Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
muzica islamica  Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
muzica islamica  Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
muzica islamica  Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
muzica islamica  Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
muzica islamica  Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
muzica islamica  Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
muzica islamica  Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
muzica islamica  Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
muzica islamica  Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 muzica islamica

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeLun Iul 25, 2011 10:08 pm

cantece superbe realizate fara instrumente muzicale.

Last Breath - Ahmed Bukhatir (With Lyrics)
https://www.youtube.com/watch?v=IIBs-xf01Zw&feature=related

A is for Allah by Yusuf Islam, cantec despre alfabetul arabic, de la minutul 3 sunt enumerati cei mai importanti mesageri mohamed, isus,, moise, noe...
https://www.youtube.com/watch?v=3oMKA_LXex4

Talib Al-Ilm (The Student) by Ahmed Bukhatir, un cantec care indeamna oamenii sa studieze, aratand cat de importanta este stiinta
https://www.youtube.com/watch?v=jGcEb9F8YNw&feature=related

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 7:05 am

Intradevar este frumoasa si cantata cu multa sensibilitate ...doar ca tema aleasa in prima melodie face parte din ceea ce se numeste "muzica neagra" (tot asa cum exista si umor negru) si ca tema este MOARTEA ... o tema a dracului de urata !

Cred ca mult mai frumoasa ar fi fost tema dorului sau a iubirii neimplinite (de ex. din cauza ca a 4-a nevasta l-a parasit din cauza ca era prea tanara si el prea batran)

A doua este un cantec frumos, religios de genul "alfabetul religiei" ...deci este adresata doar musulmanilor care doresc sa invete acest alfabey ... ca nu il vad pe un crestin fundamentalist ca GaSpaR sa asculte zilnic acest gen de muzica, mai ales ca nici cantecele pocnitilor nu sunt urate.

A treia este intradevar exceptionala, atat ptr faptul ca nu inteleg textul si astfel este reliefata mai bine linia melodica , ceea ce poate fi un avantaj ... dar si pentru subiectul tratat in acest cantec ...pe care ni l-ai dezvaluit tu "Importanta Invataturii si a Stiintei"!

Intradevar tema stiintei este foarte importanta stiinta ... pentru ca stiinta este cea care te lumineaza si te mantuieste la necaz, dar este si arma care te indeparteaza de credinta ... de ex pe baza progresul zilnic al stiintei s-a ajuns sa se poata explica in mod rational si argumentat cu dovezi stintifice, faptul ca Universul a aparut datorita Big Bangului si omul datorita Evolutiei ... cu alte cuvinte este un cantec militant a unuia care constientizeaza realitatea ...apreciaza stiinta pentru ca intelege importanta e pentru progresul omeniriii, a unuia care intelege care sunt consecintele pozitive ale acestei implicari si a faptului ca stiinta inseamna implicit disparitia incet dar sigura a tuturor religiilor!

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 9:52 am

Soimos a scris:
... ca nu il vad pe un crestin fundamentalist ca GaSpaR sa asculte zilnic acest gen de muzica, mai ales ca nici cantecele pocnitilor nu sunt urate.
macar stii ce inseamna funamentalist crestin de vorbesti? pe langa asta ascult orice gen de muzica, inafara de rock




Soimos a scris:
faptul ca Universul a aparut datorita Big Bangului si omul datorita Evolutiei ...
pot fi urmarite stiintific povestile astea? hai sa te ajut eu: NU
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 10:43 am

soimos
Citat :
Intradevar este frumoasa si cantata cu multa sensibilitate ...doar ca tema aleasa in prima melodie face parte din ceea ce se numeste "muzica neagra" (tot asa cum exista si umor negru) si ca tema este MOARTEA ... o tema a dracului de urata !

aceasta melodie despre moarte i-a pus pe multi pe ganduri. orice om indiferent de religie si nationalitate o asculta cu placere.
viata este scurta, la batranete realizezi ca a trecut atat de repede precum timpul de a intra pe o usa si a iesi pe alta...
aceasta melodie reprezinta realitatea! acea realitate a iminentei mortii!
oamenii trebuie sa fie constienti de acest lucru si sa se pregateasca pentru acest moment, cand vor raspunde pentru faptele lor.

va multumesc, domnule soimos, pentru comentariul dvoastra de aceasta data.
ati dat dovada de eleganta si bun simt.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 12:03 pm

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 12:21 pm

GaSpAr a scris:
macar stii ce inseamna funamentalist crestin de vorbesti? pe langa asta ascult orice gen de muzica, inafara de rock

Nu nu stiu ce e aia "funamentalist crestin"!
Eu stiu doar ce este fundamentalismul crestin.

Pacat ca nu asculti muzica rock ... ca uite si la penticostali s-a creat o secta noua in care ai voie sa bei, sa porti bijuterii si in plus se asculta muzica rock !



Citat :
pot fi urmarite stiintific povestile astea? hai sa te ajut eu: NU
Tu trebuie sa te ajuti pe tine ca zau ca este cazul ... cat despre Big Bang si Evolutie ...acestea sunt urmarite stiinific ...chiar daca nu esti tu de acord cu acest ADEVAR!

Vei cumva un link catre Prof. Dr. Harald Lesch, care preda Astro-Fizica la catedra de fizica teoretica a Universitatii Ludwig-Maximilian din München; cercetator stintific cu pondere pe studiul "gaurilor negre", stele neutronice si Fizica plasmei cosmice, membru al Academiei de stinte a Germanei, laureat al premiului Nobel
Uite linkul care iti va explica pe scurt ce s-a intamplat la Big Bang:

http://www.kultur-punkt.ch/akademie4/kooperation-swr2/swr2-lesch-weltall1-06-1.htm


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Iul 26, 2011 12:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 12:27 pm


Nu ma intereseaza ce asculte sectele, nu fac parte din nicio secta iar gusturile nu cred ca se discuta.

Iar acele povesti nu pot fi urmarite stiintific. Despre ce vorbesti tu acolo sunt doar presupuneri
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 12:40 pm

GaSpAr a scris:

Iar acele povesti nu pot fi urmarite stiintific. Despre ce vorbesti tu acolo sunt doar presupuneri
Mtz ...nici pe departe !
Ca doar nu o fi tot presupunere cand masori cu un telescop faptul ca stelele se deplaseaza in Univers ...si anume toate de la un punct initial ... ba chiar se asculta la radiotelescoape urmele ecoului acelei explozii uriase initiale ...!

faptul ca nu stii asemenea lucruri elementare ...este scuzabil ...dar sa refuzi un adevar CLAR DOVEDIT ca fiind doar o presupunele ...este o dovada clara a atitudinii tale de respingere a ADEVARULUI ...si de sustinere a MINCIUNII!

Iar toate postarile tale fiind postate de pe aceasta pozitie... de respingere a adevarului, da cititorului acestui forum o viziune de ansamblu asupra "valorii" celor postate de tine!

O alta dovada mai buna decat atitudinea ta fata de STIINTA si ADEVAR ... zau ca nu exista!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 12:55 pm

adevarul a scris:


aceasta melodie despre moarte i-a pus pe multi pe ganduri. orice om indiferent de religie si nationalitate o asculta cu placere.
Imi dau seama ce placere trebuie sa simtzi cand te gandesti la moartea ta!
Ai cumva si org...m la o asemenea placere?
Citat :

viata este scurta, la batranete realizezi ca a trecut atat de repede precum timpul de a intra pe o usa si a iesi pe alta...
Eh ...daca deabea la batranete realizezi acest lucru ...se poate spune ca ai trait pe degeaba!
Citat :

aceasta melodie reprezinta realitatea! acea realitate a iminentei mortii!
Aceasta realitate trebuia sa o sti atunci cand ai inceput sa rationezi.
Uite, de ex. printul indian Sidartha Gauthama (Buddha) cand a realizat acest lucru, si-a propus sa nu moara ca prostu ...ci sa caute iluminarea ... deci nu moartea trebuie cantata ... ci VIATA ...ca nimic nu este mai SFANT decat acest cadou unic care este viata ...bineinteles pe lumea asta ... si nu dupa ce s-a stins focul vietii si ai murit!
Citat :

oamenii trebuie sa fie constienti de acest lucru si sa se pregateasca pentru acest moment
Cum? ...umbland toata ziua cu o lumanare pe piept si una pe cap?
Citat :

, cand vor raspunde pentru faptele lor.
Ptr faptele tale raspunzi fata de semenii tai ...atat timp cat esti in viata ...dupa moarte nimeni nu te poate trage la raspundere ptr faptele trecute ...ptr simplul motiv ca nu mai existi ... astfel ca acest lucru sa fie posibil.

Citat :

va multumesc, domnule soimos, pentru comentariul dvoastra de aceasta data.
ati dat dovada de eleganta si bun simt.
Multumesc ...dar nu trebuie ...eu consider ca muzica este o arta ...si muzica frumoasa nu are granite, in concediile mele in Africa de Nord si Turcia, mi-am luat macar un CD cu cantece din acele tari ... cantece pe care le ascult cu placere desi nu le inteleg, dar imi aduc aminte de frumoasele concedii pe care le-am petrecut acolo!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 2:29 pm

gaspar nu neaga existenta big bang ului, asa cum nici big bang ul nu neaga existenta lui dzeu.

din contra, big bang ul demonstreaza ca pamantul a fost creat, are inceput, nu cum credeau oamenii inainte de sec 20, ca pamantul nu are nici inceput, nici sfarsit.
noi recunoastem descoperirile stiintei, insa intelegem ca acestui big bang ii sunt inexplicabile primele secunde, exact acelea ale CREATORULUI care a provocat big bang ul pentru crearea lumii.

ateii sustin teoria hazardului.
oare cum pot ateii sa creada ca acest univers impresionant de complex s-a ivit la intamplare??
trebuie sa recunosti ca este si aceasta o credinta! cam voi sunteti cei care cred a proasta!
deoarece noi, credinciosii, avem multi profeti, mesageri, revelatii, dovezi, carti sfinte ce ne sustin credinta!

sura al araf
146. cei care sunt îngâmfati, pe pãmânt, pe nedrept. Chiar de-ar vedea fiecare semn, ei tot nu cred în el. Iar dacã vãd calea cea bunã, ei nu o primesc drept
drum, dar dacã vãd calea rãtãcirii, o primesc drept drum. Aceasta
pentru cã ei þin semnele Noastre de mincinoase si sunt nepãsãtori faþã
de ele!
147. Iar aceia care þin de mincinoase semnele Noastre si întâlnirea
cu Ziua de Apoi, faptele lor sunt în desert. Oare ar putea fi ei
rãsplãtiþi altfel decât dupã ceea ce fac?"
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 3:20 pm

adevarul a scris:
gaspar nu neaga existenta big bang ului, asa cum nici big bang ul nu neaga existenta lui dzeu.

din contra, big bang ul demonstreaza ca pamantul a fost creat, are inceput, nu cum credeau oamenii inainte de sec 20, ca pamantul nu are nici inceput, nici sfarsit.
noi recunoastem descoperirile stiintei, insa intelegem ca acestui big bang ii sunt inexplicabile primele secunde,

Poate tu ca nu te documjentezi destul!
De ex eu stiu si ce s-a intamplat in fractiunea de secunda la puterea - 33!!!
Adica a inceput Inflatia!

Citat :

exact acelea ale CREATORULUI care a provocat big bang ul pentru crearea lumii.
Da ...numai ca nu exista nicio dovada ca acel Creator a inspirat Coranul si nu inspira si in ziua de azi alte Big Banguri in alte Universe ...ceea ce pare totusi MUUULT mai probabil!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 3:45 pm

soimos
Citat :
Da ...numai ca nu exista nicio dovada ca acel Creator a inspirat Coranul

nu exista nici o dovada pentru cei care nu se documenteaza destul, ci o fac superficial in ignoranta.
dovezi sunt cu miile, numai detaliile revelate in cartile sfinte, pe care oamenii de stiinta le confirma azi, ar trebui sa ti dea de gandit!
chiar si faptul existentei profetilor, mesagerilor si a cartilor sfinte sunt o dovada a existentei lui dzeu.

omul nu putea cunoaste in acea perioada toate detaliile referitoare la omenire, univers, corpul uman, vietuitoare, forme de relief care se afla in cartile sfinte, drept pt care nu putea scrie cartile sfinte de la sine, ci numai cu ajutorul lui dzeu.

coranul este in sine nu numai o carte sfanta, dar si o minune de la dzeu, pentru faptul ca dzeu a promis ca nimeni nu va modifica nici macar un cuvant din el, si acest lucru s-a si intamplat!
chiar de l-ar arde diavolul, chiar de ar ucide din oameni, sunt mii de oameni care stiu coranul pe dinafara, pentru ca dzeu l-a facut usor de memorat pt credinciosi.
ar fi vrut diavolul sa-l modifice, a si incercat, insa in zadar!
cum n-a reusit a creat secte, pt a-i indeparta pe oameni de cuvantul lui dzeu.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 4:17 pm


https://www.youtube.com/watch?v=zPMRQPGwytY

doctorul maurice bucaille, care a studiat corpul lui faraon, si a descoperit ca murise inecat, a fost surprins de faptul ca oamenii pot studia azi mumia faraonului, in ciuda faptului ca toate celelalte corpuri omenesti ale armatei lui faraon au fost luate de mare.
musulmanii i-au explicat existenta acestei revelatii in coran, a faptului ca dzeu a lasat corpul lui faraon, ca o dovada, un semn pentru omenire!

acest doctor s-a convertit la islam si a scris o carte "La Bible, le Coran et la Science de Maurice Bucaille"

sura yunus
90. Noi i-am trecut pe fiii lui Israel prin mare.(128) ªi i-au urmãrit pe ei
Faraon ºi oºtenii sãi ca sã-i prigoneascã ºi sã-i nimiceascã. Iar când l-a
ajuns pe el înecul(129) a zis(130): “Eu cred cã nu existã altã divinitate în
afarã de cel în care cred fiii lui Israel ºi eu sunt [acum] printre cei
supuºi [musulmani]!”(131)
91. [A zis Allah]: "Acuma?!(132) Dupã ce mai înainte tu te-ai rãzvrãtit ºi
ai fost dintre stricãtori?!
92. Astãzi te mântuim Noi, cu trupul tãu(133), pentru ca sã fii un
semn(134) pentru cei [care vor veni] în urma ta!"(135) Însã mulþi dintre
oameni sunt nepãsãtori faþã de semnele noastre!(136)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 6:23 pm

Vezi ca ai gresit topicul.

Pe topicul asta ai propus sa discutam despre frumoasa muzica orientala!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 6:29 pm

nu stiu care a fost primul care a deviat subiectul.
nici mie nu mi face placere, sa observ ca ne am indepartat de subiect.
chiar v as fi recunoascatoare daca am reveni la subiectul muzica islamica.
multumesc anticipat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 6:33 pm

Poi atunci mai baga aici una frumoasa !
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeMar Iul 26, 2011 11:00 pm

Yusuf Islam - Father & Son

https://www.youtube.com/watch?v=4cpX1ZjuaiA&feature=related

yusuf islam sau cat stevens (nume de scena), cantaret englez s-a convertit la islam in 1977, in urma unei experiente neplacute in care era aproape sa se inece.
impresionat inca dinainte de cantecele islamice dedicate lui dzeu, caci el cunostea muzica pentru bani, pentru faima, nu pt dzeu, a promis ca daca va scapa de inec isi va dedica viata lui dzeu.

"Stevens converted to Islam in December 1977 and adopted his Muslim name, Yusuf Islam, the following year. He has been given several awards for his work in promoting peace in the world, including 2003's World Award, the 2004 Man for Peace Award, and the 2007 Mediterranean Prize for Peace. In 2006, he returned to pop music with his first album of new pop songs in 28 years, entitled An Other Cup. He now goes professionally by the single name Yusuf. His newest album, Roadsinger, was released on 5 May 2009."

http://en.wikipedia.org/wiki/Cat_Stevens

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 6:52 am

adevarul a scris:
Yusuf Islam - Father & Son

https://www.youtube.com/watch?v=4cpX1ZjuaiA&feature=related

yusuf islam sau cat stevens (nume de scena), cantaret englez s-a convertit la islam in 1977, in urma unei experiente neplacute in care era aproape sa se inece.
impresionat inca dinainte de cantecele islamice dedicate lui dzeu, caci el cunostea muzica pentru bani, pentru faima, nu pt dzeu, a promis ca daca va scapa de inec isi va dedica viata lui dzeu.

"Stevens converted to Islam in December 1977 and adopted his Muslim name, Yusuf Islam, the following year. He has been given several awards for his work in promoting peace in the world, including 2003's World Award, the 2004 Man for Peace Award, and the 2007 Mediterranean Prize for Peace. In 2006, he returned to pop music with his first album of new pop songs in 28 years, entitled An Other Cup. He now goes professionally by the single name Yusuf. His newest album, Roadsinger, was released on 5 May 2009."

http://en.wikipedia.org/wiki/Cat_Stevens

Da ! ...imi placemult Cat Stevens si astazi este unul dintre autorii mei preferati pentru ...desi ma mir cum a putut sa fie atat de ignorant incat sa se converteasca la islam.

Da probabil are capul in dotare doar ptr a canta frumos ...nu sa si gandeasca!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 10:47 am


cantarea, recitarea surelor din coran, relaxare si armonie
sura al mulk

http://www.trilulilu.ro/DespreISLAM/2e84e02a408db7
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 10:58 am

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 11:40 am

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 12:14 pm

Sheikh Mishary Al afasy, Surat Al Mulk from studio

https://www.youtube.com/watch?v=qUpCxdWp9jk&NR=1
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 2:30 pm

Nu te supara ...nu vreau sa te blamez ... dar din pacate trebuie sa constat ceea ce se vede, si anume ca mai sunteti si azi cu mentalul in acel ev mediu in care Europa a fost acum 500 de ani!

Poi unde in Europa civilizata vezi tu in topurile muzicale sau la emisiunile muzicale TV ... muzica religioasa?
Europenii au fost si ei mari amatori de muzica religioasa acum 500 de ani!
Si unde a fost Europa atunci ...sunteti voi astazi ...si acesta aspect nu este decat unul care dovedeste aceasta realitate!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 4:53 pm

cu ce te deranjeaza muzica religioasa?
este si ea tot o arta, chiar una relaxanta si placuta.

cine controleaza industria muzicii azi, si ne promoveaza numai nudism, alcool, sex, droguri si perversiuni?
lady gaga, madonna, mickael jackson, 2pac si multi alti cantareti sunt sau au fost marionete ale elitelor, care au promovat valorile dorite de ei, respectiv acele valori negative care fac fiinta slaba si usor de manipulat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 6:33 pm

adevarul a scris:
cu ce te deranjeaza muzica religioasa?
este si ea tot o arta, chiar una relaxanta si placuta.
Nu ma deranjeaza de loc!
Doar ma mir ca mai poate avea succes in era informatiei cand locul ei este in Evul Mediu inapoiat!

Citat :

cine controleaza industria muzicii azi, si ne promoveaza numai nudism, alcool, sex, droguri si perversiuni?
Cum cine ?
Bineinteles ca aceia care cumpara asa ceva !
Doar este libertate si democratie ...fiecare are voie sa isi aleaga din viata ceea ce crede ca i se potriveste si ce-ii place!
Citat :

lady gaga, madonna, mickael jackson, 2pac si multi alti cantareti sunt sau au fost marionete ale elitelor, care au promovat valorile dorite de ei, respectiv acele valori negative care fac fiinta slaba si usor de manipulat.
Ceea ce trebuie tu sa observi ...nu este pomul ci padurea ...si padurea occidentala adica Civilizatia Vestica ...asa cum este ea ... este o societate moderna si civilizata una care este cu cca 500 de ani inaintea lumii inapoiate in care ai trai tu daca nu te-ai bucura de produsele societatii occidentale ca de ex. TV PC, Penicilina, Masina si Internet ++++ multe altele ... si decalajul creste an de an!
Deci nu de Civilizatia Occidentala trebuie sa te ingrijorezi tu ...ci de motivele ptr care societatea in care traiesti tu este atat de ramasa in urma si de ce nu sunteti capabili sa participati cu absolut nimic la progresul societatii umane!
Sus In jos
Continut sponsorizat





muzica islamica  Empty
MesajSubiect: Re: muzica islamica    muzica islamica  Icon_minitime

Sus In jos
 
muzica islamica
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» sarbatoarea islamica Ashura
» Profetii si muzica!
» Muzica oficiala a forumului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Islamul-
Mergi direct la: