Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Minunea de la Tariceni Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Minunea de la Tariceni

    In jos 
    4 participanți
    AutorMesaj
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Minunea de la Tariceni Empty
    MesajSubiect: Minunea de la Tariceni   Minunea de la Tariceni Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 11:05 am

    Iata cum s-a nascut Isus:

    Sus In jos
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Minunea de la Tariceni Empty
    MesajSubiect: Re: Minunea de la Tariceni   Minunea de la Tariceni Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 12:10 pm

    Adicatelea soldatul Tiberius Iulius Abdes Pantera a jucat in rolul de Duh Sfant, transmitand samanta ”divina” ”mantuitorului” de pacate dans

    Am vazut recent serialul Rome si am observat ca se practica acest obicei hohot si soldatul Titus Pullo i-a facut Cleopatrei un copil in numele lui Cezar banana
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Minunea de la Tariceni Empty
    MesajSubiect: Re: Minunea de la Tariceni   Minunea de la Tariceni Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 3:50 pm

    Black velvet a scris:
    Adicatelea soldatul Tiberius Iulius Abdes Pantera a jucat in rolul de Duh Sfant, transmitand samanta ”divina” ”mantuitorului” de pacate dans

    Am vazut recent serialul Rome si am observat ca se practica acest obicei hohot si soldatul Titus Pullo i-a facut Cleopatrei un copil in numele lui Cezar banana


    Nu va trece mult timp si vei pierde pe cineva drag din familie.Vei vedea ca Dumnezeu a vorbit.
    Sus In jos
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Minunea de la Tariceni Empty
    MesajSubiect: Re: Minunea de la Tariceni   Minunea de la Tariceni Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 4:53 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Nu va trece mult timp si vei pierde pe cineva drag din familie.

    Feriti-va oameni buni de sectanti, mai ceva ca de dracu, ca uite ce rautate zace in ei!

    Citat :
    Vei vedea ca Dumnezeu a vorbit.

    Dumnezeu nu vorbeste, ca nu exista! Vorbiti voi in numele lui si faceti numai rele oamenilor, pentru ca stiti ca nu e nimeni care sa va pedepseasca, da de karma nu scapati, aia nu va iarta si nici nu va mantuieste! De ea trebuie sa va fie frica, ca la ce rautate zace in voi...
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Minunea de la Tariceni Empty
    MesajSubiect: Re: Minunea de la Tariceni   Minunea de la Tariceni Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 6:01 pm

    Black velvet a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Nu va trece mult timp si vei pierde pe cineva drag din familie.

    Feriti-va oameni buni de sectanti, mai ceva ca de dracu, ca uite ce rautate zace in ei!

    Citat :
    Vei vedea ca Dumnezeu a vorbit.

    Dumnezeu nu vorbeste, ca nu exista! Vorbiti voi in numele lui si faceti numai rele oamenilor, pentru ca stiti ca nu e nimeni care sa va pedepseasca, da de karma nu scapati, aia nu va iarta si nici nu va mantuieste! De ea trebuie sa va fie frica, ca la ce rautate zace in voi...

    Nu de la mine iti spun aceste cuvinte.Nu as indrazni sa spun asa ceva.Vom trai si vom vedea.
    Sus In jos
    Cyberman
    Lancier
    Lancier
    Cyberman


    Numarul mesajelor : 401
    Localizare : In mintea ta
    Puncte : 428
    Data de inscriere : 25/05/2010

    Minunea de la Tariceni Empty
    MesajSubiect: Re: Minunea de la Tariceni   Minunea de la Tariceni Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 8:24 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Vom trai si vom vedea.

    Vraghia malai viseaza ce oameni
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Minunea de la Tariceni Empty
    MesajSubiect: Re: Minunea de la Tariceni   Minunea de la Tariceni Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 8:57 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Black velvet a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Nu va trece mult timp si vei pierde pe cineva drag din familie.

    Feriti-va oameni buni de sectanti, mai ceva ca de dracu, ca uite ce rautate zace in ei!

    Citat :
    Vei vedea ca Dumnezeu a vorbit.

    Dumnezeu nu vorbeste, ca nu exista! Vorbiti voi in numele lui si faceti numai rele oamenilor, pentru ca stiti ca nu e nimeni care sa va pedepseasca, da de karma nu scapati, aia nu va iarta si nici nu va mantuieste! De ea trebuie sa va fie frica, ca la ce rautate zace in voi...

    Nu de la mine iti spun aceste cuvinte.Nu as indrazni sa spun asa ceva.Vom trai si vom vedea.
    Uite am deschis si Sfanta Carte pentru cauza ta si s-a deschis la Luca7:,,Isus a plecat cu ei; dar nu era departe de casă, când sutaşul a trimis la El pe nişte prieteni să-I spună: „Doamne, nu Te mai osteni atâta, pentru că nu sunt vrednic să intri sub acoperământul meu.
    7 De aceea nici nu m-am socotit vrednic să vin eu însumi la Tine. Ci zi o vorbă, şi robul meu va fi tămăduit.
    8 Căci şi eu, care sunt sub stăpânirea altuia, am sub mine ostaşi. Şi zic unuia: „Du-te!”, şi se duce; altuia: „Vino!”, şi vine; şi robului meu: „Fă cutare lucru!”, şi-l face.”
    9 Când a auzit Isus aceste vorbe, S-a minunat de sutaş, S-a întors spre norodul care mergea după El şi a zis: „Vă spun că nici chiar în Israel n-am găsit o credinţă atât de mare.”
    10 Când s-au întors acasă, trimişii au găsit sănătos pe robul care fusese bolnav. ,,

    Probabil cand va veni incercarea daca vei striga la Dumnezeu,El poate sa se indure.
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Minunea de la Tariceni Empty
    MesajSubiect: Re: Minunea de la Tariceni   Minunea de la Tariceni Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Minunea de la Tariceni
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » Minunea focului sfânt

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
    Mergi direct la: