Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte

In jos 
+14
Hades
Vlad
Terro
ciocan
Ada_Pal
No Name
Socrate
Claudya-Pollyanna Happy
FairGame
Pinalty
Malitzia
Soimos
blinky hearth
Zeus
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeSam Apr 19, 2008 6:39 pm

Daca tot suntem nemuritori ... trebuie sa ne pese atat de mult de" sfarsitul lumii"?
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Ce spun crestinii despre Viata de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 8:42 am

Sfantul Antonie cel Mare, vrand sa patrunda adancurile scopurilor providentei, adresa intr-o zi lui Dumnezeu urmatoarea rugaciune:

"Doamne, pentru ce unii mor de tineri, pe cand altii ajung la cea mai adanca batranete?".
Si Dumnezeu ii raspunse: "Antonie, vezi numai de tine! Aceasta este judecata lui Dumnezeu, ce nu ti se cade tie a cunoaste.".
Sus In jos
blinky hearth
Pedestras
Pedestras
blinky hearth


Numarul mesajelor : 3
Puncte : 0
Data de inscriere : 19/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 4:04 pm

Cine moare de tanar are un mare avantaj ... e mai multa vreme mort decat altii ....ah ... pardon ...am vrut sa zic viu si activ ... in Imparatia lui Isus
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 9:13 pm

Antonie e doar un sfant crestin si citatul respectiv se voia un fel de motto, ca punct de plecare pentru discutie. Numai ca subiectul se refera la Viata de dupa moarte... Ce spun ortodocsii, catolicii, neoprotestantii, deosebirile dintre ei.. Asta trebuie demonstrat si nu cine pe cine nu suporta, nu crezi?
Vorbim aici despre raiuri si iaduri, ori despre nonexistenta lor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 9:56 pm

FairPlay a scris:
Antonie e doar un sfant crestin si citatul respectiv se voia un fel de motto, ca punct de plecare pentru discutie. Numai ca subiectul se refera la Viata de dupa moarte... Ce spun ortodocsii, catolicii, neoprotestantii, deosebirile dintre ei.. Asta trebuie demonstrat si nu cine pe cine nu suporta, nu crezi?
Vorbim aici despre raiuri si iaduri, ori despre nonexistenta lor.
Pai conform topicului vorbim despre nemurire ...deci nu de faptul ca uni mor tineri ...desi moartea tinerilor nevinovati a fost mereu preocuparea sfintilor ...si asta de la infintarea bisericii de catre "sfantul" Constantin ...care a "sfintit" cu mana sa proprie sau prin rdinul sau ...mi de nevinovati ..dar si membrii ai familiei sale!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 10:03 pm

Soimos, draga, acesta este un alt subiect pentru dezbatere.
Poti spune ce crezi tu, daca se duce sufletul in iad sau rai, si de ce nu esti de acord cu anumite conceptii crestine... Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 10:17 pm

FairPlay a scris:
Soimos, draga, acesta este un alt subiect pentru dezbatere.
Poti spune ce crezi tu, daca se duce sufletul in iad sau rai, si de ce nu esti de acord cu anumite conceptii crestine... Smile
Din simplul motiv ca conceptiile crestinismului sunt ceva mai putin reale decat conceptiile lui Petre Ispirescu !

Iar daca ma intrebi de ce ...parerea mea este ca viata este la modul metaforic ceva ca un proces de ardere ... iar alimentele sunt "combustibilul".!

..ai mai auzit de foc dupa ce s-au ars complet lemnele si s-a stins focul?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 10:21 pm

RELE, NERELE, CA SA LE COMBATI, TREBUIE SA LE CUNOSTI IN PROFUNZIME.
Altfel, nu te deosebesti de sectantii care spun despre alte religii neadevaruri, dar eu nu au incercat sa le inteleaga!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 10:29 pm

FairPlay a scris:
RELE, NERELE, CA SA LE COMBATI, TREBUIE SA LE CUNOSTI IN PROFUNZIME.
Altfel, nu te deosebesti de sectantii care spun despre alte religii neadevaruri, dar eu nu au incercat sa le inteleaga!
Cum poti cunoaste o realitate in care ajungi prin moarte ...si e dovedit ca de acolo nu se intoarce nimeni ... viu ? Laughing
Sus In jos
Malitzia
Pedestras
Pedestras
Malitzia


Numarul mesajelor : 9
Varsta : 43
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 10:21 am

Citat :
Cum poti cunoaste o realitate in care ajungi prin moarte ...si e dovedit ca de acolo nu se intoarce nimeni ... viu ? Laughing

Pai asta e problema , ca s-au intors mai multi. rabbit
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 11:01 am

malitzia a scris:
Citat :
Cum poti cunoaste o realitate in care ajungi prin moarte ...si e dovedit ca de acolo nu se intoarce nimeni ... viu ? Laughing

Pai asta e problema , ca s-au intors mai multi. rabbit

Tu esti unul dintre ei, adica? Shocked
Sus In jos
Malitzia
Pedestras
Pedestras
Malitzia


Numarul mesajelor : 9
Varsta : 43
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeJoi Apr 24, 2008 9:08 am

As vrea eu sa fiu tongue
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeJoi Apr 24, 2008 9:11 am

Ce ai face daca ai fi asa? Laughing
Sus In jos
Pinalty
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 43
Varsta : 57
Localizare : Israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeJoi Apr 24, 2008 5:49 pm

fizic pot exista cauze legate de racirea soarelui,de ciocnirea cu un asteroid sau un razboi atomic..
dar statistic cred ca sansele sa se petreaca in viitorul apropiat sant reduse
despre aspectul religios nu ma refer,deoarece a fostt anuntat de mai multe ori in prorociri si nu s-a intamplat
Sus In jos
FairGame
Pedestras
Pedestras
FairGame


Numarul mesajelor : 77
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeJoi Apr 24, 2008 5:52 pm

e o certitudine, mai devreme sau mai tarziu.
Sus In jos
Claudya-Pollyanna Happy
Pedestras
Pedestras
Claudya-Pollyanna Happy


Numarul mesajelor : 16
Varsta : 31
Localizare : Botosani
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeVin Apr 25, 2008 7:20 am

Eu cred.
Luca 21:9
Când veţi auzi de războaie şi de răscoale, să nu vă spăimântaţi; pentru că întâi trebuie să se întâmple aceste lucruri. Dar sfârşitul nu va fi îndată.
Matei 24:14
Evanghelia aceasta a Împărăţiei va fi propovăduită în toată lumea, ca să slujească de mărturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfârşitul.
Sus In jos
http://maiaproapedecer.7forum.net/
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeVin Apr 25, 2008 7:51 am

Probabil ...uite eu chiar sunt convins ca ai dreptate !

de ex plecand de la ideea precum ca scriptura evreilor (TORA) va fi propovaduita in toata lumea ...(dar asta nu se va realiza foarte curand) ...intradevar ne putem astepta la sfarsitul lumii!!!

..caci realitatea istorica ne dovedeste ca saracii evrei au fost vanati si ucisi atat de crestini ...cat si mai nou de islamiici!

Va dati seama cu atatia dusmanii puternici sunt dusmanii evreilor (crestinii si musulmanii) si ce greu se va impune evanghelia imparatiei lui Yahwe (desi e totusi zeul evreilor) ...si e normal ca daca se va impune ...cu asa dusmani ...nu urmeaza ecat sfarsitul lumii!
...si asta ...e foarte departe in timp ...deocamdata se pare ca occidentalii si evrei sunt mai degraba legati ...e drept ca de alte valori ...decat cele ale religiei!
Sus In jos
Pinalty
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 43
Varsta : 57
Localizare : Israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeVin Apr 25, 2008 9:38 am

pe de alta parte,sfarsitul lumii are loc in fiecare generatie...
revolutia industriala a fost sfarsitul feudalismului...
revolutia bolsevica a fost si ea sfarsitul unei lumi,
evenimentele au loc langa noi,trebuie doar sa vrem sa le vedem...
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 63
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeSam Apr 26, 2008 3:54 pm

Soimos a scris:
FairPlay a scris:
Soimos, draga, acesta este un alt subiect pentru dezbatere.
Poti spune ce crezi tu, daca se duce sufletul in iad sau rai, si de ce nu esti de acord cu anumite conceptii crestine... Smile
Din simplul motiv ca conceptiile crestinismului sunt ceva mai putin reale decat conceptiile lui Petre Ispirescu !

Iar daca ma intrebi de ce ...parerea mea este ca viata este la modul metaforic ceva ca un proces de ardere ... iar alimentele sunt "combustibilul".!

..ai mai auzit de foc dupa ce s-au ars complet lemnele si s-a stins focul?

Eu cred ca Hrana din Cer este adevaratul combustibil al Sufletului omului si aceasta hrana,Sufletul omului o ia atunci cand trupul sau doarme.Sunt foarte putini cei care chiar numai cu putina apa traiesc pentru ca ei au acces la Hrana din Cer tot timpul.

Intrebare:Poti tu sa stai treaz timp de 5 zile incontinuu si in acest timp sa mananci orice doresti tu si in orice cantitate?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeSam Apr 26, 2008 5:45 pm

Socrate a scris:


Eu cred ca Hrana din Cer este adevaratul combustibil al Sufletului omului si aceasta hrana,Sufletul omului o ia atunci cand trupul sau doarme.
Faptul ca tu crezi asta nu il contest ...dar ma mir ca oamenii care dorm mult si nu mananca nimic ...mor la fel de foame ca cei care dorm normal si nu mananca nimic!
Nici uni nici alti nu se pot hrani cu hrana cereasca caci aceea nu vine noaptea in somn ...ci ziua cand este soare !

Citat :

Sunt foarte putini cei care chiar numai cu putina apa traiesc pentru ca ei au acces la Hrana din Cer tot timpul.
Poate trebuie sa ii intrebam pe aceia ....unde e cerul?
Citat :

Intrebare:Poti tu sa stai treaz timp de 5 zile incontinuu si in acest timp sa mananci orice doresti tu si in orice cantitate?
Eu in mod sigur nu !
Si nici nu am de gand sa o fac ... ptr ca nu vreau sa il schingiuiesc pe Dumnezeul care vietuieste in mine!
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 170
Localizare : romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 26/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeSam Apr 26, 2008 9:16 pm

Ioan 11:25 Isus i-a zis: „Eu sunt învierea şi viaţa. Cine crede în Mine, chiar dacă ar fi murit, va trăi.
26 Şi oricine trăieşte şi crede în Mine, nu va muri niciodată. Crezi lucrul acesta?”
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Varsta : 53
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeSam Apr 26, 2008 11:59 pm

no name a scris:
Ioan 11:25 Isus i-a zis: „Eu sunt învierea şi viaţa.

ADICA INVATATURA SA=CREDINTA IN UNICUL DUMNEZEU SI SUPUNEREA IN FATA LUI

Cine crede în Mine, chiar dacă ar fi murit, va trăi.

PENTRU CA SPIRITUL CREDINCIOSULUI "VA FI IN RAI FARA A SE TEME DE NIMIC"

26 Şi oricine trăieşte şi crede în Mine, nu va muri niciodată.
IN INVATATURA LUI DE MESIAH SI NU ALTCEVA MAI MULT ADAUGAT

Crezi lucrul acesta?” DA!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeDum Apr 27, 2008 9:41 am

Si ce te faci daca Raiul acelui zeu este pentru tine iad?
sau crezi ca Isus zice pe degeaba ca e "Stapanul cheilor MORTII si ale IADULUI ?????
Pai nu putea el sa spuna ca e stapanul cheilor vietii ...daca tot e vorba de viata vesnica ...si stapanul cheilor raiului???
I s-o fi blocat limba si nu mai putea vorbi cum trebuie?

Apocalipsa 18 Cel viu. Am fost mort, si iata ca sînt viu în vecii vecilor. ...!!!!! Eu tin cheile mortii si ale iadului!!!!
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 63
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeDum Apr 27, 2008 4:58 pm

Soimos a scris:
Socrate a scris:


Eu cred ca Hrana din Cer este adevaratul combustibil al Sufletului omului si aceasta hrana,Sufletul omului o ia atunci cand trupul sau doarme.
Faptul ca tu crezi asta nu il contest ...dar ma mir ca oamenii care dorm mult si nu mananca nimic ...mor la fel de foame ca cei care dorm normal si nu mananca nimic!
Nici uni nici alti nu se pot hrani cu hrana cereasca caci aceea nu vine noaptea in somn ...ci ziua cand este soare !

Citat :

Sunt foarte putini cei care chiar numai cu putina apa traiesc pentru ca ei au acces la Hrana din Cer tot timpul.
Poate trebuie sa ii intrebam pe aceia ....unde e cerul?
Citat :

Intrebare:Poti tu sa stai treaz timp de 5 zile incontinuu si in acest timp sa mananci orice doresti tu si in orice cantitate?
Eu in mod sigur nu !
Si nici nu am de gand sa o fac ... ptr ca nu vreau sa il schingiuiesc pe Dumnezeul care vietuieste in mine!

Pacatosii si eu sunt unul din cei mai mari, nu avem acces la suficienta Hrana din Cer si de aceea ne imbolnavim.

Cerul este ceea ce nu vezi cand te uiti la Cer.

Intrebare:Ce intelegi tu prin Hrana din Cer?
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 170
Localizare : romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 26/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitimeDum Apr 27, 2008 5:00 pm

Ioan 5:24 Adevărat, adevărat vă spun, că cine ascultă cuvintele Mele şi crede în Cel ce M-a trimis, are viaţa veşnică şi nu vine la judecată, ci a trecut din moarte la viaţă.
25 Adevărat, adevărat vă spun, că vine ceasul şi acum a şi venit, când cei morţi vor auzi glasul Fiului lui Dumnezeu şi cei ce-l vor asculta, vor învia.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte Icon_minitime

Sus In jos
 
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Despre sfarsitul lumii
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?
» Necronomicon , Cartea Numerelor Moarte : un secret pastrat cu sfintenie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: