Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cum au renuntat crestinii la Isus

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeDum Feb 20, 2011 10:29 am

Faptul ca actualii crestini urmeaz o cale gresita ... una impusa de Pavel si prezentata ca fiind a lui Isus ...este deja ceva notoriu.

Iata cum in Faptele Apostolilor 3 vedem confirmat acest lucru ba chiar si adaugit prin reprosuri pe care le fac Apostolii Adevarati celor care cred ca il urmeaza pe Isus urmand invataturile lui Pavel ...cel care s-a remarcat ca un ucigas prigonitor al primelor comunitati crestine

13. Dumnezeul lui Avraam şi al lui Isaac şi al lui Iacov, Dumnezeul părinţilor noştri a slăvit pe Fiul Său Iisus, pe Care voi L-aţi predat şi L-aţi tăgăduit în faţa lui Pilat, care găsise cu cale să-L elibereze.
14. Dar voi v-aţi lepădat de Cel sfânt şi drept şi aţi cerut să vă dăruiască un bărbat ucigaş.
15. Iar pe Începătorul vieţii L-aţi omorât, pe Care însă Dumnezeu L-a înviat din morţi şi ai Cărui martori suntem noi.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeDum Feb 20, 2011 11:12 pm

Soimos a scris:
Faptul ca actualii crestini urmeaz o cale gresita ...
Daca vreun crestin ar fi urmat vreodata o cale dreapta, atunci n-ar mai fi fost crestin!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 8:28 am

Bash ca bin zici!

Crestinismul este religia satanei care a monopolizat in favoarea lui notiunile de "bine" "frumos" "sfant" "iubire" ++++
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 11:45 am

mda
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 2:24 pm

Ce e aia ... mda?
Daca ai de spus ceva ...spune argumentat ce doresti sa spui ...si nu prin ...mda sau mnu !
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 4:54 pm

ia explica-mi si mie, cum e cu religia asta de care spui tu!?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeMar Feb 22, 2011 10:48 am

buburuzu a scris:
ia explica-mi si mie, cum e cu religia asta de care spui tu!?

La care religie te referi?

Cumva la asta pseudo-crestina care este bazata pe un text furat de la evrei si care are impresia ca il urmeaza pe rabinul Isus doar pentru ca sarlatanul fals apostol Pavel si-a propovaduit idioteniile ca apartinand lui Isus ...asta desi niciodata nu l-a vazut sau auzit pe rabinul Isus Nazariteanul
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeMar Feb 22, 2011 11:10 am

nu mah, aia a satanei!

ce argumente o sa-mi aduci ca sa te cred! Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeMar Feb 22, 2011 3:05 pm

Pai astia ... crestinii de care zic eu ...astia sunt ai Satanei ...adica astia mincinosii ...ca doar este mai mult decat clar ca Dumnezeu nu este mincinos si nu iubeste minciuna ...ci adevarul ... oricat de neplacut ar fi acesta satanistilor-crestini!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeMar Feb 22, 2011 4:21 pm

bine, bine... da ce-mi poti spune de aceasta religie!

hai soimica tata, hai... da-mi ceva argumente!

dovedeste-mi ca este a satanei!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitimeMar Feb 22, 2011 6:05 pm

Isus a spus ca cine va desfiinta una din cele mai mici porunci(din lege bineinteles)si va invata pe oameni asa va fi chemat cel mai mic in imparatia cerurilor.
Cel mai mic cu sensul ca adica nici nu va avea ce cauta acolo.
Aceasta ar fi religia lui Isus,o iota sau frintura de slovanu se poate desfiinta din lege.Unde este crestinismul fata de bibliesa zicem asa?
El Isus nu le a desfiintat ca si ar fi taiat craca de sub picioare.Cine a facut o si cu ce drept?Cine a instituit crestinismul si pe ce baze?
Asta-i intrebarea?
Si daca vrei raspunsul ,poti sa l primesti sincer si adevarat,depinde insa daca esti pregatit sa-l primesti.
Si atunci intrebarea lui Soimos poate i si are totusi locul.Acui religie este crestinismul?Oare nu este a Satanei?
Cum se poate dovedi ca da sau nu?
Apeleaza la Anticristul.far frica ca pacatuiesti.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Continut sponsorizat





Cum au renuntat crestinii la Isus Empty
MesajSubiect: Re: Cum au renuntat crestinii la Isus   Cum au renuntat crestinii la Isus Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum au renuntat crestinii la Isus
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» "Glontul" Psiho-Informativ , Cum sunt manipulati Crestinii!
» Au crestinii lege?
» Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: