Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Femeia crestina. Poate suporta ideea?

In jos 
+4
Black velvet
Soimos
Arcangelo
Apopii
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeJoi Ian 06, 2011 2:40 pm

Facerea (Geneza)

”21.Atunci a adus Domnul Dumnezeu asupra lui Adam somn greu; şi, dacă a adormit, a luat una din coastele lui şi a plinit locul ei cu carne.
22.Iar coasta luată din Adam a făcut-o Domnul Dumnezeu femeie şi a adus-o la Adam.
23.Şi a zis Adam: "Iată aceasta-i os din oasele mele şi carne din carnea mea; ea se va numi femeie, pentru că este luată din bărbatul său.”

Tinand cont de aceste versete, o femeie crestina se poate impaca cu gandul ca:

1- Este facuta din coasta unui barbat?
2- Nu poate avea mai multa minte decat exista intr-o coasta?

Daca femeia crestina nu se poate impaca, cu aceste consecinte directe ale facerii, de ce mai ramane credincioasa?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Arcangelo
Pedestras
Pedestras
Arcangelo


Numarul mesajelor : 67
Localizare : Heaven
Puncte : 76
Data de inscriere : 09/05/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeJoi Ian 06, 2011 4:01 pm

Lasa ca femeia crestina se poate impaca si cu faptul ca "barbatul e capul femeii"(ca ea n-are propriul cap...) si ca trebuie sa se supuna barbatului "ca lui Dumnezeu"...ca nu are voie sa aiba opinii,mai ales in comunitate si pe teme de religie,ca asa scrie la "Sfanta"carte,ca nu-i e ingaduit sa vorbeasca ori sa invete pe cineva.
Ea trebuie sa se poarte "cu toata supunerea"...asa scrie la Carte...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeVin Ian 07, 2011 10:49 am

Eh ...femeia crestin - ortodoxa (de azi) e mult mai adaptabila chiar si gand e vorba de porunci divine sau bisericesti ... si astfel vedem ca femeile nu se simt afectate ca "nu au cap" ...la fel ca barbatii ... si pentru asta isi folosesc curu ... pacatuind pana peste poate ... si asta vedem clar in faptul ca atunci cand nu mai pot "pacatui" ..(.asta ptr ca au imbatrnit) ... si atunci vedem ca le apuca asemenea remuscari incat se calca in picioare sa pupe oase de mort ...sau sa bea apa chioara ... adica sfintita de niste neica nimeni-sarlatani!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 11:40 pm

”Unele surse sustin ca, in timpul veacurilor de persecutii religioase, nu mai putin de noua milioane de femei au fost ucise ca vrajitoare, un holocaust ce-l depaseste, ca amploare, pe cel la care au fost supusi evreii, in timpul lui Hitler. Probabil ca dintre ele o fractiune infima s-a ocupat intr-adevar cu practicile oculte si cu siguranta nici una nu se inchina lui Satan, ci zeitatilor pagane sau spiritelor elementale. De altfel, am putea spune fara teama de a gresi ca existenta gruparilor sataniste, din zilele noastre, a fost determinata indirect chiar de Biserica, din dorinta ei de a identifica o cauza a Raului acolo unde ea nu exista.

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Poza8ts4

Ca o comparatie, in cele mai bine de patru secole cand Inchizitia a taiat si spanzurat in Occidentul Europei, doar 40.000 de barbati au platit cu viata pentru acuzatiile de vrajitorie.

Daca arderea pe rug era metoda preferata de executie in Europa continentala, in insulele britanice si ulterior in America, vrajitoarele erau spanzurate, judecatorii adoptand fara ezitare versetul biblic „Pe vrajitoare sa n-o lasi sa traiasca” (Exodul 22:18). Spre deosebire de ereticii obisnuiti, care adesea erau iertati, daca se pocaiau, vrajitoarele erau ucise in cvasitotalitatea cazurilor, cu atat mai mult cu cat ele recunosteau acuzatiile (din cauza torturilor cumplite la care erau supuse nici nu era greu). Biserica catolica dovedea aceasta severitate intrucat vedea in insasi existenta vrajitoarelor o amenintare pentru societatea crestina, ce trebuia eliminata complet, intocmai unei plagi cancerigene, care este excizata total, pentru a nu distruge intregul organism.

Este uimitor cum celibatarii din sanul Bisericii au devenit obsedati de sexualitatea feminina. „Toate vrajitoriile vin din desfraul carnal, care este de nestavilit la femei”, se scrie in „Malleus Maleficarum” iar filosoful Boetius in Consolarile filosofiei, adauga „femeia este un templu cladit pe o cloaca”. Confesiunile acuzatelor, smulse sub tortura, ni se par astazi aberatii greu de crezut, dar inchizitorii de acum cateva secole le priveau cu toata seriozitatea. In Spania, o anume Maria din Ituren a admis, sub tortura, ca impreuna cu sora ei se transformasera in armasari salbatici si zburasera spre Sabat.

Intr-o regiune din Franta, peste 600 de femei au recunoscut ca au avut relatii sexuale cu demoni. Ca urmare a unor asemenea situatii absurde, asezari intregi au fost depopulate de femei. Nici chiar copiii acuzatelor nu erau scutiti, ei fiind chinuiti pentru a depune marturie impotriva mamelor lor, fiind acceptate chiar si depozitiile unor copii de 3 ani! Interogatoriile vrajitoarelor urmau proceduri standard, stabilite prin Malleus Maleficarum. Ele erau dezbracate, li se radea tot parul de pe corp si apoi erau intepate cu ace lungi si ascutite, crezandu-se ca astfel „stigmatele” diavolului vor iesi la iveala.
Pe zonele genitale si pe sani, acuzatele erau arse cu fierul rosu, aceste zone erogene exercitand o atractie speciala asupra calailor, care adesea abuzau sexual de ele, in cele mai inimaginabile chipuri. Dar, excitatia sexuala a calugarilor sau preotilor ce participau la torturi era pusa tot pe seama invinuitelor, care voiau astfel, cu ajutorul demonilor, sa-i atraga in pacat pe neprihanitii celibatari...
Sursa
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeSam Oct 08, 2011 10:57 pm

Black velvet a scris:
De altfel, am putea spune fara teama de a gresi ca existenta gruparilor sataniste, din zilele noastre, a fost determinata indirect chiar de Biserica, din dorinta ei de a identifica o cauza a Raului acolo unde ea nu exista.

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Poza8ts4

Ei nati-o buna doh Cum sa nu existe o cauza a raului, adica tu vrei sa spui ca a pune milioane de oameni pe foc si inainte de asta a-i tortura cu bestialitate, nu-i un rau? Iar acest rau nu are drept cauza invataturile biblice? Ia de colea:

Deuteronom 13

6. De te va îndemna în taină fratele tău, fiul tatălui tău, sau fiul mamei tale, sau fiul tău, sau fiica ta, sau femeia de la sânul tău, sau prietenul tău care este pentru tine ca sufletul tău, zicând: Haidem să slujim altor dumnezei, pe care tu şi părinţii tăi nu i-aţi ştiut,
7. Dumnezeilor acelor popoare, care locuiesc împrejurul tău, aproape sau departe de tine, de la un capăt până la celălalt al pământului,
8. Să nu te învoieşti cu ei, nici să-i asculţi; să nu-i cruţe ochii tăi, să nu-ţi fie milă de ei, nici să-i ascunzi;
9. Ci ucide-i; mâna ta să fie înaintea tuturor asupra lor, ca să-i ucidă, şi apoi să urmeze mâinile a tot poporul.


Te miri cum de inchizitorii preferau sa tortureze mai mult femei si sa profite de ele? Din biblie li se trage!

Numerii, Capitolul 31:

”17.Ucideţi dar toţi copiii de parte bărbătească şi toate femeile ce-au cunoscut bărbat, ucideţi-le.

18.Iar pe fetele care n-au cunoscut bărbat, lăsaţi-le pe toate vii pentru voi.”


Te miri cum de aveau atata ura in ei fata de semenii lor? Nu faceau decat sa respecte indemnurile lui Isus, din biblie!

"Daca vine cineva la mine si nu uraste pe tatal sau, pe mama-sa, pe nevasta-sa, pe copiii sai, pe fratii sai, pe surorile sale, ba chiar însasi viata sa, nu poate fi ucenicul meu" - Luca 14:26.

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 9:05 am

Si cand te gandesti ca oameni ca Cyberman voteaza Smile)))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 10:17 am

Ma eu cred ca tu esti cam turcalet.

Poi tu daca ai ceva de spus ... fa-o la subiect, adica raspunde temei postate de cybermannn ...ce e atat de greu de inteles? ... ptr ca nu persoana lui Cybermann este tema topicului ca sa fabulezi tu aiurea despre ea.

ce naiba esti batut in cap ca nu intelegi asta ...desi mereu tot asta ti se repeta?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 10:48 am

Soimos a scris:
Ma eu cred ca tu esti cam turcalet.

Poi tu daca ai ceva de spus ... fa-o la subiect, adica raspunde temei postate de cybermannn ...ce e atat de greu de inteles? ... ptr ca nu persoana lui Cybermann este tema topicului ca sa fabulezi tu aiurea despre ea.

ce naiba esti batut in cap ca nu intelegi asta ...desi mereu tot asta ti se repeta?
Cand vezi un amarat care isi da si el cu parerea in loc sa taca din gura, te pui sa-i explici lui, cand el saracul/amaratul are ochelari de cal? El este atat de nestiutor incat nu stie ca prin versetele citate de el, ataca iudaismul, intr-un articol despre crestinism. Deci vedem un talmes-balmes unde insira tot ce stie( din minima lui cultura generala) facand o mare harababura
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 11:01 am

te rog incearca sa raspunzi fara sa faci aprecieri la persoana cuiva !
Raspunsul la tema ...si atat ...ca doar nu numai lui Cybermann ii postezi ...ci sutelor de persoane care citesc ce postezi tu ...si aia nu cred ca sunt prea interesati despre parerile tale despre cybermann ...
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 11:38 am

Soimos a scris:
te rog incearca sa raspunzi fara sa faci aprecieri la persoana cuiva !
Raspunsul la tema ...si atat ...ca doar nu numai lui Cybermann ii postezi ...ci sutelor de persoane care citesc ce postezi tu ...si aia nu cred ca sunt prea interesati despre parerile tale despre cybermann ...
Nu vreau. Si voi faceti multe atacuri la persoana. Deci eu de ce sa nu fac? Unul ca Cyberman nici nu merita atentie. El si cu Velvet valet, sunt umpluturi pe forum.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 12:45 pm

Poi daca ei sunt umpluturi ...ce esti tu ma protozorule care nu esti capabil sa postezi raspunsuri la temele postate de ei ...
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 12:53 pm

Soimos a scris:
Poi daca ei sunt umpluturi ...ce esti tu ma protozorule care nu esti capabil sa postezi raspunsuri la temele postate de ei ...
Am postat cu gaspar, acum imi bat putin joc de voi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 1:09 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Poi daca ei sunt umpluturi ...ce esti tu ma protozorule care nu esti capabil sa postezi raspunsuri la temele postate de ei ...
Am postat cu gaspar, acum imi bat putin joc de voi.
Ba deshteptule ...tu iti bati joc de tine ...cel putin atata timp cat nu esti capabil sa raspunzi la problemele ridicate de noi si raspunzi cu alte chestii decat cele ce tin de subiect!!
Poi tu crezi ca cineva care vede ca nu raspunzi la subiectul in discutie decat cu jigniri si cu atacuri la persoana ...va spune despre tine ca esti destept?

Pai daca vrei sa iti bati joc de noi ...adu aici argumente prin care sa vada toata lumea ca noi suntem prostii iar tu cel destept!

Ce dreaq ...nici atat nu te duce mintea aia de credincios irational ...sa pricepi?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 2:50 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Poi daca ei sunt umpluturi ...ce esti tu ma protozorule care nu esti capabil sa postezi raspunsuri la temele postate de ei ...
Am postat cu gaspar, acum imi bat putin joc de voi.
Ba deshteptule ...tu iti bati joc de tine ...cel putin atata timp cat nu esti capabil sa raspunzi la problemele ridicate de noi si raspunzi cu alte chestii decat cele ce tin de subiect!!
Poi tu crezi ca cineva care vede ca nu raspunzi la subiectul in discutie decat cu jigniri si cu atacuri la persoana ...va spune despre tine ca esti destept?

Pai daca vrei sa iti bati joc de noi ...adu aici argumente prin care sa vada toata lumea ca noi suntem prostii iar tu cel destept!

Ce dreaq ...nici atat nu te duce mintea aia de credincios irational ...sa pricepi?
Batrane, ia toate mesajele lui gaspar la rand si ai sa vezi ca acolo ti-am raspuns. Am discutat si rediscutat tot, deci imposibil sa nu gasesti raspunsuri. Deci cel care se face de ras esti tu, ca repeti aceleasi minciuni non-stop Wink



Soimos a scris:
adu aici argumente prin care sa vada toata lumea ca noi suntem prostii iar tu cel destept!
S-a vazut deja grin


Cand oi avea chef si am sa mor de plictiseala am sa ma bag iar la discutii interminabile cu tine. Momentan la Romania e vremea nasoala, e innorat si mai devreme a plouat iar pe mine aceasta vreme ma seaca de puteri si ma alimenteaza cu lene
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 4:27 pm

Mihai12 a scris:
Batrane, ia toate mesajele lui gaspar la rand si ai sa vezi ca acolo ti-am raspuns.
Lasa-l tu pe gaspar ...ca de prostiile lui ma mai rad si acum ...spune tu ceva cu cuvintele tale
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 5:46 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Batrane, ia toate mesajele lui gaspar la rand si ai sa vezi ca acolo ti-am raspuns.
Lasa-l tu pe gaspar ...ca de prostiile lui ma mai rad si acum ...spune tu ceva cu cuvintele tale
Prostiile lui Laughing Laughing Laughing Cu cat te inchide unul mai repede cu atat scrie mai multe prostii? Laughing Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 6:28 pm

Mihai12 a scris:
Cu cat te inchide unul mai repede cu atat scrie mai multe prostii? Laughing Laughing
Daca injurat si jignit o fi insemnand ptr yine "incuiat" ...atunci m-ai incuiat si tu ...ba chiar aproape zilnic!

Dar ptr oamenii inteligenti si cu mintea la purtator care ne citesc cam cate 15 in fiecare ora ...incuiat inseamna atunci cand aduci argumente cu care sa ma "incui" ...dar m-am plictisit eu ...daramai-te ei sa vada ca eu tot repet intr-una niste intrebari ...iar tu ma "incui" nu cu raspunsuri inteligent argumentate ...ci cu caracterizarile tale naroade!
Si asta nu inseamna INCUIAT ...decat in mintile irationale ale celor care STIU totul nu prin studiu si invatatura ...ci prin singurul mijloc care iti permite sa STII absolut totul ... adica prin CREDINTA!!!

Nu stii de ce tuna sau fulgera ...nu-i nimic putem crede orice ... ca sf. Petru se cearta cu Dracii, ca Dumnezeu se babardeste cu stelele din Zodia Fecioarei ...ca Dumnezeu a mancat fasole ...orice orice ... ca doar asta este marele avantaj al credintei ...sa stii absolut totul ... doar ca ai pascut iarba ca oile!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 6:44 pm

Hai lasa ca nu te-am injurat cum m-ai injurat tu pe mine. Atunci cand m-ati banat( degeaba) pur si simplu nu am mai suportat si de aceea am insistat sa-mi fac conturi porcoase. Totusi la argumente te-am spart, mai ales la DRAGOS, KO te-am facut. grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 6:57 pm

Da si tu un link catre acele exemple de care tot vorbesti!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 7:45 pm

Mihai12 a scris:
Totusi la argumente te-am spart, mai ales la DRAGOS, KO te-am facut. grin

Mai oita crestina, aici se vorbeste despre relatia dintre femei si religia crestina, nu de sparturile facute de imaginatia ta!

Tu ai impresia ca balariile pe care le spui reprezinta argumente doh Pai daca astea-s argumente grin inseamna ca s-a intors lumea cu fundu-n sus doh

Tu sustii o religie de cacat, in care mai cred doar cei care au chip de om dar creier mai mic ca oaia si care se bucura ca-s oi in turma si asta pentru ca o comparatie cu oaia reprezinta o apreciere pentru ei! E si normal, daca un om are inteligenta atat de redusa incat sa poata crede ca omul e facut din lut si femeia din coasta sa, oaia pentru el reprezinta un simbol catre care tinde doar, sperand ca in urma evolutiei sa poata sa ajunga la nivelul ei rostogol
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:59 am

Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
Totusi la argumente te-am spart, mai ales la DRAGOS, KO te-am facut. grin

Mai oita crestina, aici se vorbeste despre relatia dintre femei si religia crestina, nu de sparturile facute de imaginatia ta!

Tu ai impresia ca balariile pe care le spui reprezinta argumente doh Pai daca astea-s argumente grin inseamna ca s-a intors lumea cu fundu-n sus doh

Tu sustii o religie de cacat, in care mai cred doar cei care au chip de om dar creier mai mic ca oaia si care se bucura ca-s oi in turma si asta pentru ca o comparatie cu oaia reprezinta o apreciere pentru ei! E si normal, daca un om are inteligenta atat de redusa incat sa poata crede ca omul e facut din lut si femeia din coasta sa, oaia pentru el reprezinta un simbol catre care tinde doar, sperand ca in urma evolutiei sa poata sa ajunga la nivelul ei rostogol
Mai copile, eu vorbeam cu soimos; Stai linistit in banca ta ca esti jalnic. In afara de a injura credinciosi mai stii ceva ma aneule?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:59 am

Soimos a scris:
Da si tu un link catre acele exemple de care tot vorbesti!
Nu am chef sa i-au toate comentariile la rand.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 11:29 am

Mihai12 a scris:
In afara de a injura credinciosi mai stii ceva ma aneule?

Stiu si chiar mai bine decat maimuta aia care tinea oaia de cap! grin Daca mai behai mult mai miorita, s-ar putea sa trebuiasca sa respiri doar pe nas tavaleala
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 12:37 pm

Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
In afara de a injura credinciosi mai stii ceva ma aneule?

Stiu si chiar mai bine decat maimuta aia care tinea oaia de cap! grin Daca mai behai mult mai miorita, s-ar putea sa trebuiasca sa respiri doar pe nas tavaleala
Cat de penibil poti fi
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 1:03 pm

Mihai12 a scris:
Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
In afara de a injura credinciosi mai stii ceva ma aneule?

Stiu si chiar mai bine decat maimuta aia care tinea oaia de cap! grin Daca mai behai mult mai miorita, s-ar putea sa trebuiasca sa respiri doar pe nas tavaleala
Cat de penibil poti fi

Poate ca sunt penibil coarne dar nu ma pot abtine, zau asa, cand iti citesc postarile oligofrene hohot ma tot intreb, n-ai facut tu fata sau poate... ”spate” ca popa sau... te-au dat aia afara ca nu erai in stare nici macar sa lalai doua versete cu biblia in mana?

Acum te dai student la finante rostogol pai la facultate, cu mintea ta, nu te primesc aia nici macar sa le maturi prin spatele curtii grin
Sus In jos
Continut sponsorizat





Femeia crestina. Poate suporta ideea? Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? Icon_minitime

Sus In jos
 
Femeia crestina. Poate suporta ideea?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Crucea crestina
» Credinta poate muta muntii?
» Romania crestina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: