Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 crestinism adevarat, ce e aia... ?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

crestinism adevarat, ce e aia... ? Empty
MesajSubiect: crestinism adevarat, ce e aia... ?   crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeMar Dec 29, 2009 6:59 am

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

crestinism adevarat, ce e aia... ? Empty
MesajSubiect: Re: crestinism adevarat, ce e aia... ?   crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeMar Dec 29, 2009 9:28 am

Sunt spuse destule pe acest site la aceste teme ...totul este sa le cauti, sa le citesti ...eventual sa le verifici veridicitatea ... si apoi sa le rumegi si analizezi !

Ca punct de plecare ptr lectura, dar si ca raspuns la titlul topicului ... "crestinismul adevarat" este cel al comunitatilor evreiesti care urmau atat religia lor mozaica dar si invataturile rabinului (Invatator) Isus transmise personal de Isus sau de singurul Evanghelist care avea aprobare sau chiar "delegatie" din partea lui Isus de a-i transmite mai departe invataturile ... Mai pe scurt o secta noua a religiei mozaice cu un reformator de tipul lui Wycliff, Luther sau Zwingli.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

crestinism adevarat, ce e aia... ? Empty
MesajSubiect: Re: crestinism adevarat, ce e aia... ?   crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 8:25 am

no bun

Totushi, ma gandeam ca o a scri AICI cei ala "crestinism adevarat".
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

crestinism adevarat, ce e aia... ? Empty
MesajSubiect: Re: crestinism adevarat, ce e aia... ?   crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 9:36 am

nelu a scris:
no bun

Totushi, ma gandeam ca o a scri AICI cei ala "crestinism adevarat".
Crestinismul adevarat este adevarata credinta in falsul original, neviciata de falsurile aparute ulterior si care au condus catre aparitia diverselor culte. Cele mai cunoscute astfel de culte, sunt: catolicismul si orto-doxia.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

crestinism adevarat, ce e aia... ? Empty
MesajSubiect: Re: crestinism adevarat, ce e aia... ?   crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:21 pm

nelu a scris:
no bun

Totushi, ma gandeam ca o a scri AICI cei ala "crestinism adevarat".
Ti-am raspuns pe scurt mai sus ...dar se pare ca nu citesti postarile:

"crestinismul adevarat" este cel al comunitatilor evreiesti care urmau atat religia lor mozaica dar si invataturile rabinului (Invatator) Isus transmise personal de Isus sau de singurul Evanghelist care avea aprobare sau chiar "delegatie" din partea lui Isus de a-i transmite mai departe invataturile ... Mai pe scurt o secta noua a religiei mozaice cu un reformator asa cum si crestinii ii au pe cei de tipul lui Wycliff, Luther sau Zwingli.


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Dec 31, 2009 1:27 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

crestinism adevarat, ce e aia... ? Empty
MesajSubiect: Re: crestinism adevarat, ce e aia... ?   crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:25 pm

Apopii a scris:

Crestinismul adevarat este adevarata credinta in falsul original, neviciata de falsurile aparute ulterior si care au condus catre aparitia diverselor culte.

Draguta, dar foarte corecta prezentarea ta!
Sus In jos
Continut sponsorizat





crestinism adevarat, ce e aia... ? Empty
MesajSubiect: Re: crestinism adevarat, ce e aia... ?   crestinism adevarat, ce e aia... ? Icon_minitime

Sus In jos
 
crestinism adevarat, ce e aia... ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Adevarul despre Crestinism
» Istoria crestinismului
» Dumnezeul cel adevarat ???? ... si minciuna cu Fiul!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: