Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Vampiri - mit si realitate.

In jos 
+4
Silverdane
Soimos
Rayna
Apopii
8 participanți
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 9:01 am

Cat este mit si cat este realitate in privinta vampirilor?
http://www.magie.paganism.ro/vampiri.html
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 4:17 pm

Tot ce este scris acolo despre vampiri este foarte adevarat. Problema omului care pierde energie este ca are niste "fisuri" in corpurile subtile care permite ca energia sa se piarda pe acolo. Aceste fisuri se realizeaza si in caz de boala. Trebuie sa stim cum sa ne protejam corpul impotriva pierderilor de energie.
Simtim uneori spre exemplu tensiuni in anumite zone ale corpului cand ne aflam in prezenta unor persoane care ne vampirizeaza...(ex zona plexului solar)

Sunt persoane care ne fura energia (chiar si inconstient) prin prea multa vorbarie. La un moment dat ne simtim vlaguiti dupa intalnirea cu o astfel de persoana, ea simtindu-se in forma.
Ori sunt alte persoane care, atunci cand au cate un necaz simt ca trebuie sa se "debaraseze" de el, impartasindu-l si altora. Asa ele se simt usurate, iar noi incarcati cu energii malefice. E tot un fel de vampirizare.

Cei care fac constient aceasta sunt doar cei care practica magia. Musiu Argesanu scrie in cartile lui despre Protectia Psi cum se intampla.
Daca omul este foarte puternic si, asadar, bine protejat energetic(deoarece corpurile noastre sunt in stransa legatura), nu este afectat.
Am intalnit un bun exercitiu al actelor consumatoare de energie la Victor Sanchez. Probabil ca, dupa aceeasi metoda putem analiza si persoanele care ne vampirizeaza.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 7:51 pm

Si ce ne recomanzi?

Flacara violet a lui Partzulescu?

Eu sunt sceptic in privinta acestor legaturi fortate intre unele boli si "dublul eteric?
Evident ca nu vreau sa ma erijez ca fiind atocunoscator ... dar plecand de la ipoteza ca viata este doar o ardere ...atinci cand se stinge focul ...ce mai ramane din flacara care a ars odata ...cumva un dublu eteric al acelei flacari legate de material ...adica de cenusa?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 8:52 pm

Nu recomand decat evitarea pierderii energiei, adica... ocolirea persoanelor care vampirizeaza sau a situatiilor consumatoare de energie in exces, controlul sanatatii si rezolvarea problemelor, o alimentatie echilibrata...Acestea le poate face oricine
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeDum Mai 23, 2010 5:10 pm

Rayna a scris:
Nu recomand decat evitarea pierderii energiei, adica... ocolirea persoanelor care vampirizeaza sau a situatiilor consumatoare de energie in exces, controlul sanatatii si rezolvarea problemelor, o alimentatie echilibrata...Acestea le poate face oricine
Ah ...deci vampirii totusi nu sunt vampiri ...ci tot persoane vii ca mine si ca tine ...dar care capteaza energiile altora?

Pai dupa teoria asta recunosc ca nu exista vampir mai mare ca nevasta-mea care atunci cand incepe sa ma vampirizeze raman sleit si fara energie minute in sir, pana incep sa-mi revin!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Mai 24, 2010 6:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeDum Mai 23, 2010 5:14 pm

Pai, nu ne-ai dat tu site-ul? Uite aici http://www.flacaraneagra.ro/inner/satanism_vrajitorie.htm

Ma duc sa iau pastile de la marmacie...Daca apare amicul Soimosi zi-i sa stea pe loc, ca vin repede. Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeLun Mai 24, 2010 8:35 pm

I-am zis ,... dar se pare ca el a ramas tot pe loc ...de vreo 2000 de ani!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 5:55 am

Rayna a scris:
Tot ce este scris acolo despre vampiri este foarte adevarat.


Voi completa acea pagina despre vampiri si cu alte informatii interesante si chiar inedite, dar la momentul potrivit!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeLun Iun 14, 2010 6:02 am

"Un scit trebuia sã bea sângele întâiului dusman pe care îl ucidea"


Este posibil ca si acest ritual razboinic al scitilor sa fi alimentat imaginatia creatorilor de mituri legate de vampiri de genul celor din filmele hollywoodiene.


Ultima editare efectuata de catre Apopii in Lun Iun 14, 2010 6:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeLun Iun 14, 2010 6:10 am

Soimos a scris:
dar plecand de la ipoteza ca viata este doar o ardere ...atinci cand se stinge focul ...ce mai ramane din flacara care a ars odata ...cumva un dublu eteric al acelei flacari legate de material ...adica de cenusa?
Aici nu mai ramane nimic, nici macar dublul eteric, care dupa un timp se descompune! Totusi intr-un plan relativist, numit si plan spiritual, ramane informatia despre flacara si despre modul in care ea a ars aici. Aceasta informatie este numita si spirit. Pastrarea acestei informatii este posibila datorita caracterului relativist al planului spiritual, adica spatiu contractat catre zero si timp dilatat catre infinit.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 5:07 pm

Articolul despre vampiri de aici, la fel ca si miturile hollywood, impreuna cu restul de prostii crezute despre vampiri, sunt propaganda sa insele credulii.

Singura realitate despre vampiri se invata de la vampirii in carne si oase. Si ma indoiesc ca ei exista pe lumea asta, in orice forma.

Nu vede nimeni aroganta copilareasca ce crede ca stie totul sau cel putin in mare despre un subiect sau altul? Poate realitatea despre vampiri este dramatic diferita de prostiile insirate in lumea oamenilor, incat mintea lor nici nu o poate explica sau rationaliza in proportie de macar 1%.

Una e sa crezi in adevar, ca sa poti intelege ce ar fi vampirii. Si alta e sa crezi in vampiri, si sa inghiti minciunile spurcate de aici, in detrimentul adevarului care sta la sursa surselor acelor mituri. Deceptia e una din abilitatile vampirilor, si in lumea asta troneaza peste viata in mod aproape absolut.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeVin Iun 18, 2010 3:52 am

Silverdane a scris:
Articolul despre vampiri de aici, la fel ca si miturile hollywood, impreuna cu restul de prostii crezute despre vampiri, sunt propaganda sa insele credulii.

Singura realitate despre vampiri se invata de la vampirii in carne si oase. Si ma indoiesc ca ei exista pe lumea asta, in orice forma.

Vampirii in carne si oase sunt doar persoanele bolnave de porfirie, alti vampiri in carne si oase nu mai exista, nici aici si nici in alta lume! Poate doar cei ce sufera de afectiuni psihice si se cred vampiri Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Arcangelo
Pedestras
Pedestras
Arcangelo


Numarul mesajelor : 67
Localizare : Heaven
Puncte : 76
Data de inscriere : 09/05/2008

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeMar Oct 12, 2010 10:04 pm

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeMier Oct 13, 2010 11:14 am

Religiile se bazeaza tot pe superstitii, altfel reprezentantii lor n-ar putea vinde pielea ursului din padure, pardon iertarea provenita din ceruri Very Happy
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeSam Dec 25, 2010 4:40 pm

54.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu are viaţă veşnică, şi Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.
55.Trupul este adevărată mâncare şi sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu rămâne întru Mine şi Eu întru el.
57.Precum M-a trimis pe Mine Tatăl cel viu şi Eu viez pentru Tatăl, şi cel ce Mă mănâncă pe Mine va trăi prin Mine.

Parca prea seamana cu mitul vampirilor... care beau sange de om si apoi reinvie si devin nemuritori...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeSam Dec 25, 2010 7:25 pm

Apopii a scris:

Parca prea seamana cu mitul vampirilor... care beau sange de om si apoi reinvie si devin nemuritori...
Astea sunt facaturi ordinare bagate in Biblie de catre sarlatani!

Isus a recomandat ucenicilor sai sa renunte la sacrificiile animale si la consumul de carne inca din timpul vietii...vezi ultimul pasti unde consumau pasahalm (sper ca si in L. Romana se spune tot asa) si beau vin! ...adica implineau Eucharistia ... adica consumau un fel de paine si beau vin ...si asta deja in timpi\ul vietii lui Isus avea urmatoarea semnificatie ...painea = rodul pamantului ce se facea prin Puterea Tatalui Ceresc ...iar Vinul din struguri reprezenta seva roditoare a pamantului !
Isus in timpul vietii nici din greseala nu se credea Dumnezeu ca sa faca asemenea afirmatii ca cele citate de tine din Evanghelii!
Isus se considera Christosul ... adica Unsul ...asa cum si ceremonia de "ungere" a regilor ... pentru ca Isus se dorea a fi un Rege ... alias Mesiah ...adica dorea sa aibe o functie pamanteasca administrativa de cel mai inalt rang si de conducator providential ...sau cu alte cuvinte dorea sa reformeze prin ceva gen revolutie sa schimbe oranduirea sociala ...si exact ptr asta a fost condamnat si executat si la cap la cruce i s-a pus tablia pe care scria INRI ...in care litera R insemna "rege" (rex)

Deci acele citate "canibalistice" sunt nascocirile unei religii care a fost mult mai periculoasa si mai cruda decat canibalismul!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeSam Dec 25, 2010 7:33 pm

Corect ceea ce spui tu, insa eu ma intrebam daca nu cumva aceste versete au inflacarat imaginatia oamenilor, intr-atat incat sa ia nastere mitul vampirilor care beau sange de om si apoi devin nemuritori...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeSam Dec 25, 2010 7:56 pm

Ha ha ha .... e tare !

Cred ca totusi nu ...ca ... altfel toti crestini ar fi devenit canibali!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeDum Dec 26, 2010 6:48 am

Soimos a scris:
Cred ca totusi nu ...ca ... altfel toti crestini ar fi devenit canibali!
Unii chiar sunt, dar numai in mod ritualic, simbolic si fara voia lor, atunci cand li se da la biserica sa bea si sa manance din ”domnul”. Se profita, in special, de inocenta copiilor!
Vampiri - mit si realitate. Impart2

Totusi... n-avem de unde sa stim daca nu cumva chiar acele versete au fost sursa de inspiratie a celor care au creat mitul vampirilor imortali si bautori de sange uman... ca prea seamana.

Vampiri - mit si realitate. Mantuitorul
Sus In jos
http://www.paganism.ro
elvar
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 87
Localizare : Finland
Puncte : 30
Data de inscriere : 04/05/2008

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeDum Dec 26, 2010 6:34 pm

...asta cu atat mai mult cu cat era vorba si de un GRAAL ´Potir ....in care se spune ca era chiar sangele lui Isus !
Se pare ca totusi ai ceva dreptate!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeDum Dec 26, 2010 7:12 pm

M-a frapat asemanarea! In plus, in cronicile vampirilor (nu stiu nici de cine sunt scrise si nici cand) se spune (citez din memorie) ca primul vampir a avut sange divin, si ca va veni pe pamant, in zilele de apoi, pentru a-i invinge pe cei care i-au prigonit neamul... Parca si asta seamana cu venirea lui Isus din Apocalipsa...
Nu stiu ce sa zic, dar asemanarile sunt multe. Poate, cei ce au creat mitul vampirilor s-au inspirat din biblie sau, poate, cei care au scris versetele din biblie s-au inspirat din vreun mit mai vechi... Question
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeMar Dec 28, 2010 3:18 pm

Ha, ha, ha, daca Isus a fost primul vampir si promitea viata vesnica alor sai care-i beau sangele, ha, ha, ha, e clar ce fel de viata le promitea: viata intre doua lumi, adica viata de fantoma!
Parca Soimos zicea ca Isus e Lucifer, se pare ca avea dreptate... slujitorii Iitzicului rastignit, direct in imparatia lui ajung, chinuiti vesnic intre doua lumi si alungati mereu de oameni si popi, ca fiind ceva necurat! Twisted Evil
Romanii l-au impuns pe Isus cu lancea, sa vada daca e mort de-a binelea, oamenii ii impung pe vampiri cu tarusi de lemn sa se convinga ca-s morti, ha, ha, ha!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeMar Dec 28, 2010 4:03 pm

Nu am gasit niciun emoticon cu tavalitul pe jos de ras, pentru ca asta-i starea pe care o am!
De acum puteti sa le spuneti popilor: Isus sa va ia! Iar ei va vor raspunde cu un zambet cucernic!
Chiar imi lipseste emoticonul ala Very Happy
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitimeVin Iul 01, 2011 5:49 pm

S-ar parea ca mitul vampirului este cu mult mai vechi decat Isus, iar la acea vreme era adanc inradacinat in mintea oamenilor, acestia asociind nemurirea cu bautul sangelui, adica a substantei vitale vietii.

”O simpla privire aruncata variatelor mitologii din trecut reveleaza tendintele vampirice ale multora din zeii creati de om. Putem gasi toate acestea in legendele si mitologiile grecilor si romanilor, ca si in restul Europei, Asia si in unele parti din Africa. Toti acesti zei erau cu totii dedati bautului si suptului sangelui. In mod similar intalnim un intreg grup de zeitati in lamaismul tibetan, Vajra, care beau sange pentru a obtine controlul asupra vietii si mortii. Intr-una din cele mai vechi povesti pastrate, legenda lui Ghilgames, erou al unei povestiri babiloniene, tema vampirului apare deja cu caracteristicile descrise intr-o maniera atat de precisa incat pare sa fie identica cu cea a acelor vampiri din evul mediu si din timpurile mai apropiate prezentului.”

Sursa: Buletin de Psihanaliza
Editat de Societatea Romana de Psihanaliza, Grup de Studiu IPA

http://www.srdp.ro/Buletin/vampirul.html

Probabil ca in mitul lui Isus au fost incluse si elemente ce tin de vampirism, pentru a face mai verosimila invierea personajului rastignit, dar si a specula superstitiile oamenilor si a-i face sa creada ca-i adevarata povestea cu rasplata divina in viata eterna!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vampiri - mit si realitate. Empty
MesajSubiect: Re: Vampiri - mit si realitate.   Vampiri - mit si realitate. Icon_minitime

Sus In jos
 
Vampiri - mit si realitate.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Teoria evolutionista- mit sau realitate?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: