Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 10:54 am

Forumul lui Lovendal:

Forumul lovendal ne rasfata prin faptul ca s-a specializat in colectarea ... bineinteles "secreta" ...dar si INTERZISA (ptr a fi copiate) ... a ... care plutesc prin cloaca internetului ...comori de inteligenta, care ne sunt prezentate cu aere de suprema intelectualitate ... asa cum sta bine unora care mai sunt si fuduli.

Astfel ne este dat sa aflam cum ... conform unui "studiu" bineinteles stiintific ... al unui "savant" rus ... cica criza economica-haotica in care se zbate lumea in prezent (partea vazuta de lovendal)...se datoreaza ... (stati bine si va sprijiniti ca eu imi declin orice raspundere de la posibilele accidente) ... unui "obiect masiv" ascuns dincolo de planeta Pluto!!!

...va dati seama ce pericol ...dar si ce enigma grozava!

Evident ca si "criza mondiala" este justificata, ca aceasta se datoreaza fenomenelor electromagnetice, care ne bombardeaza chelia ...adica un argument cam tras de par (-ul chelului) fiind vazut ca si cauza principala a haosului dintre urechile marilor finantisti ai planetei ...dar si a bietilor tineri arabi revoltati ...care nu se mai lupta cu problemele si lipsurile unei perspective de viitor ptr viata lor, cum s-a crezut pina acum ... ci se datoreaza negresit furtunilor magnetice de pe soare ...dar nici acestea aparute ca pina acum, ci declansate cica, de un "actor necunoscut" ...care nu este altcineva decat Marea Planeta Nibiru ...existenta doar in imaginatia prea bogata ..a unui scriitor pe nume Zacharia Setkin, cel care a "descoperit" aceasta planeta nu privind prin telescop ...ci descifrand niste scrieri istorice din Babilonul antic!

Evident ca o asemenea aberatie...pardon ipoteza ... este respinsa in lumea stiintifica serioasa...in unanimitate ...ca fiind o slaba combinatie intre pseudo-stiinta si pseudo-istorie!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 2:18 pm

Majoritatea oamenilor simt nevoia sa creada in ceva, este o realitate ce are la baza un mecanism neurologic, adica un proces ce isi afla cauza in sistemul neuronal (nervos central) al oamenilor.

Indiferent ca oamenii cred in divinitati inexistente, de tipul dumnezeu, yahweh, zeus, xenu sau lucruri invelite intr-o aura de mister si situate deasupra realitatii obiective, de tipul nibiru sau energii metafizice si bune la orice le trece lor prin cap, ei simt nevoia sa creada in CEVA! Cu cat acel CEVA va fi mai la moda, cu atat mai mare va fi credinta lor!

In curand religiile vor dispare si vor fi inlocuite cu un paranormal de parada. Deja au aparut zeci de mii de autointitulati initiati, care tin cursuri, vand tinichele si diplome care atesta cat de evoluat si dotat este platitorul... O noua religie, dar cu alt nume, o noua mascarada, dar bazata tot pe credinta!

Crestinismul a distrus majoritatea cunostiintelor antice, pentru a nu se mai sti nimic din realitatea care-i era potrivnica. Acest nou domeniu al paranormalului de parada, va distruge, involuntar, ca asa se intampla de obicei, orice incercare de a afla care sunt mecanismele reale ce stau la baza unor fenomene, imbracandu-le intr-un morman de fabulatii ce prind bine nevoii oamenilor de a crede si nevoii personale de a scoate bani de pe urma credintei...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 2:47 pm

Apopii a scris:
Majoritatea oamenilor simt nevoia sa creada in ceva, este o realitate ce are la baza un mecanism neurologic, adica un proces ce isi afla cauza in sistemul neuronal (nervos central) al oamenilor.

Indiferent ca oamenii cred in divinitati inexistente, de tipul dumnezeu, yahweh, zeus, xenu sau lucruri invelite intr-o aura de mister si situate deasupra realitatii obiective, de tipul nibiru sau energii metafizice si bune la orice le trece lor prin cap, ei simt nevoia sa creada in CEVA! Cu cat acel CEVA va fi mai la moda, cu atat mai mare va fi credinta lor!

In curand religiile vor dispare si vor fi inlocuite cu un paranormal de parada. Deja au aparut zeci de mii de autointitulati initiati, care tin cursuri, vand tinichele si diplome care atesta cat de evoluat si dotat este platitorul... O noua religie, dar cu alt nume, o noua mascarada, dar bazata tot pe credinta!

Crestinismul a distrus majoritatea cunostiintelor antice, pentru a nu se mai sti nimic din realitatea care-i era potrivnica. Acest nou domeniu al paranormalului de parada, va distruge, involuntar, ca asa se intampla de obicei, orice incercare de a afla care sunt mecanismele reale ce stau la baza unor fenomene, imbracandu-le intr-un morman de fabulatii ce prind bine nevoii oamenilor de a crede si nevoii personale de a scoate bani de pe urma credintei...

Haugh!
Vorba lui Winetou cand confirma total ceva!
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeDum Noi 13, 2011 1:05 pm

Grecia se pare ca e salvata!

Sau cel putin asta suntem lasati sa credem daca citim forumul dedicat propovaduirii marilor baliverne pentru prostii care le iau drept gogoase ... adica pe forumul Lovendal ...aflam cu stupoare ca cica posibil (adica nu e nimic sigur) ... s-a gasit Chivotul Legii ... (sau posibil ca au gresit la transcriere si au vrut sa scrie chilot in loc de chivot) ... si ca evreii vor sa puna mana pe el !!!!! (asta nu mai este cu posibil ci cu certitudine)

Vezi:
http://www.lovendal.net/wp52/conspiratia-arcii-in-grecia-s-a-gasit-chivotul-legii-iar-evreii-vor-sa-puna-mana-pe-el-cu-orice-pret/

Tocmai acum in plina criţă mondială ... Grecia care chipurile este aceea care ameninta din punct de vedere financiar securitatea intregii lumi !!!!! ...(de parca lumea asta se impiedica de Grecia si de cele 300 de miliarde de EUR cat are ea ca datorie) ... a fost chipurile binecuvantată de Dumnezeu ... (altul decat marele lor zeu pe nume Zeus)... prin găsirea Chivotului Legii ...citează acest forum, din site-ul ruseasc Grekomania.ru ...pentru simplul motiv ca a aparut un MIC articol pe acest forum:
link

Mergand pe linia "senzationalismului" cu orice pretz ... se poate sa afirmam si noi ...bineinteles daca ne-ar da ghes prostia, ca posibil ca ... s-a gasit primul extraterestru in persoana unui vierme de 10 cm care a crescut in ochiul unei persoane ...asa cum ne indica acest MIC articol:
http://www.antena3.ro/romania/un-vierme-de-10-cm-scos-din-ochiul-unui-barbat-143525.html

Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeDum Aug 31, 2014 7:23 pm

Forumul Roportal se incadreaza perfect la aceasta categorie, "Cronica prostiei omenesti "pentru ca prin "moderatorul general" AMARENA este un bastion de impiedicare a luminii si unul de raspandire a intunericului atat prin protejarea minciunii cat si prin incurajarea distrugerii Romaniei din interior prin prostirea oamenilor ...iata raspunsul pe care l-a dat Adminul nostru Soimos acestei administratoiare globala a forumului in totala decadere ...Roportal cu ocazia amenintarii ca va fi banat daca va sustine in continuare adevaruri demonstrabile:

"Mare greseala sa pui astfel problema, si si mai mare greseala este sa bagi pumnul in gura celora care spun adevaruri  demonstrate si demonstrabile si sa-i  consideri ca fiind fanatic pe cineva care spune adevaruri !
Dupa gandirea ta si Giordano Bruno a fost un fanatic ...nu-i asa?

Afla ca in primul rand NU exista nicio religie ci doar credinte, asta conform definitiei cuvantului religie.
Singura care face legatura intre om si Creator (pentru ca asta inseamna religia) este STIINTA care ne descopera Legile Creatiei si nu credinta a proasta in cai verzi pe pereti! Si eu exact catre Stiinta si Cunoastere Rationala chem lumea si le arat cu dovezi ca sunt mintiti si prostiti!
In al doilea rand eu propovaduiesc un ADEVAR care poate fi demonstrat si nu o minciuna periculoasa care distruge suflete si prosteste oamenii (pe care tu incerci sa o protejezi, probabil la ordinul satanei adica al tatalui Minciunii si dusmanul adevarului )  astfel ca tara mea si probabil si a ta, sa fie cea mai retrograda si inapoiata tara din Europa, asa cum deja este.
Ea (Romania) ar trebui sa fie ridicata la nivelul celorlalte tari tocmai prin renuntarea la asa zisele religii care prostesc oamenii prin atragerea tineretului catre valorile adevarate ale Cunoasterii Rationale !
Progresul societatii romanesti poate veni doar prin Cunoasterea Rationala.si nu prin prostirea oamenilor prin credinte a proasta fapt care o face sa fie ramasa in urma cu cca 200 de ani fata de societatea franceza care a fost luminata in anul 1789 cand au ars biserici si au fost ghilotinati zeci de mii de sarlatani (citeste preoti)!
Si daca tu nu esti in stare sa intelegi asta ...imseamna ca nu ai nivel ...si ca atare locul tau nu este acolo. Si daca tu nu intelegi ca datoria ta civica si de presupus patriot roman iti cere TIE cat si portalului la care vremelnic esti "sef" (asa cum am fost si eu odata tot aici) iti cere sa pui pumnul in gura celor care propovaduiesc minciuna care-i  prosteste pe romani.in asa fel incat isi distrug singuri tara... atunci inseamna ca si tu esti un zero care nu intelege nimic ...si prin urmare este pentru mine o onoare daca ma vei bana ...(asa cum au mai iuncercat si altii sa o faca dar fara succes).
Asa ca fa ce vrei  ... si te rog da-ti examenul fata de mine sa vad cat te duce capul si cat de patriot esti!

Acest raspuns sunt sigur ca il vei sterge...dar eu il voi imortaliza pe forumul meu astfel ca sa-l vada toti cei care sunt interesati
Sus In jos
Amarena
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 1
Localizare : braila
Puncte : 1
Data de inscriere : 02/09/2014

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeMar Sept 02, 2014 7:29 am

tavaleala
Ok, draga livius, fiindca mi-ai facut reclama, m-am ostenit in a-mi crea un cont aici numai ca sa-ti raspund.
Si fiindca suntem in tema, din ciclul cronica prostiei, esti un mare bou. Sau prost, cum doresti a te numi.
Desi 'prost' e un cuvant bland pt a exprima ceea ce esti.
Nu mai moderez in nici un fel pe Roportal de ani de zile. Ce ai scris mai sus imi e strain, abia daca mai urmaresc acel forum. Nu ca asta ar fi in vreun fel treaba ta, dar daca tot latri pe-aici, macar posteaza lucruri adevarate. Boule.

Mai esti idiot dintr-un punct de vedere. Oricine e liber sa zica orice.
Numai un dobitoc retardat ar avea pretentia sa o tina pe-a lui si se pare ca aici sunteti multi.
Nu-i nimic, tre sa aveti si voi lumea voastra.

Boule. Care esti tu bou. Iti dai seama cat de bou esti? Nu cred Sad
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeMar Sept 09, 2014 10:13 am

Amarena a scris:
tavaleala

Si fiindca suntem in tema, din ciclul cronica prostiei, esti un mare bou. Sau prost, cum doresti a te numi.
Desi 'prost'  e un cuvant bland pt a exprima ceea ce esti.
Nu mai moderez in nici un fel pe  Roportal de ani de zile. Ce ai scris mai sus imi e strain, abia daca mai urmaresc acel forum. Nu ca asta ar fi in vreun fel treaba ta, dar daca tot latri pe-aici, macar posteaza lucruri adevarate. Boule.

Mai esti idiot dintr-un punct de vedere. Oricine e liber sa zica orice.
Numai un dobitoc retardat  ar avea pretentia sa o tina pe-a lui si se pare ca aici sunteti multi.
Nu-i nimic, tre sa aveti si voi lumea voastra.

Boule. Care esti tu bou.  Iti dai seama cat de bou esti? Nu cred Sad

Draga Amarena, multumesc ca ai facut efortul de a te inscrie pe forumul nostru pe care vei fi oricand bine primita si respectata, asta chiar daca ne injuri, si ne bucuram ca le dai prilejul cititorilor nostrii sa iti aprecieze corect nivelul  prin exprimarile tale  atat de caracteristice celor de nivelul pe care ni-l dovedesti.

Cred ca nu te superi daca nu ne vom simti lezati de cineva care are acest nivel de exprimare, chiar daca faci eforturi sa ne injuri, si asta vezi clar din faptul ca noi spre deosebire de tine, nu te cenzuram, ci din contra te lasam sa iti arati adevarata fatza a personalitatii tale, lucru pe care tu pe Roportal nu-l permiti.

Exact aceasta atitudine a noastra atat de diferita, arata diferenta intre tine si mine, diferenta dintre cele doua forumuri, unul securist ca Roportal, un forum pe care lumea nu mai are curajul sa se exprime ... si unul al spiritului civic si al libertatii de gandire si de exprimare ca forumul pe care ne aflam,  diferenta pe care noi nu ne permitem sa o apreciem ca fiind pozitiva sau negativa ci ii lasam pe cititorii nostrii sa o aprecieze!

Referitor la ceea ce crezi tu ca ma jigneste si anume aprecierea ta precum  ca staruinta mea inflexibila in combaterea minciunii si a sarlataniei religioase ar fi o dovada de "dobitocie", zici tu, ... ea nu este nici de departe un semn de dobitocie, pentru ca un dobitoc NU staruieste niciodata in a apara binele sau un adevar demonstrat si nici nu combate lucrurile negative cum ar fi minciuna, sarlatania, pentru ca astfel nu ar mai fi dobitoc, ci un om cu constiinta si cu spirit civic.

Dar a apara o sarlatanie si mai ales o institutie criminal - mafiota care a distrus in istoria ei  prin crimele cele mai atroce viata a milioane de oameni nevinovati ndoar pentru faptul ca si-au permis luxul sa gandeasca si nesabuinta de a spune ceea ce gandesc, NU poate fi decat un personaj negativ cu atat mai mult cu cat in Ro, aceasta institutie diabolica fost criminala,(ca acum nu le mai permite legea sa ucida cat le-ar placea)  iata  vedem ca distruge din interior Romania, (si asta chiar cu sprijinul tau si a celor ca tine),  distrugand viitorul a milioane de tineri, si odata cu ei sansa Romaniei de a deveni o tara moderna si nu doar un LOC asa cum este acum, LOCUL in care s-au intalnit hotzii cu prostii!

Referitor la faptul ca ne spui ca nu mai esti moderator  pe Roportal, nu-l contest pentru ca  "istoricul" nickului celui care m-a banat spune intradevar ca nu mai esti tu moderator, fosta Amarena,  ci Admin cu un alt nume, asa ca nu te stradui sa ne minti ca o faci pe degeaba si iti mai dai o proba la examenul prin care vedem cum esti tu cu adevarat.

In speranta ca ne vei ierta daca te vei simtzi lezata de adevarurile rostite aici,  iti uram toate cele bune si ii lasam pe cititori sa ne "judece"!
Sus In jos
Rora9
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 16
Localizare : romania, nord
Puncte : 16
Data de inscriere : 06/07/2015

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeLun Iul 06, 2015 1:10 pm

Eu, daca imi permiteti, consider ca fiecare creat ar trebui sa isi invete anatomia spirituala, sa inteleaga mai mult despre el ca fiinta energetica si complexitatea creatiei sale... ce puteri detine si sa aiba profesori sa-i explice cum sa le foloseasca, creasca, pazeasca, sa nu le dea altora, cine i le stie rapi, in ce modalitati se face aceasta cine sunt cei specializati in furt de enewrgii de buna calitate... Apropo, stiati ca ingerii pot fi legati, furati? Ca sfintii ce au moaste pot fi legati si opriti sa actioneze? Ca ce se leaga aici nu se poate dezlega decat aici, ca daca cineva moare legat are probleme si dincolo dp destrupare? Ce va voi spune acum este foarte grav... stiati ca in toate religiile cristice se transfera pacate la semeni si sunt favorizatii "soartei" ce pot face oricate rele vor pt ca apar curati....? In acelea se numara chiar si religia de asteptare a lui Isus, Budismul....Asa o sa intelegeti care este " curvia '' curvei cele mari cu imparatii pamantului descrisa, parca in Apocalipsa
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeMier Iul 08, 2015 8:26 am

Rora9 a scris:
Eu, daca imi permiteti, consider ca fiecare creat ar trebui sa isi invete anatomia spirituala,
Sper ca aici nu te referi la falsa spiritualitate numita religie ci la acea spiritualitate care a creat lucrarile de geniu ale omenirii atat pe plan stiintific cat si pe plan artistic, lucruri care nu au nicio legatura cu falsa spiritualitate religioasa

Citat :

sa inteleaga mai mult despre el ca fiinta energetica si complexitatea creatiei sale... ce puteri detine si sa aiba profesori sa-i explice cum sa le foloseasca, creasca, pazeasca,
Da intradevar toti suntem creati...de parintii nostrii si nu de Dumnezeu, si intradevar aceasta creati este foarte complexa ba chiar una real divina.
Cat despre puteri, acestea vin numai prin Cunoastere Rationala =STIINTA, chiar stramosii romani stiau si afirmau ca "Scientia potentia est" = Stiinta este putere

Citat :

sa nu le dea altora, cine i le stie rapi, in ce modalitati se face aceasta cine sunt cei specializati in furt de enewrgii de buna calitate...
Aceasta idee nu ti-o impartasesc de loc ba din contra, parerea mea este ca stiinta trebuie transmisa din generatie in generatie si ca acest fapt a fost baza evolutiei umane si nu a unor indivizi care se cred luminati si pastreaza tainele "iluminarii" doar pentru ei, asa cum fac uni yoghini indeobste sarlatani.

Citat :

Apropo, stiati ca ingerii pot fi legati, furati?
Daca te referi la oameni total pozitivi, adica adevarati ingeri acestia pot fi furati si legati ca orice alti oameni. Dar sacrezi bin ingeri din ceruri care nu se stie unde sunt, asta echivaleaza cu credinta in Greuceanu, adica pura fantezie
Citat :

Ca sfintii ce au moaste pot fi legati si opriti sa actioneze?
Ce sfinti si ce moaste?
Sfinti care prostesc lumea sa creada ca Satana este Dumnezeul lor?
Ce moaste, moastele unei religii diabolice care il are ca Dumnezeu pe Lucifer?
Acestea toate sunt lucrari ale Diavolului.


Citat :

Ca ce se leaga aici nu se poate dezlega decat aici, ca daca cineva moare legat are probleme si dincolo dp destrupare?
ce e aia dincolo de destrupare?
Tu nu stii ca in Biblie Dumnezeu nu vorbeste nimic si niciunde despre nicio viata dupa moarte, si nici despre viata vesnica a sufletelor, El Creatorul spune numai despre Casa Mortilor numita Sheol, casa in care sufletele nu TRAIESC ci sunt ca niste UMBRE fara viata, asa ca daca Dumnezeu zice asta...tu pe cine crezi?
Ii crezi pe mincinosii de preoti crestini oameni fara Dumnezeu sau il crezi pe Dumnezeu?

Citat :

Ce va voi spune acum este foarte grav... stiati ca in toate religiile cristice se transfera pacate la semeni si sunt favorizatii "soartei"  ce pot face oricate rele vor pt ca apar curati....? In acelea se numara chiar si religia de asteptare a lui Isus, Budismul....Asa o sa intelegeti care este " curvia ''  curvei cele mari cu imparatii pamantului descrisa, parca in Apocalipsa
Sti tu ceva dar nu stii bine!
Isus Christos este cel care a desfintat Legea lui Dumnezeu , acea lege care spunea ce este pacat si ce nu este paca, asa ca crestinii iti permite curvia talharia si orice alt rau pentru ca Isus Christos i-a scos pe toti crestinii de sub Blestemul Legii lui Dumnezeu. Cauta aici in texte ptr atei cuvantul blestem si vei gasi versetele biblice.
Cat despre Marea Curva a Noului Babilon aceasta este biserica crestina care isi are conducerea la Roma (noul Babilon)
Sus In jos
Rora9
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 16
Localizare : romania, nord
Puncte : 16
Data de inscriere : 06/07/2015

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeJoi Iul 09, 2015 2:31 am

Am sa iti raspund detaliat cu alta ocazie, dar nu te baza pe nicio carte scrisa, e verificata in prealabil si nu ai info clare in ea, doar truncheri ce te vor confuza sau duce pe piste programate. Eu sunt medium nativ, nu fac nimic dar tot aud mortii... nu-s asa cum crezi, unii-s de lumina dp moarte, altii de tenebre asa cum au slujit ei cand traiau.... mincinosii ramam mincinosi si dp moarte, dar mai pot fi santajati cu parintii chiar cei ce nu au copii si sa treaca la resetare mentala in scopul obedientei fata de cine le comanda....
Am cunoscut un caz al unuia ce murise in secolul 9 inecat - si dp moarte cerea ajutorul ca un prost si a fost auzit de vrajitoarele vremii care l-au atras ca va fi ajutat si el s-a dus naiv... ei, l-au setat mental prin ritualuri de mg ng - doar traim pe o planeta condusa de tenebre - si de atunci slujeste ca serv si e unul dintre cei mai puternici de pe strada mea.... putea sa fure sporul abia furat de la o alta, vecina - fata de popa - ce avea cel mai mare drac, broasca Regina....
Pe inecat l-a apucat pofta sa vb cu mine dp ce fusesem in Ierusalim 3 luni la ruga pe genunchi, acolo ma curatai de niste poveri puse in spinarea mea si fui eu o vreme scurta de tot, incepui si scoala parintilor cosmici, adica Mama i Tata Dumnezeu in orasul vecin si aflai ceva despre originea sufletului meu si incepura sa vina noaptea curiosi demonii si slugile vecinilor sa afle ce e nou si s-au pocnit de cuvantul Elohim... Asa a inceput un fel de trezire in jurul casei mele... intai veni Iaroslav, tigan rus sa imi spuna totul despre el, de unde il aduse vecina, de la sat de la o vrajitoare de tara unde fusese cu ailalta, unguroaica. Ce nu spunea prin cuvinte, imi arata imagini, cel mai tare l-a marcat foamea in aceste secole, era setat sa ii fie terbil de foame si primea o singura data hrana, lunea omleta cu coji cu tot, numai din oua de la gaini negre, 6 la numar prinse cu mana stanga, sparte, golite si coaja tot cu stanga trebuia apoi iar intr-un anumit numar rupta si puse undeva anume.... Sarmanul mi-a zis sa ii fac si eu ca imi aduce inapoi sporul luat de aia... imi era mila de foametea cea mare ce o avusese secole.... Apoi mai fu un episod cu mortii cu sutane legati prin juramantul lui Melchisedec preot in veac, adica de altar legati si cum trec besericile de la o religie la alta devin sclavii alorlalti si trebuie dezlegati pt a se duce la ai lor pt ca numai rele se fac apoi cu ei, doar fapte contra semenilor si a legilor Iubirii, si cred ca venea asta dp mine pe unde umblam eu si vedea p[t ca intaia oara dp 11 secole putea sa se manifeste liber putin si el in prezenta incarcaturii aduse de la locurile sacre... Si aa se explica ca stiu de eliberarea popilor greco-catolici din orasul tatii, apoi fura ai ortodocsi eliberati de mine in Oradea, iar in prima vizita in orasul tatii vine Iaroslav plangand si cere Lumina si cere sa scape din sclavia vecinei si incep popii destrupati greco ce-i dezlegasem sa il boteze greco pt a-l salva de sclavie.... Nu l-am mai auzit de atunci....Am alte exemple mai banale cu mortii ce-i aud... fosti partizani ce au sperat in americani si s-au retras in munti irosindu-i inutil viata si care acum regreta ca i-au crezut, mai vin la mine cand postez pe cate un ziar virtual si poti sa stii ca unii-s olteni ca ma pomenesc a incep sa scriu fui, fura....Si vor si ei sa stie ce e pe lume.... Apoi sa stii ca mortii sunt prinsi in credintele lor din religii majoritatea, precum si in dogmele ce le respecta sau nu si si-o atrag asupra lor fie linistea, fie suferinta. Un alt exemplu, nenea Gheorghe si tanti Domnica, fara copii, ea sotie sub ascultare fata de sot, o pune asta sa care galeti cu ciment cand era gravida si ea tot pierde sarcina dp sarcina, dar ea doarme linistita, el are un scrasnet de dinti si un tremurat teribil de frig si abia poate vorbi cu mine - asta se intampla numai daca platesc liturghii pt eliberarea sufletelor parasite din Purgatoriu - si apoi merg intr-un cimitir sa vad ce e pe acolo...Si pe cine vad? Mormintele vecinilor din copilaria mea. Cu tanti mancam, noi doua numai, ca nenea era tare zgarcit, sunca superba de casa fripta pe malul raului de langa casa lor, dar fara sa STIE NENEA, ce o punea sa fiarba si ciolanul de doua ori la fasole. Si incep, cu parintii ei, nu erau acolo erau dusi, era gol, dar un gol diferit, cu perceptii diferite despre fiecare dintre ei, insa neconcludente; la tanti era un somn lin si o respiratie regulata, de om fara probleme. La nenea, era groaznic, dardait, scrasnit de dinti si clantanit, mi se comunica o stare de ger teribil dinspre el...Si il intreb sicata de ce era cu el :"Nenea Gh, da ce-i cu dta?... explica si comunica prin imagini, in secunde vad o istorie de o viata, se si rap[orta la info din mintea mea despre acea situatie ce il privea pe el... stia ca stiam din povestile din casa bunicii :"fusese descantat la nastere de mama lui sa fie hartilean pe munca". Atunci am strgat cu glas mare :"' Doamne, dar ce putea sa faca un prunc nou nascut""? Si raspunsul mi-a venit imediat - de la preotii destrupati din cealalta dimensiune sau astral - Dar el stia de la mama sa care cu limba de moarte i-a spus, mama lui s-a spovedit de pacat, iar el a murit fara sa il spovedeasca. De ce nu s-a spovedit cand stia ca este un pacat si a murit asa?"' Apoi el fara sa vrea m-a jignit, neincrederea lui m-a ranit direct la inima si am refuzat sa il sprijin, nici nu intra in resortul meu si mi-am declinat competinta spunand clar ca nu este de resortul meu, el are rude, a platit multe liturghii de eliberare din purgatoriu, a facut danii bisericilor, a muncit in ele, a construit, a platit, a inzestrat toti copii fratilor cu sume mari cate o suta de mii lei in anul 1988 si erau vreo 8 sau mai multi... deci avea cine sa se ocupe de el si eu am marturisit pt el toate acestea si am si cerut sa fie de copii fratilor sai ajutat pt ca el are inca apartinatori vii care isi amintesc de el si il pot ajuta.... Am trecut pe acolo dp cca 3 luni, numai era niciun zgomot de la el, era plecat sau nu voia sa vb cu mine....A, mai e o faza draguta cu o tipa ce fusese foarte besericoasa si isi crease din lumina aramie o silueta inalta cam cat o vila cu 2 etaje... eu eram in masina si treceam prin satul unde avusese castel si mosie o ruda si fusesem o singura data acolo, am vb cu primarul, cu popa si cu agricultorul ce statea in castel, dar fusesem in cimitir si ma rugasem la mormantul lor cate o ruga domneasca. Deja fusesem reperata, dar fara sa stiu, era in 2008. Trec cu masina in 2013 prin sat ca soseaua e intre doua municipii si ma pomenesc ca apare tanti de 3 caturi din lumina aramie, cu batic in cap alergand paral;el cu soseaua peste aratura si strigand dupa mine ca stie ca eu o aud si ca sunt ruda cu boieroaica locului si imi cere sa ma duc la nepoata ei din satul acela, maritata, ca sa ii spun ca matusa EI NU MAI ARE LINISTE PE LUMEA AILALTA - DESI ERA AICI PREZENTA - pt ca o vede cum umbla fara maneci si prea scurta fusta si nu stia sa zica decolteu si se tot chinuia sa zica, si ii iesea parca ca e golasa la gat si spate. Am intrebat-o cum o cheama dupa sot pe nepoata, nu era capabila sa spuna, doar sa imi arate casa, deci o spiona, nu era pe lumea ailalta, ca dp ce am lamurit-o ca nu pot sa merg asa la cineva in casa care nu ma cunoaste, cum o sa ma creada? Ce sa-i spun eu ei, ca o pot auzi, daca e scris in biblie ca e pacat a vb cu mortii, o sa zica ca-s femeie nebuna si o sa ma si goneasca urat. Asa ca m-am pomenit cu ea pe langa mine, tacea si asculta ce ascultam eu, muzichiile mele de la Mama si Tata Dumnezeu - ce zic ei trebuie sa renuntam la religii - si enoriasa se tot micsora, acum era mica cat o fetita de 5 anisori, ceea ce demonstreaza ca construim cu lumina falsa cele mai multe chestii in beserici. Ce ciudat ca se topesc pe fondul vibrational al sc Kryon.... Dar si ce leaga astia tot de popi trebuie dezlegat, apoi se poate merge sus... mai am o experienta cu o tipa moarta in locul mamei ei vrajitoare ce era setata mental ca acelea-s pacatele ei, desi mama ei fusese salvata de dreaqul ei ca doar o voia colaboratoare mai departe planului sau... Se chema Geta... o cunoscusem in alt oras pe sora ei, Sorina si dp 6 luni vb la tf cu Sorina si imi tot venea sa ii spun Geta... si o intreb cine e Geta, ca eu nu stiu ce am, ca imi tot vine sa-i spun ei Geta, de ce imi tot vine sa-i spun asa ei care se numeste Sori na? Si imi zice ca e sora ei fizia decedata pt pacatele mamei lor vrajitoare...Ca stie ca are probleme, ca nu o poate ajuta, ca stie ca e foarte chinuita si ca nu poate sa faca nimic pt ea. Apoi, Geta era asa, intre noi doua ce vbeam la tf din orase la cca 70 km distanta intre ele, era disperata si era de la mine la ea si invers...intr-un minut si decateva ori... La un moment dat Geta devine rea si incepe o ofensiva asupra mea... incepe si o simt cum urca pe piciorul meu drept si imi zicea :"Acum imi pun pacatele mele in tine" Eu ii spuneam la tf Sorinei:" Uite ce vrea asta sa faca cu mine ! " Sorina imi zicea nu o lasa, trimite-o la mine, ;eu o trimiteam ea revenea si nu o asculta nici pe Sorina si nici pe mine si dp ce m-am saturat eu de dute-vino asta si ca degeaba aplicam cristalele energetice ale sc K, in care eram eu incepatoare, Sorina ceva mai avansata, nu tine nimic din ce zicea ea sa fac si, furioasa foc pe Geta, gasesc eu solutia : aveam mir de pe lespdea mirungerii trupului lui Isus dat jos de pe cruce si il pusesem si in aghiazma putin ca era un miros superb... si combinatia o pusesem intr-o sticla cu pulverizator si cum o percepeam pe Geta ce nu mai avea drept la silueta umana si era orice lighion acum - stare foarte neplacuta de disconfort maxim, suferinta maxima - de aceea o si percepeam ca urcand pe mine, am inceput sa aplic pe mine aghiaz ma aceea si din plin.... o percep pe Geta silueta intunecatica, gri inchis, in coltul din stanga ferestrei si ma duc furtunoasa si hotarata la ea pe ideea vezi tu acu` si dai cu pulverizarea din cap pana in picioare... iar atunci Geta, buna , blanda si cuminte, cu o voce de copilitza zice :" Eu nu mai vreau sa imi pun pacatele in tine, eu vreau Lumina acum." Ii spun Sorinei, explic ce se petrecu la mine cat am pus tf jos si ce rezultate am obtinut cu metoda de mine (?) gasita... Peste doua zile Geta era eliberata si dusa sus la cer...unde mi se povesti ca fu o petrecere minunata cu muzica, flori, ingeri...Dar asta e alta poveste... Alti morti, putin fu Elena Ceausescu, regele Carol, fu si Stalin... niste maestri reiki, niste fosti iubiti, fosti colegi de serviciu
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeJoi Iul 09, 2015 3:25 pm

Nu cumva esti tu fosta mea prietena moderatoare pe aici, prietena lui Tudorel?
Sus In jos
Rora9
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 16
Localizare : romania, nord
Puncte : 16
Data de inscriere : 06/07/2015

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeJoi Iul 09, 2015 10:03 pm

Nu, in mod sigur. Habar nu am cine esti. Am ceva comun cu cineva? A mai avut experiente ca mine cineva? As fi incantata de cunostinta, daca e posibil.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeSam Iul 18, 2015 9:00 pm

Nu stiu ce experiente ai avut tu ...
Sus In jos
Rora9
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 16
Localizare : romania, nord
Puncte : 16
Data de inscriere : 06/07/2015

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeLun Iul 20, 2015 2:07 am

Tu ai avut?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitimeDum Noi 29, 2015 9:33 pm

Rora9 a scris:
Tu ai avut?
Am avút multe experiente de diferite feluri!
Tu?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Empty
MesajSubiect: Re: Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"   Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti" Icon_minitime

Sus In jos
 
Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Amintiri din tara prostiei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dueluri de pe alte forumuri-
Mergi direct la: