/sua-stiau-despre-atacurile-teroriste.html

Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 7:52 pm

ha ha ha !
Ce dragut ...faci cumva propaganda Anti-Americana?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 7:54 pm

adevarul a scris:

care adevar dovedit?
Acela ca Mohamed Atta este un TERORIST!
Mai exact acel terorist care a intrat cu avionul pe care l-a deturnat in turnurile gemene ale WTC!
Si acest lucru este de necontestat!

Citat :

iar faptul ca pasaportul lui mohamed atta a cazut din cer in gramada de moloz, intact, este cea mai mare inselatorie!
Ba o mare prostie!
Trebuie sa fi prost ca bata ca sa accepti o asemenea idiotenie!

Citat :

mohamed atta nu a ucis in numele lui allah, a ucis in numele elitelor si a liderilor care l-au platit si instruit!

Ha ha ha ...ce diferenta intre noi doi!
La tine tot ce este rau se datoreaza elitelor ...iar la mine tot ce este rau se datoreaza prostimii idioate si inconstiente !
Oare care din noi doi are dreptate?

Citat :

tu ai impresia ca cei care fac rau sunt credinciosi practicanti?
Categoric DA!
Numai cei care isi vand mintea trupul si sufletul(adica credinciosii) pot fi atat de idioti incat sa comita acte de terorism in speranta ca Allah ii va rasplati in Cer cu 72 de curve(Hurii in l. germana inseamna curve)
Citat :

ei doar s-au nascut intr o religie, insa acest lucru nu i impiedica sa cada prada ispitei elitelor si lui satan!
Evident!
Altfel nu ar fi acceptat sa-se vanda unui zeu necunoscut doar ptr ca un sarlatan din elitele bisericii catolice a scornit o poveste de prostit prostii cu o carte dictata de unul care a coborat din ceruri cu 140 de aripi ... prostie crezuta si astazi cand este clar ca buna ziua ca nu exista nici un cer din care sa poti cobori cu aripi!

Citat :

acesti oameni sunt doar nascuti intro religie, insa sunt precum ateii care nu respecta invataturile lui dzeu!
MINCIUNI!
Teroristii sunt considerati si slaviti ca mari eroi ai religiei islamice !
In ziua in care s-au prabusit turnurile WTC ...in multe tari islamice lumea a iesit pe strazi manifestandu-si enorma bucurie!
Citat :

După ce veţi citi următoarea listă de exemple, vă veţi convinge că ...
...Debitezi minciuni!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 8:59 pm

soimos
Citat :
In ziua in care s-au prabusit turnurile WTC ...in multe tari islamice lumea a iesit pe strazi manifestandu-si enorma bucurie!

ti a raspuns domnul mihai la aceasta afirmatie

mihai 12
Citat :
in anul 2011 doar simplii americani, manipulati mai cred ca Bin Laden a planuit acele atacuri. prostimea islamica a iesit pe strazi bucuroasa de daramarea turnurilor din acelasi motiv in care si prostimea americana a iesit bucuroasa pe strazi cand, chipurile ar fi fost omorat Bin Laden acum 2 luni, iar asta deoarece si una si alta sunt manipulate de liderii ei. in realitate liderii ambelor tabere sunt aceiasi, chiar daca la prima vedere par dusmani(in trecut fiind si parteneri de afaceri). sa spuneti ca un om rational crede ca Bin Laden a fost vinovat pentru turnuri, doar pentru ca Bin Laden a fost declarat erou islamic, mi se pare o chestie lipsita de bun simt. totul nu este decat o manipulare din partea guvernului american.
Sus In jos
Continut sponsorizat





miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: miracolele stiintifice din coran   miracolele stiintifice din coran - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
miracolele stiintifice din coran
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Islamul-
Mergi direct la: