Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Amintiri din tara prostiei

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeSam Sept 17, 2011 4:12 am



Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeLun Dec 12, 2011 6:24 pm

Ieri un inalt oficial al statului german si-a exprimat mirarea vis a vis de romani si Romania, pentru ca desi au scazut salariile bugetarilor cu 25% si au crescut TVA-ul la 25% nu a iesit nimeni pe strazi sa protesteze.

Cine zicea ca romanii sunt niste mamaligi?

Ia uite cum se bateau si se calcau in picioare pentru niste sarmale ...dar si alea de post!


http://www.antena3.ro/romania/zeci-de-galateni-s-au-calcat-in-picioare-pentru-o-farfurie-de-sarmale-gratis-147567.htm
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 11:49 pm

Soimos a scris:
Ieri un inalt oficial al statului german si-a exprimat mirarea vis a vis de romani si Romania, pentru ca desi au scazut salariile bugetarilor cu 25% si au crescut TVA-ul la 25% nu a iesit nimeni pe strazi sa protesteze.

Cine zicea ca romanii sunt niste mamaligi?

Ia uite cum se bateau si se calcau in picioare pentru niste sarmale ...dar si alea de post!


http://www.antena3.ro/romania/zeci-de-galateni-s-au-calcat-in-picioare-pentru-o-farfurie-de-sarmale-gratis-147567.htm

ma da la voi cine a protestat in legatura cu datoriili si despagubirili di razboi. ati platit, manca va s', si o sa mai platiti, manca mi ati. ca ,deh, turcu plateste! flowers surrender lunetist
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 12:04 am

Soimos a scris:
Ieri un inalt oficial al statului german si-a exprimat mirarea vis a vis de romani si Romania, pentru ca desi au scazut salariile bugetarilor cu 25% si au crescut TVA-ul la 25% nu a iesit nimeni pe strazi sa protesteze.

Cine zicea ca romanii sunt niste mamaligi?

Ia uite cum se bateau si se calcau in picioare pentru niste sarmale ...dar si alea de post!


http://www.antena3.ro/romania/zeci-de-galateni-s-au-calcat-in-picioare-pentru-o-farfurie-de-sarmale-gratis-147567.htm


am uitat sa ti spun o intamplare a unui amic roman de origine jermana.se duce si el in patria "mama" si se angajeaza la o fabricuta (un atelier). dar pt ca venea din Romania era privit ca si tigan (ceva normal pt arieni). si desi era considerat ultimul, el era singurul german adevarat (cu sange german, ambii parinti fiind nemti) ceilalti, desi nascuti acolo erau toti corciti. asta e. vinerea patronul le dadea o masa si binenteles bautura (un fel de recompensa). intr una din vineri, un coleg (nascut la germania) intra cu amicu meu in vorba pana acolo ca incepe sa l imbratiseze si sa l sarute pe obraz. lucru ne iesit din comun avand in vedere cantitatea de alcool pe care ala o ingurgitase. iesit din comun era faptul ca ala pana atunci il ignorase pe prietenul meu, ca si cum nu exista (nu i vorbise niciodata). amicul se gandeste ca ala o fi avut ceva cu el si acum ia trecut. toate bune si frumoase. luni, la lucru ala din nou a inceput sa l ignore.
concluzia pe care a tras o amicul neamt: si nemti sunt ca toti ceilalti, cand e vorba sa manance si sa bea pe gratis o face ca niste porci si sunt prieteni cu cil mai mari dusmani a lor, insa a doua zi isi reintra in obiceiul lor...........
deci sa nu vii sa mi spui de pomeni!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeLun Mar 19, 2012 7:13 am

meghido a scris:

am uitat sa ti spun o intamplare a unui amic roman de origine jermana.se duce si el in patria "mama" si se angajeaza la o fabricuta (un atelier). dar pt ca venea din Romania era privit ca si tigan (ceva normal pt arieni). si desi era considerat ultimul, el era singurul german adevarat (cu sange german, ambii parinti fiind nemti)
Asta este usor de explicat.
Ptr germanii tziganii nu sunt aceia care au etnia rroma, ci nespalatii puturosii si necivilizatii de orice natie ar fi acestia.
Deci problema omului nu era cea pe care o intelegi tu, ci faptul ca fiind "educat si civilizat" Made in Romania, era ptr germani un tzigan!

Citat :

eilalti, desi nascuti acolo erau toti corciti. asta e.
Vezi, chiar tu prin aceasta afirmatie ne dovedesti ca germanii nu sunt nationalisti, ci toleranti cu toti care se integreaza in societatea lor, dar sunt nemilosi cu "tziganii" de orice natie, fie ei si de nationalitate germana, care nu stiu ce e aia munca "a la jermanica" ptr ca la servici esti apreciat dupa criterii ca si comportamentul, competenta, seriozitatea, si nu in ultimul rand harnicia!
Teme prea putin cunoscute in Ro.

Citat :

concluzia pe care a tras o amicul neamt: si nemti sunt ca toti ceilalti, cand e vorba sa manance si sa bea pe gratis o face ca niste porci si sunt prieteni cu cil mai mari dusmani a lor, insa a doua zi isi reintra in obiceiul lor.
Daca aveai cumva impresia ca nemtii sunt niste semi-zei si nu niste oameni ca toti ceilalti, vina acestei confuzii se gaseste doar in capul tau sau al aceluia din povestire, care nu pricepeti realitatea ca toti sunt oameni, chiar si nemtii!

Citat :

deci sa nu vii sa mi spui de pomeni!
Ceee?
Eu nu am vazut niciodata si iti garantez ca asa ceva nici nu se intampla in Germania, ca nemtii sa se calce in picioare ptr o portie de fasole asa cum fac romanii.
Cand e vorba de "pomana" nemtii manaca pe socoteala sefului la restaurant, si mananca exact atat cat le aduce chelnerul!
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeJoi Mar 22, 2012 11:29 am

Iata cum se scrie despre Romania in presa din Germania:

http://www.trilulilu.ro/imagini-evenimente/asta-reprezinta-romania-1
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeJoi Mar 29, 2012 1:56 am

livius a scris:
Iata cum se scrie despre Romania in presa din Germania:

http://www.trilulilu.ro/imagini-evenimente/asta-reprezinta-romania-1

sa ti dau si eu unnu din israel despre nemti?! numa' unu?!
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeJoi Mar 29, 2012 2:13 am

Citat :


Asta este usor de explicat.
Ptr germanii tziganii nu sunt aceia care au etnia rroma, ci nespalatii puturosii si necivilizatii de orice natie ar fi acestia.
Deci problema omului nu era cea pe care o intelegi tu, ci faptul ca fiind "educat si civilizat" Made in Romania, era ptr germani un tzigan!
sa inteleg ca si esti educat si civilizat la fel?! sau tu esti exceptia!? zi le dolphi!

Citat :

Vezi, chiar tu prin aceasta afirmatie ne dovedesti ca germanii nu sunt nationalisti, ci toleranti cu toti care se integreaza in societatea lor, dar sunt nemilosi cu "tziganii" de orice natie, fie ei si de nationalitate germana, care nu stiu ce e aia munca "a la jermanica" ptr ca la servici esti apreciat dupa criterii ca si comportamentul, competenta, seriozitatea, si nu in ultimul rand harnicia!
Teme prea putin cunoscute in Ro.


prostia din capul tau iti dovedeste asta. nemtii nu sunt nationalisti pt ca li s a spalat creierul (evident de cei care ii conduc), insa toleranti nu sunt. sunt egoisti si pt ei primeaza interesul personal (tipic celor ce traiesc in capitalism) spre deosebire sa zicem de japonezi unde interesul comunitatii e pe primul plan ( asta tot de educatie tine, deci ce spuneai de civilizatie, cat sunt ei de civilizati?)

Citat :

Daca aveai cumva impresia ca nemtii sunt niste semi-zei si nu niste oameni ca toti ceilalti, vina acestei confuzii se gaseste doar in capul tau sau al aceluia din povestire, care nu pricepeti realitatea ca toti sunt oameni, chiar si nemtii!


da e vina mea ca eu asociez corectitudinea cu bunul simt, spiritul civic, compasiunea fata de co nationalii mei.......

Citat :

Ceee?
Eu nu am vazut niciodata si iti garantez ca asa ceva nici nu se intampla in Germania, ca nemtii sa se calce in picioare ptr o portie de fasole asa cum fac romanii.
Cand e vorba de "pomana" nemtii manaca pe socoteala sefului la restaurant, si mananca exact atat cat le aduce chelnerul!

daca romanii o fac in germania asta e pt ca sunt emigranti si fac muncile cele mai ingrate (pe care harnicii locuitor ai acelei tari nu vor sa le faca pt ca sunt decadente ) si poate nu pot castiga atat cat sa si permita un trai decent. insa, te asigur IO, care am vazut si trait cu natii cu nivel de trai mult mai ridicat, ca si nemtii sunt ca toti capitalistii niste fripturisti!period!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeJoi Mar 29, 2012 5:15 am

meghido a scris:

sa inteleg ca si esti educat si civilizat la fel?! sau tu esti exceptia!? zi le dolphi!

Vezi bine ca nu m-am referit expres la cat de necivilizat esti tu.
Daca nu ai inteles postarea, mai reciteste-o pina o pricepi!

Citat :

Citat :

Vezi, chiar tu prin aceasta afirmatie ne dovedesti ca germanii nu sunt nationalisti, ci toleranti cu toti care se integreaza in societatea lor, dar sunt nemilosi cu "tziganii" de orice natie, fie ei si de nationalitate germana, care nu stiu ce e aia munca "a la jermanica" ptr ca la servici esti apreciat dupa criterii ca si comportamentul, competenta, seriozitatea, si nu in ultimul rand harnicia!
Teme prea putin cunoscute in Ro.


prostia din capul tau iti dovedeste asta. nemtii nu sunt nationalisti pt ca li s a spalat creierul (evident de cei care ii conduc), insa toleranti nu sunt sunt egoisti si pt ei primeaza interesul personal (tipic celor ce traiesc in capitalism) spre deosebire sa zicem de japonezi unde interesul comunitatii e pe primul plan ( asta tot de educatie tine, deci ce spuneai de civilizatie, cat sunt ei de civilizati?)
Banuiesc ca asa se vad nemtii cu ochiul unui prost care vorbeste asa cum si crede, adica a proasta!
Te pot asigura ca spiritul civic si omenia nu sunt floare rara asa cum sunt in Romania care din ultima tara a Europei se straduiste din rasputeri sa devina Rusinea Europei!

Citat :

da e vina mea ca eu asociez corectitudinea cu bunul simt, spiritul civic, compasiunea fata de co nationalii mei.......

Asta o faci din cauza ca stai cu fundul intors catre adevar si catre realitate, daca te-ai intoarce cu fata catre realitate ai observa exact inversul!

Citat :

daca romanii o fac in germania asta e pt ca sunt emigranti si fac muncile cele mai ingrate (pe care harnicii locuitor ai acelei tari nu vor sa le faca pt ca sunt decadente ) si poate nu pot castiga atat cat sa si permita un trai decent. insa, te asigur IO, care am vazut si trait cu natii cu nivel de trai mult mai ridicat, ca si nemtii sunt ca toti capitalistii niste fripturisti!period!

Te poti astepta ca uni care fac de ras Europa sa vada normal lucrurile in tara in care normalitatea sta cu fundu-n intors?
Crezi ca pe degeaba chiar Eminescu spunea ca:

"Voi sunteti urmasii Romei, niste rai si niste fameni,
I-i rusine omenirii sa va zica voua oameni"

Din ce cauza crezi ca pina si Eminescu a facut o asemenea afirmatie despre chinezi ... ca bineinteles el ca si chinez nu putea sa spuna asa ceva despre romani!?
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeVin Mar 30, 2012 2:04 am

Citat :


Te poti astepta ca uni care fac de ras Europa sa vada normal lucrurile in tara in care normalitatea sta cu fundu-n intors?
Crezi ca pe degeaba chiar Eminescu spunea ca:

"Voi sunteti urmasii Romei, niste rai si niste fameni,
I-i rusine omenirii sa va zica voua oameni"

Din ce cauza crezi ca pina si Eminescu a facut o asemenea afirmatie despre chinezi ... ca bineinteles el ca si chinez nu putea sa spuna asa ceva despre romani!?

si eu imi pierd vremea discutand cu unu care nu intelege romaneste :

Patrioţii! Virtuoşii, ctitori de aşezăminte,
Unde spumegă desfrâul în mişcări şi în cuvinte,
Cu evlavie de vulpe, ca în strane, şed pe locuri
Şi aplaudă frenetic schime, cântece şi jocuri...
Şi apoi în sfatul ţării se adun să se admire
Bulgăroi cu ceafa groasă, grecotei cu nas subţire;
Toate mutrele acestea sunt pretinse de roman,
Toată greco-bulgărimea e nepoata lui Traian!
Spuma asta-nveninată, astă plebe, ăst gunoi
Să ajung-a fi stăpână şi pe ţară şi pe noi!
Tot ce-n ţările vecine e smintit şi stârpitură,
Tot ce-i însemnat cu pata putrejunii de natură,
Tot ce e perfid şi lacom, tot Fanarul, toţi iloţii,
Toţi se scurseră aicea şi formează patrioţii,
Încât fonfii şi flecarii, găgăuţii şi guşaţii,
Bâlbâiţi cu gura strâmbă sunt stăpânii astei naţii!

Voi sunteţi urmaşii Romei? Nişte răi şi nişte fameni!
I-e ruşine omenirii să vă zică vouă oameni!
Şi această ciumă-n lume şi aceste creaturi
Nici ruşine n-au să ieie în smintitele lor guri
Gloria neamului nostru spre-a o face de ocară,
Îndrăznesc ca să rostească pân' şi numele tău... ţară!



acu' vezi la cine se refera Luceafarul, mangraoane?! nu la romani, manca mi ai! ci la voi la venetici, hahalero! apropo, tu esti neamt cum is io cipriot. ai nume de honved si te dai neamt, halal nemtalau!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitimeVin Mar 30, 2012 6:52 am

meghido a scris:




acu' vezi la cine se refera Luceafarul, mangraoane?! nu la romani, manca mi ai! ci la voi la venetici, hahalero! apropo, tu esti neamt cum is io cipriot. ai nume de honved si te dai neamt, halal nemtalau!
Pentru mine este foarte clar la cine se refera Luceafarul = Lucifer.

Chiar Eminescu o spune clar, si anume la ceea ce noi jermanii numim balkanische Site, adica mentalitati balcanice, mentalitati de care nici romanii nu sunt straini.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Amintiri din tara prostiei Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri din tara prostiei   Amintiri din tara prostiei Icon_minitime

Sus In jos
 
Amintiri din tara prostiei
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
» Problema mafiei care conduce democrat tara (din Parlament)
» Problema invatamantului ... "viitor de aur tara n-are"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Somnul ratiunii naste monstrii-
Mergi direct la: