Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Strechia religioasa Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Strechia religioasa Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Strechia religioasa Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Strechia religioasa Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Strechia religioasa Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Strechia religioasa Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Strechia religioasa Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Strechia religioasa Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Strechia religioasa Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Strechia religioasa

In jos 
+3
Soimos
buburuzu
Apopii
7 participanți
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 6:52 am

Ascult diversi oameni, citesc pe NET, si din ce in ce mai mult observ ca in unii parca a "dat strechia". Mesajele transmise in mod imperativ si lipsite de orice logica se inmultesc pe zi ce trece... Unii nu mai sunt in stare decat sa spuna: treceti la religia mea!!! Altfel va ia dracul, pentru ca vine bau-bau-ul religios si va ia gatul, o sa vedeti voi pe lumea cealalta ce o sa patiti!!! Smile Lipsa argumentelor logice, clar demonstrabile sau chiar de bun-simt, ma fac sa cred ca a dat strechia in ei. Probabil cad in aceasta stare de dezorientare datorita somnului religios in care sunt cufundati si care genereaza o incapacitate de a intelege cauza evolutiei lucrurilor in ultima perioada de timp. Voi ce parere aveti?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 2:15 pm

nashpa situatia!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 4:14 pm

Eh ...asta este cantecul de pe urma al lebedei care isi simte sfarsitul aproape.
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeLun Apr 12, 2010 10:55 am

asa arata mos gerila vara!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeLun Apr 12, 2010 10:59 am

De ce nu-i zici Mos Nicolae ...episcopul crestin ...ca nu mai trebuie sa te feresti ca sa-l ascunzi sub denumiri false ca nu mai suntem in comunism!
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeLun Apr 12, 2010 11:00 am

Tu esti de rea credinta. Un om de rea credinta doreste intotdeauna sa critice.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeLun Apr 12, 2010 11:06 am

Soimos a scris:
De ce nu-i zici Mos Nicolae ...episcopul crestin ...ca nu mai trebuie sa te feresti ca sa-l ascunzi sub denumiri false ca nu mai suntem in comunism!
Credinta nu poate fi decat rea ... deci cine e cu credinta este de partea raului universal ...si asta nu o zic eu ci ne-o arata 2000 de ani de credinta crestina!
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeLun Apr 12, 2010 12:05 pm

Sunt oameni ca si Toma "necredinciosul", care, de fapt, era un cautator si nu un necredincios. El dorea sa se convinga de adevar.
Pe de alta parte, sunt oameni "de rea credinta" care nu au alt interes decat sa critice, fara sa doreasca sa se convinga.

Cei gen Toma "necredinciosul", chiar daca nu cred, merg la biserica, asculta liturgia, se roaga, citesc din scriptura(in duhul rugaciunii) si asteapta ca Dumnezeu sa li se arate si lor. Nu imediat, dar peste cateva saptamani de insistenta, Dumnezeu li se arata. Atunci ei devin aparatori ai lui Dumnezeu.

Cu cei de rea credinta, insa, nu e nimic de facut. Ei au mintea blocata. Si mintea lor e doar stapanita de neputinte si rau. Te astepti ca demonii sa aiba coarne si coada? Nu! Fiecare astfel de neputinta este un drac care te stapaneste.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeLun Apr 12, 2010 7:10 pm

Nu contest ca ai putea avea dreptate la modul general si tot asa cum exista "prosti care cred" tot asa exista si prosti gen Toma Necredinciosu care nu cred ...si asta pentru ca asa vrea muschii lor ... caci de creier nici nu se poate vorbi, asa cum nici la credinciosii care nu inteleg ca acum in secolul informatiei nu este destul sa crezi asa a proasta si mai ales sa traiesti pentru credinta cand ai posibilitati sa te documentezi corect si astfel sa STI in loc sa crezi si sa traiesti prin ceea ce STI sa faci pentru societatea de care apartii

Dar se pare ca documentatia si studiul cer efort intelectual, in timp ce credinta nu cere nici un efort ...iata ca ni se servesc mostre de prostie drept spiritualitate(cei drept primitiva) bazata pe credinta, ba chiar se emit asa cum vedem si caracterizari facute tot pe baza de credinta adica nestiinta (sau cu alte cuvintepe baza de PROSTIE) si va dati seama ce "valoare" are ceva construit pe asemenea temelii!

Evident ca unul cu mintea deschisa catre credinta poate crede toate prostiile si aberatiile ... si de pe acesta pozitie il poate critica pe intelectualul si omul de stiinta ca nu are atata libertate de a fabula a proasta in chimie sau fizica cum o are el in "Credinta" sa a proasta.

Asa este draga Ziane ..ai dreptate ...stiinta iti impune reguli stricte si precise ...care pot fi vazute ca blocaj caci ol ege a fizicii este un blocaj in litera acelei legi ... spre deosebire de credinta care iti ofera spatii largi sa lasi liber piticilor de pe creier sa zburde in totala libertate si fantezie !
Dar sti ce tot nu inteleg?
Oare religia voastra cea toleranta ... de ce nu se comporta mai tolerant ... si nu lasa si bietilor oameni ai stiintei dreptul sa ramana blocati in legile lor fixe si precise ?
Face cumva stiinta rau credintei nesfarsite in porci sau maimutoi care zboara ?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Apr 13, 2010 6:18 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeMar Apr 13, 2010 4:39 am

Ala-i mos gerila ramas somer Smile nemaiavand secretari de partid carora sa le inmanaze cadouri din cele doua saculete ale sale, sta acum la soare!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
evolutionista
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 11
Localizare : bigbang
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/04/2010

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 11:42 am

... si dupa ce termina de stat la soare, o sa vi le doneze d-voastra Strechia religioasa Icon_biggrin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 11:45 am

Nu cred ca ar fi nevoie ptr ca noi avem asa ceva in dotare ... tu ai?
Sus In jos
evolutionista
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 11
Localizare : bigbang
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/04/2010

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 12:44 pm

" din cele doua saculete " ,iese "smantana" Strechia religioasa Icon_twisted
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 2:49 pm

La asemenea intrebari iti poate raspunde "buburuzu" caci si el emite pe acelasi IP ca tine !
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 3:32 pm

Buburuzu s-a metamorfozat in "evolutionista"... ha, ha, ha! Intrebarea este: evolueaza la platitul aceleiasi zeciuieli de doua ori?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
evolutionista
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 11
Localizare : bigbang
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/04/2010

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeMier Apr 14, 2010 6:12 pm

frumos cadou ai primit

plin de smantana, shai! Strechia religioasa Icon_lol
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 4:35 am

evolutionista a scris:
frumos cadou ai primit

plin de smantana, shai! Strechia religioasa Icon_lol

Vai ce evolutie, ha, ha, ha.... evolutia de la smantanitul pe centura la smantanitul zeciuitorilor. Persevereaza ca ai sa ajungi departe... la smantanitul prin ceruri... 
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 9:34 am

Se spune prin cartile sfintilor ca ajung la un moment dat si storc batista de atata cat plang, chiar si fara motive. Aceasta, cica, este o treapta duhovniceasca la care au ajuns. Si stau eu si ma gandesc, facand legatura cu o intamplare din trecut cand imi venea tot asa sa plang aiurea si am crezut ca am avansat ca si sfintii intr-o treapta duhovniceasca superioara. Insa nea doctor psihiatru mi-a zis din start ca am lipsa de calciu. Cum am luat calciu, cum nu mai eram in aceeasi "stare duhovniceasca".
Daca sfintii stau nemancati sau mananca numai o coaja de paine sau sumar, au pierderi nu numai de calciu, ci si de alte elemente, care se manifesta si mai ciudat. Deficitul de calciu da depresie, dar deficitul altor vitamine/minerale dau stari si mai ciudate, precum vedeniile sau alte cele...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Strechia religioasa Empty
MesajSubiect: Re: Strechia religioasa   Strechia religioasa Icon_minitime

Sus In jos
 
Strechia religioasa
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Muzica de inspiratie religioasa
» SUA critica Romania pentru libertatea religioasa.
» Sorii lui Dumnezeu: tot adevaru despre manipularea religioasa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: