Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Reiki, are legatura cu crestinismul?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
richter
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Puncte : 4
Data de inscriere : 25/06/2011

Reiki, are legatura cu crestinismul? Empty
MesajSubiect: Reiki, are legatura cu crestinismul?   Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 7:31 am

Sper ca nu am postat intr-un loc gresit, daca nu e ok, imi pot muta subiectul . Este vorba de practicile Reiki. M-am adresat unei grupari serioase , cu un Maestru certificat, in ideea de a intelege si de a deprinde practicile Reiki. Am avut un soc cind am vazut ca ideologia era extrem indoctrinata crestin, cu indemnuri la iubirea pentru Isus, deschiderea inimii intru credinta,etc.Pe mine ma sperie si ma dezgusta practicile crestine, cu toata ca eu personal am o credinta pagana...dar fanatismul religios nu il pot accepta. Daca nu esti crestin, nu poti sa practici Reiki??? Nu inteleg si pace...Lamuriti-ma si indreptati-ma si pe mine.Mi-a lasat un gust amar toata vorbaraia ideologica de acolo,mai rau ca la biserica....Ordinul lui Melchisedec,preoti,rugaciunea inimii...din astea. Daca esti ateu sau pagan nu poti sa deprinzi Reiki????
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Reiki, are legatura cu crestinismul? Empty
MesajSubiect: Re: Reiki, are legatura cu crestinismul?   Reiki, are legatura cu crestinismul? Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 12:26 pm

richter a scris:
Daca esti ateu sau pagan nu poti sa deprinzi Reiki????

In mod sigur poti!

Totusi, ca ateu, ce te-ar putea determina sa practici reiki? Iar ca pagan, ce motivatie ai putea avea pentru reiki, cand in paganism ai metode mai elevate?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
 
Reiki, are legatura cu crestinismul?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Adevarul despre imparatul Constantin si legatura sa cu religia crestina
» Despre crestinismul de mascarada
» Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: