Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Romania "te iubesc"! Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Romania "te iubesc"!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeMar Apr 20, 2010 8:35 am

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeMar Apr 20, 2010 7:57 pm

Na ... ca sa vezi cine sunt adeptii liderilor spirituali care isi bazeaza spiritualitatea pe credinta ...motiv ptr care ii urmeaza toti prostii si drogatii ...si cand zic drogat ma refer atat la cei care se drogheaza cu "spirit" (al cohol) cat si cei care se drogheaza cu clasicul DROG numit religie!

Asa ai aratat si tu Nelule inainte de a te pocaii ?
Sau asta chiar esti tu?
Daca nu ...fi sigur ca asa arata un viitor pocait!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Apr 22, 2010 6:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeMier Apr 21, 2010 5:38 pm

da, eu sunt... multumit?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeJoi Apr 22, 2010 6:46 am

totyo a scris:
da, eu sunt... multumit?
O greseala recunoscuta e pe jumatate iertata.

Intrebare ...oare din ce cauza crezi ca un om ca mine, fara nici un fel de educatie religioasa, nu a fost beat niciodata in viata lui, si nici nu frecventeaza birturi sau biserici.(ca e cam tot aia)?

Raspuns:Pentru ca a crescut si trait intr-o familie normala in care s-a pus baza pe afectiune si educatie.

Concluzia: Deci nu e nevoie de biserica si religie sa fi om, si cu atat mai putin de fanatismul religios al cultelor neoprotestante care alieneaza si debilizeaza oamenii prin indoparea lor cu minciuni si prostii.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeJoi Apr 22, 2010 9:23 am

Biserica este pentru prostanii care cred ca le va da o divinitate (inexistenta), ceea ce nu sunt in stare sa obtina ei prin propriile forte si in plus viseaza la o viata in Rai unde sa nu se mai simta frustrati de propria neputinta Smile 
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeJoi Apr 22, 2010 11:08 am

Soimos a scris:
totyo a scris:
da, eu sunt... multumit?
Intrebare ...oare din ce cauza crezi ca un om ca mine, fara nici un fel de educatie religioasa, nu a fost beat niciodata in viata lui, si nici nu frecventeaza birturi sau biserici.(ca e cam tot aia)?

sa te cred, sa nu te cred!!?

ca de stiut n-am de unde sa stiu... dar totusi, hai sa te cred. Romania "te iubesc"! Icon_wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 7:09 am

Nu trebuie sa ma crezi ...ci sa intelegi ca exista si asemenea oamenii care sunt normali si ca nu s-a folosit religia pentru a face din ei oameni normai ci educatia.

Asta vei putea intelege mai clar cand te vei "prinde" de faptul ca in trecut mersul la biserica era singura forma de educatie ... si ca in prezent s-a renuntat la aceasta forma de invatamant (in tarile dezvoltate) pentru invatamantul bazat pe CUNOASTERE in loc de CREDINTA!

Cam ce parere ai ....aia care au facut aceasta schimbare (masonii si illuminatii) au facut -o de prosti ?
Pai tu nu stii ca 2000 de ani de crestinism nu a adus niciun progres lumii crestine iar 300 de ani de Iluminism a adus progrese atat de mari incat astazi putem vorbi de "Societatea Oamenilor Mantuitori" in care fiecare om este mantuit de suferinte si ferit de decese idioate asa cum era pana nu de mult cand puteai muri dintr-o durere de masea, dintr-o zgarietura infectata si cand mortalitatea infantila era regula si nu exceptie ca azi!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 8:29 am

Soimos a scris:

... si ca in prezent s-a renuntat la aceasta forma de invatamant (in tarile dezvoltate) pentru invatamantul bazat pe CUNOASTERE in loc de CREDINTA!

"... pe CUNOASTERE... "... dar cu o directie bine pusa la punct... habar n-ai ce se afla in spate
tu esti un simplu om "educat", atat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 5:13 pm

Cunoastere Rationala este cea inscrisa in firea omului de Creatorul ei NATURA ...tot asa si educatia care are ca fundament acumularea de cunostinte si dezvoltarea inteligentei si a caracterului este cea corecta ...si vezi bine ca aceasta cale este insasi scopul scolii de oriunde.

Sa crezi ca a fi cult, educat si cu caracter este o directie gresita ...iar educatia pe indoctrinarea cu dogme mincinoase, santaj cu divinitatea si bineinteles prostie* ...ar fi calea cea buna ... confirma inca o dara cat de periculoasa este pentri omenire religia care fanatizeaza si naste intoleranta si ura!

*A sti = CUNOASTERE= INTELIGENTA ...adica "Calea" catre intelepciune
A Crede = A nu stii = IGNORANTA ...adica Calea catre ... prostie !!!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 5:36 pm

totyo a scris:

"... pe CUNOASTERE... "... dar cu o directie bine pusa la punct... habar n-ai ce se afla in spate

Poate stim mai multe decat iti imaginezi tu....
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 8:01 pm

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 8:17 pm

totyo a scris:
ca si dumnealui... https://www.youtube.com/watch?v=ajaeU0k6ni4 Romania "te iubesc"! Icon_biggrin

Ce originala si interesanta parere ai tu despre societatea bazata pe Cunoastere Rationala si Educatia ptr trezirea Constiintei !

Zau ca ma intreb ca daca acestia ti se par bine educati si cu inalt nivel intelectual cum o fi societatea de la voi la Casa de Adunare (a zeciuielii)

Dar fii linistit ... ca ma intreb doar asa la modul retoric ...pentru ca fiind in tema cu problematica si frecventand un asemenea lacas al pierzaniei si al mortii spirituale ...stiu foarte bine ca ar trebui sa va uitati in sus cand vedeti un asemenea om ca cel din link-ul tau.
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeSam Apr 24, 2010 11:51 am

Ce tare esti, mei multipla identitate! Romania "te iubesc"! Icon_biggrin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeSam Apr 24, 2010 1:32 pm

totyo a scris:
Ce tare esti, mei multipla identitate! Romania "te iubesc"! Icon_biggrin
Si ce ai fi preferat? ... sa fiu prost si sa ies in fata si sa le explic cu Biblia in mana ca Isus-Christos este Lucifer ...adica diavolul ... adica stapanul cheilor iadului?

Pai ma crezi prost?
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeSam Apr 24, 2010 1:59 pm

dracu nu-i prost. Romania "te iubesc"! Icon_wink Romania "te iubesc"! Icon_idea
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeSam Apr 24, 2010 2:09 pm

Evident!
Cum crezi ca ar fi reusit sa prosteasca 2 miliarde de oaneni care isi zic crestini ...desi ei nu stiu ca crestinism este acea forma de satanism care functineaza dupa legea camuflarii ...adica pe din afara mar inflorit ...si inauntru .... ceva imputit ..pentru ca nu-i asa ...sarlatania si minciuna put ... chiar cand sunt executate in numele Domnului(nu se stie care)!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Apr 24, 2010 11:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeSam Apr 24, 2010 10:26 pm

io la tine ma refeream, mei!!!

adica la cel din launtru tau.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeSam Apr 24, 2010 11:16 pm

Pe acela vad ca nu ai capacitatea sa-l cunosti ...esi vezi clar ca posteaza sustinand doar adevaruri dovedite ...semn ca e iubitor al adevarului ...si asta e mult mai pozitiv decat a fi ca tine ...adica unul VANDUT minciunii care s-a inrolat in cea mai murdara mafie din istoria umanitatii !!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeDum Apr 25, 2010 4:56 am

totyo a scris:
io la tine ma refeream, mei!!!

adica la cel din launtru tau.
"Hotul" atunci cand este demascat, are o singura replica, striga: hotuuuu', aratand cu degetul spre ceilalti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitimeDum Apr 25, 2010 6:30 am

Soimos, vezi!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Romania "te iubesc"! Empty
MesajSubiect: Re: Romania "te iubesc"!   Romania "te iubesc"! Icon_minitime

Sus In jos
 
Romania "te iubesc"!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?
» Alimentatia, sexul, casatoria si religia
» Posturi valoroase "De prin lume adunate"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Problemele Romaniei-
Mergi direct la: