Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Femeia in islam

In jos 
+5
Terro
No Name
Rada
Soimos
Ada_Pal
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Data de inscriere : 22/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 03, 2008 8:47 pm

Soimos a scris:
[quote="Ada_Pal"
dovedeste ce spui!Eu spun ce vreau si comentez cit vreau atit pe hamasisti cit si pe fatah ,si inca nimeni nu "mi-a luat gitul".
/quote]
Daca esti asa de tare ...vorbeste asa cum vorbesc eu de religia islamica, de Profet si de Allah ...sa vedem ce patesti daca esti atat de curajos?


Pai nu sunt "tare"asemeni unora care se dau astfel.
Doamne fereste! Imi respect si ador Creatorul precum si profetul sau . E sfint pt mine si nu-mi permit nebunia tradusa de unii in libertate totala de a lovi in mine insumi .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 03, 2008 8:56 pm

Te pomenesti ca pe Creator il deranjeaza cei care cauta adevarul si sustin evolutia si progresul societatii ...si ii iubeste pe acei mincinosii(citeste religiosi) care au legalizat imoralitatea si lupta pentru regresul omenirii si infundarea civilizatiei umane in obscurantism si intunecare?
Hm ... interesant Creator mai trebuie sa fie ala ...pardon ... alla !
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 02/05/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 9:17 am

Ada_Pal a scris:
1. Femeia musulmana si identitatea ei.
- Ea ar trebui să doarmă devreme şi să nu piardă nopţile. Ar trebui să aibă un stil de viaţă sănătos.
- Condiţia fizică – a face sport,a se mentine in forma este o obligaţie pentru
fiecare musulman, bărbat sau femeie.

Mai presus de cel care cunoaste, se afla cel care aplica.
Mai presus de cel care aplica, se afla cel care obtine rezultate.
Mai presus de acesta se afla cel care atinge realitatea ultima, cunoscandu-l pe Dumnezeu.

Asadar...?? Facem noi sport si avem grija de corpul nostru, de sanatatea noastra fizica si mentala? Ori doar vorbim ... ceea ce nu e sanatos nici pentru fizic si nici pentru .... altceva, vorba Efritei? Twisted Evil
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 170
Data de inscriere : 26/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 1:37 pm

Matei 5;27-28. Arrow(in legatura cu avatarul ) No
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 02/05/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 1:43 pm

Adica eu fac barbatii sa preacurveasca?

Citat :
27 Ati auzit ca s-a zis celor din vechime: Sa nu preacurvesti.”
28 Dar Eu va spun ca ori si cine se uita la o femeie, ca s-o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui.

Tu crezi ca de aceea este suparata Ada-Pal si nu Zeus? Laughing Eu cred ca e alta problema mai...subtila... psichologyca, adeca!... Laughing

In plus, nici travestitul nu e permis, asa cum face Adul Pall acela, adica spune ca e mascul doar aici, in relatia cu Soimu, asta pentru martorii oculari... lol!

Iar cand Soimu o ataca, sare in sus si zice ca e madama... affraid
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 2:18 pm

Vi se pare moral ca un barbat de 55-60 de ani sa se insoare cu o fetita de 9 ani care sa fie a 3-a sa nevasta dupa ce a cumparat-o ca pe un sac de cartofi de la parintii ei?

Caci pe sotia a 4-a (sotie de placere) o poate lua cu contract contra cost pe 3 zile, dupa care o schimba cu alta pe 5 zile si tot asa!

Vi se pare corect ca in acest contezt musulmanii sa mai aibe tupeul a vorbi de faptul ca societatea musulmana e mai morala decat cea occidentala?
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 170
Data de inscriere : 26/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 5:49 pm

problema e de mahrama ,,,,,

adica ceata pe care o au femeile pe creier ,...multe romance s-au fript pe pielea lor ...asta e . flower
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 8:38 pm

Ce ma deranjeaza mai mult decat marahma ...este faptul ca nici barbati europeni nu realizeaza cat de "valoros" este Islamul!
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 98
Data de inscriere : 25/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 8:45 pm

Soimos a scris:
Ce ma deranjeaza mai mult decat marahma ...este faptul ca nici barbati europeni nu realizeaza cat de "valoros" este Islamul!
Daca vreodata te convertesti sper ca nu vei fi atat de ... credul incat sa faci pasul fara sa fi vazut ce zic toate religiile...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 05, 2008 9:24 pm

Sa ma convertesc??????

Crezi ca am mancat ciuperci otravite ? ...sau nu intelegi din ce cauza am pus ghilimelele ?
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 170
Localizare : romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 26/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 10, 2008 1:57 pm

What a Face
Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 47
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 8:27 am

Soimos a scris:
Sa ma convertesc??????

Crezi ca am mancat ciuperci otravite ? ...sau nu intelegi din ce cauza am pus ghilimelele ?

Uite asa ratezi tu placerea ca pana si in rai sa fi rasfatat de 72 de fete mari ...numite hurii (in traducere coorve)
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras
Terro


Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 8:31 am

De ce s-ar converti la ...72 de fete mari si nu la ceea ce este baza religiei monoteste, macar, nu? Ca nu ne convertim dupa placere sau avantaje, ci dupa ADEVAR!

Inclin sa cred ca nu este dintre cei care practica minciuna ca baza a vietii, asa cum fac unii si altii, majoritatea care ne bulverseaza cu versete, ori care se casatoresc cu cate o musulmana, ca sa devina muslmani si, apoi, aduce si nevasta in harem...si o face sefa... Razz
Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 47
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 8:54 am

Florin a scris:
De ce s-ar converti la ...72 de fete mari si nu la ceea ce este baza religiei monoteste, macar, nu? Ca nu ne convertim dupa placere sau avantaje, ci dupa ADEVAR!
Cum sa te convertesti dupa Adevar ...cand chiar islamul este MINCIUNA!
Citat :

Inclin sa cred ca nu este dintre cei care practica minciuna ca baza a vietii,
Nu ...dar unii se mira ca nu ma convertesc la ea!
Citat :

asa cum fac unii si altii, majoritatea care ne bulverseaza cu versete, ori care se casatoresc cu cate o musulmana, ca sa devina muslmani si, apoi, aduce si nevasta in harem...si o face sefa... Razz
Macar in problema asta ...pare si islamul atractiv ...
Sus In jos
desan
Pedestras
Pedestras
desan


Numarul mesajelor : 54
Localizare : constanta
Puncte : 0
Data de inscriere : 26/08/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 27, 2008 9:54 am

evreii au o vorba"un vierme care traieste intr-un hrean crede ca nimic nu e mai dulce!!!"
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 87
Localizare : Finland
Puncte : 30
Data de inscriere : 04/05/2008

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 27, 2008 12:56 pm

Se refera proverbul asta la viata de evreu intre vecinii arabi?
Sus In jos
Bogdan Stanoiu
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 43
Varsta : 52
Localizare : Bucuresti
Puncte : 61
Data de inscriere : 30/05/2010

Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 06, 2010 7:01 pm

Sus In jos
Continut sponsorizat





Femeia in islam - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia in islam   Femeia in islam - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Femeia in islam
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Femeia in Islam
» Femeia crestina. Poate suporta ideea?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Islamul-
Mergi direct la: