Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Despre Oculta Mondiala

In jos 
+4
Apopii
Soimos
BORAT
livius
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 2:56 pm

EmaLovesJesus a scris:


Si care este in viziunea ta adevarul?
Nu vorbim de viziunea mea ci de adevarul ce tine de REALITATE!
Iar acest adevar spune clar ca Biblia nu este cuvantul lui Dumnezeu ci un text scris de rabini!
Citat :

Isus este Calea,Adevarul si Viata.
Cum sa fie adevarat acest lucru!
Calea lui Isus este religia mozaica, Adevarul este ca Noul Testament este scris de slugile unui Ucigas, de Nazariteni, si referitor la Viata Christos singur recunoaste ca are cheile Mortii si nu ale vietii .... iar Isus Christos singur spune
Sa nu vreti sa veniti la Mine ca sa aveti viata![/b]." (Ioan.5.)

Citat :

Eu rataceam departe de fata lui Dumnezeu,dar atunci cand am primit pe Isus in inima mea,am cunoscut cu adevarat voia lui Dumnezeu.Adevarata credinta ne aduce pocainta in viata noastra si roadele Duhului Sfant.
te rog retine ca experientele tale personale nu sunt dovezi ptr altii!
Faptul ca tu suferi de probleme psihice si esti vesnic in delir mistic ...te priveste, este o problema personala ...dar trebuie sa intelegi ca aceste nu sunt adevaruri ptr toti oamenii normali!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 3:14 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Si care este in viziunea ta adevarul?
Nu vorbim de viziunea mea ci de adevarul ce tine de REALITATE!
Iar acest adevar spune clar ca Biblia nu este cuvantul lui Dumnezeu ci un text scris de rabini!
Citat :

Isus este Calea,Adevarul si Viata.
Cum sa fie adevarat acest lucru!
Calea lui Isus este religia mozaica, Adevarul este ca Noul Testament este scris de slugile unui Ucigas, de Nazariteni, si referitor la Viata Christos singur recunoaste ca are cheile Mortii si nu ale vietii .... iar Isus Christos singur spune
Sa nu vreti sa veniti la Mine ca sa aveti viata![/b]." (Ioan.5.)

Citat :

Eu rataceam departe de fata lui Dumnezeu,dar atunci cand am primit pe Isus in inima mea,am cunoscut cu adevarat voia lui Dumnezeu.Adevarata credinta ne aduce pocainta in viata noastra si roadele Duhului Sfant.
te rog retine ca experientele tale personale nu sunt dovezi ptr altii!
Faptul ca tu suferi de probleme psihice si esti vesnic in delir mistic ...te priveste, este o problema personala ...dar trebuie sa intelegi ca aceste nu sunt adevaruri ptr toti oamenii normali!
Asta este doar parerea ta.Eu sunt cat se poate de sanatoasa,am unele responsabilitati pe care le duc la indeplinire cu succes.Credinta ma face folositoare si utila.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 5:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Adevarata credinta ne aduce pocainta in viata noastra si roadele Duhului Sfant.

Adica duhul sfant rodeste... hai ca am mai auzit o duma doh si care sunt aceste roade, cumva umplerea buzunarelor prin specularea credulitatii oamenilor?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 5:58 pm

EmaLovesJesus a scris:

Asta este doar parerea ta.Eu sunt cat se poate de sanatoasa,
Ai auzit tu undeva ca un nebun sa recunoasca ca e dus?
ba din contra, el ii crede nebuni pe cei care il fac pe el nebun!

Citat :

am unele responsabilitati pe care le duc la indeplinire cu succes.
Care sunt acelea?
Sa pacalesti cat mai multi tineri si astfel sa le distrugi viata?

Citat :

Credinta ma face folositoare si utila.
Pfiu ce aiureala?

La ce poate folosi credinta intr-o lume care este bazata pe ceea ce stii?

Cred ca esti plecata rau de tot de acasa...de debitezi asemenea tampenii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 7:31 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Asta este doar parerea ta.Eu sunt cat se poate de sanatoasa,
Ai auzit tu undeva ca un nebun sa recunoasca ca e dus?
ba din contra, el ii crede nebuni pe cei care il fac pe el nebun!

Citat :

am unele responsabilitati pe care le duc la indeplinire cu succes.
Care sunt acelea?
Sa pacalesti cat mai multi tineri si astfel sa le distrugi viata?


Vezi,nici nu ma cunosti si ma faci nebuna.Nu pot sa spun prea multe,dar ti-am spus ca am destule responsabilitati pe care un om nebun nu le poate duce la indeplinire.Crezi ce vrei,dar nimic nu iti da dreptul sa ma jignesti in acest mod in care o faci.Nici nu ma mira,de ce oare?

Citat :

Credinta ma face folositoare si utila.
Pfiu ce aiureala?

La ce poate folosi credinta intr-o lume care este bazata pe ceea ce stii?

Cred ca esti plecata rau de tot de acasa...de debitezi asemenea tampenii!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 9:14 pm

EmaLovesJesus a scris:

Vezi,nici nu ma cunosti si ma faci nebuna.Nu pot sa spun prea multe,dar ti-am spus ca am destule responsabilitati pe care un om nebun nu le poate duce la indeplinire.Crezi ce vrei,dar nimic nu iti da dreptul sa ma jignesti in acest mod in care o faci.Nici nu ma mira,de ce oare?

Poi eu te judec dupa raspunsurile ilogice pe care le dai si ptr incapatanarea ta de a accepta un adevar, de ex acela ca dumele proaste ale evanghelistilor nu sunt Cuvantul lui Dumnezeu" si tu esti atat de nebuna si otravita de minciuni ...incat nu accepti acest adevar elementar, desi ... culmea prostiei ...recunosti chir tu ca sunt scrise de Ion, Luca sau Marcu.

Ce dovada mai clara decat asta vrei care sa ne arate cat de rau esti incrancenata in minciuna ...si ca minciuna este chiar inima ta semn ca esti VANDUTA Diavolului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:40 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Vezi,nici nu ma cunosti si ma faci nebuna.Nu pot sa spun prea multe,dar ti-am spus ca am destule responsabilitati pe care un om nebun nu le poate duce la indeplinire.Crezi ce vrei,dar nimic nu iti da dreptul sa ma jignesti in acest mod in care o faci.Nici nu ma mira,de ce oare?

Poi eu te judec dupa raspunsurile ilogice pe care le dai si ptr incapatanarea ta de a accepta un adevar, de ex acela ca dumele proaste ale evanghelistilor nu sunt Cuvantul lui Dumnezeu" si tu esti atat de nebuna si otravita de minciuni ...incat nu accepti acest adevar elementar, desi ... culmea prostiei ...recunosti chir tu ca sunt scrise de Ion, Luca sau Marcu.

Ce dovada mai clara decat asta vrei care sa ne arate cat de rau esti incrancenata in minciuna ...si ca minciuna este chiar inima ta semn ca esti VANDUTA Diavolului!

Raspunsurile mele sunt ilogice privite din perspectiva ta,dar nu inseamna ca tu ai dreptate.Cel incapatanat esti tu.Nu esti deloc maleabil.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:54 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Vezi,nici nu ma cunosti si ma faci nebuna.Nu pot sa spun prea multe,dar ti-am spus ca am destule responsabilitati pe care un om nebun nu le poate duce la indeplinire.Crezi ce vrei,dar nimic nu iti da dreptul sa ma jignesti in acest mod in care o faci.Nici nu ma mira,de ce oare?

Poi eu te judec dupa raspunsurile ilogice pe care le dai si ptr incapatanarea ta de a accepta un adevar, de ex acela ca dumele proaste ale evanghelistilor nu sunt Cuvantul lui Dumnezeu" si tu esti atat de nebuna si otravita de minciuni ...incat nu accepti acest adevar elementar, desi ... culmea prostiei ...recunosti chir tu ca sunt scrise de Ion, Luca sau Marcu.

Ce dovada mai clara decat asta vrei care sa ne arate cat de rau esti incrancenata in minciuna ...si ca minciuna este chiar inima ta semn ca esti VANDUTA Diavolului!
Eu sunt rascumparata cu un pret.Nu mai imi apartin mie,cu lui Hristos!

Raspunsurile mele sunt ilogice privite din perspectiva ta,dar nu inseamna ca tu ai dreptate.Cel incapatanat esti tu.Nu esti deloc maleabil.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:05 am

EmaLovesJesus a scris:


Raspunsurile mele sunt ilogice privite din perspectiva ta,dar nu inseamna ca tu ai dreptate.Cel incapatanat esti tu.Nu esti deloc maleabil.
Cum sa fiu maleabil cand tu nu esti capabila sa faci diferenta intre cuvantul lui Ion si Cuvantul lui Dumnezeu!

Deci n u e vorbe de maleabilitate ...ci de incapatanare in MINCIUNA ...ca sa nu zic prostie ca te-as jigni, dar de fapt asta este!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:35 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Raspunsurile mele sunt ilogice privite din perspectiva ta,dar nu inseamna ca tu ai dreptate.Cel incapatanat esti tu.Nu esti deloc maleabil.
Cum sa fiu maleabil cand tu nu esti capabila sa faci diferenta intre cuvantul lui Ion si Cuvantul lui Dumnezeu!

Deci n u e vorbe de maleabilitate ...ci de incapatanare in MINCIUNA ...ca sa nu zic prostie ca te-as jigni, dar de fapt asta este!

Dumnezeu vorbeste prin oameni.Vedem ca si in Vechiul Testament,Dumnezeu le vorbea oamenilor prin oameni alesi si sfinti.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:52 am

EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu vorbeste prin oameni.Vedem ca si in Vechiul Testament,Dumnezeu le vorbea oamenilor prin oameni alesi si sfinti.

doh Cum poti crede o aiureala atat de mare doh Cum poti crede ca un dumne-zeu atat de puternic nu poate sa vorbeasca oamenilor decat soptindu-le la ureche doh si nu la toti ci numai la unii si fiecaruia altceva hohot
Vino fata cu picioarele pe pamant ca ai cazut in plasa celor care prind posturi straine tavaleala
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:57 am

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu vorbeste prin oameni.Vedem ca si in Vechiul Testament,Dumnezeu le vorbea oamenilor prin oameni alesi si sfinti.

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 2975105902 Cum poti crede o aiureala atat de mare Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 2975105902 Cum poti crede ca un dumne-zeu atat de puternic nu poate sa vorbeasca oamenilor decat soptindu-le la ureche Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 2975105902 si nu la toti ci numai la unii si fiecaruia altceva Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 1593605752
Vino fata cu picioarele pe pamant ca ai cazut in plasa celor care prind posturi straine Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 73390941
Citeste Scriptura si o sa te convingi ca am dreptate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 1:46 pm

EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu vorbeste prin oameni.Vedem ca si in Vechiul Testament,Dumnezeu le vorbea oamenilor prin oameni alesi si sfinti.
Nu tie rusine sa minti?
Dumnezeu a vorbit printr-un singur Om ...si ala era Moise!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 2:29 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu vorbeste prin oameni.Vedem ca si in Vechiul Testament,Dumnezeu le vorbea oamenilor prin oameni alesi si sfinti.
Nu tie rusine sa minti?
Dumnezeu a vorbit printr-un singur Om ...si ala era Moise!
Dumnezeu ne vorbeste,numai ca oamenii nu iau aminte.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 2:35 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu vorbeste prin oameni.Vedem ca si in Vechiul Testament,Dumnezeu le vorbea oamenilor prin oameni alesi si sfinti.
Nu tie rusine sa minti?
Dumnezeu a vorbit printr-un singur Om ...si ala era Moise!
Dumnezeu ne vorbeste,numai ca oamenii nu iau aminte.

Ema nu mai are rost sa te chinui cu niste oameni vrednici de mila ca cei de aici .
Când Dumnezeu a vrut să comunice un mesaj specific, nu a fost necesar pentru El să apară în persoană. El a vorbit prin cuvintele profeţilor. Omul lui Dumnezeu deschidea gura şi spunea: "Aşa vorbeşte Domnul".

Însărcinarea lui Ieremia ca şi profet, este un alt exemplu:

Ieremia 1:9 Apoi Domnul Şi-a întins mâna, şi mi-a atins gura. Şi Domnul mi-a zis: ,Iată, pun cuvintele Mele în gura ta.

De aceea, când Ieremia şi-a deschis gura, din ea i-au ieşit cuvintele lui Dumnezeu!

Ezechiel 3:10 El mi-a zis: ,,Fiul omului, primeşte în inima ta şi ascultă cu urechile tale toate cuvintele pe cari ţi le spun!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 2:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu vorbeste prin oameni.Vedem ca si in Vechiul Testament,Dumnezeu le vorbea oamenilor prin oameni alesi si sfinti.
Nu tie rusine sa minti?
Dumnezeu a vorbit printr-un singur Om ...si ala era Moise!
Dumnezeu ne vorbeste,numai ca oamenii nu iau aminte.
Unde scrie ca Dumnezeu a vorbit numai prin Moise?
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 3:20 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu vorbeste prin oameni.Vedem ca si in Vechiul Testament,Dumnezeu le vorbea oamenilor prin oameni alesi si sfinti.
Nu tie rusine sa minti?
Dumnezeu a vorbit printr-un singur Om ...si ala era Moise!

ala care minte cu nerusinare esti tu ,poate ai vrea evreii sa rescrie VT ca asa vrei tu si sa dea la gunoi Proorocii ca asa vrea marele soimos tavaleala Coane nu te mai agita atit ca tot nu te ia nimeni in seama hohot
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 5:40 pm

Urzi23 a scris:

ala care minte cu nerusinare esti tu ,poate ai vrea evreii sa rescrie VT ca asa vrei tu si sa dea la gunoi Proorocii ca asa vrea marele soimos

Toti prorocii din lumea asta au vorbit cu Dumnezeu ...EXACT ca Mama Omida!

In plus de asta dupa 2-3 mii de ani este greu de dovedit ca prorocirile s-au petrecut inainte sau dupa un eveniment, ptr ca si eu pot prorocii la fix cum va muri ceausescu!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 6:16 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

ala care minte cu nerusinare esti tu ,poate ai vrea evreii sa rescrie VT ca asa vrei tu si sa dea la gunoi Proorocii ca asa vrea marele soimos

Toti prorocii din lumea asta au vorbit cu Dumnezeu ...EXACT ca Mama Omida!

In plus de asta dupa 2-3 mii de ani este greu de dovedit ca prorocirile s-au petrecut inainte sau dupa un eveniment, ptr ca si eu pot prorocii la fix cum va muri ceausescu!

tavaleala hai ca ma sparg de ris au modificat evreii VT si au bagat pe acolo pe Mesia ca sa-si dea cu stg in dreptul ,pai faceai ca ursul in lant cu rabinii tai mos craciun care au scris VT pai aia erau bauti sau aveau orbul gainilor ,ba baiete trebuie sa te hatarasti si tu ce minti pe aici ca te faultezi singur si o mai razbesti doar editind posturile la altii ca sa ascunzi neputinta ta tavaleala
ma mir cum Ema se mai deranjeaza cu asa o persoana vrednica de mila ca tine
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 7:45 pm

Urzi23 a scris:
modificat evreii VT si au bagat pe acolo pe Mesia ca sa-si dea cu stg in dreptul ,pai faceai ca ursul in lant cu rabinii tai

Ma da zau ca nu te duce mintea de loc!
Prin povestile cu prorocii ... Evreii au dorit sa si legitimeze politica lor de viitor si sa dea sperante unor bieti nenorociti fara nicio speranta!

Pai la cata prostia trebuie sa fie in capul tau este si normal sa crezi ca tufa arzanda cu care "a vorbit" Moise este acel Dumnezeu care i-a inspirat pe proroci?

Ma incultura ambulanta, Moise a preluat ideea de monoteism de la faraonul egiptean Akenathon, si a "inventat" un Dumnezeu ptr poporul lui dupa acelasi model egiptean, doar cu scopul de a impune unor barbari nespalati o conduita de oameni civilizati, ceea ce a si reusit!

Dar la cata monumentul de incultura si prostie cat esti tu ... e si normal sa nu crezi in adevarurile dovedite stiintific ...si ca un infantil sa crezi in povestea cu Mos Cocos maimutoiul cu puteri supranaturale!
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 04, 2012 6:09 pm

Iata ce vorbesc personalitatile planetei:

Populaţia lumii trebuie REDUSĂ cu 50%. Numai aşa naţiunile vor intra în Noua Ordine Mondială". Declaraţiile care te vor şoca!

Citate ale unor oameni celebri, respectaţi de întreaga omenire ridică multe semne de întrebare. Teoriile conspiraţiei cu privire la viruşii concepuţi în laborator pentru decimarea omeniri ar putea fi adevărate dacă ar fi să considerăm ca adevărate vorbele acestor oameni.

Roosevelt, Grobaciov, Kissinger, Rockeffeler sau chiar Bill Gates au făcut mai multe declaraţii îngrijorătoare, care au fost cuprinse într-un material cel puţin interesant.

Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Populatia-lumii-trebuie-redusa-cu-50-numai-asa-natiunile-vor-intra-in-noua-ordine-mondiala-declaratiile-care-te-vor-soca-140258

Declaraţiile oamenilor care conduc lumea:

"Graviditatea ar trebui să fie o crima împotriva societăţii, cu excepţia cazului în care părinţii deţin un permis de la guvern. Toţi potenţialii părinţi ar trebui să fie indemnati la a folosi produse chimice contraceptive, guvernul furnizand antidoturi cetăţenilor alesi pentru fertilizare" - David Brower, directorul executiv Sierra Club

"Societatea nu face nicio afacere, dacă permite degeneraţilor să-şi perpetueze specia" - Theodore Roosevelt

"O populaţie totală mondială de 250-300 de milioane de persoane, cu 95% mai puţin decât în prezent, ar fi ideală" - Ted Turner, intr-un interviu pentru revista Audubon.

"Există o singură temă în spatele eforturilor noastre: trebuie sa reducem nivelul populaţiei. Iar guvernele trebuie sa ne foloseasca metodele pentru a obtine rezultate curate si frumoase, sau vor primi mizeria pe care o avem în El Salvador, sau în Iran sau în Beirut. Populaţia este o problemă politică. Odată ce populaţia este scapata de sub control, este nevoie de guvern autoritar, chiar fascist, pentru reducerea ei.... Programul nostru în El Salvador nu a functionat. Nu am avut infrastructura care să-l susţină. Au fost al naibii de multi oameni ... Pentru a reduce într-adevăr populaţia, rapid, va trebui să trimiteti toţi bărbaţii la luptă şi sa ucideti un număr semnificativ de femei fertile ...Cel mai rapid mod de a reduce populatia este prin foamete, ca şi în Africa, sau prin boli cum ar fi Moartea Neagra " - Thomas Ferguson, Departamentul de Stat pentru Populaţie.

"În căutarea unui nou duşman care să ne unească, ne-a venit ideea cu poluarea, ameninţarea încălzirii globale, lipsa apei, foametea şi potrivirea proiectelor de lege dupa ele.... Dar , uneori, în desemnarea lor ca inamic, cădem în capcana de a confunda simptomele de cauze. Toate aceste pericole sunt cauzate de intervenţia umană şi numai prin schimbarea atitudinilor şi a comportamentului oamenilor acestea pot fi depăşite. Atunci inseamna ca inamicul real este chiar umanitatea" - Alexander King, Bertrand Schneider - Fondator şi respectiv secretar, Clubul de la Roma, „Prima revoluţie globală" Pag 104-105, 1991.

"Un cancer este o multiplicare necontrolată a celulelor, iar explozia demografică este o multiplicare necontrolată de oameni ... Noi trebuie să mutam eforturile noastre de la tratarea simptomelor la extirparea cancerului. Operaţiunea va cere multe decizii aparent brutale şi lipsite de inimă" - Paul Ehrlich , profesr la Stanford,în cartea : „Bomba numita Populaţie"

"Eu cred că suprapopularea umană este problema fundamentală pe Pământ astăzi. Noi, oamenii, am devenit o boala: „Virusul-Om". Primele mele trei obiective principale ar fi : reducea populatiei umane la aproximativ 100 de milioane în întreaga lume, distrugerea infrastructurii industriale şi in al treilea rand sa vad cat mai multe zone pustii" - Dave Foreman


sursa:
http://www.antena3.ro/externe/populatia-lumii-trebuie-redusa-cu-50-numai-asa-natiunile-vor-intra-in-noua-ordine-mondiala-declaratiile-care-te-vor-soca-162160.html
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Oculta Mondiala   Despre Oculta Mondiala - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre Oculta Mondiala
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Noua ordine mondiala
» Noua criza mondiala
» Papa Beredickt ...si setea ... de putere mondiala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Mari conspiratii politice-
Mergi direct la: