Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Empty
MesajSubiect: Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!   Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeSam Aug 13, 2011 2:04 pm

Pe acest topic putem selectiona postari reprezentative ale celor indoctrinati religios clovn
Sus In jos
http://www.paganism.ro
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Empty
MesajSubiect: Re: Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!   Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeSam Aug 13, 2011 5:01 pm

Poi eu as aminti la acest nou topic explozia de prostie a celor de pe forumul Lovendal care ne anunta ca americanii au descoperit in Afganistan ... celebrul Vimana !!!! ... celebrul "obiect zburator" din timpurile vedice ...si culmea (prostiei) ...cica inconjurat de un "putz al timpului" ...probabil varianta locala a unei putze taiate de taliban!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Empty
MesajSubiect: Re: Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!   Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeDum Aug 14, 2011 8:59 am

Dumnezeu demonstrat prin formule matematice!

Sau cum ii chinuie prostia!

"Nu l-am vazut pe Dumnezeu, deci nu exista".
Acesta este rationamentul clasic, bazat pe observatia directa. Un matematician excentric a reusit, insa, sa demonstreze stiintific ca Dumnezeu exista, fara a se baza pe observatia directa.

In 1940, Kurt Godel, cunoscut ca matematician si ca un personaj excentric al vremurilor sale, sustinea ca a gasit dovada stiintifica a existentei lui Dumnezeu. Formula lui matematica nu a fost copiata de nimeni pana la sfarsitul anilor ’70. Godel nu a spus un cuvant despre descoperirea sa, pana cand nu a fost sigur ca va muri. Formula matematica a existentei lui Dumnezeu a fost publicata abia in 1980, la 40 de ani de cand fusese gasita.

Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! 60494472





http://stirileprotv.ro/stiri/international/a-demonstrat-ca-dumnezeu-exista-si-a-ascuns-dovada-40-de-ani.html
Sus In jos
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Empty
MesajSubiect: Re: Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!   Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeDum Aug 14, 2011 9:04 am

Kurt Godel nu era un prost sau vreun aiurit, a stiut el ce a demonstrat prin acea formula. Ca demonstratia lui nu a fost facuta sa fie inteleasa de toata lumea, este altceva, dar sa-l trecem la categoria celor cu mintea intunecata, mi se pare totusi o obraznicie. Parerea mea
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Empty
MesajSubiect: Re: Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!   Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeDum Aug 14, 2011 10:08 am

Dumadu a scris:
Kurt Godel nu era un prost sau vreun aiurit, a stiut el ce a demonstrat prin acea formula.
\ .... e sa-i faci asta este soarta "geniilor" ...acea de a nu fi intelesi de oameni!

Citat :

Ca demonstratia lui nu a fost facuta sa fie inteleasa de toata lumea

Poi si eu pot calcula opricand lungimea cozii maimutei supranaturale numita Dumnezeu ...cel care l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa ...si a iesit 99 % maimuta primata!

Citat :

este altceva, dar sa-l trecem la categoria celor cu mintea intunecata, mi se pare totusi o obraznicie. Parerea mea
Ti s-ar fi parut mai corect sa-l trec in categoria celor care imprastie Intunericul ...adica categoria "gauri negre" ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Empty
MesajSubiect: Re: Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!   Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitimeDum Aug 14, 2011 11:48 am

Soimos a scris:

Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! 60494472

hohot Godel, n-a avut curaj in timpul vietii sa-si bata joc de religie in fata matematicienilor, a facut-o dupa moarte grin Cei ce inteleg torsiunea axiala descrisa acolo, prin formule hohot , inteleg si unde-i bataia de joc crazy

Oricum, bataia de joc este foarte subtila, religiosii nu prea le au ei cu matematica, asa ca Godel a previzionat bine ca ei vor imbratisa ideea unei ecuatii a lui dumnezeu si se vor face de ras en-gros si en-detail grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Empty
MesajSubiect: Re: Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!   Afirmatii ale celor cu mintea intunecata! Icon_minitime

Sus In jos
 
Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pareri ale celor sanctionati
» topul celor 7 pericole din ezoterism

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: