Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"

In jos 
+2
Apopii
Zian
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:04 am

Am intalnit oameni minunati, cu credinta in Dumnezeu prin toate bisericile crestine si chiar in afara acestora, printre "pagani".
Asa, am fost frumos impresionat de biserica baptista Golgota, situata pe strada Nicolae Titulescu din Bucuresti.

In biserica baptista Golgota se simte prezenta lui Dumnezeu. Va invit sa cunoasteti activitatea acestei biserici si pe pastorii ei, Daniel Maris "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Maris3
Toader Ioan Colda "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Colda3
si Trandafir Popovici
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Popovici3
Persoane de o noblete deosebita, adevarati parinti care iti deschid bratele.

Va invit sa cunoasteti si oamenii din biserica adventista, persoane cu mintea mereu indreptata spre Dumnezeu si spre studiul la inalt nivel al Bibliei.

Dl Florin Laiu, un slujitor smerit dar cautator neobosit al lui Dumnezeu
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" FLPN1
http://florin.laiu.googlepages.com/

Si in Biserica mormona am gasit omul si biserica. Am avut ocazia sa fac cunostinta cu misionarii si in nici o biserica nu am intalnit tineri atat de morali ca acestia, care merg sa faca cunoscut numele lui Hristos in toata lumea. Daca noi ne-am nascut ortodocsi si respectam Sfintii parinti, ei s-au nascut din generatii mormoni si cred in sfintii lor, in profeti, in Revelatia Divina.
Oameni cu o tinuta morala deosebita, care, atunci cand aud ca cineva nu il urmeaza pe Hristos, plang pentru acel om pierdut
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Mormoni1_joyceimagescom

Va invit sa vizitati si pe catolici
http://manastireasfantafamilie.ro/
si sa il cunoasteti pe parintele Matthieu Gosse
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Gaza02
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Gaza01
un om cu credinta lui Avraam.

Daca va aflati prin Bucuresti,
O oaza in mijlocul desertului: Schitul Darvari din Bucuresti
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Foto_ext038
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Foto_ext033
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" DSC02322

Daca doriti sa simtiti cu adevarat harul lui Dumnezeu, nu intarziati sa mergeti cu inima deschisa la Schit.

Si am multe exemple de acest fel. Concluzia? Care este adevarata biserica a lui Dumnezeu? Este una fizica, aici pe pamant?


Ultima editare efectuata de catre Zian in Mar Feb 09, 2010 1:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:14 am

Frumoase poze... pacat ca-s cu slujitori ai raului! E bine sa fie si poze referitoare la sarlatania institutionalizata, indiferent de orientare Smile
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 12:49 pm

Apopii a scris:
Frumoase poze... pacat ca-s cu slujitori ai raului! E bine sa fie si poze referitoare la sarlatania institutionalizata, indiferent de orientare "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_smile
Graul si neghina impreuna cresc pana la sfarsitul veacurilor, iar Satan se ascunde cel mai bine in cadrul bisericii, unde, poate o sa te uimeasca sa vezi, ca majoritatea sunt persoane neconvertite.

Ori nu ai invatat tu in scoala, la cursurile de marxism-leninism, despre legile negatiei, negarii negatiei, acumularii cantitative si ale saltului calitativ? "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_basketball
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 4:03 pm

Zian a scris:

Graul si neghina impreuna cresc pana la sfarsitul veacurilor
Sa speram ca neghina o sa dispara si impreuna cu ea si religia raului, adica crestinismul ca sa fiu mai clar!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 5:12 pm

Zian a scris:


Si in Biserica mormona am gasit omul si biserica. Am avut ocazia sa fac cunostinta cu misionarii si in nici o biserica nu am intalnit tineri atat de morali ca acestia, care merg sa faca cunoscut numele lui Hristos in toata lumea. Daca noi ne-am nascut ortodocsi si respectam Sfintii parinti, ei s-au nascut din generatii mormoni si cred in sfintii lor, in profeti, in Revelatia Divina.
Oameni cu o tinuta morala deosebita, care, atunci cand aud ca cineva nu il urmeaza pe Hristos, plang pentru acel om pierdut
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Mormoni1_joyceimagescom

?

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_eek

tu cate neveste ai zidaneeee?

nu degeaba au pozat in fatza vitrinii "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_lol "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_idea
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:22 pm

Ce vrei, isi prezinta si ei marfa, poate trag niste muste...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 12:08 am

Draga Ziane, in primul rand fi binevenit!
Zian a scris:
Am intalnit oameni minunati, cu credinta in Dumnezeu prin toate bisericile crestine si chiar in afara acestora, printre "pagani".
Faptul ca ai intalnit oameni minunati este minunat, iar faptul ca acestia cred in Dumnezeu ...este ceva omenesc, dar din pacate noi oamenii nu suntem perfecti, deci nu acuzam pe nimeni ca ar crede in Dumnezeu, pentru ca ne este cunoscuta dimensiunea acestei realitati triste si blestemate (religia si biserica)care a supravietuit evului mediu intunecat.

Cat despre Dumnezeul in care crezi, scuza-ma dar am niste paranteze deschise pentru ca nu imi este cunoscut momentul cand acesta a dezertat din religia Sa (mozaica) tradandu-si legile pe care tocmai cu o secunda mai inainte le-a dictat (caci ptr Dumnezeu o secunda poate fi 10 000 de ani ptr noi, nu-i asa?) si nu avem cunostinta ca dezertand s-a ascuns la voi in biserica crestina unde nu l-a vazut nimeni niciodata sau macar simtit prezenta asa cum se face ea simtita zilnic de sute de mii de ori in spitale, si niciodata in biserica) ...nu de alta dar stim bine ca mai exista un alt Dumnezeu cu acelasi nume si cu aceleasi scripturi(in parte) unul care nici astazi nu are fii si care nu a trebuit sa fure scripturile unei nalte religii (de ex crestine) ca sa se impauneze cu ele si sa le prezinte oamenilor din tabara sa ca ar fi inspirate de El ...adica asa cum fac crestinii care nu au nici-o scriptura inspirata de nici un Dumnezeu si umbla cu textele furate ale religiei mozaice mintind pe unde pot ca au o scriptura inspirata de Dumnezeu.
Si ca sa punem un colac peste pupaza, Dumnezeu care stie care este si va fi mersul acestei lumi, bineintele ca stia ca va apare si crestinismul, motiv ptr care vedem ca in LEGE isi previne CLAR supusi de acest lucru in Deuteronom 13.1
Si zau ca daca ar fi vorba sa ascul intre o Lege data de Dumnezeu si intre minciunile unui popa care are impresia ca e servitor al lui Dumnezeu ...zau ca mi-ar fi frica sa-l ascult pe popa si nici nu as avea curajul sa fluier pe Legile lui Dumnezeu, asa cum o fac crestinii!
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Moz-screenshot-10
Citat :

Asa, am fost frumos impresionat de biserica baptista Golgota, situata pe strada Nicolae Titulescu din Bucuresti.

Si ce ti se pare deosebit in acest lucru?
Biserica Notre Dame de la Paix din Yamoussoukro capitala Coastei de Fildes nu e frumoasa ...dar ce folos ?
Cum ar fi fost sa intelegi ca adevarata biserica este trupul omului iar voi bisericosii sa investiti banii nu in cladiri ci in sportul de masa de exemplu ca baza a templului numit corpul omului!

Tu nu stii ca bisericile nu se fac din contributia financiara a celui Atotputernic ci din banii saracilor, si eu gasesc acest fapt ca fiind grav si profund IMORAL, asta cu atat mai mult ca incalca exact "invataturile lui Isus" care nu ne indeamna sa construim bisericidar ne invata ca adevaratul templu al lui Dumnezeu este corpul omului ...si exact la acest "templu" biserica nu construieste nimic ci adoarme si zestrea cu care ne-am nascut(corpul fizic si ratiunea)

Si ce crestini sunt aceia care incalca insusi invaturile lui Isus?

Eu cred ca a sosit momentul sa coborati cu picioarele pe pamant ... ca aici pe pamant traiti ...si sa nu va preocupati atat de mult de "problemele ceresti" ca nu pe degeaba nu va permite Dumnezeu sa cunoasteti realitatile din ceruri ...si sa intelegeti ca de aceea nu va ascunde cunoasterea lumii acesteia, pentru ca toata atentia trebuie sa o acordam acestei lumi si mu altora si ca asta este dorinta lui Dumnezeu ...adica pe scurt... a Cunoaste in loc de a Crede!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Feb 11, 2010 11:56 am, editata de 2 ori
Sus In jos
amanda
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Localizare : georgia,SUA
Puncte : 42
Data de inscriere : 22/12/2009

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 8:19 pm

[quote]
nelu a scris:

tu cate neveste ai zidaneeee?

nu degeaba au pozat in fatza vitrinii "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_lol "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_idea
da' vaz ca ai spirit de observatie "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_cheers
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 1:28 pm

Referitor la Biserica Mormona, nu mai practica demult poligamia. Draga Nelu, te invit sa citesti "Perle de mare pret"(revelatii ale bisericii), in care se reveleaza profetului ca, daca nu renunta la poligamie, i se vor distruge templele si va suporta si alte pagube. Merita sa incerci sa citesti Cartea lui Mormon, dar in modul in care Biserica mormona recomanda(adica, cerandu-i lui Dumnezeu inainte sa iti reveleze adevarul scrierilor). Este o carte foarte clara, ca si alte carti ajutatoare ori comentarii la Scriptura din alte biserici.

Nu sunt mormon, dar nu suport exclusivistii care, ajungand intr-o biserica, le neaga pe toate celelalte. Trebuie sa fie o singura biserica crestina. "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_cheers O sa vezi in profetii ca in timpurile din urma vor scapa din stramtoare chiar si musulmani si alti asa zisi pagani, nu numai crestini. Ori nu toti crestinii se vor mantui.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 5:11 pm

crestinii (cei nascuti din Dumnezeu) sunt mantuiti, n-au nevoie de maintuire. "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_wink
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras
otilia


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 56
Localizare : my mind
Puncte : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 5:33 pm

nelu a scris:
crestinii (cei nascuti din Dumnezeu) sunt mantuiti, n-au nevoie de maintuire. "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_wink

Daaaa,de la nelutu citire "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_biggrin
Nu te mantuie nici Dumnezeu,nici Iisus nici Sf.Fecioara.Tu ,ca persoana o poti face.Daca prin gand,cuvant,fapta te poti osandi ...tot prin gand,cuvant ,fapta te poti mantui.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:12 pm

bine Soimos!
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras
otilia


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 56
Localizare : my mind
Puncte : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:15 pm

Uite in ce hal te aduce delirul mistic. "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_biggrin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:13 pm

Zian a scris:
Ri.

Nu sunt mormon, dar nu suport exclusivistii care, ajungand intr-o biserica, le neaga pe toate celelalte. Trebuie sa fie o singura biserica crestina. "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_cheers
Vedeti ...asa e cand sunteti habarnisti!
Va certati pentru biserici, ba ca e mormona ba ca e Yehovista sau Adventista ...fara sa stiti macar ce spune Isus ... desi va laudati ca sunteti crestini!

Ia vedeti acest citat:
3 Corinteni 16
16. Nu ştiţi, oare, că voi sunteţi templu al lui Dumnezeu şi că Duhul lui Dumnezeu locuieşte în voi?
17.
De va strica cineva templul lui Dumnezeu, îl va strica Dumnezeu pe el,
pentru că sfânt este templul lui Dumnezeu, care sunteţi voi
.

Ce parere aveti ...isus era beat cand a spus asta ...sau voi sunteti prea orbiti de "lumina (neagra)bisericii" careia v-ati vandut ca sa puteti intelegeti aceste cuviinte
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:33 pm

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_eek

Isus a spus asta?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:38 pm

nelu a scris:
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_eek

Isus a spus asta?
Daca ma iei asa ...de fapt Isus nu a spus nimic ... si nici macar nu exista vre-o dovada clara ca a existat.
Am repetat si eu doar una din multele afirmatii care sunt puse in contul lui!
Dar tu care esti crestin ...trebuie sa crezi in acestea ...si mai ales sa le urmezi
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:41 pm

vezi ca esti habarnist!... si ma refer strict la citatele din Biblie, cele date de tine

vorbesti si tu sa nu dormi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:32 am

Mai degraba bati tu campii!

Voi in ignoranta voastra ii urmati pe falsii apostoli ai bisericii ...neglijand si incalcand invataturile lui Omului Isus ...si in intunecarea voastra aveti falsa impresie ca il urmati pe el cand de fapt ii urmati pe criminalii lui si pe cei mai mari dusmani ai lui ... adica il urmati pe sarlatanul Pavel, banda lui de vanduti Romei cei care au lasat Romei Marea Carte a Minciunii, manual diabolic preluat de institutia criminala a unui imparat criminal in serie, pentru a belii si nenorocii oamenii si a-si justifica crimele prin aceasta scriere diabolica numita in mod mincinos "sfanta"!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:04 am

mei soimica, ceea ce tu crezi, e problema ta!

pa si pusi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 1:48 pm

Ceea ce afirm eu ...nu este credinta mea ...ci sunt adevaruri dovedite de realitate ... eu nu am alt merit decat ca le-am verificat ...si ACCEPTAT!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:57 pm

tu cu realitatea (care e mereu in schimbare)... altii cu Adevarul (care e mereu acelasi)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:05 pm

Ma uimesti cu asa o logica cracanata.

Adevarul este intotdeauna realitatea ...la realitati noi exista adevaruri noi !

E adevarat ca in realitate de azi avioane in greutate de sute de tone zboara pe cer mai rapid si mai sus decat pasarile cerului?

Explica-mi te rog cum statea problema acestui adevar in timpurile biblice?

Ca sa te scot din logica ta religioasa ...si sa iti dovedesc ca eu am dreptate ...hai sa vedem ce spune DEX-ul!

ADEVẮR, adevăruri, s.n. 1.
Concordanță între cunoștințele noastre și realitatea obiectivă;
oglindire fidelă a realității în gândire; ceea ce corespunde
realității, ceea ce există sau s-a întâmplat în realitate.

Este destul de clara legatura intre adevar si realitate?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeVin Feb 19, 2010 2:44 pm

"ceea ce există sau s-a întâmplat în realitate".. PAI VEZI!

eu stiu ca exista si ca s-a intamplat in realitate... pt. ca virgula cred.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeSam Feb 20, 2010 8:23 am

nelu a scris:
"ceea ce există sau s-a întâmplat în realitate".. PAI VEZI!

eu stiu ca exista si ca s-a intamplat in realitate... pt. ca virgula cred.
Vezi ...exact asta este problema !
Unii sunt atat de aberati incat au impresia ca ceea ce doar cred ...este realitate ...si culmea prostiei este atunci cand incearca sa vanda si altora aberatia din capul lor ca fiind Marele adevar sfant!.

Daca eu cred ca porcii zboara din floare in floare ....inseamna cumva ca e adevarat? Da dar in cer asa este ...eu stiu !

Da sa te conving pe tine ca acest lucru este adevarat ...ce este? Nu cumva o dovada a nebuniei mele?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 7:23 am

cand am zis ca exista si ca s-a intamplat in realitate, m-am referit la ceea ce sa intamplat atunci pe vremea lui Isus... acum ca tu, transformi realitatea in ceea ce a facut Constantin si urmasii lui, e problema ta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Empty
MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"   "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc" Icon_minitime

Sus In jos
 
"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mîntuiesc"
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Posturi valoroase "De prin lume adunate"
» Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte
» Cele mai ciudate 50 de legi din lume

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: