Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cine va fi alesul Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cine va fi alesul Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cine va fi alesul Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cine va fi alesul Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cine va fi alesul Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cine va fi alesul Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cine va fi alesul Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cine va fi alesul Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cine va fi alesul Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cine va fi alesul

In jos 
2 participanți

Alegeti
 a) Alianta PD-L- UNPR
 b) Alianta USL
 c) Partidul Popular Dan D.
 d) PRM
 e) "Miscarea Populara" (inscrisa la OSIM de fata lui Base)
 f) UDMR ul + alte partide apartinand minoritatilor
 g) PNG -ul lui Gigi Becali
 h) Sau Partidul Verde a lui Remus Cernea
Vezi rezultatele
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine va fi alesul Empty
MesajSubiect: Cine va fi alesul   Cine va fi alesul Icon_minitimeSam Sept 17, 2011 2:19 pm

Se vorbeste mai nou de partidul "Alba ca Zapada" ...fara sa uitam ca mai avem si 7 pitici ....bineinteles altii decat piticu Boc ... ptr ca "piticii" sunt de fapt partide!

Cine credeti ca are sansa sa iasa invingatori la alegeri?

Sondaj deschis tuturor vizitatorilor!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Sept 19, 2011 6:47 am, editata de 2 ori
Sus In jos
emil_m
Pedestras
Pedestras
emil_m


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 33
Localizare : spania
Puncte : 27
Data de inscriere : 05/04/2010

Cine va fi alesul Empty
MesajSubiect: Re: Cine va fi alesul   Cine va fi alesul Icon_minitimeDum Sept 18, 2011 4:08 pm

USL-ul se va rupe inainte de alegeri,spre dezamagirea mea.De fapt nici nu poate sa se intample intr-un alt mod de vreme ce ei de pe acum au inceput cearta pe ciolan,iar atata timp cat este condusa de doi clowni si un securist...nici nu trebuie sa ne mai gandim.Am fost condusi destul de catre securisti,comunisti si alte primate,ni-l amintim pe ilici,nastase,ceausescu si alte hidre comuniste.Nu vrem sa fim condusi acum de catre un bidon gol,unul caruia nu-i place sa munceasca si care are impresia ca prostii l-au trimis in parlament pentru ca el sa stea la Latrina 3.Imi pare rau,insa cu un imatur,un bidon gol si un securist,Romania nu poate ajunge mai departe de Moscova.Iar noi tocmai am luat optiunea cea buna:Wagshinton!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine va fi alesul Empty
MesajSubiect: Re: Cine va fi alesul   Cine va fi alesul Icon_minitimeDum Sept 18, 2011 7:42 pm

Om fi luat noi directia "buna" a Washingtonului ...dar am luat-o cu o nava avariata si condusa de un marinar "secu" cu idei de dictachior ... un incapabil dovedit ... care si-a ales un echipaj pe masura (probabil pe doua criterii ... sa fie niste carpe cu care sa te poti sterge ... bineinteles pe spate ... si sa fie mai prosti decat conduca-chiorul care sufera si el acut de boala prostiei).

Am pus adjectivul "buna" in ghilimele, ptr ca Romania fiind inca in UE trebuie sa se integreze tot in UE si nu sa ieie cursul americii ...sau altfel spus ...nu suntem pe nicio directie buna ...ci tot pe una proasta, in care pe langa faptul ca enervam Europa de care apartinem ... avem si rolul de a fi carne de tun proasta si ieftina ptr americani ...dar si o rampa de desfacere ptr gunoiul american ... citeste produsele militare second hand ale SUA!

Prin urmare cu un asemenea echipaj de stupizi incapabili care si-au pierdut busola ... ne scufundam rapid si sigur ... in timp ce navigam intr-o directie gresita.

Tinand cont de faptul ca oferta "concurentei" este "un lenes" ... dar la locul sau ...adica pe postul de presedinte NEJUCATOR (cum era chioru in timpul guvernarii "USL" (adica tot PNL+PSD) ... este mult folositor decat un presedinte securist pe rol de dictachior jucator.... care joaca prost, adica un securist din categoria aceia antinationali si de vanzatorilor de neam si tara ...adica aia care l-au tradat pe ceausescu si au vandut tara ptr. interesul lor personal ... un incapabil care a dus tara de rapa, fara sa existe o alta criza in Romania ... decat cea de materie cenusie in sticla de whisky goala ce-i tine loc de cap.!

Daca ar fi sa punem la calcul faptul ca guvernarea USL (adica tot PNL cu suport PSD) a fost singura guvernare cat de cat pozitiva din ultimii 20 de ani, o guvernare care a dus la dublarea PIB-ului si la triplarea investitiilor straine , dar si la a oferi romanilor o mica gustare a vietii de consumator de capitalism ... cred ca am nu numai motive .... dar chiar si argumente .... sa nu fiu de acord cu parerea Dvs. si sa vad la treaba aceasi guvernare PNL si PSD ca in timpul lui Tariceanu!

Asta conform principiului ca intre doua "rele" ...este normal si bine sa alegi "raul" care a facut un ... BINE ... in locul "raului" care a facut RAU adica a bagat tara in criza si in datorii si s-a remarcat doar printr-o politica de sfidare, batjocorire si de distrugere a romanilor ...politica tipic securist-ceausista.
Sus In jos
emil_m
Pedestras
Pedestras
emil_m


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 33
Localizare : spania
Puncte : 27
Data de inscriere : 05/04/2010

Cine va fi alesul Empty
MesajSubiect: Re: Cine va fi alesul   Cine va fi alesul Icon_minitimeJoi Sept 22, 2011 9:16 am

,,Om fi luat noi directia "buna" a Washingtonului ...dar am luat-o cu o nava avariata si condusa de un marinar "secu" cu idei de dictachior ''
Soimos,cred ca unul dintre noi vede un alt film.Ce spui de dictator?Pai hai sa vedem definitia dictatorului:
conform dex:
DICTATÓR, dictatori, s. m. 1. (În Roma antică) Conducător al armatei cu puteri politice nelimitate, ales de senat, în vreme de război, de răscoale etc., pe o perioadă de șase luni. 2. Conducător de stat care dispune de puteri politice nelimitate. ♦ Fig. Persoană care are o conduită autoritară, care caută să-și impună cu orice preț voința. – Din fr. dictateur, lat. dictator

Pai tie ti se pare Baseu un dictator,in contextul in care Latrina 3,Irealitatea si opozitia il fac cum vor ?Daca ar fi fost dictator,acum cele doua tembeliziuni ar fi fost de mult istorie,insa mai libertate in presa audio vizuala nu a existat de dinainte de comunisti.Sa nu uitam ca pe vremea lui Nastase,nimeni nu avea voie sa scrie ceva,aia intradevar era dictatura.Si acum sa revenim la dictatura.Cred ca tu il confunzi pe Basescu cu Cretin Absentescu.Daca vei vedea actiunile Acestui imbecil,atunci chiar ca iti schimbi parerea despre dictatura.Asta da,este cu adevarat un dictator.Cum poate sa fie atat de ipocrit,sa strige in gura mare ca Basescu este dictator(bine,in ultima vreme nu o mai face,deoarece este el insusi un dictator)iar el sa impuna o dictatura in PNL cum niciodata nu a fost?Pe vremea lui Tariceanu,.el critica pe toata lumea si nimeni nu-i spunea sa plece din PNL.acum,daca cineva incearca sa-i spuna ceva,imediat il da afara.Asta este cea mai proasta gluma a politicii dambovitene.Spoer sa nu ajunga vreodata in vreun post de conducere ca ne-am dus dreacu.Iar cat priveste USLA...deja s-a dus pe apa sambetei,atata timp cat PC-ul candideaza separat la locale.De fapt...nici nu stiu daca-i va prinde sfarsitul anului impreuna.hahaha!!!!Ciuma rosie trebuie extirpata cu forcepsul si trimisa la groapa de gunoi a istoriei!
Sus In jos
emil_m
Pedestras
Pedestras
emil_m


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 33
Localizare : spania
Puncte : 27
Data de inscriere : 05/04/2010

Cine va fi alesul Empty
MesajSubiect: Re: Cine va fi alesul   Cine va fi alesul Icon_minitimeJoi Sept 22, 2011 9:17 am

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine va fi alesul Empty
MesajSubiect: Re: Cine va fi alesul   Cine va fi alesul Icon_minitimeVin Sept 23, 2011 12:34 am

emil_m a scris:
Fig. Persoană care are o conduită autoritară, care caută să-și impună cu orice preț voința. – Din fr. dictateur, lat. dictator

Pai tie ti se pare Baseu un dictator,in contextul in care Latrina 3,Irealitatea si opozitia il fac cum vor ?
Catusi de putin !
Basescu este un dictator ...si chiar el singur se recunoaste ca fiind fie "seful Statului" fie "Conducatorul Statului" ... functii pe care si le atribuie singur ... cand rolul lui este unul reprezentativ ...adica de papusa chioara si impotenta in vitrina statului ...rol pe care l-a jucat foarte bine in Guvernarea Tariceanu ... cand singura sa preocupare era birtul ...si barfele ... fapte in care s-a remarcat ca fiind deosebit de capabil!

Citat :

Daca ar fi fost dictator,acum cele doua tembeliziuni ar fi fost de mult istorie,

Iarasi esti "pe langa"!
Irealitatea este deja in mana lui si Antena 3 este tot un post TV securist infintat si condus de un fost ofiter de securitate ...unu la fel ca si Basescu!
Criticile pe care le vezi pe aceste posturi sunt un fel de tampon psihologic ptr linistit patura intelectualilor cu un fel de "leac ptr sufletel" ... ele sunt urmarite doar de cei care le inteleg ...adica de cca 10% din populatia tarii ...deci un procent total nesemnificativ din p de v electoral.
Deci ce vedem la A 3 este doar o parodie de prost gust pusa la punct de securistii care conduc tara ...si are rolul de a mima libertatea de exprimare si democratia... dar democratia nu se face cu latrai ...ci cu societatea civila ...si aia ia-o de unde nu-i.

Citat :

Sa nu uitam ca pe vremea lui Nastase,nimeni nu avea voie sa scrie ceva,aia intradevar era dictatura.
Dar tu ai avut cumva impresia ca in timpul lui Nastase nu tot securistii au fost la putere?
Romania in ultimii 21 de ani a fost condusa de securistii care l-au tradat pe ceausescu si au tradat si poporul roman ... vanzandu-i munca ptr folosul lor personal ...si acuma ii vand si viitorul indatorand tara.

Citat :

Si acum sa revenim la dictatura.Cred ca tu il confunzi pe Basescu cu Cretin Absentescu.
Fi linistit ca nu il confund!
Nu de alta dar nu exista mai mare cretin ca acest palavragiu de bodega ...si asta de prost ce e ...s-a inconjurat de curbe blonde si linagai necalificati ...si cu asa o echipa de pomina nu numai ca a bagat tara cu oistea/n gard ...dar din cauza lor ... iata ca nu suntem primiti in Spatiul Schengen ...si motivele le-ai auzit foarte bine!

Citat :

Daca vei vedea actiunile Acestui imbecil,atunci chiar ca iti schimbi parerea despre dictatura.
Stai mai intai sa le vad ...si daca o fi cazul o sa-l critic si pe el ...exact asa cum i-am criticat pe absolut toti politicienii care au cond ...pardon ...distrus tara!
Citat :

Ciuma rosie trebuie extirpata cu forcepsul si trimisa la groapa de gunoi a istoriei!
Te referi cumva la acea "ciuma rosie" cu aspect de marinar betiv si pocit care i-a spus lui Nastase cam asta: ..." Mai Adriene ...spune si tu ce ghinion au romanii astia .... ca au de ales intre doi fosti comunisti ca mine si ca tine " ...cu deosebirea ca pocitania mai era si securist pe deasupra.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cine va fi alesul Empty
MesajSubiect: Re: Cine va fi alesul   Cine va fi alesul Icon_minitime

Sus In jos
 
Cine va fi alesul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Sondaje de opinie-
Mergi direct la: