Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
D'ale psihologilor Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
D'ale psihologilor Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
D'ale psihologilor Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
D'ale psihologilor Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
D'ale psihologilor Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
D'ale psihologilor Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
D'ale psihologilor Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 D'ale psihologilor

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeSam Noi 24, 2012 2:32 pm

Nu stiu unde ati fugit sau daca toti sunteti acum in Sabat! Sa inteleg ca pe acest forum unii sunt adventisti si ceilalti evrei?? Smile O sa pun pe acest topic diverse chestii d'ale psihologilor, care, sper, sa va placa si sa va imbogateasca cunostintele.



Karen Horney, reprezentanta a neopsihanalizei tarzii, era în total dezacord cu Freud în privinta femeilor. Concluzia lui Freud, că femeile sunt victimele anatomiei lor, deoarece au un Supraeu slab, ca urmare a rezolvării inadecvate a conflictelor oedipale si au complexe de inferioritate referitoare la corpul lor (complexul castrării), este total gresită, sustine Karen Horney. Contraargumentatia ei se baza pe descoperirea, în relatările pacientilor în decursul unor psihanalize, a faptului că la bărbati, atât în copilărie, cât si la vârsta adultă, există invidia fată de capacitatea femeilor de a procrea: dorinta de sâni la bărbat, dorinta de sarcină, nastere, alăptare. Din cauza rolului lor modest în procreare, bărbatii îsi sublimează aceste dorinte, le supracompensează prin succese profesionale, sau prin tendinta de a minimiza femeia si de a-i mentine statutul inferior.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeLun Noi 26, 2012 5:28 pm

Rayna a scris:
,,,,,,,,,există invidia fată de capacitatea femeilor de a procrea: dorinta de sâni la bărbat, dorinta de sarcină, nastere, alăptare.
.............

Doamne feri .... cum putea sa spuna grozavia asta?
Eu nu am fost niciodata invidios pe o femeie ca are sarcina .... ci cel doar apreciez nespus puterea lor de sacrificiu si admir faptul ca ele sufera foarte mult ca sa aduca pe lume un pui de om, asta in timp ce orice barbat nu sufera de loc pentru asta, motiv ptr care apreciez ca el trebuie sa se sacrifice ptr sotia si puii sai.

Citat :

...., sau prin tendinta de a minimiza femeia si de a-i mentine statutul inferior.[/justify]
Masculul (adica nebarbatul) care considera ca o femeie ii este inferior lui ... trebuie neaparat ca este un redus mintal si un handicapat complexat.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 6:42 am

Eu am facut niste cercetari pe tema emisfericitatii cerebrale, m-am documentat foarte bine cu materiale scrise in domeniu de cercetatori celebri, precum Sperry(care a luat si premiul Nobel pt Slit Brain), Gazzaniga si adevarul este ca intre creierul barbatilor si cel al femeilor este diferenta. In mare, la femei nu exista o atat de mare departajare intre cele doua emisfere. Apoi si spatiul interneuronal la femei este mai mare, ceea ce face ca ele sa fie mai predispuse si la boala Alzheimer. Acum, ca nu trebuie sa existe prejudecati in societate, este altceva ori ca educatia in societate este prioritara in formarea indivizilor!

Cred ca Horney, neavand alte contraargumente pentru a-l combate pe Freud, a mintit. Ori o fi psihanalizat psihopati sau homosexuali! In orice caz, psihanaliza imi place mult, iar modul cum explica Freud formarea religiilor monoteiste chiar merita studiat.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 8:56 am

Iata! Spuneti ca nu este adevarat!



Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 11:36 am

Rayna a scris:
Iata! Spuneti ca nu este adevarat!


Eu intotdeauna am spus ca femeile la modul general sunt superioare barbatilor si le-am considerat mereu ca pe niste zina bune si frumoase dar si ca adevarate "nascatoare de Dumnezei" iar aceste calitati cer superioritate, in timp ce majoritatea barbatilor sunt niste masculi barbari care sunt redusi la instinctele lor primare, vanatoarea, sexul si hrana!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 1:07 pm

De aia si eu prefer barbatii cu parul lung! Smile
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Complexe Funny   D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 1:22 pm


Henry Murray, un alt neopsihanalist, sustine ca prima copilărie este divizată în stadii, caracterizate, fiecare, printr-o modalitate specifică de satisfacere libidinală care va trebui abandonată sub influenta presiunii sociale. Fiecare stadiu îsi pune amprenta asupra personalitătii sub forma unor complexe care dirijează inconstient dezvoltarea ulterioară. Persoana parcurge toate stadiile si dezvoltă toate complexele, aceasta fiind evolutia normală, dar există cazuri în care unul din complexe se manifestă într-o formă extremă. În aceste cazuri, persoana rămâne fixată într-un anumit stadiu si nu se poate dezvolta în continuare spontan, spre o personalitate matură, echilibrată, adaptabilă. Dintre aceste complexe, iata Complexul claustral:

Existenta intrauterină este caracterizată prin sigurantă si dependentă, stare pe care ne-o dorim, uneori, si la vârsta adultă. Complexul specific al perioadei este complexul claustral simplu, manifestat prin dorinta si plăcerea de a fi în spatii mici, calde, întunecate, izolate si sigure, care să ascundă, să izoleze, să protejeze (camere izolate fonic, rămânerea în asternut dimineata, traiul în sihăstrie, pe o insulă, plăcerea de a folosi o barcă sau o limuzină). Persoanele marcate de complexul claustral simplu se caracterizează prin dependentă, pasivitate, orientarea spre comportamente verificate deja ca fiind sigure.

Complexul claustral se poate centra însă pe sentimentul de nesigurantă, neajutorare si lipsă de sprijin (din uter) si poate provoca fobia de spatii deschise (agorafobie), de structuri mintale. Asemeni unei sarcini electrice, Cathexisul poate migra de la o structură mintală la alta, putându-se vorbi despre decathexis (dezinvestire) si hipercathexis (suprainvestire). cădere, de înec, incendiu, cutremur sau orice eveniment imprevizibil si incontrolabil. Această formă este denumită de H. Murray complex de neajutorare (insupport complex).

A treia formă îmbrăcată de complexul claustral este de fapt un complex anticlaustral, format în jurul fricii de sufocare, de captivitate complexul de evadare (egression complex) manifestat prin preferinta pentru spatii deschise, aer curat, miscare, schimbare, noutate, dar si prin claustrofobie.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 7:48 pm

Rayna a scris:
Iata! Spuneti ca nu este adevarat!



Fantastic.
Parca a stat in spatele meu tot timpul cu apartaul im mina.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 7:49 pm

Rayna a scris:
De aia si eu prefer barbatii cu parul lung! Smile
Deci ;Eu am iesit din ecuatie.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeMier Noi 28, 2012 7:04 am

Anticristul a scris:
Rayna a scris:
De aia si eu prefer barbatii cu parul lung! Smile
Deci ;Eu am iesit din ecuatie.

Tu poti pune pellucchia, no problem! Wink
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeMier Noi 28, 2012 5:50 pm

Decit o arama vopsita ,mai bine aur curat asa cum sint eu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeJoi Noi 29, 2012 6:45 am

Anticristul a scris:
Decit o arama vopsita ,mai bine aur curat asa cum sint eu.

Ce anume sau cine iti da valoare?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeJoi Noi 29, 2012 8:17 am

Anticristul a scris:
Decit o arama vopsita ,mai bine aur curat asa cum sint eu.

Tu esti Fat Frumos cu parul de aur. Ai facut baie in lacul fermecat?sunny
Iar valoarea deriva, bineinteles, din gradul de sfintenie prin folosirea boloboc-ului si revenirea la Lege. Aplici zilnic boloboc-ul ala? Pai, si ortodocsii cand merg la parintele la spovedanie, tot aia fac, aplica boloboc-ul doar de 2 ori pe an, nu il tin in buzunar ca tine. grin
In plus, cred ca e chiar obositor sa tot faci asta, cand poate cineva sa iti ierte toate pacatele. Twisted Evil
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeJoi Noi 29, 2012 6:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Decit o arama vopsita ,mai bine aur curat asa cum sint eu.

Ce anume sau cine iti da valoare?
Pai daca nu ma lauda nimeni,am curajul s o fac singur,mai ales ca nu ma cunoaste nimeni asa cum ma cunosc eu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeJoi Noi 29, 2012 7:02 pm

Rayna a scris:
Anticristul a scris:
Decit o arama vopsita ,mai bine aur curat asa cum sint eu.

Tu esti Fat Frumos cu parul de aur. Ai facut baie in lacul fermecat?sunny
Iar valoarea deriva, bineinteles, din gradul de sfintenie prin folosirea boloboc-ului si revenirea la Lege. Aplici zilnic boloboc-ul ala? Pai, si ortodocsii cand merg la parintele la spovedanie, tot aia fac, aplica boloboc-ul doar de 2 ori pe an, nu il tin in buzunar ca tine. grin
In plus, cred ca e chiar obositor sa tot faci asta, cand poate cineva sa iti ierte toate pacatele. Twisted Evil
Nuuu.Am facut o lae cu bacul fermecat.
Fara lege este dezordine,si haos.
Educatia unui copil incepe cu bolobocul.
azi invata una miine alta ,odata cade apoi se ridica ,apoi cade mai putin pina se tine bine pe picioare.
Cu ce e diferita viata unui om?
Daca gresesti impotriva colegei tale de servici ,miine ii ceri iertare ,iata aplicatia bolobocului.Alta data n o sa mai gresesti in acelasi fel ca ai invata minte.
Dar vei face alta greseala si iar va trebui s o repari.
Nu e obositor sa poarti bolobocul daca face parte din meserie.

Dar sa ti ierte cineva pacetele si tu habar nu ai nici macar ce sint acelea ,e o mare aberatie.
e ca si cum ai da carnet de conducere unui iresponasabil ca i platesti tu toate amenzile.
Dar ce te faci cu el cind face un accident grav si omoara din culpa 5 - 6 persoane?
cum plateste Isus in cazul acesta.viata celor nevinovati si mai ales copii ramasi orfani si vaduvele.Are Bis raspuns la o astfel de problema?
Fat frumos cu merele de aur.Tapuzim.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeVin Noi 30, 2012 6:54 am

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Decit o arama vopsita ,mai bine aur curat asa cum sint eu.

Ce anume sau cine iti da valoare?
Pai daca nu ma lauda nimeni,am curajul s o fac singur,mai ales ca nu ma cunoaste nimeni asa cum ma cunosc eu.


Lauda de sine nu miroase a bine! Tu poti fi subiectiv.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeVin Noi 30, 2012 10:25 am

Anticristul a scris:
Rayna a scris:
Anticristul a scris:
Decit o arama vopsita ,mai bine aur curat asa cum sint eu.

Tu esti Fat Frumos cu parul de aur. Ai facut baie in lacul fermecat?sunny
Iar valoarea deriva, bineinteles, din gradul de sfintenie prin folosirea boloboc-ului si revenirea la Lege. Aplici zilnic boloboc-ul ala? Pai, si ortodocsii cand merg la parintele la spovedanie, tot aia fac, aplica boloboc-ul doar de 2 ori pe an, nu il tin in buzunar ca tine. grin
In plus, cred ca e chiar obositor sa tot faci asta, cand poate cineva sa iti ierte toate pacatele. Twisted Evil
Nuuu.Am facut o lae cu bacul fermecat.
Fara lege este dezordine,si haos.
Educatia unui copil incepe cu bolobocul.
azi invata una miine alta ,odata cade apoi se ridica ,apoi cade mai putin pina se tine bine pe picioare.
Cu ce e diferita viata unui om?
Daca gresesti impotriva colegei tale de servici ,miine ii ceri iertare ,iata aplicatia bolobocului.Alta data n o sa mai gresesti in acelasi fel ca ai invata minte.
Dar vei face alta greseala si iar va trebui s o repari.
Nu e obositor sa poarti bolobocul daca face parte din meserie.

Dar sa ti ierte cineva pacetele si tu habar nu ai nici macar ce sint acelea ,e o mare aberatie.
e ca si cum ai da carnet de conducere unui iresponasabil ca i platesti tu toate amenzile.
Dar ce te faci cu el cind face un accident grav si omoara din culpa 5 - 6 persoane?
cum plateste Isus in cazul acesta.viata celor nevinovati si mai ales copii ramasi orfani si vaduvele.Are Bis raspuns la o astfel de problema?
Fat frumos cu merele de aur.Tapuzim.


De ce nu pot sa scriu comentarii pe blogul tau?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeVin Noi 30, 2012 11:09 am

Pai, tre sa faci si pacate, ca de asta esti pacatos si nascut din pacat(sex). Apoi, dupa ce te boteaza, devii ca Adam si Eva, nu mai stii ce e pacatul si poti umbla si la pielea goala, exact ca si ei. grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeVin Noi 30, 2012 8:13 pm

EmaLovesJesus a scris:



Lauda de sine nu miroase a bine! Tu poti fi subiectiv.
Asta functioneaza doar pentru altii sau si pentru tine?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeVin Noi 30, 2012 8:37 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Lauda de sine nu miroase a bine! Tu poti fi subiectiv.
Asta functioneaza doar pentru altii sau si pentru tine?


Dragul meu ,unde vezi tu ca eu ma laud?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 9:26 am

EmaLovesJesus a scris:



Dragul meu ,unde vezi tu ca eu ma
laud?

Ai dreptate si imi cer scuze ca am gresit!

Atunci cand ne spuneai ca tu esti o persoana total pozitiva care vrea sa faca oamenilor numai bine tu de fapt nu te laudai , asa cum am crezut eu, ci MINTEAI ca de obicei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 9:41 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Dragul meu ,unde vezi tu ca eu ma
laud?

Ai dreptate si imi cer scuze ca am gresit!

Atunci cand ne spuneai ca tu esti o persoana total pozitiva care vrea sa faca oamenilor numai bine tu de fapt nu te laudai , asa cum am crezut eu, ci MINTEAI ca de obicei!


A spune adevarul nu este acelasi lucru cu a te lauda.Si iti spuneam aceste lucruri tocmai pentru ca tu ne vorbeai de rau.Doream sa te fac sa intelegi ca credinta ne transforma in oameni buni cu prioritati si valori.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 11:42 am

EmaLovesJesus a scris:



A spune adevarul nu este acelasi lucru cu a te lauda.
Fooooooaaaarte gresit!
A te lauda inseamna tocmai a scoate in evidenta niste adevaruri care nu sunt remarcate!

Citat :

Si iti spuneam aceste lucruri tocmai pentru ca tu ne vorbeai de rau.
Eu ii vborbesc de rau pe toti mincinosii dar mai ales pe cei care fac rau, si biserica "dumnezeului" tau este cea mai odioasa institutie din istoria umanitatii!

Citat :

Doream sa te fac sa intelegi ca credinta ne transforma in oameni buni cu prioritati si valori.
Poi tocmai ca si eu dorec acelasi lucru, si exact pentru acest motiv ii combat pe toti mincinosii care prostesc lumea cu "adevaruri ceresti" si resping sa accepte adevarurile descoperite de Stiinte aici pe pamant!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 2:04 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:



A spune adevarul nu este acelasi lucru cu a te lauda.
Fooooooaaaarte gresit!
A te lauda inseamna tocmai a scoate in evidenta niste adevaruri care nu sunt remarcate!

Citat :

Si iti spuneam aceste lucruri tocmai pentru ca tu ne vorbeai de rau.
Eu ii vborbesc de rau pe toti mincinosii dar mai ales pe cei care fac rau, si biserica "dumnezeului" tau este cea mai odioasa institutie din istoria umanitatii!

Citat :

Doream sa te fac sa intelegi ca credinta ne transforma in oameni buni cu prioritati si valori.
Poi tocmai ca si eu dorec acelasi lucru, si exact pentru acest motiv ii combat pe toti mincinosii care prostesc lumea cu "adevaruri ceresti" si resping sa accepte adevarurile descoperite de Stiinte aici pe pamantSa iti spun un secret:problema este la tine.Tu esti condus de un duh de minciuna si daca nu te pocaiesti,vei sfarsi in iad! Ar fi pacat de tine!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 6:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Ce anume sau cine iti da valoare?
Pai daca nu ma lauda nimeni,am curajul s o fac singur,mai ales ca nu ma cunoaste nimeni asa cum ma cunosc eu.


Lauda de sine nu miroase a bine! Tu poti fi subiectiv.
Sint si situatii cind trebuie sa te lauzi.Mai ales cind vezi ca cei din jururl tau te lauda ,si vezi concret si motivele pentru care.
Ori stii dictonul;Omul sfinteste locul;
Nu ma cunosti si nu stii, dar sint altii care stiu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Continut sponsorizat





D'ale psihologilor Empty
MesajSubiect: Re: D'ale psihologilor   D'ale psihologilor Icon_minitime

Sus In jos
 
D'ale psihologilor
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: