Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte

In jos 
+14
Hades
Vlad
Terro
ciocan
Ada_Pal
No Name
Socrate
Claudya-Pollyanna Happy
FairGame
Pinalty
Malitzia
Soimos
blinky hearth
Zeus
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Vlad
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 8:16 pm

Este demonstrata deja stiintific existenta centruii fotonice,care se va raspandii in sistemul solar in 2012...asa ca...ce mai?
Lucrurile astea se simt...daca nu cunoastem sau nu simtim,nu inseamna ca nu exista,nu?
Pentagonul accepta deja teora mayasa,cum ca Pamantul se va sfarsii prin foc...aici am cateva dubii cu focu,da in fine,este deja recunoscuta treaba....si daca veti cauta pe net,veti vedea ca lumea se schimba,si o miscare spirituala de trezire se desfasoara pe tot mapamondul,mai mult sau mai putin,desigur,cu exceptia Romaniei Smile) ma refer la nivel de media si la asa un nivel ca in alte tari...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 8:19 pm

Si intreaga planeta Pamant va trece in alta dimensiune... Smile
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 8:24 pm

Stai putin, Vlad. Despre ce vorbesti? Ce face centura de fotoni?
In plus, trezirea aceea spirituala e doar aparenta...

David, omul poate lua legatura cu Dumnezeu, ok, dar chiar tu ai zis ca nu i se revela intregul adevar (te citez: "atat cat ii este permis sa stie"). Eu de asta ziceam, de acea parte a adevarului care te face sa crezi ca e intregul adevar... Nu esti in deplina cunostinta de cauza, chiar daca Dumnezeu iti dezvaluie adevarul partial...
Ce dimensiune? Chiar credeti ca planeta asta va trece in alta dimensiune?
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Vlad
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 7:06 am

Mda...cauta pe net centura fotonica...si vei vedea...
Este un "nor" imsen de energie,care va intra cica in soare,si va raspandi energia in tot sistemul solar,astfel ridicandu-ne nivelul vibrational,si vom avea acces la o constiinta mult mai mare...
Asta se vehiculeaza peste tot,eu nu pot sa-ti garantez ca asa este...dar din ce am simtit eu,pot spune ca da,asta se va intampla...chiar daca nu chestia asta,o evolutie a Terrei da va fii,cat de curand...
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 3:55 pm

Centura de fotoni singura nu va schimba nimic, Vlad. Fiindca ea e statica...

Practica aceea spirituala pe care mi-o recomanzi, David, in ce consta?
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Vlad
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 4:19 pm

Scuze ca te intreb hades...ai studiat tu fenomenul sa stii exact cum sta treaba cu centura aceasta?sau este doar o opinie?
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 4:22 pm

Mi-a spus cineva care a studiat serios.
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Vizitato
Vizitator




Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 4:30 pm

Hades a scris:

Practica aceea spirituala pe care mi-o recomanzi, David, in ce consta?

Practicarea meditatie yoghine, ori alte tehnici spirituale, care ne fac sa experimentam direct ADEVARUL si nu sa ne bazam doar pe logica, ori intuitie.
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 4:35 pm

Eu nu ma incred in logica cand e vorba de spiritualitate, cred ca am mai zis asta. Insa intuitia e cu totul altceva... Eu nu vreau sa experimentez adevarul altora, ci al meu, caci fiecare are drumul sau in viata. Faptul ca avem drumuri diferite inseamna diversitate. Daca am fi toti la fel, ar fi plictisitor.
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Vlad
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Localizare : Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 6:30 pm

Prin logica nu ai cum cunoaste spiritualitatea,,,imi pare foarte rau... Laughing este extraordinar de greu sa cunosti lumea nevazuta prin logica....
pana nu simti nu ai de unde stii...cam asa se desfasoara lucrurile,cred eu..
Dar daca tot vrei logica,citeste despre fizica cunatica,poate deja ai facut-o,si vei vedea ca lumea este in pragul aflarii multor adevaruri...
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 79
Varsta : 67
Localizare : Bacau
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 6:53 pm

E cam un pic de "varza" in cateva postari :
1. sintagma "centura fotonica" este folosita pentru a desemna o zona de radiatii emise dinspre centrul galaxiei, mai intense decat radiatia de fond,  prin care sistemul solar trece periodic datorita miscarii de rotatie a galaxiei.
2. 21.12.2012 este data la care se termina calendarul mayas (nu un calendar mayas)
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 03, 2009 8:16 pm

nu o sa fie nici o apocalipsa .. si in 2000 trebea sa fie apocalipsa.. si nu a fost ABSOLUT NIMIC ! .. am mai auzit ca in 2012 o sa trecem la o evolutie mare.. si evolutia o sa fie legata..de cipurile pe care vor sa ni le implanteze masonii .. si toate temele lor pe care vor sa le indeplineasca , adik globalizare , noua ordine mondiala , si cipurile Smile ..
pentru cei care nu au auzit ..
Globalizare : din toate tarile sa faca o singura tara , din toate religiile sa fie una singura, sa scoata toate granitele ..sa fie totul liber , sa faca o singura bancnota
Noua ordine mondiala : sa indoctrineze toata lumea sa fie de partea lor si cei care nu vor ii omoara
Cipurile : sa ne implanteze 2 cipuri , unu pe mana dreapta , unu pe frunte cu codul 666 , si o sa ne monitorizeze NON-STOP 24/7 ..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 04, 2009 8:23 am

Parerea ta o impartasesc si eu!
Chiar si in cazul unui razboi atomic sau caderea unui meteorit gigantic cum a fost cel care a format Golful Mexic si a stins dinosaurii ...pamantul va continua sa existe ...iar una din cele mai grave amenintari la adresa civilizatiei ...vine mai ales din partea RELIGIEI (vezi conflicte interreligioase, spor demografic necontrolat conf indicatiilor religioase , secatuirea resurselor ca si consecinta a suprapopularii, saracia si conflicte ca si consecinta a suprapopularii incurajate de religie etc.)
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 04, 2009 8:49 am

din cauza religiilor se produc foarte multe razboaie ...stati sa vedeti ce razboi o sa fie cand masonii o sa indeplineasca astea.. ca rusii nu accepta sa intre oricine la ei in tara .. evreii la fel .. si nimeni nu se poate pune cu rusii ..si sa vezi razboi atunci ..se mai spune , ca o sa fie un razboi , o tara cade ..si o sa se uneasca cele mai puternice tari ale lumii , o sa se aleaga un "SEF" .. si atunci sa vezi PUTERE.. momentan se alege "Seful" uniunii europene ...si nici asta nu-i bn
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Despre sfarsitul lumii
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?
» Necronomicon , Cartea Numerelor Moarte : un secret pastrat cu sfintenie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: