Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie

In jos 
+2
livius
DRAGOS
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeJoi Aug 25, 2011 7:01 pm

Deoarece religia e o adevarata manipulare in masa a oamenilor, cel mai mult a reusit sa injoseasca pe femei. Deschid acest subiect ca o ampla discutie fata de cea mai mare descriminare fata de femeie, creata de religie, aratand inca odata cat de parsiva e aceasta ideologie iudeo-crestina...
Deocamdata as dorii sa vedeti niste discutii penibile de pe forumul crestinortodox.ro si anume http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=9745

Eu ca barbat nu sunt de acord cu asa-ceva pt ca s-a reusit de milenii suprimarea energiei feminine in detrimentul celei masculine, cea ce e o prostie, conceptul de YIN si YANG nemaifiind valabil, cea ce reprezinta baza in univers...
As vrea sa vad parerile voastre, pro sau contra acestui subiect, in special femeile... care sunt facute pacatoase, curve si in alte moduri de religie...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeJoi Aug 25, 2011 7:12 pm

DRAGOS a scris:
Deoarece religia e o adevarata manipulare in masa a oamenilor, cel mai mult a reusit sa injoseasca pe femei. Deschid acest subiect ca o ampla discutie fata de cea mai mare descriminare fata de femeie, creata de religie, aratand inca odata cat de parsiva e aceasta ideologie iudeo-crestina...
Deocamdata as dorii sa vedeti niste discutii penibile de pe forumul crestinortodox.ro si anume http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=9745

Eu ca barbat nu sunt de acord cu asa-ceva pt ca s-a reusit de milenii suprimarea energiei feminine in detrimentul celei masculine, cea ce e o prostie, conceptul de YIN si YANG nemaifiind valabil, cea ce reprezinta baza in univers...
As vrea sa vad parerile voastre, pro sau contra acestui subiect, in special femeile... care sunt facute pacatoase, curve si in alte moduri de religie...

Culmea prostiei o gasesc in faptul ca femeile desi stiu ca sunt discriminate, jignite si batjocorite, sunt totusi mult mai credincioase decat barbatii.

Dar si mult mai fanatice!

Sa fie oare din cauza ca isi dau seama ca preoti au un pic de dreptate cand le fac in fel si chip?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 12:10 pm

livius a scris:
femeile desi stiu ca sunt discriminate, jignite si batjocorite, sunt totusi mult mai credincioase decat barbatii.

Lucrurile s-au mai schimbat putin... uita-te Aici
Sus In jos
http://www.paganism.ro
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 12:23 pm

E absurd dragi prieteni sa vorbim de iubire intr-o religie, asa pare la prima vedere e ca o casa frumoasa din exterior, in care odata ce patrunzi si intri si mai mult in fiecare camera si vezi cum a fost construita fiecare in parte, iti schimbi total impresia, asa sunt religiile popa lunetist
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 12:40 pm

N-as vrea sa fiu in pielea popilor, cand s-or prinde majoritatea femeilor ca au fost prostite de religie timp de 2000 de ani popa esti greu de cap dracoaica si asta cu love asemenea celei a zeului acestei religii grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 12:59 pm

Pe mine nu ma intereseaza in special persoana isus, ci pe mine ma intereseaza aia care au modificat biblia adica istoricii pliniul cel tanar si josefus ei se fac raspunzatori pt aceasta aiurire religioasa.

Nu-mi vine sa cred religia le face pe femeie curve si in alte moduri, iar ele continua sa creada: "da e cum zice popa, sau sa faci ce zice popa" d-asta am ajuns unde suntem acum, din cauza unor femei fara minte si fara ratiuni care ii pupa in cur pe preoti si ii umple cu bani. Voi ce credeti ca fac preotii de la muntele athos de exemplu cu banii lui becalii??? ca becalii nu da 10 euro sau 1000, el da cu zecile de mii, chiar si mai mult, nu as vrea sa vorbesc aiurea, insa asta e.

Niste barbosi care in loc sa puna mana sa munceasca faca pe intermediarii intre om si creator, dumnezeul cum ii spun ei, adica TATA, adica de genul masculin, eu m-as ruga la o DUMNEZEITA acolo da, dar la DUMNEZEUL nu, macar o femeie ar merita un respect egal cum e si fata de barbat... ca la baza dobitocilor care isi bat joc de femei, sta si mamele lor, care nu cred ca au fost fecioare cand i-au facut, sau poate inclin sa cred ca cei care cred in vrajeala cu duhul sfant, nu cunosc cum se face copii. Fac pariu ca daca iiintrebam pe 90% dintre evrei cum se fac copii, nici nu stiu sa explice, vor zice ca "doar dumnezeu stie tavaleala " cea ce e penibil...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 1:09 pm

DRAGOS a scris:
Fac pariu ca daca iiintrebam pe 90% dintre evrei cum se fac copii, nici nu stiu sa explice, vor zice ca "doar dumnezeu stie tavaleala " cea ce e penibil...

Ma indoiesc ca nu stiu evreii cum se fac copiii... daca n-ar fi stiut, ar fi trecut la crestinism, adica acolo unde copiii sunt facuti din duhul superman si unde multe femei au impresia ca ”cei trei muschetari” din ceruri le dau lor plozii aratat cu degetul
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:18 pm

Apopii a scris:
DRAGOS a scris:
Fac pariu ca daca iiintrebam pe 90% dintre evrei cum se fac copii, nici nu stiu sa explice, vor zice ca "doar dumnezeu stie tavaleala " cea ce e penibil...

Ma indoiesc ca nu stiu evreii cum se fac copiii... daca n-ar fi stiut, ar fi trecut la crestinism, adica acolo unde copiii sunt facuti din duhul superman si unde multe femei au impresia ca ”cei trei muschetari” din ceruri le dau lor plozii aratat cu degetul
Totusi ingamfarea are o limita. Sa trancanesti toata ziua din gura si sa te crezi inteligent nu este greu dar sa dovedesti ca esti, atunci este altceva. Ceea ce afirmi tu este ca oamenii crestini nu stiu cum se fac copii, asta bazandu-te pe decuparea unei secvente si facand din ea scena principala si aceea ca Iisus a fost procreat cu ajutorul Duhului Sfant. Asta se limiteaza doar la el, nu si la restul. Sunteti exact ca babele de la coltul strazii. Barfiti si sunteti niste carcotasi. Doar la atat va limitati, dar argumente serioase si demne de luat in seama nu vad.
Sus In jos
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:21 pm

DRAGOS a scris:
ma intereseaza aia care au modificat biblia adica istoricii pliniul cel tanar si josefus ei se fac raspunzatori pt aceasta aiurire religioasa
Uite dovada de incultura la generatia de astazi. Desi fac parte din ea nu consider ca apartin ei. Cand conspiratiile inlocuiesc istoria si cand maimutoii(nu zic de tine dragos) ii inlocuiesc pe istoricii respectabili, astfel de afirmatii gasim peste tot. O idee ca cea de sus, am mai citit-o pe un forum, unde majoritatea nu cred ca depaseau 15 ani si toti care mai de care se credeau intelepti. E trist
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 4:05 pm

Dumadu a scris:
. Cand conspiratiile inlocuiesc istoria si cand maimutoii(nu zic de tine dragos) ii inlocuiesc pe istoricii respectabili, astfel de afirmatii gasim peste tot.
Dar cum este cand afirmatiile unor sarlatani interesatii inlocuiesc cu minciuni rezultatele cercecetarilor stintifice?

Si cum este atunci cand iti intorci spatele catre stinta, si accepti cu fata deschisa toate prostiile debitate de catre acei sarlatani .... are asta cumva legatura cu cultura?

Sau astea nu te deranzeaza ?
Sus In jos
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 4:30 pm

Ce treaba are asta cu ce am zis eu? Vad ca iti place sa schimbi subiectul. Oare este gresit ceea ce am zis mai sus?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 4:34 pm

Dumadu a scris:
Ce treaba are asta cu ce am zis eu? Vad ca iti place sa schimbi subiectul. Oare este gresit ceea ce am zis mai sus?

Poi are ... ptr ca tu te situezi pe o pozitie mult mai gresita tocmai ptr ca combati stiinta avand la baza credinta.

Ceea ce dovedeste ca pozitia ta este cu totul .... hai-hui!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 5:57 pm

Dumadu a scris:
Ceea ce afirmi tu este ca oamenii crestini nu stiu cum se fac copii, asta bazandu-te pe decuparea unei secvente si facand din ea scena principala si aceea ca Iisus a fost procreat cu ajutorul Duhului Sfant. Asta se limiteaza doar la el, nu si la restul. Sunteti exact ca babele de la coltul strazii. Barfiti si sunteti niste carcotasi. Doar la atat va limitati, dar argumente serioase si demne de luat in seama nu vad.

Nu eu afirm! Eu doar constat ceea ce spun mai bunele sau mai putin bunele crestine! Daca le auzi spunand: ”mi l-a dat dumnezău”, ce concluzie poti trage?

In plus, nu eu am decupat acea secventa, ci tot respectivele cre(s)tine au ajuns la concluzia sau trag speranta, ca daca dumnezeu a onorat-o pe mama lui Isus, prin intermediul unui barbat, desigur grin , atunci, poate ca le onoreaza si pe ele prin intermediul barbatilor lor, asa ca sa nu fac referire la organul prin care se produce onorarea... uups
Sus In jos
http://www.paganism.ro
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 6:38 pm

Dumadu, sti de ce isus si multi alti zei sunt facuti pre-curati?????, pt ca noi si respectiv mamele noastre sa fie considerate curve si pacatoase, iar cand se duc la biserica sa poarte ceva pe cap, adica capul barbatului sa fie descoperit pt ca radiaaza intelepciune cum cred, iar capul femei e diavolul, pt ca sexualitatea e de la diavol, d-asta se boteaza oamenii, ca sunt facuti niste gunoaie nascuti in urma actului sexual care e interzis de biserica si facut diavolesc, iar pt a ascapa de aceasta acuza trebuie sa aiba o religie prin prim-botez "divin".

Stau si ma intreb cat de naivi sa fim ca oameni sa-i lasam pe niste evrei sa ne zica ca daca facem sex, sau facem copii si nu ii botezam sunt niste gunoaie???
Adica toti oamenii sunt facuti pacatosi, nemernici nu valoreaza nimic la nastere, numai dupa ce apuca sa creada in ceva DOGMATIC, iar acel ceva DOGMATIC e dat de botez.

Vreti sa va spun ceva: orice lucru savarsit fara libera constiinta nu are valoare, pt ca acel copil bagat in cazanul cu apa nu e intrebat: "vrei sau nu" ci asa sa dea bine si sa continue manipularea religioasa...

Sa fie clar religiile sunt la pamant, e doar o chestiune de ani pana cand se vor face praf... asta-i parerea mea...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 9:07 pm

Apopii a scris:
Nu eu afirm! Eu doar constat ceea ce spun mai bunele sau mai putin bunele crestine! Daca le auzi spunand: ”mi l-a dat dumnezău”, ce concluzie poti trage?
De parca nu l-ai cunoaste pe roman.
Sus In jos
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 9:09 pm

DRAGOS a scris:
Dumadu, sti de ce isus si multi alti zei sunt facuti pre-curati?????, pt ca noi si respectiv mamele noastre sa fie considerate curve si pacatoase, iar cand se duc la biserica sa poarte ceva pe cap, adica capul barbatului sa fie descoperit pt ca radiaaza intelepciune cum cred, iar capul femei e diavolul, pt ca sexualitatea e de la diavol, d-asta se boteaza oamenii, ca sunt facuti niste gunoaie nascuti in urma actului sexual care e interzis de biserica si facut diavolesc, iar pt a ascapa de aceasta acuza trebuie sa aiba o religie prin prim-botez "divin".

Stau si ma intreb cat de naivi sa fim ca oameni sa-i lasam pe niste evrei sa ne zica ca daca facem sex, sau facem copii si nu ii botezam sunt niste gunoaie???
Adica toti oamenii sunt facuti pacatosi, nemernici nu valoreaza nimic la nastere, numai dupa ce apuca sa creada in ceva DOGMATIC, iar acel ceva DOGMATIC e dat de botez.

Vreti sa va spun ceva: orice lucru savarsit fara libera constiinta nu are valoare, pt ca acel copil bagat in cazanul cu apa nu e intrebat: "vrei sau nu" ci asa sa dea bine si sa continue manipularea religioasa...

Sa fie clar religiile sunt la pamant, e doar o chestiune de ani pana cand se vor face praf... asta-i parerea mea...
DRAGOS esti foarte confuz. Crestinul nu se boteaza ca sa scape de pacatul stramosesc(inexistent) ci ca sa se nasca a doua oara in duh. Dar botezul trebuie sa-l faci atunci cand crezi cu adevarat. Ce vezi in biserica cu botezul copiilor e ceva adaugat mult mai tarziu. Deci ceea ce ai zis tu cade.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 12:11 am

livius a scris:
DRAGOS a scris:
Deoarece religia e o adevarata manipulare in masa a oamenilor, cel mai mult a reusit sa injoseasca pe femei. Deschid acest subiect ca o ampla discutie fata de cea mai mare descriminare fata de femeie, creata de religie, aratand inca odata cat de parsiva e aceasta ideologie iudeo-crestina...
Deocamdata as dorii sa vedeti niste discutii penibile de pe forumul crestinortodox.ro si anume http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=9745

Eu ca barbat nu sunt de acord cu asa-ceva pt ca s-a reusit de milenii suprimarea energiei feminine in detrimentul celei masculine, cea ce e o prostie, conceptul de YIN si YANG nemaifiind valabil, cea ce reprezinta baza in univers...
As vrea sa vad parerile voastre, pro sau contra acestui subiect, in special femeile... care sunt facute pacatoase, curve si in alte moduri de religie...

Culmea prostiei o gasesc in faptul ca femeile desi stiu ca sunt discriminate, jignite si batjocorite, sunt totusi mult mai credincioase decat barbatii.

Dar si mult mai fanatice!

Sa fie oare din cauza ca isi dau seama ca preoti au un pic de dreptate cand le fac in fel si chip?

Lipsa de educatie a femeilor din Romania este cauza fanatismului lor religios.
Iar tu esti un misogin! De regula, doar pseudobarbatii sunt misogini!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 8:47 am

melinda a scris:

Iar tu esti un misogin! De regula, doar pseudobarbatii sunt misogini!
Cu alte cuvinte ... de regula, mai toti preotii!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 11:52 am

Soimos a scris:
melinda a scris:

Iar tu esti un misogin! De regula, doar pseudobarbatii sunt misogini!
Cu alte cuvinte ... de regula, mai toti preotii!

Cineva, imi spunea odata, ca religia asta (crestinismul) a fost creata de niste misogini impotenti si care erau atat de frustrati, incat si-au gasit sa arunce anatema tocmai asupra femeii, care din punct de vedere al fortei musculare, nu le putea face fata!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 2:54 pm

Apopii a scris:
Soimos a scris:
melinda a scris:

Iar tu esti un misogin! De regula, doar pseudobarbatii sunt misogini!
Cu alte cuvinte ... de regula, mai toti preotii!

Cineva, imi spunea odata, ca religia asta (crestinismul) a fost creata de niste misogini impotenti si care erau atat de frustrati, incat si-au gasit sa arunce anatema tocmai asupra femeii, care din punct de vedere al fortei musculare, nu le putea face fata!

Pai cam asa e daca stai sa te gandesti, ca altfel nu se poate justifica ura asta prosteasca, pt ca nu ai cum sa justifici in numele nimanui, afirmatiile nu sunt ale niciunui dumnezeu ci ale tale... exact cum nici preotii nu pot justifica acele instigari la crima ale copiilor, au luat-o pe o parte ca era pedeapsa pacatosilor, apoi cand spune in numerii cap.31 vers 17-18 SA UCIZI COPII, care sunt copii nu au disceramant si gresesc, asta e prea de tot si cei care admit asta si cred in asta, trebuie sa fim foarte atenti la ei, pt ca nu stim ce ganduri criminale zac in ei si daca ne gandim ca mai toti criminali, deci toti ce sa mai, sunt adeptii unui cult religios sau altu. Aratati-mi si mie un ateu, eu nu sunt ateu eu sunt doar de religii ateu si de dogma lor, dar aratati-mi un ateu care ucide, face crime. Deobicei ateii au un comportament mult mai bland decat majoritatea crestinilor, nu vreau sa deranjez pe niciun crestin cu asta, poate el e diferit de ceilalti crestini, insa eu am spus ce vad...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 4:04 pm

Stalin ce a fost ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 4:54 pm

Dumadu a scris:
Stalin ce a fost ?

Preot!

Seful de promotie la seminarul din Tibilisi
Sus In jos
Dumadu
Scutier
Scutier
Dumadu


Numarul mesajelor : 138
Varsta : 35
Localizare : Costinesti
Puncte : 140
Data de inscriere : 11/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 5:03 pm

Soimos a scris:
Dumadu a scris:
Stalin ce a fost ?

Preot!

Seful de promotie la seminarul din Tibilisi
A studiat sa devina preot dar stim cat a luptat impotriva religiei dupa aceea. Aici nu ma poti contrazice, caci ar trebui sa contrazici istoria
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 5:15 pm

Dumadu a scris:
A studiat sa devina preot dar stim cat a luptat impotriva religiei dupa aceea. Aici nu ma poti contrazice, caci ar trebui sa contrazici istoria

Datorita faptului ca viata i-a oferit sansa sa ajunga un "dumnezeu" ( care a copiat modelul crestin de impunere a unei doctrine) ... si datorita faptului ca cunostea prea bine "din interior" cu ce se mananca religia, ... evident ca a impus modelul religios ... bineinteles cel corect ptr Imparatia Sa !
Ca doar a invatat bine "lectia lui Constantin" care a inventat biserica sa POLITICA ...manjita dupa model religios ... Stalin a copiat modelul renuntand la culorile cu care doar se mazgaleste un model de doctrina!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 6:47 pm

Soimos a scris:
Dumadu a scris:
A studiat sa devina preot dar stim cat a luptat impotriva religiei dupa aceea. Aici nu ma poti contrazice, caci ar trebui sa contrazici istoria

Datorita faptului ca viata i-a oferit sansa sa ajunga un "dumnezeu" ( care a copiat modelul crestin de impunere a unei doctrine) ... si datorita faptului ca cunostea prea bine "din interior" cu ce se mananca religia, ... evident ca a impus modelul religios ... bineinteles cel corect ptr Imparatia Sa !
Ca doar a invatat bine "lectia lui Constantin" care a inventat biserica sa POLITICA ...manjita dupa model religios ... Stalin a copiat modelul renuntand la culorile cu care doar se mazgaleste un model de doctrina!
aplauze
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Continut sponsorizat





Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Empty
MesajSubiect: Re: Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie   Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie Icon_minitime

Sus In jos
 
Ura si denigrarea religiei iudeo-crestine fata de Femeie
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lilith, prima femeie?!
» Adevarata fata a islamului
» Realitatea religiei in imagini

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: