Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Islamul si pedofilia

In jos 
+9
Rada
Eric Lau
remussatala
Hades
aurel
No Name
Ada_Pal
FairGame
Soimos
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Zeus
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 108
Data de inscriere : 18/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 14, 2008 8:27 pm

remussatala a scris:

Eu m-am mai gândit că poate mai bine s-ar crea un subiect doar despre morală în general în care noi să dezbatem principiile generale ale moralei şi cum anume să evaluăm cazuri concrete pe baza acelor principii.
Poti sa il deschizi tu acel topic ... sau vrei sa il deschid eu?

Trebuie sa iti fie clar ca moralitatea este o problema ce tine de cultura unei societati !
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 14, 2008 8:32 pm

remussatala a scris:

Eu m-am mai gândit că poate mai bine s-ar crea un subiect doar despre morală în general în care noi să dezbatem principiile generale ale moralei şi cum anume să evaluăm cazuri concrete pe baza acelor principii.

MORALA!!!!
Cred ca este un subiect extrem de interesant!

As fi curios cum se impaca cu morala si moralitatea preotii care stiu bine ca nu au nici o legatura cu absolut nici o divinitate ...si ca "harul" lor le este dat de catre " ciubucarii sefi" ...si ptr aceasta sarlatanie mai percep si bani de la oameni ...pe langa salarul de la stat ...primit ...si ptr turnatorie la secu!

...  despre moralitatea preotilor.... foarte interesant subiect!
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 11/05/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 14, 2008 9:33 pm

remussatala, inteleg ca esti un autodidact, nascut psiholog!
drept sa-ti spun, se vede cu ochiul liber!
daca mai intervin si eu in topicul tau cu oarece observatii, sper sa nu te superi, ca doar discutiile duc la progres.
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 8:03 am

Acel subiect cred că ar trebui creat pe uneva mai în faţi pe prima pagină. Această morală este o responsabilitate care este revendicată te toate religiile şi nu numai de religii. Modul în care este îndeplinită această responsabilitate şi argumentele cu care se vine în acest sens cred că este o problemă de primă pagină. Chiar eu am simţit nevoia să spun dacă vă mai amintiţi că singurul lucru care mai ţine religia în viaţă este nevoia individului de a fi recunoscut de societate ca fiind el responsavil moral înaintea cuiva care este Dumnezeu. Soarta celor care pretind că nu au un dumnezeu este însă mai grea pentru că nu mai poţi trânti doar bolovanul acesta al fricii de dumnezeu pentru a te da responsabil moral în faţa lumii ci vei avea nevoie de argumente logice, dovezi şi fapte în acest sens.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 8:44 pm

Fiind la topicul cu problemele Islamului...la ce morala te poti astepta de la musulmani daca in multe tari musulmane s-a legalizat deja pedofilia ...sau nevasta de placere luata pe o zi?

Mohamed insusi avea multe concubine, +11 sotii, inclusiv o fetita de 6 ani
si chiar si sotia fiului lui adoptiv.
Doua dintre sotii au fost luate
'in casatorie' in aceeasi zi in care si-au privit sotii si tatii ucisi
de oamenii lui Mohamed.
El avea si sclave sexuale si a fost surprins
facand sex cu o sclava a unei sotii.
Astfel, initiatorul celei mai
restrictive religii din punct der vedere sexual (mai ales ptr femei) ... a fost de fapt unul
dintre cele mai IMORALE personaje din intreaga istorie.
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Data de inscriere : 22/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 16, 2008 4:10 pm

Soimos a scris:
Fiind la topicul cu problemele Islamului...la ce morala te poti astepta de la musulmani daca in multe tari musulmane s-a legalizat deja pedofilia ...sau nevasta de placere luata pe o zi?

Mohamed insusi avea multe concubine, +11 sotii, inclusiv o fetita de 6 ani
si chiar si sotia fiului lui adoptiv.
Doua dintre sotii au fost luate
'in casatorie' in aceeasi zi in care si-au privit sotii si tatii ucisi
de oamenii lui Mohamed.
El avea si sclave sexuale si a fost surprins
facand sex cu o sclava a unei sotii.
Astfel, initiatorul celei mai
restrictive religii din punct der vedere sexual (mai ales ptr femei) ... a fost de fapt unul
dintre cele mai IMORALE personaje din intreaga istorie.

Va intreb pe cei care cititi astfel de postare :

1. ATI MAI AUZIT DE LA CINEVA VREODATA ACESTE INSULTE LA ADRESA UNUI PROFET (CUM ESTE MOHAMED IN CAZUL DE FATA)?
2. DACA RASPUNSUL D-VOASTRA VA FI AFIRMATIV ,VA ROG SA DECLARATI SI SURSA INFORMATIEI MENTIONATE MAI SUS;
DACA INSA ESTE NEGATIV,VA ROG SA -MA FACETI SI PE MINE SA INTELEG SCOPUL RASPINDIRII ACESTOR CRITICI .....
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 16, 2008 9:02 pm

1) Da ...tot eu !

2) Uite si tu ca sa vezi de unde:

http://www.muslimhope.com/WhyDidMohammedGetSoManyWives.htm


Daca nu e suficient ... mai am!
3) Scopul??? ...e clar ...prezentarea adevarului despre ciuma verde !
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Data de inscriere : 20/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 8:15 pm

Iata ce zice Susane Winter FPO in parlamentul austriac ( FPO ) despre Profet:

https://www.youtube.com/watch?v=qGXwAUCrHts&feature=related

Traducere:
Oare tot ceea ce astazi ne este prezentat ca religie ...este chiar o religie?
Sa ne uitam la un mic bilanz al "generalului" Mahomedan: 66 de razboaie din care 27 le-a starnit el. Quranul l-a scris sub influenta crizelor sale de epilepsie, si cel mai urat este ca el la varsta de 50 de ani s-a "casatorit" cu o fetita de 6 ani!
In zilele noastre el este considerat un pedofil!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 8:28 pm

Iata o dovada precum ca in tari ca Yemenul ...pedofilia (dupa exemplul profetului) este legalizata!

http://www.yementimes.com/article.shtml?i=1145&p=front&a=2
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Varsta : 53
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 24, 2008 9:39 am

Marturisesc ca v-am anuntat despre islam iar voi l-ati batjocorit......o sa va amintiti cu durere in Ziua de Apoi.....dragi confrati romani!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 24, 2008 7:17 pm

Ada_Pal a scris:
Marturisesc ca v-am anuntat despre islam iar voi l-ati batjocorit......o sa va amintiti cu durere in Ziua de Apoi.....dragi confrati romani!
Draguta Ada!
Nu ti fa probleme pentru noi !
Cei care nu s-au vandut satanei ... nu cad in puterea lui ... si cand zic satana ma refer in mod special la acel tip de divinitate care incurajeaza la crima ...recte Yahwe si Allah !

Iar noi astia nevandutii ...dupa ce suntem morti ...si Yahwe si Allah ne poate sufla cu paiul in fund un kg de pene ... ca tot nu ne mai pasa!
Neavand simturi si corp...nici nu ne poate schingiui ...nici decapita cum fac teroristii islamici si nici macar nu ne gadila cand ne sufla penele cu paiul!
In schimb pe noi ne ingrijoreaza lumea asta in care traim ...si faptul ca in tarile naflate sub puterea satanei ....Bahomet .... pedofilia este permisa de lege ...si asta e GRAV!
Sus In jos
desan
Pedestras
Pedestras
desan


Numarul mesajelor : 54
Localizare : constanta
Puncte : 0
Data de inscriere : 26/08/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 26, 2008 9:36 am

nu exista notiunea de podofilie in islam...pur si simplu e un lucru "normal" si legitim...la care nu vor sa renunte...asa cum alte religi au facut pt a se alinia noilor coduri de viata...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 26, 2008 12:49 pm

Pai tocmai asta e problema !

Ei judeca lucrurile din punctul de vedere a unu animal (caci de fapt asta sunt ...animale) ...ai ciclu...nu conteaza ce varsta ai ...dai bataie ...exact ca motanii lu nevasta-mea!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Islamul si pedofilia - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Islamul si pedofilia   Islamul si pedofilia - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Islamul si pedofilia
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Islamul = terorism ????????
» Ce este Islamul
» ISLAMUL ar putea salva civlizatia occidentala?!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Islamul-
Mergi direct la: