Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Aspecte ciudate ale religiei catolice

In jos 
+3
Anticristul
buburuzu
Soimos
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 12:20 pm

Bine,hai sa vedem care este perspectiva ta?Ce crezi tu ca o sa se intample cu tine dupa moarte?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 12:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Bine,hai sa vedem care este perspectiva ta?Ce crezi tu ca o sa se intample cu tine dupa moarte?
Se va duce la dumnezeul lui pe care il slaveste atunci cand nu scrie pe forum. Soimos e mason sau slujitor al acestora.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 12:23 pm

Dar,tu unde iti vei petrece vesnicia,ai siguranta mantuirii?Sper sa ne intalnim in cer si sa ne intalnim si cu Soimos.Dumnezeu poate sa faca minuni.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 1:50 pm

EmaLovesJesus a scris:
Bine,hai sa vedem care este perspectiva ta?Ce crezi tu ca o sa se intample cu tine dupa moarte?
Exact ceea ce "s-a intamplat" cu mine inainte de viata!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 1:52 pm

Mihai12 a scris:
Se va duce la dumnezeul lui pe care il slaveste atunci cand nu scrie pe forum. Soimos e mason sau slujitor al acestora.
Poi nu vezi ca eu spre deosebire de masoni nu am niciun Dumnezeu, in afara de Constiinta mea si bineinteles afara de Creatorii mei care sunt parintii mei
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 1:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar,tu unde iti vei petrece vesnicia,ai siguranta mantuirii?Sper sa ne intalnim in cer si sa ne intalnim si cu Soimos.Dumnezeu poate sa faca minuni.

Eu imi voi petrece vesnicia exact acolo de unde am venit din vesnicie !
Nu tin minte sa te fi cunoscut pe tine acolo si nici pe altii, deci sunt sanse nule sa ne intalnim acolo din cauza ca eu din vesnicie am venit din alt "Cer" decat ai venit tu!
Eu am venit din cerul din interiorul parintilor mei, in timp ce tu ai venit din cerul care sunt parintii tai, deci fiecare din noi are alt drum!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 2:19 pm

Daca te pocaiesti o sa ai ocazia sa ne intalnim in raiul lui Dumnezeu unde este fericirea eterna.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 27, 2012 7:00 am

Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:

Isus a PROFEŢIT venirea lui Mahomed

Vaticanul a făcut o cerere oficială pentru a examina o Biblie veche de 1.500 de ani, în posesia căreia Turcia a intrat cu 12 ani în urmă. Volumul, cunoscut sub numele de "Evanghelia după Barnabas", conţine informaţii care ar putea duce la victoria islamului asupra creştinătăţii.
ibila se pare că ar conţine primele învăţături ale lui Isus Hristos şi este scrisă cu litere de aur pe piele din animal. Cartea este scrisă în aramaică, limba natală a lui Isus.

Turcia a confiscat Biblia de la o bandă de contrabandişti de antichităţi care operau în Marea Mediterană, scrie Huffington Post. Se pare că Biblia ar fi o copie a Evangheliei lui Barnabas, un text controversat considerat a fi nedemn de a sta alături de cele patru evanghelii ale Noului Testament: cea a lui Matei, Marcu, Luca şi Ioan.

În această scriere, Barnabas se prezintă a fi unul dintre cei 12 apostoli ai lui Isus şi susţine că acesta a prezis venirea profetului Mahomed, scrie huffingtonpost.com.

Datorită valorii ei culturale şi religioase, fotocopiile paginilor Bibliei ar putea valora aproximativ două milioane de dolari.

sursa

Credeti aceasta poveste ciudata?
Sau credeti ca este vorba de o "manarie" islamica?

Iata aici un link catre Evanghelia lui "Barnabas"

http://www.barnabas.net/
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 27, 2012 3:51 pm

Se sustine, se spune, bla bla bla. Cate astfel de apocrife parca dadeau peste cap crestinismul? Si pe langa asta am citit ca a fost scrisa acum 1500 de ani, asta cand biblia era deja pusa la punct.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 27, 2012 9:52 pm

Mihai12 a scris:
Se sustine, se spune, bla bla bla. Cate astfel de apocrife parca dadeau peste cap crestinismul? Si pe langa asta am citit ca a fost scrisa acum 1500 de ani, asta cand biblia era deja pusa la punct.
Biblia nu este pusa la punct nici macar in ziua de azi, desi ar fi trebuit sa fie!

Oricum crestinismul este pe cale sa isi deie Duhul, adica besina finala, ptr ca Dumnezeu a trimis cu un calaretz din ceruri o alta scriptura, tocmai din cauza ca Biblia este considerata spurcata de Diavol!

Si daca Dumnezeu vrea sa o schimbe cu Coranul si vrea ca oamenii sa il accepte si respecte ca "sfanta scriptura" ...voi crestinii nu aveti nicio sansa ...ptr ca nu aveti puterea sa va impotriviti lui Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 01, 2012 2:11 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Se sustine, se spune, bla bla bla. Cate astfel de apocrife parca dadeau peste cap crestinismul? Si pe langa asta am citit ca a fost scrisa acum 1500 de ani, asta cand biblia era deja pusa la punct.
Biblia nu este pusa la punct nici macar in ziua de azi, desi ar fi trebuit sa fie!

Oricum crestinismul este pe cale sa isi deie Duhul, adica besina finala, ptr ca Dumnezeu a trimis cu un calaretz din ceruri o alta scriptura, tocmai din cauza ca Biblia este considerata spurcata de Diavol!

Si daca Dumnezeu vrea sa o schimbe cu Coranul si vrea ca oamenii sa il accepte si respecte ca "sfanta scriptura" ...voi crestinii nu aveti nicio sansa ...ptr ca nu aveti puterea sa va impotriviti lui Dumnezeu!


Niciodata Dumnezeu nu isi va schimba fagaduintele.El este Da si Amin!Cuvantul Sau este imutabil.El a daruit pe Fiul Sau tocmai pentru a rascumpara omenirea din pacate!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aspecte ciudate ale religiei catolice   Aspecte ciudate ale religiei catolice - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Aspecte ciudate ale religiei catolice
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Din problemele Bisericii Catolice
» Cele mai ciudate 50 de legi din lume
» Oameni celebrii impotriva religiei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: