Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 World Trade Center

In jos 
+6
Apopii
Soimos
adevarul
buburuzu
Med
Zeus
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 7:17 pm

adevarul a scris:

vezi ca poti cunoaste si adevarul. Smile

pardon, noi ne inchinam la cu totul alt dumnezeu decat ei.

Poi nu stiam ca sunt mai multi Dumnezei ...eu credeam ca exista numai Unul ...adica exact acela care a promis in Biblie ca va distruge Omul si Vietuitoarele ...asa ca si ei se considera "armata lui Dumnezeu"


Citat :

NOI NE INCHINAM LA SINGURUL DUMNEZEU, cel care a creat chiar si pe luciferul la care se inchina ei.


Iarasi te intreb ...exista mai multi Dumnezei?

Citat :

IAR DUMNEZEUL NOSTRU NU NE DA VOIE SA MINTIM, SA FURAM SI NICI SA OMORAM!

Ce vorbesti ?
Ce e aia casa pacii si casa razboiului?
Nici Papa de la Vatican (seful Iezuitilor si a bisericii demonice ) si nici religia crestina nu lasa prostimea sa minta, sa fure, si sa ucida ...dar Biserica are voie sa minta (ca Biblia cea scrisa de oameni e "cuvantul lui Dumnezeu") dar are voie nu sa fure ci prin excrocherie si sarlatanie sa beleasca oamenii sarmani si de ultimii banuti ...si daca nu e voie sa Ucizi ...ai voie totusi sa Omori in numele lui Isus si al lui Dumnezeu ...adica exact ca si in religia islamica!
Totul merge dupa acesta lege ... "ce e permis lui Dumnezeu (adica sa fure, minta si sa ucida) ...nu este permis si boului!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 7:51 pm

soimos
Citat :
Iarasi te intreb ...exista mai multi Dumnezei?

nu, soimos, dragule. exista UNUL SINGUR, asa cum am subliniat in acea postare mai jos.
expresia mea ca noi ne inchinam la alt dumnezeu decat al masonilor, provine tocmai din faptul ca masonii il considera pe LUCIFER CA FIIND DUMNEZEU, MARELE ARHITECT AL UNIVERSULUI!
ceea ce este o minciuna pentru ca LUCIFER NU A CREAT UNIVERSUL, lucifer a fost creat la randul lui de SINGURUL DUMNEZEU LA CARE NE INCHINAM NOI!

PAPA DE LA VATICAN PRIMESTE VOIE SA FURE, SA UCIDA SI SA MINTA DE LA ACELASI LUCIFER CA SI AL MASONILOR, NU DEGEABA PAPA ESTE MASON!

DUMNEZEU SPUNE CINE IA O VIATA NEVINOVATA ESTE CA SI CAND AR OMORI INTREAGA OMENIRE, IAR CINE SALVEAZA O VIATA ESTE CA SI CAND AR SALVA INTREAGA OMENIRE!

insa daca unul vine si ti jefuieste casa, te ataca iar tu te aperi, ripostezi si l ataci, poate il omori, ATUNCI ESTI IN LEGITIMA APARARE!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 8:20 pm

adevarul a scris:

nu, soimos, dragule. exista UNUL SINGUR, asa cum am subliniat in acea postare mai jos.
expresia mea ca noi ne inchinam la alt dumnezeu decat al masonilor, provine tocmai din faptul ca masonii il considera pe LUCIFER CA FIIND DUMNEZEU, MARELE ARHITECT AL UNIVERSULUI!
ceea ce este o minciuna pentru ca LUCIFER NU A CREAT UNIVERSUL, lucifer a fost creat la randul lui de SINGURUL DUMNEZEU LA CARE NE INCHINAM NOI!
Vad ca desi ti-am aratat cu citate Biblice ca insusi Isus Christos recunoaste in Apocalipsa 22.16 ca el insusi este LUCIFER ... lucru confirmat si in Apocalipsa 1.18 unde Christos recunoaste ca el este stapanul cheilor IADULUI si nu ale Raiului ...tu nu poti sau nu vrei sa iontelegi ce chiar Isus recunoaste.
Adica faptul ca Isus este Lucifer ...adica Fiul Lui Dumnezeu ... iar daca Dumnezeu il are ca si fiu pe Lucifer ...inseamna ca el este Tata Dracilor ...si exact acest lucru este confirmat la citirea atenta a Bibliei ...in care vedem ca el era impotriva faptului ca oamenii sa guste din Pomul cunoasterii binelui si raului ...ba chiar isi destainuie gandul sa distruga Omenirea ...

deci despre ce vorbim ?
Cumva de Lucifer fiul unui Dumnezeu care este Dracu?
Poi ce e atat de greu de inteles ca nu o zic eu ...ci este scris in Biblie...si acolo unde isus recunoaste ca este Lucifer ... nu cred ca poate nimeni spune ca este altfel!

Citat :

DUMNEZEU SPUNE CINE IA O VIATA NEVINOVATA ESTE CA SI CAND AR OMORI INTREAGA OMENIRE, IAR CINE SALVEAZA O VIATA ESTE CA SI CAND AR SALVA INTREAGA OMENIRE!\
ASsteaq sunt VORBE ...mincinoase!
Pina la urma FAPTELE vorbesc adevarul ...si ce ne arata faptele?
Cumva zilnic atentate teroriste in care mor oameni nevinovati !

Daca e asa ...si toti musulmanii stiu bine acest citat ... poi atunci de ce se gasesc unii sa isi puna bomba in fund ...cu scopul sa ucida cat mai multi oameni?
Deci trebuie sa inveti ca vorbele sunt MINCIUNI atata timp cat nu sunt sustinute si de FAPTE!
Si daca e vorba de FAPTE ...vedem clar si intelegem si adevarul despre cine si ce ... este Biserica Crestina!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 15, 2011 1:31 pm

soimos
Citat :
Vad ca desi ti-am aratat cu citate Biblice ca insusi Isus Christos recunoaste in Apocalipsa 22.16 ca el insusi este LUCIFER ... lucru confirmat si in Apocalipsa 1.18 unde Christos recunoaste ca el este stapanul cheilor IADULUI si nu ale Raiului

tu nu mi ai aratat nimic mai mult decat niste citate scoase din context, si stim foarte bine ca atunci cand ne uitam doar la o frunza fara sa vedem si floarea, doar la o aripa fara sa vedem pasarea in tot intregul ei, este ca si cand NU ACCEPTAM INTREAGA REALITATE SI DOAR CE ESTE IN INTERESUL NOSTRU, in cazul tau ce este in interesul fanatismului anti-religios.
isus daca spune ca are cheile iadului este pentru ca DUMNEZEU ARE STAPANIRE SI ASUPRA TUTUROR LUCRURILOR, EL ESTE CEL CARE II TRIMITE PE OAMENI IN RAI SAU IN IAD in functie de faptele lor, metaforic vorbind.
ISUS SPUNE CA ARE CHEILE IADULUI, TOCMAI PENTRU CA EL A VENIT SA I AVERTIZEZE PE PACATOSI DE PEDEAPSA LUI DUMNEZEU

APOCALIPSA 22
12. Iată, vin curând şi plata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia, după cum este fapta lui.
15. Afară câinii şi vrăjitorii şi desfrânaţii şi ucigaşii şi închinătorii de idoli şi toţi cei ce lucrează şi iubesc minciuna!

UITE CUM RECOMANDA EL BIBLIA
18. Şi eu mărturisesc oricui ascultă cuvintele proorociei acestei cărţi: De va mai adăuga cineva ceva la ele, Dumnezeu va trimite asupra lui pedepsele ce sunt scrise în cartea aceasta;
19. Iar de va scoate cineva din cuvintele cărţii acestei proorocii, Dumnezeu va scoate partea lui din pomul vieţii şi din cetatea sfântă şi de la cele scrise în cartea aceasta.

EL STIA CA BIBLIA VA FI MODIFICATA, TOCMAI DE ACEEA I A AVERTIZAT PE OAMENI, SA NU SUSTINA CA AU ACTIONAT IN NECUNOSTIINA DE CAUZA!


soimos
Citat :
Cumva zilnic atentate teroriste in care mor oameni nevinovati !
tu ai dreptate aici!
DAR NU UITA CA NOI STIM CINE SUNT ADEVARATII TERORISTI, AIA MARI SI TARI, care rad pe seama noastra in timp ce ei traiesc ca in ceruri!
ceilalti teroristi inventati de ei pentru a promova teroarea in randul oamenilor, sunt de fapt niste asupriti care nu fac altceva decat sa se apere!
TERORISTII SUNT MINCINOSII SI LASII CARE UCID IN TAINA SI IN SECRET, CARE AU DISTUS TURNURILE GEMENE, PENTRU A ATACA AFGANISTANUL SI IRAKUL, CARE AU PROVOCAT RAZBOAIELE MONDIALE SI CHIAR ACUM FAC ULTIMELE DEMERSURI PENTRU ULTIMUL RAZBOI MONDIAL, CARE PROVOACA REVOLUTII, CRIZE SI BOLI PENTRU REDUCEREA POPULATIEI GLOBALE!

SOIMOS
Citat :
Deci trebuie sa inveti ca vorbele sunt MINCIUNI atata timp cat nu sunt sustinute si de FAPTE!

ASTA SA I O SPUI MASONERIEI CARE PROMOVEAZA:
LIBERTATEA ATAT CAT O SUSTINE INTERESELE ELITELOR!
EGALITATEA INTRE NOI ASTIA, SCLAVII LOR!
FRATERNITATE TOT INTRE NOI ASTIA SCLAVII!

in timp ce ei domnesc bine merci departe de egalitatea si fraternitatea cu noi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 15, 2011 3:37 pm

adevarul a scris:

Poi tu ai impresia ca prorocii si profetii religiei mozaice se adresau crestinilor ...sau propriilor lor coreligionari?
Asa ca despre ce context vorbim ...cumva de contextul religiei crestine din scripturile religiei mozaice?

Poi daca "dumnezeul" crestin (ala care umbla la femei si le pompeaza in loc sa-si faca copii la presa cu noroi) vroia un "context" ptr religia sa ...de ce nu a inspirat propria sa religie si a furat-o pe cea a mozaicilor?

Citat :

isus daca spune ca are cheile iadului este pentru ca DUMNEZEU ARE STAPANIRE SI ASUPRA TUTUROR LUCRURILOR, EL ESTE CEL CARE II TRIMITE PE OAMENI IN RAI SAU IN IAD in functie de faptele lor, metaforic vorbind.
Isus nu spune de Rai ..ci numai de moarte si Iad ...

Citat :


APOCALIPSA 22
12. Iată, vin curând şi plata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia, după cum este fapta lui.
15. Afară câinii şi vrăjitorii şi desfrânaţii şi ucigaşii şi închinătorii de idoli şi toţi cei ce lucrează şi iubesc minciuna!
Si ce ai inteles tu din acest verset?
Citat :


UITE CUM RECOMANDA EL BIBLIA
Ceeeeee?????
Unde recomanda el vreodata cuiva Biblia ?
Nu ma fa de ras ...cum sa recomande Isus Biblia cand el avea scriptura sa care este .... Torah !!!!
Poi ce Isus era crestin?

Citat :

DAR NU UITA CA NOI STIM CINE SUNT ADEVARATII TERORISTI,
Poi voi ar trebui sa stiti cine sunt "micii teroristi" de langa voi ... aia care se ascund ca lasi sub fustele muierilor!
Citat :

AIA MARI SI TARI, care rad pe seama noastra in timp ce ei traiesc ca in ceruri!
Poi aia care rad sunt niste prostii care se rad de alti prosti care cred ca la bogatia se face prin rugaciuni si nemunca ...si mai cred in "imparteala cinstita" intre cei care lucreaza ca sclavii ... si cei care puturosesc si se roaga toata ziua!
Voi nu trebuie sa doriti egalitatea cu fabricantii de Mercedes si BMW .si nici cu angajatii lor ....ptr ca voua va da Allah tot ceea ce doriti ... deci nu aveti motive sa-i invidiati pe cei care trudesc zilnic ca sa aibe un mic paradis pe pamant!
Voi aveti paradisul asigurat ...in cer ...atunci cand nu mai sunteti oameni ci cadavre ...si ce frumos este sa fii un cadavru viu (vezi Zombi) atunci cand "traiesti" viata de zombi ...in Paradis!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Iul 17, 2011 5:22 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 15, 2011 4:37 pm

soimos
Citat :
Poi daca "dumnezeul" crestin (ala care umbla la femei si le pompeaza in loc sa-si faca copii la presa cu noroi) vroia un "context" ptr religia sa ...de ce nu a inspirat propria sa religie si a furat-o pe cea a mozaicilor?

am scris pe vocea francmasoneriei despre faptul ca DUMNEZEU NU A FURAT NIMIC, EL A INSPIRAT TOATE CELE 3 CARTI SFINTE, TORA, BIBLIA SI CORANUL!
BIBLIA INTARESTE TORA, CORANUL INTARESTE TORA SI BIBLIA!

soimos
Unde recomanda el vreodata cuiva Biblia ?
Nu ma fa de ras ...cum sa recomande Isus Biblia cand el avea scriptura sa care este .... Torah !!!!
Poi ce Isus era crestin?

mie nu imi place sa folosesc termenii iudei, crestini, musulmani, decat atunci cand trebuie sa fac referire strict la unul din cei 3 termeni. eu prefer termenul de CREDINCIOSI!
termenii acestia au fost conceputi de oameni pentru delimitarea religiilor, insa noi stim foarte bine ca ISUS A VENIT PENTRU A PROPOVADUI CUVANTUL LUI DUMNEZEU OMENIRII, cuvant pe care dzeu l a trimis si prin moise in tora, dar oamenii se indepartasera de la el.

iudei, crestinii, musulmanii sunt frati, se numesc CREDINCIOSI, si provin din acelasi stramos!
ASA CUM SI CELE 3 REELIGII MONOTEISTE SUNT SURORI!
daca credinciosii si ar face putin timp sa studieze cele 3 carti sfinte ar realiza interdependenta dintre ele si s ar sprijini, s ar ajuta in vederea DEMASCARII SECTELOR SI A DUSMANULUI LOR COMUN!
"dezbina si cucereste" este deviza lui satan.
noi ar trebui sa fim uniti deoarece cu totii credem in SINGURUL DUMNEZEU!

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 1:52 pm

Larry Silverstein, miliardarul american care a achizitionat complexul WTC la 24 iulie 2001, l-a asigurat impotriva unor atacuri teroriste pentru fabuloasa suma de 6 miliarde de dolari, asta cu doar 5 saptamani inaintea atacurilor.

http://www.descopera.ro/maratoanele-descopera/teoria-conspiratiei/4222615-world-trade-center-cronica-unui-dezastru-anuntat

La nouă ani de la atacurile din 11 septembrie, pe locul Turnurilor Gemene este un şantier pe care se lucrează intens. La proiect participă şi dezvoltatorul Larry Silverstein, proprietarul turnurilor dărâmate în 2001.

http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Rechinul-_Silverstein_recladeste_0_332967292.html

http://adevarul911.blogspot.com/

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 2:55 pm

adevarul a scris:

am scris pe vocea francmasoneriei despre faptul ca DUMNEZEU NU A FURAT NIMIC,
Faptul ca tu ai scris ...nu-i schimba valoarea inexistenta!
Citat :

EL A INSPIRAT TOATE CELE 3 CARTI SFINTE,
Mai degraba cred ca le-a expirat !
Nu de alta dar vad ca cele 3 mai sus pomenite sunt deja EXPIRATE!

Citat :
Citat :

soimos
Unde recomanda el vreodata cuiva Biblia ?
Nu ma fa de ras ...cum sa recomande Isus Biblia cand el avea scriptura sa care este .... Torah !!!!
Poi ce Isus era crestin?

mie nu imi place sa folosesc termenii iudei, crestini, musulmani, decat atunci cand trebuie sa fac referire strict la unul din cei 3 termeni. eu prefer termenul de CREDINCIOSI!
Nu este vorba de ce anume iti place tie ...ci de o exprimare CLARA, CORECTA si precisa ... dar accept si adevarul ca propagandistilor minciunii nu le place nicio exprimare clara si precisa !

Citat :

insa noi stim foarte bine ca ISUS A VENIT PENTRU A PROPOVADUI CUVANTUL LUI DUMNEZEU OMENIRII, cuvant pe care dzeu l a trimis si prin moise in tora, dar oamenii se indepartasera de la el.
asta a fost acum 2000 de ani pe cand "Dumnezeu" pompa femeile din cauza ca a vazut si el ca e mai placut sa faci sez decat sa presezi noroiul!
Acum "Cuvintele" au expirat si Dumnezeu le-a inlocuit cu LEGI ale NATURII (sale) si aceste legi se numesc STIINTE iar valoarea acestor legi o vedem sub forma de obiecte care contin multa stiinta si tehnologie ... in jurul nostru!

Citat :

iudei, crestinii, musulmanii sunt frati, se numesc CREDINCIOSI, si provin din acelasi stramos!
Cat is de frati ...vedem zilnic dupa cum explodeaza bombele care pecetluiesc fratia lor!

Citat :

noi ar trebui sa fim uniti deoarece cu totii credem in SINGURUL DUMNEZEU!

Ura ...deci si voi credeti in singurul Dumnezeu Creator care este Fliyng Spaghetty Monster ?
Ce m-ai linistit cu afirmatia asta!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 3:23 pm

soimos, acest topic este dedicat SUBIECTULUI WORLD TRADE CENTER, te rog sa ti prezinti pe alt topic propaganda anti-religie.

TU MAI STII ALTCEVA DECAT SA VORBESTI DESPRE UN DUMNEZEU CARE ESTE INEXISTENT IN MINTE TA, SI SA-I INVINOVATESTI PE CREDINCIOSI PENTRU TOATE PROBLEMELE OMENIRII?

noi stim ca masonii au diverse scopuri in functie de gradul lor, si ca masonii de grad 30 au rolul de a lupta impotriva credintei in dzeu.

noi te rugam, mergi pe alt topic dedicat religiei pentru scopul tau.

Atunci Marele Maestru mi-a reamintit care sunt scopurile masoneriei:
• Să răzbune moartea templierilor (n.n. Ordinul Templierilor a fost desfiinţat în mod brutal de Biserică în secolul XIV, iar Marele Maestru al templierilor, Jacques de Molay, a fost ars pe rug pe 18 martie 1314. Din acest motiv ziua de 18 martie are o semnificaţie deosebită pentru masonerie, iar Biserica este considerată răspunzătoare pentru moartea templierilor). Cu această misiune sunt însărcinaţi masonii de grad 30, cavaler Kadosh.
• Să distrugă frontierele pentru a stabili statul universal, misiune cu care sunt însărcinaţi cei de grad 32, Sublim Prinţ al Secretului Regal (n.n. acest stat universal planetar este acelaşi lucru cu „Noua Ordine Mondială” către care ţinteşte fenomenul actual de globalizare).
Să suprime familia tradiţională prin emanciparea femeilor şi copiilor după morala laică, misiune cu care sunt însărcinaţi cei de grad 33, Suveran Mare Inspector General.

Bibliografie:
Albert Vigneau – La loge maçonnique. Révélation d’un ex-Franc-Maçon, Paris, 1935.

http://2blackjack1.wordpress.com/societati-secrete/masonerie/marturiile-unui-fost-francmason-albert-vigneau/

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 5:24 pm

adevarul a scris:
soimos, acest topic este dedicat SUBIECTULUI WORLD TRADE CENTER, te rog sa ti prezinti pe alt topic propaganda anti-religie.

Doar ti-am raspuns la o postare!
daca te deranjeaza ...uite nu mai raspund pe acest topic!

desi astazi la ora 14 pe postul TV german N 24 a fost un reportaj amanuntit si argumentat nu cu vorbe goale ci cu secvente filmate, unele si pe ascuns care DOVEDEAU vizibil ptr toata lumea, cum actioneaza Societatea secreta Al Qaida bine infiltrata de agenti.

Asa ca parerile="dovezile" tale ...nu sunt decat VORBE GOALE pentru prostutii maruntei care n-au cap sa judece si inghit ca prostii orice minciuna care li se spune!
Deh ..."boala profesionala" ...la credinciosi!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 5:47 pm

aceste emisiuni mediatizeaza astfel de subiecte in scopul raspandirii terorii in randul populatiei si ingradirii drepturilor fundamentale ale omului in tarile dezvoltate.

falsa teroare inventata de americani, a avut efecte negative in randul populatiei.
In SUA, noile masuri adoptate in timpul presedintelui George W. Bush prevad spionarea oricarui tip de comunicare a cetatenilor,
arestarea pe baza de suspiciune fara mandat si fara a acorda dreptul la un avocat. Totul in numele sigurantei nationale. Recent, se discuta
implantarea cipurilor de recunoastere tuturor cetatenilor planetei. Evident, pentru evitarea viioarelor atentate teroriste."

acesta este scopul terorii, luarea de masuri in vederea ingradirii libertatii individului,
implantarea cip ului, insemnarea individului precum a unui animal.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 6:00 pm

adevarul a scris:
[b]aceste emisiuni mediatizeaza astfel de subiecte in scopul raspandirii terorii in randul populatiei si ingradirii drepturilor fundamentale ale omului in tarile dezvoltate.
Astea sunt idei idioate bazate pe credinta a proasta!
Turnurile Gemene au fost daramate de Al Qaida ...cu scopul raspandirii panicii si al terorii ... armele principale ale teroristilor islamici prin care acesti TEROSTII lasi. murdari si parsivi pot duce un razboi din umbra impotriva puterilor din lumea occidentala!

Citat :

acesta este scopul terorii, luarea de masuri in vederea ingradirii libertatii individului, implantarea cip ului, insemnarea individului precum a unui animal.

Adevarata RAPIRE alibertatii individului o practica "dumnezeu" cel care va spioneaza pina si in WC, sau in dormitor vede absolut tot ce faceti si va mai controleaza si gandurile!

Vrem Libertate ....Jos "dumnezeu" ...vrem Libertate si nu spionaj continuu!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 6:08 pm

domnule soimos, chiar nu observati ca dati in penibil.
mergeti in piata si tipati cat vreti pentru idealul dvoastra, populatia este oricum obosita de propaganda asta mincinoasa si flamanda datorita crizei provocate nu de arabi ci de elite.

CU CE A AJUTAT FMI UL DEZVOLTAREA UNEI TARI?

fmi ul a fost o modalitate de aducere a banilor tot la dispozitia societatilor elitelor, tara care s a imprumutat nu a dispus decat de o infinita suma din acei bani, drept pentru care cand a venit momentul platii, IA BANI DE UNDE N AI AVUT PARTE DE EI!
asa se ajunge la falimentarea unei tari.
uitati-va in curtea dvoastra, nu mai tot dati vina pe amaratii credinciosi, care nu v-au facut nici un rau.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 6:55 pm

adevarul a scris:


CU CE A AJUTAT FMI UL DEZVOLTAREA UNEI TARI?
Trebuie sa fi prost ca noaptea sa crezi ca FMI-ul ajuta pe cineva!
FMI-ul este o banca in care se da imprumut doar cersetorilor faliti!
Iar cand dai imprumut unui amarat de cersetor ...sa nu te astepti la pomana ci la garantii severe ... !

O tara UE primeste fonduri UE (de ex Romania ar putea primi 30 de miliarde |CADOU | adica fara sa restitue suma !
Dar acesti bani nu se pot fura ...deci, prin urmare, asadar, si asa mai departe ... Romania nu este interesata de acesti bani si mai ales de asemenea conditii !

Citat :

asa se ajunge la falimentarea unei tari.
De la FMI nu se imprumuta decat FALITII ...si astia daca sunt faliti ... numai pot falimenta pentru ca au facut-o deja!
Cum am mai zis UE da CADOURI (bineinteles pe programe) de miliarde de EUR ...asa ca numai HOTII se imprumuta de la FMI ...pentru ca acesti bani pot fi FURATI!!!!!
Citat :

uitati-va in curtea dvoastra, nu mai tot dati vina pe amaratii credinciosi, care nu v-au facut nici un rau.
Asta crezi doar tu!
Poi cate probleme am avut eu cu bandele de huligani turcii de la Moosburg ...cred ca nici Stefan cel Mare nu a avut!
Dupa mine in UE ar trebui sa primeasca dreptul la azil politic doar acei musulmani care renunta la religia lor ...pe motivul ca Dumnezeu ii putea ajuta mai bine in Casa Pacii decat in Casa Razboiului!
Si cine isi permite sa renunte la ajutorul lui Allah ...nu-i asa?

...si altfel am fi si noi europenii, scapati de ciuma islamica, citeste amenintatarea terorista asta care ne-a invadat ca o ciuma si ne-a facut cel mai mare rau posibil ...adica am pierdut cu totii din cauza lor tot ceea ce ne este mai drag la capitolul libertate si democratie!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Iul 18, 2011 8:45 am, editata de 2 ori
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 7:15 pm

la capitolul libertate, democratie am pierdut cu totii datorita SUA, elitelor care sprijina islamul radical.
acei musulmani care practica acte de terorism sunt instruiti de CIA, la fel cum sunt instruiti orice alt gen de oameni.
a interpreta pe criterii religioase acest subiect este total gresit!

am scris pe vocea francmasoneriei despre terorism si finantarea lui de CIA, pentru cei care sunt interesati de subiect.

am scris si despre FMI si faptul ca el nu imprumuta numai faliti, el obliga natiuni sa se imprumute. am publicat declaratia video a fostului agent FMI, asasin economic instruit de FMI, pe vocea francmasoneriei.

FMI UL l-a obligat pe ceausescu sa se imprumute, dupa ce platite toate datoriile in 1989, acesta refuzand, motiv pentru care a fost ucis.
cititi mai multe pe vocea francmasoneriei.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 8:26 pm

Eu cred si subliniez cred, adica nu stiu, dar presupun, ca la WTC nu a fost doar ”mana” teroristilor consacrati, gen Ben Laden, ci au participat mai multe forte ”oculte” care aveau interese in a provoca sau a se folosi de forta militara americana pentru a trage foloase din invadarea Afganistanului si Irak-ului!

Mi-e greu sa presupun ca forte apartinand administratiei americane au pus la cale acest atentat, deoarece riscul ar fi fost prea mare pentru ele. Daca s-ar fi descoperit, America ar fi fost aruncata intr-un haos total iar inamicii ei ar fi putut profita foarte usor de asta, pentru a o ingenunchea fara razboi, deci ar trebui cautati alti vinovati care sa fi profitat de acest atac!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 8:35 pm

adevarul a scris:
FMI UL l-a obligat pe ceausescu sa se imprumute, dupa ce platite toate datoriile in 1989, acesta refuzand, motiv pentru care a fost ucis.
cititi mai multe pe vocea francmasoneriei.

Vezi cum propagi minciuni, FMI-ul nu l-a obligat niciodata pe ceausescu sa se imprumute! Ceea ce spui tu tine doar de teoria conspiratiei si una de scandal!

Ceausescu s-a grabit sa plateasca datoriile externe ale Romaniei, cu mari eforturi din partea populatiei, deoarece vroia sa transforme Romania intr-un stat bancar! Dar nu pentru asta a fost omorat... inlaturarea sa si introducerea democratiei in Romania, a fost o consecinta a pierderii razboiului rece de catre Pactul de la Varsovia!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 9:29 pm

apopii
Citat :
Eu cred si subliniez cred, adica nu stiu, dar presupun, ca la WTC nu a fost doar ”mana” teroristilor consacrati, gen Ben Laden, ci au participat mai multe forte ”oculte” care aveau interese in a provoca sau a se folosi de forta militara americana pentru a trage foloase din invadarea Afganistanului si Irak-ului!

Mi-e greu sa presupun ca forte apartinand administratiei americane au pus la cale acest atentat, deoarece riscul ar fi fost prea mare pentru ele. Daca s-ar fi descoperit, America ar fi fost aruncata intr-un haos total iar inamicii ei ar fi putut profita foarte usor de asta, pentru a o ingenunchea fara razboi, deci ar trebui cautati alti vinovati care sa fi profitat de acest atac!

CORECT!
sigur ca nu a fost numai america, de fapt este gresit spus ca america a provocat atentatul impotriva ei, atacul de la WTC a fost planificat de elite, de oameni din guvernul americii, de organizatiile secrete care conduc lumea, prin care si masoneria, doar stim bine ca bush a fost mason!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 8:41 am

apopii
Citat :
Ceausescu s-a grabit sa plateasca datoriile externe ale Romaniei, cu mari eforturi din partea populatiei, deoarece vroia sa transforme Romania intr-un stat bancar!

corect.
ceausescu avea puterea de a face din romania o tara foarte puternica, lucru care deranja interesele elitelor, al caror deziderat este sa detina toate finantele lumii si sa supuna intrun guvern unic condus de ele, toate natiunile lumii.
fapt care s-a confirmat prin uciderea lui ceausescu si scoaterea la vanzare a romaniei, pe care o vedem azi. exact ceea ce au stabilit la malta, privatizari, restructurari si disponibilizari.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 9:25 am

adevarul a scris:
la capitolul libertate, democratie am pierdut cu totii datorita SUA, elitelor care sprijina islamul radical.
Nu draga !
Eventual se poate exprima muuult mai corect in felul acesta :
"Terorsimul este un fenomen creat prin Voia lui Allah (Alhamdulilah) si tot datorita lui Allah cel Atotputernic a sprijinit sii permis SUA sa ajute si ea terorismul Islamist!

Citat :
.
acei musulmani care practica acte de terorism sunt instruiti de CIA, la fel cum sunt instruiti orice alt gen de oameni.
Ca doar nu ai vrea sa credem ca SUA si-a permis sa "instruiasca" un miliard de islamisti fara minte fanatizati de promisiunile lui Allah (alea cu curvele din cer) si de faptele de "eroism" (dupa conceptia islamica si bicisnicie dupa cea Europeana) ale "Eroului" (gunoi) Bin Laden!

Poi evident ca este vorba in totalitate de vina lui ... Allah ... cel care permite si incurajeaza terorismul (vezi SUA) prin faptul ca le promite pe lumea aialalta destrabalari si orgii cu hurii in ceruri(adica curve in limba germana)
Citat :

am scris pe vocea francmasoneriei despre terorism si finantarea lui de CIA, pentru cei care sunt interesati de subiect.
Da ai uitat sa scrii ca sunt multe tari islamice care si ele finanteaza terorismul ...si mai sunt sute de milioane de musulmani care sprijina teroristii ...si pe astia toti ....in mod sigur ca nu i-a platit SUA!

Citat :
am publicat declaratia video a fostului agent FMI, asasin economic instruit de FMI, pe vocea francmasoneriei.
Ce ai uitat sa scrii este faptul ca de la FMI se pot imprumuta numai statele membre contributoare ale FMI-ului ...deci banii nu sunt ai masoneriei si nici FMI-ul ci sunt banii tarilor care au infintat FMI-ul si nu banii masoneriei iar toate tarile finantatoare sunt reprezentate in conducerea FMI-ului ...deci nu vorbim de banii masoneriei ...ci de banii unei banci a popoarelor!

Citat :

FMI UL l-a obligat pe ceausescu sa se imprumute, dupa ce platite toate datoriile in 1989, acesta refuzand, motiv pentru care a fost ucis.
cititi mai multe pe vocea francmasoneriei.
Daca nu deschizi un topic special pe tema ceausescu si mai postezi la francmasoneria despre moartea cizmarului ...sa stii ca iti editez ...adica iti tai postarea ca fiind "off topic"!

Si totusi cum ramane "
Allah este sau nu francmason din moment ce NIMIC nu se poate intampla fara voia Sa?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 10:13 am

eu nu raspund la intrebari fara logica, postate doar de dragul de a posta si de a avea ultimul cuvant.
ti am mai explicat, tu nu poti face altceva decat sa invinovatesti un dumnezeu inexistent pentru tine. conversatie placuta de unul singur, iti doresc....
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 10:46 am

Soimos a scris:
Astea sunt idei idioate bazate pe credinta a proasta!
Turnurile Gemene au fost daramate de Al Qaida ...cu scopul raspandirii panicii si al terorii ... armele principale ale teroristilor islamici prin care acesti TEROSTII lasi. murdari si parsivi pot duce un razboi din umbra impotriva puterilor din lumea occidentala!
Domnule Soimos, daca aceste idei sunt bazate pe credinta a proasta, atunci credinta a proasta e mai logica decat stiinta dumneavoastra. Cine avea de castigat dupa caderea turnurilor gemene? Cumva Al Qaida? Observ ca aveti mare incredere in ce se zice la programele TV. Dar nu v-ati intrebat vreodata daca la TV se minte?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 2:31 pm

Mihai12 a scris:
. Cine avea de castigat dupa caderea turnurilor gemene? Cumva Al Qaida?
Da Al Qaida si intreaga civilizatie a Satanei care a vazut in aceasta bicisnicie un act al superioritatii lor asupra americii!
Ce a avut de castigat SUA din razboiul impotriva Afganistanului?
Un deficit financiar de mii de miliarde de dolari!
Este asta cumva castig?

Citat :

Observ ca aveti mare incredere in ce se zice la programele TV. Dar nu v-ati intrebat vreodata daca la TV se minte?
Eu nu ma uit decat la Televiziunile SERIOASE unde nu se minte NICIODATA ptr ca se prezinta DOCUMENTE FILMATE ...si ptr ca nu isi pot permita sa-si piarda renumele BUN... doar pentru o mincina!

de mintit se minte la biserica si in Moschee ...acest adevar nu va deranjeaza?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 2:36 pm

soimos
Citat :
Ce a avut de castigat SUA din razboiul impotriva Afganistanului?
Un deficit financiar de mii de miliarde de dolari!
Este asta cumva castig?

asta datorita faptului ca banii sunt ascunsi in trezoreriile elitelor, nu americii.
nu v-am explicat de atatea ori ca masonii nu aduc profit unei tari, ci doar o distrug?!
de unde vreti castig, cand saracii americani platesc impozite in draci, numai pentru a sustine o armata fara cap prin afganistan si irak??
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 4:11 pm

E greu sa porti o discutie serioasa cu domnul Soimos, deoarece deviaza subiectul si aduce discutia unde vrea el, adica la religie. Nu exista comentariu al dansului sa nu atace religia si biserica desi nu e cazul in momentul de fata
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 9:12 pm

Mihai12 a scris:
E greu sa porti o discutie serioasa cu domnul Soimos, deoarece deviaza subiectul si aduce discutia unde vrea el, adica la religie. Nu exista comentariu al dansului sa nu atace religia si biserica desi nu e cazul in momentul de fata
Si cand te pomenesti ca in postarea anterioara nu am facut nicio aluzie la religie!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 9:17 pm

adevarul a scris:


asta datorita faptului ca banii sunt ascunsi in trezoreriile elitelor, nu americii.
Poi nu e nevoie sa se ascunda ca statul le plateste cinstit marfa vanduta ...adica in cazul Afganistanului tehnica de lupta necesara acestei operatii de "curatenie"!
Citat :

nu v-am explicat de atatea ori ca masonii nu aduc profit unei tari, ci doar o distrug?!
Ce prostie ...poi daca fabricile lor dau de lucru Americii si platesc impozite Americii ...se poate spune mai degraba ca ei sustin America si nu o distrug!

Citat :

de unde vreti castig, cand saracii americani platesc impozite in draci, numai pentru a sustine o armata fara cap prin afganistan si irak??
de platit impozit platesc toti cetatenii indiferent de tara in care locuiesc ...diferenta consta in SALARII si nu in impozite si deocamdata SUA este o tara in care fug macar de 1 milion de ori mai multi musulmani decat americani care sa fuga in tarile islamice!
Si exact aceasta realitate arata situatia reala din teren!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 9:18 pm

de mintit se minte la biserica si in Moschee ...acest adevar nu va deranjeaza?


Asta ce este? de ce trebuie sa pomeniti mereu de biserica in orice comentariu, desi nu isi are rostul
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 9:23 pm

Mihai12 a scris:
de ce trebuie sa pomeniti mereu de biserica in orice comentariu, desi nu isi are rostul

Religia, in general, isi pune o amprenta majora asupra mentalitatii oamenilor si implicit asupra faptelor pe care acestia le comit, deci este greu sa separi faptele oamenilor de mentalitatea care i-a condus catre ele!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 9:49 pm

Mihai12 a scris:
de mintit se minte la biserica si in Moschee ...acest adevar nu va deranjeaza?


Asta ce este? de ce trebuie sa pomeniti mereu de biserica in orice comentariu, desi nu isi are rostul
Poi pentru ca eram la tema "minciuna" facandu-se referiri la francmasoni si la alte organizatii secrete ale ELITELOR!!
Problema falsa ptr ca Elitele ca Bill Gates nu au niciodata nevoie sa minta ...dar in schimb au mereu nevoie de oameni foarte inteligenti, bine pregatiti si bine informati ...ca doar de asta ne aflam in era informatiei si a revolutiei informatice!
Deci asa si prin urmare, prin urmare si asa deci ... vorbeam despre MINCIUNA !(deci implicit despre religie)
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 10:03 am

soimos
Citat :
adica in cazul Afganistanului tehnica de lupta necesara acestei operatii de "curatenie"!

aveti si dvoastra, dreptate ce sa spun.
tehnica de lupta necesara operatiei de curatire a afganistanului de bogatii naturale.

america nu mai este un taram al sperantei nici pentru proprii cetateni care se revolta si manifesteaza fara rezultat.
america azi este statul cu cele mai mari datorii din lume, tocmai pentru ca fiind primul stat mason, a fost si statul folosit pentru scopurile diabolice ale elitelor.
dupa ce au creat rezerva federala in america, rezerva care produce daune americii si aaron russo, john perkins si multi alti americani au subliniat acest lucru in nenumarate randuri, au produs atentatele de la WTC, distrugand practic simbolul americii, numai cu scopul inventarii teroristilor, si atacarii afganistanului.
dupa ce americanii au declarat ca au gasit o comoara in afganistan, in ziare s-a scris despre adevaratul motiv al invaziei americane.
pai eu am plecat sa-l gaseasca pe osama bin laden, care era cel mai dorit terorist si se afla in spital in america, cand de fapt ei cautau bogatii ca ramele pe sub pamant!!!

http://www.descopera.ro/cultura/7126569-comoara-din-afganistan-adevaratul-motiv-al-invaziei-americane

DE CE AMERICA ARE DATORII URIASE??

pentru ca desi cetatetii americi platesc impozite foarte mari pentru sustinerea armatei fara cap prin afganistan si irak, de fapt america nu are beneficii, de pe urma comorilor descoperite. banii intra in trezoreriile elitelor, familia Rothschilds, care detine 80% din sistemul bancar, cu o avere, de trilioane de dolari, familia Rockefeller la fel trilionari in dolari
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 12:22 pm

si care va sa zica, Bin Laden se hotarase sa darame turnurile Very Happy
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 87
Localizare : Finland
Puncte : 30
Data de inscriere : 04/05/2008

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 10, 2011 3:05 pm

Iata ca se implinesc 11 ani, de cand Bin Laden ... ca varf al "ocultei islamiste" care si-a propus impunerea steagului verde al islamului pe toti muntii planetei ... (prin terorism si anarhie) ... asa cum zicea chiar acel Moamar Gedafi, cel care astazi este in postura de "sobolanul ascuns" al planetei) a facut primul mare pas indreptat impotriva demolarii "civilizatiei lui satan" cum numesc islamistii civilizatia occidentala ... act de agresiune inceput prin atacarea Americii la 11 Sept, cand au fost distruse cele 2 blocuri gemene "simbol al puterii si superioritatii civilizatiei occidentale".

Ce concluzii putem trage astazi dupa 10 ani de la acest eveniment?

- Ucigasul Bin Laden a fost ucis la randul sau ca o jigodie lasa si imputita de catre soldatii americani ....la fel si argatii sai din fruntea asociatiei teroriste Al Quaida!
- Lumea a devenit mai sigura din p de v al riscului terorist
dar
- Lumea a alunecat in Criza datorita instabilitatii economice a Americii datorata unui razboi inutil in Afganistan (dovada ca SUA a ramas aceeasi tara condusa de francmasoni altruisti si pozitivisti care viseaza "democratizarea " planetei .... ceea ce denota maxima naivitate sub forma ei cea mai grava ... (adica cea sub forma de prostie acuta) ...

Lumea Islamista in proportie de 80 % crede in acea teorie a constipatiei in care chipurile America s-a atacat singura .... probabil ca sa se autodistruga .. . ca astfel distrugerea ei sa poata fi pusa in contul Islamismului.
- Ura lumii islamiste impotriva civilizatiei occidentale si impotriva Democratiei a ajuns la un nivel atat de inalt ca niciodata in istoria planetei ....

-Si culmea prostiei, acum in tarile islamiste (N.B. nu islamice ptr ca dupa atentatul de la 11. 09. 2001, nu mai exista tarii islamice ci doar ISLAMISTE) din Nordul Africii aflate in plina "revolutie" ...sunt ajutate ....CULMEA prostiei ... si NOTA BENE ...cu cca 40 de miliarde EUR ...tocmai de tarile democratice apartinand civilizatiei occidentale.

Nu vi se pare asta ca fiind ceva DOOF?


Ce este deosebit de grav?
Relatiile deosebit de incordate intre Turcia (tara NATO) si Israel (reprezentant in zona al democratiei occidentale) ca urmare a faptului ca Turcia a hotarat sa "aprovizioneze" (probabil si cu arme) palestinienii din fasia Gaza, cu nave apartinand Marinei de Razboi turce ...care vor intra in apele teritoriale ale Israelului(adica agresiune pe fatza) .... fapt care poate da nastere la izbucnirea unui nou razboi in Orientul Apropiat si ce este mai grav este faptul ca Turcia este o tara NATO in care occidentul naiv a modernizat din p de v militar o tara islamica devenita azi islamista.


Oare sa fie aceasta motivul ptr care T. Basescu, ca presedinte ale unei tarii aliate Americii si Baza "strategica" a armatei SUA ... este chemat de urgenta Marti la Washington de catre Barak Obama ?
Sus In jos
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 10, 2011 5:03 pm

Elvar, adica si tu crezi ca Bin Laden a fost creierul din spatele atacurilor de la 11 septembrie? E penibil ca in ziua de azi sa mai credem ce ni se ofera pe tava iar faptul ca Bin Laden a fost omorat de americani, acum cateva luni, denota faptul ca occidentul este foarte foarte foarte naiv. Acel circ televizat a fost crezut doar de americani. Poza oferita de Obama cu Bin Laden mort e o facatura. Acea poza este modificata in photoshop si umbla pe internet de 1 an de zile. Pe langa asta Bin Laden era foarte bolnav iar faptul ca s-a ascuns el 10 prin pesteri, desi avea nevoie de ingrijiri medicale zilnice la boala lui, este iar o minciuna grosolana. Acele atacuri au fost orchestrate din interior. O mica dovada ar fi ca armata americana era deja pregatita cu 1 zi inainte de atacuri sa invadeze lumea araba. In acea zi niciun evreu bogat nu se afla in vreuna dintre cladiri. Apoi, ce avion a lovit pentagonul, caci nu s-a gasit nicio urma de avion? Si ultima intrebare: ce s-a intamplat cu sistemul anti aerian?
Sus In jos
Continut sponsorizat





World Trade Center - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: World Trade Center   World Trade Center - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
World Trade Center
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Mari conspiratii politice-
Mergi direct la: