Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Celebritati care au practicat yoga

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Arianeshv
Scutier
Scutier
Arianeshv


Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

Celebritati care au practicat yoga Empty
MesajSubiect: Celebritati care au practicat yoga   Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeVin Mai 02, 2008 7:25 pm

I.

MARILYN MONROE

INIŢIAŢII CRED CA A FOST ONDINA

Zânele apei simbolizează energia sexuală


Ondinele din mitologiile germanice şi scandinave se “înrudesc” cu nimfele din mitologiile greco-latine. Zâne ale apelor, în general răufăcătoare, ele se oferă să-i călăuzească pe călători prin ceţuri, mlaştini şi păduri, dar îi fac să se rătăcească şi îi îneacă. Mulţi poeţi, romancieri şi dramaturgi s-au inspirat din aceste legende. Ondinele au un păr verde-albăstrui pe care şi-l piaptănă cu cochetărie, ieşind la suprafaţa apei. Sunt frumoase, viclene şi uneori crude. Le place să atragă un pescar sau un cavaler chipeş care se află prin preajma locului, îl răpesc şi îl duc în adâncul palatului lor de cleştar, unde zilele trec iute ca minutele... Legendele scandinave sunt mult mai sumbre şi mai pasionale: tânărul chipeş pe care îl momesc şi îl duc în adâncul lacului nu mai revede lumina zilei şi moare istovit în braţele lor. Ondinele simbolizează şi vrăjile apei şi ale dragostei legate de moarte, iar din punct de vedere analitic şi etic, primejdiile seducţiei căreia i te laşi pradă fără nici un control. Prin prisma tradiţiei yoga ele reprezintă un simbol al energiei sexuale, asimilată forţei colosale a apei, energie care produce dezastre atunci când nu este controlată şi sublimată la nivelele superioare ale fiinţei. [Chevalier - Dicţionar de simboluri]


Femeia cu înzestrări speciale este o Shakti

Shakti înseamnă în limba sanscrită forţă a naturii, energie. Considerată adesea drept contrapartea feminină (-) sau iubita lui Shiva (Supremul masculin, +), ea este expresia eternului feminin sau a zeiţei - mame, unificând feminitatea şi maternitatea prin manifestarea sa ca Forţă a Naturii. În fiinţa umană expresia cea mai uşor sesizabilă a lui Shakti este dinamismul sexual. Pulsiunea amoroasă sau libidoul este un exemplu de manifestare a lui Shakti. Textele secrete orientale menţionează că graţia lui Shakti în fiinţa umană (trezirea, acumularea, transmutarea şi sublimarea diferitelor aspecte sau manifestări specifice ale lui Shakti) este indispensabilă pentru a putea înţelege gradat dimensiunea transcendentală a lui Dumnezeu. Tantrismul, în special, se interesează de conştientizarea şi integrarea lui Shakti în fiinţă. De aceea femeile care întruchipează într-o formă specială trăsături precum vitalitate, senzualitate, putere de dăruire, farmec irezistibil, bucurie de a trăi sunt modele ale lui Shakti şi oglindesc în viziunea orientală o înzestrare deosebită pentru o evoluţie spirituală rapidă, care poate fi înlesnită prin iniţieri în anumite forme de yoga.


Introducere


O fiinţă fascianantă şi misterioasă faţă de care interesul publicului s-a păstrat viu. Căsătorită de trei ori şi divorţată de tot atâtea ori, a sedus personalităţile ilustre ale vremii. Moartea sa a rămas o enigmă: sinucidere sau crimă? Ceea ce a declarat cu doar câteva luni înainte de a muri contrazice ipoteza sinuciderii: Am 36 de ani şi simt că abia acum încep să trăiesc. Doresc să muncesc. Filmul este viaţa mea. Niciodată nu m-am simţit mai bine.

În copilărie visa la lumea din oglindă

Când am sunat la uşa ei pentru prima oară, a apărut într-un halat de baie turcesc bleu-gri care-i punea foarte bine în valoare ochii de aceeaşi culoare. Deşi nu-şi înfăşurase foarte strâns halatul în jurul trupului, acesta nu-i putea ascunde superbele forme. Marilyn sugera cuvântul SEX din creştetul capului până în vârful degetelor de la picioare. Avea o piele de culoarea piersicii şi o voce tulburătoare. În faţa mea se găsea visul oricărui bărbat din lume. Am crezut cu greu că această femeie deosebit de frumoasă urma să împlinească 36 de ani; se părea că, pe măsură ce înainta în vârstă, întinerea. (George Barris)

Pe numele său adevărat Norma Jeane Mortenson, Marilyn Monroe s-a născut la 1 iunie 1926 la Los Angeles. Şi-a petrecut copilăria în orfelinate, deoarece tatăl nu a recunoscut-o niciodată, iar mama a avut o sănătate şubredă şi nu a putut s-o crească. Nimeni nu bănuia că ea urma să devină un simbol al feminităţii, senzualităţii şi inocenţei, care avea să farmece întreaga lume. Extrem de seducătoare, Marilyn fascina doar prin simpla ei prezenţă. Farmecul şi spontaneitatea ei au cucerit multe personalităţi ale vremii (nu au scăpat seducţiei sale nici primii bărbaţi ai Americii, fraţii Kennedy). De altfel, se pare că tocmai relaţia cu aceştia a transformat-o pe Marilyn într-o persoană indezirabilă anumitor cercuri ale puterii. Puţini sunt însă cei ce cunosc misterul uriaşei sale senzualităţi care i-a făcut pe unii iniţiaţi să creadă că ea a fost încarnarea unei ondine.

Poate că tocmai de aceea modul său de a percepe lumea era puţin neobişnuit. Când eram mică mă gândeam că sunt Alice în Ţara Minunilor. Mă priveam în oglindă cu uimire, întrebându-mă ce văd. Eram chiar eu? Cine se uita la mine din partea cealaltă? Putea fi oare altcineva care să pretindă că sunt eu? Dansam, mă strâmbam, doar pentru a vedea dacă fetiţa din oglindă făcea aceleaşi lucruri ca şi mine!

Cei iniţiaţi cunosc faptul că oglinda poate fi o poartă de comunicare cu tainicele lumi subtile paralele. Marii ocultişti chiar o folosesc în anumite ritualuri secrete în acest scop.

Marilyn se simţea în mod magnetic atrasă de realităţile ce se află dincolo de lumea pe care noi o putem percepe în mod obişnuit.

Îmi amintesc când am văzut-o pe Judy Garland în Vrăjitorul din Oz. Am rămas în transă în faţa ecranului până când mama, îngrijorată, a venit să mă ia acasă. Am întrebat-o dacă mai exista o altă lume, paralelă sau era doar imaginaţia mea. Puteau visele să devină realitate? Mă întrebam dacă ceea ce vedeam în filme putea prinde viaţă sau era doar o iluzie. Iar când mă priveam într-o oglindă mă gândeam: “ Cine sunt eu?”

Ideile forţă i-au adus reuşita în carieră

“Dorinţa de a deveni actriţă a început ca un vis, dar eram sigură că într-o zi îl voi transforma în realitate”.

Lipsită de posibilităţi materiale, Marilyn a trebuit să muncească din greu pentru a-şi împlini visul. A fost descoperită mai întâi de un fotograf căruia, din cauza lipsei de bani, i-a pozat nudă pentru un calendar. Acesta a făcut din simpla ei fotografie o adevărată operă de artă.

A lucrat apoi ca fotomodel pentru Miss Emmeline Snively, care îi spunea: “Eşti mult prea senzuală pentru a fi un simplu manechin.” Tot ea a convins-o pe Marilyn să-şi taie părul şi să se vopsească blondă.

A urmat primul său contract cinematografic, cu studioul “20’th Century Fox”, condus de Dary Zanuck. “Am muncit foarte mult pentru a demonstra tuturor că doream cu adevărat să fiu considerată o actriţă serioasă. M-am rugat mult în acea perioadă.”

Apariţia sa pe ecrane a electrizat pur şi simplu publicul care a făcut chiar presiuni asupra studioului pentru ca Marilyn să apară în cât mai multe filme. Deşi prestaţia ei ca actriţă nu s-a ridicat la nivelul profesionalismului (cel puţin aşa afirmă criticii), Marilyn a făcut tot ce i-a stat în putere pentru a nu-şi dezamăgi publicul care o iubea şi o admira. “Am urmărit întotdeauna să-mi joc cât mai bine rolurile. Este foarte important pentru mine să nu-mi dezamăgesc publicul. Mă simt datoare faţă de el, deoarece a fost singurul care a crezut în mine şi datorită căruia am ajuns dintr-o simplă actriţă un STAR.” Secretul reuşitei sale în carieră şi în viaţa personală constă în faptul că, aşa cum a recunoscut adesea, ea şi-a ales şi a respectat anumite idei forţă:



ÎNTOTDEAUNA SA FII TU ÎNSAŢI. SA-ŢI RESPECŢI INDIVIDUALITATEA.

ASCULTA MEREU DE PARTEA CEA MAI ADEVARATA DIN TINE.

STUDIAZA CÂT POŢI DE MULT ŞI TOTDEAUNA SUB ÎNDRUMAREA UNUI PROFESOR

CREZI ÎN TINE ÎNSAŢI.



“Nu am ieşit niciodată cu un bărbat care nu mi-a plăcut, chiar dacă acesta m-ar fi putut ajuta în cariera mea. Nimeni nu m-a putut forţa să fac asta. Am ştiut că pentru a deveni actriţă trebuie să-mi respect principiile, să muncesc din greu şi să am încredere în mine însămi.”

“Întotdeauna am părut mai matură decât vârsta pe care o aveam. Eram un copil în interior, dar în exterior aveam corpul unei femei.”
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Celebritati care au practicat yoga Empty
MesajSubiect: Re: Celebritati care au practicat yoga   Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeSam Mai 10, 2008 6:28 am

Asta este perdeau de fum aruncata de Marilyn ca sa camufleze realitatea?

Ptr ca ea si la maturitate era o infantila ...si asa a si murit saraca ?
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

Celebritati care au practicat yoga Empty
MesajSubiect: Re: Celebritati care au practicat yoga   Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeSam Mai 10, 2008 7:46 am

Soimos a scris:
Asta este perdeau de fum aruncata de Marilyn ca sa camufleze realitatea?

Ptr ca ea si la maturitate era o infantila ...si asa a si murit saraca ?

Este bine sa fim copii toata viata! Marilyn era pe cat de copil la fire, pe atat de tanara la aspect, printre rarele femei astfel, intrucat se stie ca noi ne maturizam mai repede decat voi. Daca voi va permiteti sa va casatoriti cu femei cu 20 de ani mai mici, femeile, saracutzele de ele, la 50 de ani sunt biete bovine spatoase majoritatea... Asta pentru ca va slujesc pe voi, barbatii, si au grija de familie.

Bravo Marilyn-ei si femeilor din "neamul" ei!!! bounce
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Celebritati care au practicat yoga Empty
MesajSubiect: Re: Celebritati care au practicat yoga   Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeSam Mai 10, 2008 11:32 am

Rada a scris:
Soimos a scris:
Asta este perdeau de fum aruncata de Marilyn ca sa camufleze realitatea?

Ptr ca ea si la maturitate era o infantila ...si asa a si murit saraca ?

Este bine sa fim copii toata viata

Doamne feri!
Citat :

Marilyn era pe cat de copil la fire, pe atat de tanara la aspect, printre rarele femei astfel, intrucat se stie ca noi ne maturizam mai repede decat voi. Daca voi va permiteti sa va casatoriti cu femei cu 20 de ani mai mici, femeile, saracutzele de ele, la 50 de ani sunt biete bovine spatoase majoritatea... Asta pentru ca va slujesc pe voi, barbatii, si au grija de familie.

Bravo Marilyn-ei si femeilor din "neamul" ei!!! bounce

O femeie nu trebuie privita ca o papusa cu care faci orgii sexuale ...ci mai ales ca OM!
Faptul ca o femeie nu mai e atat de atractiva la 55 ca la 20 ...(desi nu e regula) nu are nici o relevanta ...caci cu cat imbatraneste cu atat e mai mmult omul adevarat de langa tine .... dar cu o infantila ca Marilyn ...la ce ai nevoie ... ce sa faci cu ea?
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras
Terro


Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

Celebritati care au practicat yoga Empty
MesajSubiect: Re: Celebritati care au practicat yoga   Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeSam Mai 10, 2008 11:57 am

"Papusa Marilyn" nu este pentru cineva care are nevoie de o sclava care sa faca smotru, ci pentru barbatii puternici, care considera femeia un bibelou si ii ofera o viata de vis, pentru barbatii care pot sa-si intretina familia si nu cauta nevasta in portofel si o obliga sa puna salariu la comun cu el, asa ca in Romania, apoi el mananca si banii ei si ai lui, iar ea umbla cu pantofi flecuiti 5 ani...Si tineti cont: ASTA VA SPUNE UN BARBAT!
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

Celebritati care au practicat yoga Empty
MesajSubiect: Re: Celebritati care au practicat yoga   Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeSam Mai 10, 2008 3:37 pm

Ehee..., o femeie sa fie matura si sa aduca bani la casa omului, in schimb, un barbat sa stea pe Net chiar si la 50 de ani si sa "arda gazul"! Lui ii sade vine, dar femeii, nu! No

Ia sa intalniti o femeie pe forum la varsta de 35 de ani, cum ati mai tipa ca e la menopauza!! Dar cand e vorba de un barbat, acesta e mereu in floarea varstei.
In ce ma priveste, Florine, daca barbatul nu e barbat si nu stie sa foloseasca o suribelnita la casa omului, nu aduce de mancare si nu e educat... USA E APROAPE, ori pentru mine, ori pentru el, dupa caz... Eu respect barbatii adevarati, inteligenti si puternici, care stiu sa respecte femeia si care isi cunosc atributiile...asa cum si noi trebuie sa ni le cunoastem pe ale noastre.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Celebritati care au practicat yoga Empty
MesajSubiect: Re: Celebritati care au practicat yoga   Celebritati care au practicat yoga Icon_minitimeMar Apr 27, 2010 3:20 pm

Arianeshv a scris:
I.

MARILYN MONROE

INIŢIAŢII CRED CA A FOST ONDINA

Eu zic ca a fost vampa, poate o fi simbolizat si energia sexuala a barbatilor... Smile 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Celebritati care au practicat yoga Empty
MesajSubiect: Re: Celebritati care au practicat yoga   Celebritati care au practicat yoga Icon_minitime

Sus In jos
 
Celebritati care au practicat yoga
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» YOGA , MISA, Tantra... religie sau orgii?
» Yoga ... ce stim despre?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: