Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Diferenta intre un ateu si un credincios:

In jos 
+2
remussatala
biloum
6 participanți
AutorMesaj
biloum
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 36
Puncte : 3
Data de inscriere : 20/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeLun Sept 15, 2008 10:23 am

Consta in faptul ca ateul are doar cu un singur zeu in plus, in care nu crede!

Iata tabelul!




http://lukeprog.com/religion/gods.html
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeMar Oct 14, 2008 4:00 am

Ateismul e si el de doua feluri si anume:

1. ateism antireligie care urmareste eliminarea religiei
2. ateism nonreligie sau nepasator fata de religie

Insa destul de recent pe un alt forum eu mi-am exprimat o alta perceptie care cred ca ar putea organiza lucrurile ceva mai bine.

Iata ce scriam eu:

"Eu cred că există trei forme de bază ale încrederii între oameni iar acestea sunt:

1. Familia
2. Societatea
3. Religia

Atunci când eu am încredere în tine şi tu în mine pentru că ne cunoaştem bine planurile de viitor care de fapt sunt argumentul încrederii dintre noi putem spune că suntem o familie. Eu definesc familia în felul acesta şi cred că e o formă de încredere între oameni argumentată pe cunoaşterea şi înţelegerea reciprocă a planurilor de viitor. Evident că acesta e cel mai înalt nivel de abstractizare posibil şi mulţi nu vor fi de acord. Totuşi cel mai indispensabil element dintr-o familie cred că este această formă de încredere.

Dacă încrederea dintre noi nu e argumentată de planurile noastre de viitor ci e argumentată de hârtii cu ştampile şi iscălituri susţinute de autorităţi, legi şi bani, atunci între noi e o relaţie socială.

Însă dacă încrederea dintre noi e argumentată ce ceea ce credem că ne poate oferi o soartă mai bună în viaţa de dincolo, atunci relaţia dintre noi e una religioasă.

Încredere constă din argumentele noastre pentru care ne putem justifica actul de a miza pe cuvintele celuilalt.

Creştinismul este o cale prin care noi încercăm să argumentăm că dacă facem una sau alta vom avea dincolo o soartă mai bună sau mai proastă."
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeMar Oct 14, 2008 7:20 pm

Adica o religie comun impartasita .... ne uneste tot asa cum si Mafiotii sunt uniti intre ei prin apartenenta la aceast banda...nu?

"Calea de a argumenta" a crestinismului este bazata in primul rand prin Prostie ...adica pe credinta ... adica orice prost poate crede ... opusul acesteia este argumentarea prin argumente stintifice ...si acest gen de a argumenta cere STIINTA ...nu credinta...si cand e vorba de STIINTA e clar ca nu orice prost e capabil de a STI !
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeMier Oct 15, 2008 12:39 am

Hei! Hei! Stimate Zeus! Dar nu trebuie sa te repezi asa la mine pentru ca si eu sunt tot impotriva religiei!
Pe mine ma intereseaza cum anume pot demonta religia mai cu rabdare si nu cum o pot insulta. Daca insulti risti sa fi si tu insultat iar religiosii astia care sunt niste mincinosi ei insulta in gand dar pe fata incep sa de compatimeasca cu blandete.

Pentru ca sa putem demonta miciuna trebuie mai intai sa fim foarte constienti de ceea ce inseamna minciuna!

Minciuna inseamna orice cerere de informatie care nu este satisfacuta.
A nu raspunde la o intrebare inseamna a minti.
Adevarul insa este posibilitatea unei informatii de a instrui pentru a putea multiplica identic ceva in lumea fizica.

Dar sa mai insist putin asupra minciunii.

Minciuna in principiu are 3 forme de baza si anume:

1. Omisiunea
2. Iluzia
3. Confuzia.

Ca si Sfanta Treime Very Happy .

Insa cel mai important de retinut si de constientizat este ca minciuna este o nesatisfacere a cererii de informatie.

Atunci cand stai de vorba nu doar cu un religios e bine sa ai grija sa oferi numai informatii cerute. Cu creligiosii insa e bine sa ii faci sa admita ei cum ca ceea ce spui tu este ceva ce raspunde in mod direct la niste intrebari pe care ei si le pun dar nu vor sa recunoasca. Cu religiosii trebuie sa ai mare grija sa nu fi offtopic.
Sistemul de aparare al religoisilor fanatici este rugaciunea prin care ei de fapt urmaresc prin asta sa desfiinteze practic notiunea de schimb de informatie.

La religiosii fanatici se poate observa ca nu se poate organiza un schimb de informatie pe principiul cererii si ofertei. Dar cu ceva efort intelectual si emotional se poate.

Daca ai bine grija de pofta lor de a tine predici, incetul cu incetul, poti deveni tu cel care pune intrebarile iar ei cei care se chinuie sa dea raspunsuri.

Daca ei sunt invatatorii si tu esti elevul inseamna ca ei ar trebui sa stie sa raspunda la intrebarile elevului daca le place mandria de a fi invatatori.

Ispitindu-i la mandria de a fi invatatori poti restaura astfel principiul schimbului de informatie in mentalitatea lor.

Trebuie sa ai grija de mandria lor de a fi invatatori pentru ca sa poti comunica cu ei in mod real. Pentru ca altfel vei vorbi cu niste discuri stricate! Ei nu gandesc nimic si nu simt nimic ci doar repeta din memorie iar tu de fraier ii asculti cand de fapt ei nici macar nu sunt cu mintea la ceea ce vorbesc! Trebuie sa ii faci sa fie cu mintea la ceea ce vorbesc pentru ca sa poti vorbi cu ei!

Daca ei sunt impotriva principiului schimbului de informatie nu mai poti face nimic.

Fara schimb de informatie nu mai exista nici minciuna, nici adevar, nici bine si nici rau.

Cunostinta binelui si raului a fost caderea in pacat a primilor oameni nu?

La un calculator daca ai apasat o tasta el nu mai sta sa se gandeasca daca e bine sau rau sa execute ceea ce tu l-ai pus sa faca. Cu o masina cu care mergi pe strada este exact la fel.

Este in NT pe undeva o definitie a dragostei data de apostolul Pavel. Tot ceea ce scrie acolo apostolul Pavel este in natura unei masini!

In vremurile de demult nu exista tehnologie iar oamenii aveau nevoie de tehnologie cumva. Asa ca ei deveneau tehnolohie.

Astazi insa cred ca ar trebui sa devenim oameni pentru ca s-a inventat destula tehnologie care exact ca Hristos se lasa crucificata la o singura apasare de buton fara sa se mai intrebe daca e bine sau rau.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeJoi Oct 16, 2008 6:42 pm

Ai un punct de vedere foarte original!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeMar Mar 09, 2010 4:50 pm

OAMENII INTELIGENTI NU CRED IN DUMNEZEU
Un psiholog irlandez, Richard Lynn, este de parere ca nu intamplator cei mai multi reprezentanti ai "elitei intelectuale" sunt atei. In opinia sa, scaderea numarului de credinciosi din ultimul deceniu este strans legata de cresterea ratei de inteligenta in randul populatiei.
Lynn, profesor emerit al Universitatii din Ulster, este cunoscut pentru studiile sale controversate in care arata legatura intre nivelul de inteligenta si rasa umana sau sex, informeaza The Telegraph.
Potrivit studiului realizat in randul elitelor academice din Marea Britanie, doar 3.3% dintre ei cred in Dumnezeu.

http://www.studentie.ro/campus/OAMENII_INTELIGENTI_NU_CRED_IN_DUMNEZEU/c-65-a-40870 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 8:08 am

Nu cred ca era nevoie de prea multe cercetare ca sa afli cel mai evident lucru, de altfel dovedit si de realitate, si anume ca dezvoltarea societatii depinde de stiinta si nu de credinta, in timp ce societatile in care credinta si religia sunt la mare pret sunt exact societatile cele mai retrograde.
De ex SUA primul stat mason, adica unul in care religia desi e permisa conducerea societatii nu e in mainile religiosilor ci in cea a elitelor (nu neaparat a iluminati) este cel mai dezvoltat stat, iar Afganistanul stat ultrareligios de ex, este cel mai ramas in urma si exemplele pot continua!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 8:17 am

mah baiatule

ai dreptate ca sunt in urma

dar

rata criminalitatii (poporului, nu razboiului), avorturilor, furturilor, betzivilor samd... cum este meeei, hmmm?

moralitatea e jos de tot, pt. ca sus pute tare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 1:49 pm

Da cum ai vrea sa fie moralitatea intr-o tara in care biserica este institutia in care romanii au cea mai mare incredere ...desi ea de fapt nu este altceva decat o mare sarlatanie bazata pe minciuni si pe prostirea maselor?

Tu chiar iti poti imagina in naivitatea ta ca o educatie bazata pe minciuna si sarlatanie poate avea efect pozitiv?

Pai ia mai gandeste ca si politica tarii este alcatuita pe modelul religios doar ca "dumnezeul" nu mai e Dl. Nimeni din cer ci Sfanta Patrie pentru care tu trebuie sa te rupi muncind iar ei iti fura nu numai munca ba si vind in interesul lor toate resursele "sfintei tale patrii" si daca nu mai au ce vinde ...iti vand si viitorul bagandu-ti pana si stranepotii in datorii ptr care sa munceasca ca niste sclavi!

Vezi ...acestea sunt rezultatele educatiei bazate pe model religios!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 6:54 pm

si cei de facut frate?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 7:45 pm

EDUCATIE si SOCIALIZARE facuta pe metode STIINTIFICE verificate in practica!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 3:00 pm

si ce crezi, pocaitii fac altceva!?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 3:27 pm

nelu a scris:
si ce crezi, pocaitii fac altceva!?
Daca ar fi facut ce spune Soimos, n-ar mai fi fost credinciosi, deci n-ar mai fi existat pocaiti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 9:16 pm

pai vezi cat de "inteligent" esti!

unii pocaiti sunt credinciosi si inteligenti, care-i problema... cunosc o gramada

am mai zis-o aici pe forum, problema ii ca acei oameni n-au timp de pirdut cu specimene evoluate, de ex. ApoSoi
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 9:30 pm

nelu a scris:
pai vezi cat de "inteligent" esti!

unii pocaiti sunt credinciosi si inteligenti, care-i problema... cunosc o gramada
Esti tare slab pregatit !
Daca ai fi cu 5 minute mai destept ai sti ca nu exista oameni atat de prosti incat sa nu isi cunoasca interesele ... motiv ptr care "Institutia Sarlataniei Institutionalizate" a recurs la santajul cu fintele supranaturale si a plasat "adevarurile" in cer ca sa nu poata fi dovedite ca minciuni ordinare.
Eh ...uite asa sunt si pocaitii de care pomenesti tu ...niste oameni in care prostia numita religie a fost indusa uneori cu forta atunci cand erau mici, naivi si neajutorati ...si acum chiar daca au inteles ca A STII este muuuuult mai important decat A CREDE ...sunt totusi prea lobotomizati ca sa constientizeze acest adevar si traiesc cu fundu pe doua scaune !

Citat :

am mai zis-o aici pe forum, problema ii ca acei oameni n-au timp de pirdut cu specimene evoluate, de ex. ApoSoi

Tu poti sa zici sau sa crezi ce vrei ...
Adevarul sta totusi in faptul ca si ei constientizeaza minciuna in care traiesc ...constientizeaza cat de simplu poate fi desfintata mincina pe care si-au cladit viata .... si fugind ca niste LOOSERI ce sunt, se prefec doar ca din nivelul inalt al prostiei in care consimt sa traiasca, nu "coboara" la acest nivel de pe acest forum, caci pot fii foarte usor prinsi cu chilotii in vine, si noi putem sa le aratam foarte clar ca nu sunt atat de destepti si dce superiori cat se cred sau cat ii crezi tu ...ci niste lasi inculti care fug de ADEVAR ...si asta ii reduce la statutul de nulitati invinse si prefacute!

Motiv pentru care ramane totusi valabila (pana la proba contrarie) afirmatia mea ca NIMENI (adica nici un credincios) nu are nivelul sa faca fata unei discutii in contradictoriu cu mine sau Apopii.

Si asta nelule, nu ptr ca as fi eu foarte inteligent ...ci ptr ca minciuna numita Religie e prea prost conceputa si se impiedica ea insasi in minciunile ei si nici un om inteligent este constient ca nu o poate apara!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 5:30 am

Soimos a scris:

Si asta nelule, nu ptr ca as fi eu foarte inteligent ...ci ptr ca minciuna numita Religie e prea prost conceputa si se impiedica ea insasi in minciunile ei si nici un om inteligent este constient ca nu o poate apara!
Geniu sa fie si tot n-are cum apara cu succes ceva ce frizeaza absurdul, in multe privinte.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 7:00 am

Soimos a scris:
Motiv pentru care ramane totusi valabila (pana la proba contrarie) afirmatia mea ca NIMENI (adica nici un credincios) nu are nivelul sa faca fata unei discutii in contradictoriu cu mine sau Apopii.

Si asta nelule, nu ptr ca as fi eu foarte inteligent ...ci ptr ca minciuna numita Religie e prea prost conceputa si se impiedica ea insasi in minciunile ei si nici un om inteligent este constient ca nu o poate apara!

1. tu si apopii Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_biggrin = tu... ce tot o scalzi!

2. nu sunt de acord cu punctul tau de vedere.
pt ca s-a dovedit in timp ca o fost o fortza intunecata zeci de secole Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_idea
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 9:06 am

nelu a scris:


2. nu sunt de acord cu punctul tau de vedere.
pt ca s-a dovedit in timp ca o fost o fortza intunecata zeci de secole

Care e acea forta intunecata ...biserica?
"prea inteligenti" incat sa se coboare la nivelul nostru ar putea sa ne combata cu succes, ar face-o fara sa sovaiasca o secunda.
Fii sigur ca acum o suta doua de ani, tot ei ne-ar fi vanat sa ne arda pe rug pentru ceea ce noi sustinem pe baze de dovezi pe aici.
Chiar si acum acestia incurajeaza prozelitismul dovedind astfel ca nu le este indiferenta atitudinea de intorcere a spatelui catre credinta, cu atat mai putin le poate fi indiferenta propaganda de desfintare argumentata a sarlataniei religioase pe care o intreprindem pe acest forum.
In concluzie faptul ca tac si nu indraznesc sa intre pe acest forum este unul singur: si anume STIU ca aici vor fi pusi fata in fata cu adevaruri usor demonstrabile si cu scheme logice extrem de simple prin care, daca ar avea ratiune si bun simtz asa cum multi au, vor fi obligati sa accepte ca viata lor este bazata pe o minciuna, deci ca oameni normali ar trebui sa se indeparteze de aceasta, fie faptul ca ei sunt de fapt niste idioti care nu se pot desprinde de minciuna ...
Asa ca mai bine tac ca niste lasi, sau fug ca niste lasi asa cum au facut cei ca zian.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 11:09 am

mei, a fost sau nu a fost?
------------------------------
vremea religiei pare sa se descompuna, dar nu este chiar asa... vei vedea cu ochii tai (daca vei mai fi in viata) ridicarea lor din cenusa, si va fi o catastrofa mondiala.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 11:21 am

La ridicarea cui te referi?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 1:16 pm

Apopii a scris:
La ridicarea cui te referi?
Probabil a Marii Curve de la Roma cea care acum vrea sa salveze religia prin ecumenism.
Adica marea uniune a prostilor de toate credintele!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Mar 13, 2010 6:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 3:05 pm

bingo!!!!! Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_biggrin
Sus In jos
Continut sponsorizat





Diferenta intre un ateu si un credincios: Empty
MesajSubiect: Re: Diferenta intre un ateu si un credincios:   Diferenta intre un ateu si un credincios: Icon_minitime

Sus In jos
 
Diferenta intre un ateu si un credincios:
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lupta intre doi evrei
» Cum sa devii ateu
» Isus intre realitate si fictiune

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: