Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Angela Merkel sau Merkozy

In jos 
3 participanți

Cum o apreciati pe Frau Angela Merkozy?
 1) Ca pe un leader politic puternic care stie cum se salveaza Europa.
 2) Ca pe un politician cu 2 fetze asa cum sunt toti politicienii, care stie sa urmareasca interesele nationale ale Germaniei.
 3) Ca pe o ignoranta care nu este capabila sa scoata Europa din criza
Vezi rezultatele
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Angela Merkel sau Merkozy Empty
MesajSubiect: Angela Merkel sau Merkozy   Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 8:44 am

Chiar acum pe televiziunea germana, Frau Angela Merkel a prezentat ca pozitiv exemplul Romaniei si al Bulgariei, de a-si pune la grele suferinte propriile lor popoare!

1) Oare Frau Angela Merkel (numita si Merk-ozy, de la Merkel+Sarkozy) este o ignoranta (o proasta) care nu stie ca in Romania este un contra-exemplu, pentru ca ceea ce s-a economisit la mere, s-a cheltuit a proasta pe pere!
Adica banii care s-au economisit de la sarmani si pensionari, se ridzipesc a proasta in interesele ciumei portocalii si in buzunarele clientelei politice de orice culoare, sau in cresterea continua a bugetului presedintiei si a serviciilor de informatii?

2) Sau este Merkozy o politiciana care minte constient si cu nerusinare ptr a-si impune interesul in Europa lovita de criza declansata de politicienii care au risipit cu o mare larghete de mana, banii proveniti din impozitele oamenilor platitori de impozite, si acum li se cere popoarelor prin asemenea exemple gresite ca exemplul romaniei si al Bulgariei, sa achite nota de plata facuta de politicieni ptr cheltuielile lor nesabuite si astfel greutatea sa cada tot in carca bietilor amarati ?

3) sau este Frau Merkozi o politiciana inteligenta si destoinica care desii stie ce potlogarii se petrec in Romania si in grupul de tari numit PIGS (adica PORCII) dar care stie la fel de bine ca aceste potogarii se pot rezolva tot pe spatele bietilor amarati nenorociti?


Sondaj deschis si ptr membrii forumului si ptr vizitatorii ocazionali!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Dec 02, 2011 1:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Angela Merkel sau Merkozy Empty
MesajSubiect: Re: Angela Merkel sau Merkozy   Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 10:01 am

”Pielea este mai aproape de corp decat camasa”... iar politica este aceeasi in toate tarile lumii, doar politicienii difera prin modul in care stiu sa prezinte lucrurile.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Angela Merkel sau Merkozy Empty
MesajSubiect: Re: Angela Merkel sau Merkozy   Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 1:17 pm

razi tu razi Harap-alb, dar sarkozy al tau a anuntat masuri radicale de economisire, ceva de genul celor aplicate de basescu!

Se pare ca de cand a intrat Romania in UE, toti invata si copiaza practicile ei mai ales cand e vorba de smecherit si de muls prostimea, de parca Romania ar fi leaderul spiritual al UE!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Angela Merkel sau Merkozy Empty
MesajSubiect: Re: Angela Merkel sau Merkozy   Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 3:12 pm

grin Pai nu ziceau unii ca Romania va ajunge centrul spiritual al lumii? hohot iar politica nu-i facuta oare in scopul mulgerii oficiale si legale a celor ce muncesc?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Angela Merkel sau Merkozy Empty
MesajSubiect: Re: Angela Merkel sau Merkozy   Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 6:07 pm


Poi daca Romania este un model spiritual, acel model nu poate fi decat modelul harababurii si a intunericului!
Si in asemenea conditii, trista sorta ne asteapta!

Si eu care in naivitatea mea imi inchipuiam ca occiedentul inseamna sclavagism iluminat si nu bezna balcanica.!

Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Angela Merkel sau Merkozy Empty
MesajSubiect: Re: Angela Merkel sau Merkozy   Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeLun Dec 05, 2011 2:24 pm

Soimos a scris:

imi inchipuiam ca occiedentul inseamna sclavagism iluminat si nu bezna balcanica.!

In occident sclavii o duc mai bine decat in balcani,pentru ca sunt mai rai de clontz.Cum le pute cate ceva incep sa tipe si sa faca scandal,mai pun mana si pe pietre daca trebuie si uite asa le mai scapa stapanii ceva papica in plus.In balcani contzopistii zic ca se poate si mai rau si uite asa stapanii le mai iau din papica si le-o mai indeasa mai tare pe la spate si prin fata grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Angela Merkel sau Merkozy Empty
MesajSubiect: Re: Angela Merkel sau Merkozy   Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 6:18 pm

Cica Europa are un nou Bismark mana de fier, dar ptr ca este de sex feminin i-au spus Bismerkel!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Angela Merkel sau Merkozy Empty
MesajSubiect: Re: Angela Merkel sau Merkozy   Angela Merkel sau Merkozy Icon_minitime

Sus In jos
 
Angela Merkel sau Merkozy
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Sondaje de opinie-
Mergi direct la: