Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cine sunt Nephilimii

In jos 
+2
aurel
Soimos
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 01, 2011 9:18 pm

Mihai12 a scris:
Azi cam cati astfel de oameni sunt in lume? Totusi mare parte din ei nu depasesc 2 metrii si jumatate. S-au gasit si schelete de cativa metrii. As vrea sa vad cum mai raspunde medicina la asa ceva Wink
In zilele noastre, intr-adevar nu s-au semnalat cazuri in care sa se depaseasca inaltimea de 2,5metri, dar in decursul istoriei boala ar fi putut foarte bine sa se manifeste si intr-o forma mult mai acuta, poate si datorita unor factori favorizanti specifici.

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Acromegaly2

Citat :
Apopii a scris:
Asta imi aminteste de basmul in care broscoiul se dadea de trei ori peste cap si se transforma in print.
Cred ca ai descoperit cauza evolutionismului. Toate animalele s-au rostogolit si au evoluat =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Era vorba despre ingerii care se transformau in oameni pentru a lasa gravide femeile, cel putin dupa spusele tale grin

In conceptia unui credincios, probabil ca speciile pot evolua doar in felul acesta grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 01, 2011 10:42 pm

Dar de asta ce spuneti?

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Skull3

Si nu este singurul gasit!

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Skull_cone2

This is a photo of a skull found in Peru, notice the elongated back of the skull. This is one of the many Deformed skulls photographed in the Museo Regional de Ica.

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Skull_cairo

This is a photo of Nefertiti the Goddess who lived in Ancient Egypt, notice this Goddess's head. Her skull is extremely elongated, this would mean her brain would be much larger than a normal human's. Therefore making her extremely intelligent. This is actually a statue of her, it is in a museum in Egypt currently. Several pictures in Ancient Egypt portray some of the Gods or Goddesses with extremely large elongated heads.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 8:52 am

Am mai vazut astfel de cranii, dar si hunii aveau craniile asa si asta datorita faptului ca legau strans capetele celor mici (cu carpe parca) iar acestea in timp se deformau, ajungand sa arate asa.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 8:56 pm

Da, acesta era un procedeu aplicat in multe parti ale lumii si cu mult timp in urma.

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcQAXgzEdjztzh5ZQ2RAWR9mzwL-gLdpRO-d3wuCB2onjqPbS8aRtP5cXhq_GQ

In urma aplicarii sale se obtinea o deformare a craniilor, indeosebi o tuguiere a lor, insa acest procedeu nu conducea si la o marire a volumului cutiei craniene, asa cum se observa in imaginile postate.

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 F_craneoscrism_59c6b42

Intrebarea care se pune este: de ce isi deformau oamenii craniile, cu cine vroiau ei sa semene?


Ultima editare efectuata de catre Apopii in Mier Noi 02, 2011 9:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 9:05 pm

S-a descoperit o nouă specie de oameni

O descoperire provoacă dezbateri în lumea ştiinţifică. Unii cercetători cred că au descoperit o nouă specie de oameni după ce au analizat mai multe fosile găsite în Africa

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Malapa_hominid_1_45289700

Un craniu descoperit în aprilie 2010 în Africa de Sud se crede că ar aparţine unei noi spoecii de oameni, care ar fi trăit pe Pământ înainte de Homo Sapiens. Confrom cercetărorilor, aceşti oameni erau bipezi şi aveau trăsături foarte apropiate cu cele ale omului modern.

Fosilele datează de două milioane de ani şi ar putea da peste cap toate teoriile cu privire la evoluţia umană. Dimensiunile creierului erau foarte mici, conform măsurătorilor, specia fiind apropiată mai mult de Australopithecus decât de Homo Sapiens. Tocmai de aceea, mulţi oameni de ştiinţă sunt sceptici cu privire la această nouă descoperire.”
Sursa
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 8:01 am

Aia inca nu erau oameni ... ci hominizi ...adica ceva ca Adam si Eva dar si urmasii lor ... inainte de potop.

Sau mai exact ...ceva in genul credinciosilor de astazi care cred ca se trag din Adam si Eva si nu accepta evolutia, motiv ptr care vedem ca sunt atat de batuti in cap incat sa conteste stiinta ...dar se inghesuie sa pupe lazi cu ciolane si linga icoane facatoare de minuni ...precum minunea intalnirii dintre idioti si sarlatani... care are loc bineinteles in Casa Domnului ... nu se stie care Domn ...ptr ca Dumnezeu nu s-a aratat niciodata intr-un asemenea loc si nici nu a dat vre-un semn precum ca biserica ar fi Casa Lui!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 10:17 am

Evolutionismul nu este stiinta mai Soimos ci o interpretare a stiintei. Cica s-a descoperit o noua specie de oameni. Asa de entuziasmati erau evolutionistii cand au descoperit omul de Piltdown si culmea au crezut ca e veriga lipsa, pana cand s-au convins ca si de data asta se facusera de cacao? Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 4:33 pm

Mihai12 a scris:
Evolutionismul nu este stiinta mai Soimos ci o interpretare a stiintei.
Tot asa si chimia si nici medicina ... nu este o stiinta ...ci doar o interpretare a celor stiute ...nu?

Nu-ti dai seama ca iar bati campii
Citat :

Cica s-a descoperit o noua specie de oameni. Asa de entuziasmati erau evolutionistii cand au descoperit omul de Piltdown si culmea au crezut ca e veriga lipsa, pana cand s-au convins ca si de data asta se facusera de cacao? Laughing
Indiferent de verigile lipsa ... evolutionismul este un fenomen stiintific extrem de bine dovedit ...si el se refera la tot ceea ce este viu ...si nu doar la oameni! ...asa ca faptul ca nu s-a descoperit "veriga intermediara" nu numai ca nu are nicio relevanta cand vorbim de evolutionism ...dar cand vorbim despre creationism putem constata ca lipsesc absolut toate verigile ...si nu numai una ca in cazul evolutiei omului!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 5:39 pm

Este este, am zis eu altceva?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 8:29 pm

Poi evident ca ai spus altceva!
Tu ai spus ca evolutia sau chimia si medicina sunt o INTERPRETARE a stiintei ...si asta este ceva gresit ...iar daca ai fi citi mai atent ai fi vazut ca te-am ironizat !

Stiinta nu se interpreteaza ...ci se demonstreaza ...iar demonstratiile trebuie sa fie oricand repetabile si sa duca la aceleasi rezultat ...aia cu "interpretatul" asa dupa ureche ... nu e stiinta ci manelism ...adica un fel de pseudostiinta ...asa ca metafizica!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 04, 2011 9:57 am

Soimos a scris:
Poi evident ca ai spus altceva!
Tu ai spus ca evolutia sau chimia si medicina sunt o INTERPRETARE a stiintei ...si asta este ceva gresit ...iar daca ai fi citi mai atent ai fi vazut ca te-am ironizat !
Nu am zis nimic de chimie sau medicina Mad ci de evolutionism, care numai stiinta nu este
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 04, 2011 11:38 am

Mihai12 a scris:
ci de evolutionism, care numai stiinta nu este

Evolutionismul nu este o stiinta in sine, iar ateii nu reprezinta cercetatorii din acest domeniu!

La teoria evolutionista s-a ajuns datorita descoperirilor facute in cadrul altor stiinte (Biologie, Paleontologie, Arheologie, Geologie, etc.) si a nega evolutia inseamna a nega chiar aceste stiinte! Este adevarat ca teoria evolutiei nu este definitivata si ca mai exista elemente de adaugat, dar asta nu inseamna, nici pe departe, ca ea este gresita!

Disputa dintre creationism si evolutionism este o disputa generata de catre biserica in eforturile sale disperate de a nu ramane fara adepti. Este o disputa intre amatori, menita sa creeze circul, atat de necesar credinciosilor!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine sunt Nephilimii   Cine sunt Nephilimii - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cine sunt Nephilimii
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Cine sunt tiganii?
» Cine sunt Islamistii si ce doresc ei?
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: