Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Intamplary funny din copilaria userilor

    In jos 
    +9
    totyo
    Adelaide Moriquendi
    Gliphy
    Golde
    HaymHerman
    Silva
    Terro
    Soimos
    Ada_Pal
    13 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
    AutorMesaj
    Vizitato
    Vizitator




    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 07, 2008 7:40 pm

    HaymHerman a scris:
    Si eu sint din 9 februarie si mai este un user cu aceeasi data ,pe acest forum.Dar nu va spun acum nici o intimplare ca nu am timp.Este ziua independentei Statului Israel.A inceput sa infrunzeasca smochinul.despre care sa spus.In veac sa nu mai dea rod din tine.Cine a spus?Ca uite a inceput sa rodeasca.Cu stima ,pentru stralucirea Israelului.
    Cu cine Haym-ule? Trebuia sa pui la Astrologie asta!... Smile

    Da, "cand iarna e ca vara" si sfarsitul se transforma intr-un nou inceput, intr-o viata fara de sfarsit! Smile
    Sus In jos
    HaymHerman
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 86
    Data de inscriere : 19/04/2008

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 9:55 pm

    David ce frumos ar fi sa pastem oile prin munti iudei,nu crezi?Cu stima Haym.
    Sus In jos
    Golde
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 6
    Data de inscriere : 05/04/2009

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 05, 2009 7:53 am

    Wow.Ce surpriza ! Deci mai exista evrei pe-aici pe forum Smile
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 05, 2009 8:00 am

    Golde a scris:
    Wow.Ce surpriza ! Deci mai exista evrei pe-aici pe forum Smile
    Nu trebuie sa te surprinda ....caci acest forum este foarte apropiat de sufletul evreu ...caci administratorul (adica eu) desi este neamt ...simpatizeaza in mod deosebit cu evreii ...pe care ii apreciaza ptr ceea ce au fost si sunt!
    Sus In jos
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 7:45 pm

    intamplare funny... Am iesit cu un baiat, care...tot umbla dupa mine, era dragut, dar ma enerva felul lui de a fi .. si am stat pe banca sa imi beam sucul .. apare el .. tot vorbea vorbea vorbea, cand m-am plictisit si i-am turnat sucul in cap Laughing .. A doua zi ma suna si imi zice "hey, era bun sucul tau" Laughing
    Sus In jos
    Adelaide Moriquendi
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 03/08/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 03, 2010 5:34 pm

    pai .....copilaria mea.....tot ce stiu oricum ca eram o capra de fata.....imi placea foarte multl sa cant. la gradinitza saream pe mese si incepeam sa cant melodiile care le auzeam pe la radio si educatoarele ma aplaudau si eu eram toata numai un zambet si cantam si dansam .......
    cand eram mica aveam nu stiu cate porecle:Xena,maimutica( ma cataram pe garduri,prin copaci...pe unde apucam),gaza,copilul atomic.eram argint viu...nu aveam stare...o data am picat din carucior...s-a auzit in noapte dintr-o data un BUFFF. bineinteles ca parintii imediat au sarit,s-au speriat .....eu eram pe jos si mergeam in patru labe prin casa fara nici o grija.faceam plimbari nocturne=))
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 03, 2010 7:33 pm

    In primul rand ...Bine ai Venit!


    Hai mai povesteste-ne ceva ... ca ne-a placut foarte mult.
    Sus In jos
    totyo
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 256
    Data de inscriere : 16/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: unde-a dus copilaria unora...   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 06, 2010 3:20 pm

    Mama ii reproseaza fiului:
    - Aha, deci in Spania nu vrei sa te duci; in Italia nu vrei sa te duci; fotbal nu stii sa joci… Bine ma, atunci dă la facultate… să ajungem de rasul blocului…
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 11, 2010 7:21 pm

    Ha ha ha ..ce banc bun putea sa fie ... daca nu era prea adevarat!
    Sus In jos
    Alin Soimosi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 254
    Localizare : Romania
    Puncte : 273
    Data de inscriere : 23/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 10:33 am

    Soimos a scris:
    Golde a scris:
    Wow.Ce surpriza ! Deci mai exista evrei pe-aici pe forum Smile
    Nu trebuie sa te surprinda ....caci acest forum este foarte apropiat de sufletul evreu ...caci administratorul (adica eu) desi este neamt ...simpatizeaza in mod deosebit cu evreii ...pe care ii apreciaza ptr ceea ce au fost si sunt!

    ia spuneti-mi shi mie . Ati fost vreodata pe undeva si sa nu intalniti evrei?????Eu nu cred.
    la nivel global veti intalni evrei peste tot locul acolo unde se fac si bani, Sunt cei mai buni economisti, ,au puterea de a strange capital si de a investi.

    Hai sa trecem la altceva:
    Sa va spun un banc :
    Iohan si Sara dupa 30 de ani de casatorie se plimabau cu masina. La un moment dat Johan vede 2 magari si exclama catre Maria : Uite-ti draga rudele , LA care Maria da sunt cele prin alianta.

    Mai am o nedumerire shi eu Soimos; Ce intelegi tu cand zici ca esti neamt: Ca ai cetatenia , sau nationalitatea???Sau amandoua.

    Sus In jos
    Anticristul
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 686
    Varsta : 62
    Localizare : Israel
    Puncte : 628
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 7:50 pm

    Un lucru nu inteleg Aline,de ce nu te duci msi tu acolo unde e rost de facut bani?Noi stim face si altceva,nu numai bani.Noi am fac ut dintr-un pustiu un rai.Romanii vad ca fac din Plaiurile mioritei dezastru.Uita te la harta Romanieie,una din cele mai frumoase tari ale lumii.Muntii romanieie inscriu numele lui Dumnezeu,nu stiu daca stii asta.
    Dar iata si ce a ajuns,
    Sus In jos
    http://anticristul.ablog.ro
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 4:09 am

    Anticristul a scris:
    Romanii vad ca fac din Plaiurile mioritei dezastru. Muntii romanieie inscriu numele lui Dumnezeu

    O fi si asta un motiv pentru care lucrurile merg atat de prost in Romania, zic si eu... ca daca n-ar inscrie numele unui zeu rau, lucrurile poate ar merge bine! Cat despre Miorita... de cand romanii si-au ales ca simbol numele celui mai prost animal...
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Alin Soimosi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 254
    Localizare : Romania
    Puncte : 273
    Data de inscriere : 23/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 6:24 am

    Anticristule eu sunt multumit cu ce am realizat aici.iti dau in schimb dreptate vizavi de situatia prin care trece Romania ,si fata de parerea ta vizavi de Romania.
    Si cred ca cineva doreste mult sa o puna pe chituci
    Sus In jos
    imishaa
    Scutier
    Scutier



    Numarul mesajelor : 151
    Localizare : universuri paralele
    Puncte : 151
    Data de inscriere : 27/05/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 4:04 pm

    Alin Soimosi a scris:
    Anticristule eu sunt multumit cu ce am realizat aici.
    Esti un roman fericit. Te felicit!
    Sus In jos
    imishaa
    Scutier
    Scutier



    Numarul mesajelor : 151
    Localizare : universuri paralele
    Puncte : 151
    Data de inscriere : 27/05/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 5:26 pm

    Anticristul a scris:
    Romanii vad ca fac din Plaiurile mioritei dezastru.
    Din pacate ai o dreptate de-a dreptul dureroasa. Oare ce-ar fi facut altii daca ar fi avut asa ceva, ma refer la locurile cuprinse oficial in circuitul turistic. Exista insa locuri retrase (foarte putini le stiu), de o frumusete salbatica ce-ti taie respitatia, intretinute cu mare greutate, cu munca voluntara, cu putini bani, de catre comunitati rurale. Sunt foarte harnici, amabili (sunt secui) dar lipsa fondurilor se simte si e pacat de asa o frumusete.Privesti in jurul tau si simti cu adevarat prezenta lui Dumnezeu.
    Sus In jos
    Anticristul
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 686
    Varsta : 62
    Localizare : Israel
    Puncte : 628
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 8:10 pm

    Prezenta lui Dumnezeu se vede,in fiecare copac si in fiecare fir de iarba verde,dar din pacate se vede si actiunea d......i.
    Si asta e pacat,chiar mare pacat.
    Sus In jos
    http://anticristul.ablog.ro
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 9:19 pm

    Pai nu ziceai tu ca in religia mozaica nu este Dracu?


    Ma refer la perioada cand Satan era omul de incredere a lui Dumnezeu si Isus inca nu s-a nascut!

    Sa nu mi spui ca si voi il vedeti pe Isus ca Diavol? .... ca doar e mai multdecat evident ca la el se referea Dumnezeu in Deuteronom 13.1
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 4:27 am

    Anticristul a scris:
    Prezenta lui Dumnezeu se vede,in fiecare copac si in fiecare fir de iarba verde,dar din pacate se vede si actiunea d......i.
    Si asta e pacat,chiar mare pacat.

    Aici e aici... pentru ca voi vedeti prezenta unui dumne-zeu, iar altii vad prezenta unui zeu sau a mai multor zei, adica monoteism si politeism!


    Uite, eu zic ca singura prezenta este a planetei noastre, din care a rasarit toata viata care exista pe ea inclusiv natura cu toate frumusetile ei si pe care multi inchinatori la unul sau mai multi zei nemilosi incearca sa o distruga!


    Pentru mine Zeita suprema este planeta pe care locuim impreuna cu toate frumusetile ei. O pot arata oricui, pentru ca este vizibila! Aratati-va si voi zeii, sa-i poata vedea toata lumea, altfel... nu sunt decat simple halucinatii!!!
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    imishaa
    Scutier
    Scutier



    Numarul mesajelor : 151
    Localizare : universuri paralele
    Puncte : 151
    Data de inscriere : 27/05/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 5:13 am

    Apopii a scris:
    Anticristul a scris:
    Prezenta lui Dumnezeu se vede,in fiecare copac si in fiecare fir de iarba verde,dar din pacate se vede si actiunea d......i.
    Si asta e pacat,chiar mare pacat.




    Pentru mine Zeita suprema este planeta pe care locuim impreuna cu toate frumusetile ei. O pot arata oricui, pentru ca este vizibila! Aratati-va si voi zeii, sa-i poata vedea toata lumea, altfel... nu sunt decat simple halucinatii!!!

    Si pentru mine planeta noastra e frumoasa zeita Geea, fascinata fiind, de pe vremea claselor primare, de legendele antice grecesti. Stai linistit, nu arunca cu piatra (vorbesc in numele meu) cand spun Dumnezeu am o viziune panteista, ceva in genul (fara vre-o pretentie) lui Einstein (monstrul meu sacru in ale stiintei). Asa ca, halucinatiile se exclud.
    Sus In jos
    Alin Soimosi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 254
    Localizare : Romania
    Puncte : 273
    Data de inscriere : 23/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 5:15 am

    Soimos a scris:
    Pai nu ziceai tu ca in religia mozaica nu este Dracu?


    Ma refer la perioada cand Satan era omul de incredere a lui Dumnezeu si Isus inca nu s-a nascut!

    Sa nu mi spui ca si voi il vedeti pe Isus ca Diavol? .... ca doar e mai multdecat evident ca la el se referea Dumnezeu in Deuteronom 13.1

    Ce mai conteaza astea Soimos ???
    Doar singurul Dumnezeu adevarat e Flyng Spaghetti Monster. Evident si ei sunt dezinformati.
    Inca mai cred in tot felul de prorocii si profetii.Din VT...................................
    Ups
    Sus In jos
    Alin Soimosi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 254
    Localizare : Romania
    Puncte : 273
    Data de inscriere : 23/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 5:20 am

    imishaa a scris:
    Apopii a scris:
    Anticristul a scris:
    Prezenta lui Dumnezeu se vede,in fiecare copac si in fiecare fir de iarba verde,dar din pacate se vede si actiunea d......i.
    Si asta e pacat,chiar mare pacat.




    Pentru mine Zeita suprema este planeta pe care locuim impreuna cu toate frumusetile ei. O pot arata oricui, pentru ca este vizibila! Aratati-va si voi zeii, sa-i poata vedea toata lumea, altfel... nu sunt decat simple halucinatii!!!

    Si pentru mine planeta noastra e frumoasa zeita Geea, fascinata fiind, de pe vremea claselor primare, de legendele antice grecesti. Stai linistit, nu arunca cu piatra (vorbesc in numele meu) cand spun Dumnezeu am o viziune panteista, ceva in genul (fara vre-o pretentie) lui Einstein (monstrul meu sacru in ale stiintei). Asa ca, halucinatiile se exclud.

    Aici va dau dreptate tuturor.Sunt cam de aceeasi opinie cu voi
    Cand reusesti sa zambesti vazand o floare frumoasa,cand reusesti sa vezi cat de aproape de perfectiune e ca toata natura , si probabil cata munca sta in spatele acestei florii nu poti decat sa respecti si sa te inchini in fata Aceluia care a facut-o.
    te doare cand vezi ca poate fii distrusa intr-o secunda de ignoranta unui nici nu stiu cum sa ii spun
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 8:59 am

    imishaa a scris:
    Stai linistit, nu arunca cu piatra (vorbesc in numele meu) cand spun Dumnezeu am o viziune panteista, ceva in genul (fara vre-o pretentie) lui Einstein (monstrul meu sacru in ale stiintei). Asa ca, halucinatiile se exclud.

    Nu dau cu piatra, nu-ti fa probleme! Cand vorbeam de halucinatii, ma refeream la cei ce vad peste tot numai zei dintr-astia supranaturali care isi baga coada peste tot si nu poate misca nimic fara judecata lor, precum si la acuzatiile robilor milostivi care vad pacate pana si in functiile firesti ale organismului uman!

    Cat despre monstrii sacri ai stiintei, il apreciez pe Einstein si il consider genial pe Nikola Tesla.
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 9:12 am

    Alin Soimosi a scris:
    Aici va dau dreptate tuturor.Sunt cam de aceeasi opinie cu voi
    Cand reusesti sa zambesti vazand o floare frumoasa,cand reusesti sa vezi cat de aproape de perfectiune e ca toata natura
    Pana aici totul e ok. Respectand Natura, iti umpli sufletul de bucurie si asta este starea care duce numai catre lucruri bune si armonie in societate.

    Citat :
    , si probabil cata munca sta in spatele acestei florii nu poti decat sa respecti si sa te inchini in fata Aceluia care a facut-o.
    te doare cand vezi ca poate fii distrusa intr-o secunda de ignoranta unui nici nu stiu cum sa ii spun
    Natura nu are nevoie de inchinare, nu este un dictator! Natura ofera fara sa ceara nimic in schimb! A considera ca Natura este creatia cuiva si a te inchina aceluia, deja iti intuneca sufletul iar rezultatul este vizibil in toata aceasta lume plina de inchinatori! Nu degeaba spune Soimos ca lumea asta e condusa de cel rau, adica de cel ce cere inchinare si in schimb iti vinde gogosi, dar si alea pe lumea cealalta.

    Intrebai in alt post, care-i cel bun? Iti raspund aici: NATURA, deoarece este singura care-ti ofera tot ce are fara sa-ti ceara nimic in schimb!
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Alin Soimosi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 254
    Localizare : Romania
    Puncte : 273
    Data de inscriere : 23/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:08 pm

    Apopii
    poate ca poate ca ba.
    Chiar si natura are nevoie de inchinare, pentru ca asa cum vezi din natura fac parte si fenomenele meteo de ex.Sau sa zicem ca sunt guvernate de aceeasi forta.Asa cum vezi azi extraordinara creatie tot la fel poti vedea si nemaipomenita distrugere facuta de fortele naturii.
    In alta ordine de idei
    Nu stiu daca tu ai patit-o dar eu simtit nevoia sa recunosc ca sunt oameni mai destepti, mai pregatiti ca mine, chiar si mai puternici, carora le-am dat respectul meu.si fata carora m-am inchinat sa zicem deoarece nivelul lor de cunostiinte era mult mai mare decat al meu.
    Dctrina pagana de care vorbesti tu e foarte frumoasa dar e o utopie. Din cele mai vechi vremuri batranii satului conduceau si toti se inchinau in fata lor.
    Sus In jos
    Alin Soimosi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 254
    Localizare : Romania
    Puncte : 273
    Data de inscriere : 23/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:11 pm

    revenind la topic:
    cea mai hazlie faza din copilarie a fost cand am venit cu mana plina de albine si le-am dat drumul in apartamentul in care stateam,Asa am scos toata casa afara.
    Nu stiu de ce dar si acum pot prinde albinele fara sa ma intepe.
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:26 pm

    Alin Soimosi a scris:
    Apopii
    poate ca poate ca ba.
    Chiar si natura are nevoie de inchinare, pentru ca asa cum vezi din natura fac parte si fenomenele meteo de ex.Sau sa zicem ca sunt guvernate de aceeasi forta.Asa cum vezi azi extraordinara creatie tot la fel poti vedea si nemaipomenita distrugere facuta de fortele naturii.
    In alta ordine de idei
    Nu stiu daca tu ai patit-o dar eu simtit nevoia sa recunosc ca sunt oameni mai destepti, mai pregatiti ca mine, chiar si mai puternici, carora le-am dat respectul meu.si fata carora m-am inchinat sa zicem deoarece nivelul lor de cunostiinte era mult mai mare decat al meu.
    Dctrina pagana de care vorbesti tu e foarte frumoasa dar e o utopie. Din cele mai vechi vremuri batranii satului conduceau si toti se inchinau in fata lor.

    Nu mai suntem in preistorie pentru a ne inchina in fata fenomenelor meteo Laughing
    Natura trebuie doar respectata este suficient! Fenomenele meteo (uragane), geologice (cutremure, vulcani, etc.) se produc pentru ca asa este in firea lucrurilor si nu ca o reactie la adresa lipsei de inchinaciune! Schimbarile de clima, gaurile in stratul de ozon, intensificarea anormala a fenomenelor meteo, in schimb, se produc datorita lipsei de respect a oamenilor fata de Natura. Poluezi, tai padurile, schimbi cursurile apelor, primesti reactia Geei (a planetei, pentru cine nu stie si o priveste ca pe ceva de basm sau mitologie), cauza si efectul despre care vorbeai.

    Batranii satului... ceva demult apus, suntem in mileniul III, la fel si paganismul!

    Am mai spus-o, deocamdata acea doctrina este neaplicabila, in viitor... ramane de vazut!
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Alin Soimosi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 254
    Localizare : Romania
    Puncte : 273
    Data de inscriere : 23/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:47 pm

    Mai Adineauri ziceai de TESLA SI EINSTHEIN.
    O FI EI BATRANII SATULUI???
    Tocmai ca suntem in al III-lea mileniu DC,respectul este sinonim cu inchinaciunea.
    Iar daca nu respecti natura ,o tai si o folosesti irational,primesti in schimb cam ceea ce ai enumerat tu.
    Paganismul are o singura sansa :sa ne intoarcem toti probabil in al treilea mileniu IC
    pentru ca altfel suntem dependenti de inovatiile oamenilor de genul mai sus mentionati.regularizam ape si ardem paduri sa producem curent si fier.Distrugem padurile sa avem unde planta produse de ale gurii. poluam atmosfera cu tot felul de produsi ca putem transporta aceste bunuri acasa,inventam tot felul de produsi chimici sa ne tratam de tot felul de boli.Natura nu poate fii luata doar asa simplu
    Si daca privesti aceste lucruri vei descoperii si o similitudine cu religiile vizavi de acest aspect. Ma refer la natura si divinitate!
    Ca popii au denaturat tot intelesul este altceva
    , si ca au indus sentimentul de frica , de teroare,etc.
    Si vei vedea ca nenorocirile au aparut in fiecare religie in momentul in care oamenii nu au mai respectat divinitatea,si au trecut peste ea.

    .
    Sus In jos
    Alin Soimosi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 254
    Localizare : Romania
    Puncte : 273
    Data de inscriere : 23/04/2010

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:48 pm

    La fel face si natura acum cu noi.
    Smile cherry
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 4:29 pm

    Alin Soimosi a scris:
    Mai Adineauri ziceai de TESLA SI EINSTHEIN.
    O FI EI BATRANII SATULUI???
    Nu, nu sunt! Ei sunt fizicieni si trebuie respectati ca atare, deoarece in aceasta calitate au ajuns celebri!
    Citat :

    Tocmai ca suntem in al III-lea mileniu DC,respectul este sinonim cu inchinaciunea.
    Ce sa-i faci... lumea a inceput sa degenereze si sa uite ce-i ala respect, au ajuns unii sa-l confunde cu indoitul coloanei vertebrale... rusine lor!
    Este o vorba: ”capul plecat sabia nu-l taie” si as remarca faptul ca plecarea capului ofera o oarecare protectie, dar si ”teren de lucru” pentru cei ce ”lucreaza” pe la spate sau chiar prin fata daca este plecat capul prea mult Smile
    Citat :

    Paganismul are o singura sansa :sa ne intoarcem toti probabil in al treilea mileniu IC
    Asta pentru ca nu intelegi tu paganismul, dar nu-i bai sunt destui care-l inteleg bine de tot. Este drept ca aceia nu fac parte din randul oitelor!!!
    Citat :

    pentru ca altfel suntem dependenti de inovatiile oamenilor de genul mai sus mentionati.regularizam ape si ardem paduri sa producem curent si fier.Distrugem padurile sa avem unde planta produse de ale gurii. poluam atmosfera cu tot felul de produsi ca putem transporta aceste bunuri acasa,inventam tot felul de produsi chimici sa ne tratam de tot felul de boli.Natura nu poate fii luata doar asa simplu
    Si daca privesti aceste lucruri vei descoperii si o similitudine cu religiile vizavi de acest aspect. Ma refer la natura si divinitate!
    Cu trei milenii inainte de evreul rastignit, apropo, pe care-l reneaga pana si ce-i de un neam cu el, oamenii construiau lucruri care nu sunt de inteles nici azi! In epoca cuprului, in care toate uneltele erau de piatra sau din cupru, ei taiau blocuri gigantice din granit si le imbinau cu atata precizie incat nici azi nu poti introduce o foaie de ziar intre ele. Mergi in Egipt sa vezi cu ochii tai! Nu mai vorbesc de piramide, si cu toate astea nu distrugeau Natura!
    Citat :

    Ca popii au denaturat tot intelesul este altceva
    , si ca au indus sentimentul de frica , de teroare,etc.
    Citeste biblia si ai sa vezi ca popii n-au denaturat nimic, ei doar se folosesc de ceea ce scrie acolo pentru bani si putere.
    Citat :

    Si vei vedea ca nenorocirile au aparut in fiecare religie in momentul in care oamenii nu au mai respectat divinitatea,si au trecut peste ea.

    .
    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing
    S-or fi desteptat si ei si au inteles ca se inchina la ceva inexistent si atunci hop si nenorocirea religiei respective care vindea cioara de pe gard!
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Continut sponsorizat





    Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Intamplary funny din copilaria userilor - Pagina 2 Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Intamplary funny din copilaria userilor
    Sus 
    Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
     Subiecte similare
    -
    » D'ale psihologilor

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
    Mergi direct la: