Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Pastorul Ioan Buia din America

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 11:22 am

Ptr ca a violat mai multe fete inocente si femei tinere!

Iata adevarata fata a "credintei" ...si cine va sunt "parintii spirituali"!

Nu va vine sa-i scuipati in gura pe acesti sarlatani vanduti Diavolui care predica despre Dumnezeu?

sursa
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 11:56 am

O fi deranjat pe cineva si i-au bagat-o pe asta cu violul si cu abuzul sexual. Se pare ca violul e la moda in ziua de azi. Si Dominique Strauss a fost acuzat de viol; probabil deranjase pe cineva. App, pastorul asta nu e ala de a avertizat ca America va fi distrusa?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 12:08 pm

Mihai12
Exact la aceasta posibilitate m-am gandit si eu.Poate sa fie o inscenare.Oricum,fiecare va fi judecat in dreptul lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:24 pm

Mihai12 a scris:
O fi deranjat pe cineva si i-au bagat-o pe asta cu violul si cu abuzul sexual. Se pare ca violul e la moda in ziua de azi. Si Dominique Strauss a fost acuzat de viol;
Si ala a fost tot penticostal?

Citat :

probabil deranjase pe cineva.
In mod sigur, sunt cateva fete si femei care se plang ca au fost deranjate!

Citat :

App, pastorul asta nu e ala de a avertizat ca America va fi distrusa?
Asta nu stiu, dar probabil este unu care doreste sa distruga America "lucrand" cu Diavolul la imaginea ei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:34 pm

Cine mai este penticostal?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:37 pm

Poi pastorul Ioan Buia!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:55 pm

Penticostalii sunt cunoscuti pentru neseriozitatea lor si pentru tzepele pe care le dau( am avut coleg de liceu care era penticostal) dar nu trebuie sa cadem imediat in extaz cum vedem o astfel de stire. Astfel de inscenari sunt foarte simplu de facut
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 2:22 pm

Ai dreptate.Nu este padure fara uscaturi.Nu trebuie sa generalizam.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 2:42 pm

grin nu trebuie sa generalizam noi, o fac popii si chiar cu mare succes grin

”«Preotul m-a chemat de şapte ori să facem sex»
Un tânăr implicat în scandalul «sex cu băieţei» face afirmaţii şocante

Pastorul Ioan Buia din America 5

Cristian Ştefan (18 ani) a povestit în exclusivitate pentru „Click!" faptul că, în urmă cu aproximativ un an şi zece luni, când era minor, a făcut sex cu părintele Irineu de la Patriarhie.

Cristian spune că s-au întâlnit de aproximativ şase-şapte ori, ulterior, într-un interval de două-trei luni, pentru a face sex.

Sursa

Biserica Romano-Catolica, decimata de scandalul preotilor pedofili

Abuzuri sexuale clericale

Aproximativ 80 de presupuse victime ale abuzurilor sexuale comise de preoti sau clerici in Belgia au lansat recent o actiune judiciara in civil vizand Sfantul Scaun si responsabilii cu cel mai inalt rang din cadrul Bisericii Catolice din tara lor, au anuntat avocatii acestora, citati de mass-media regionala. Acest “grup de victime ale abuzurilor sexuale comise in cadrul Bisericii citeaza Sfantul Scaun, episcopii belgieni si superiorii lor religiosi sa compara in fata tribunalului de prima instanta din Gand (vest)”, au precizat surse judiciare. Sfantul Scaun este “administratia centrala a Bisericii Catolice Romane” si “incarnarea papalitatii”, au mai subliniat acestea. Papa “numeste episcopii si are autoritate asupra lor, ceea ce il face responsabil de erorile lor. El poate, de altfel, sa fie facut responsabil de propriile sale erori: a neglijat sa intervina personal si sa dea instructiuni, ceea ce a permis continuarea abuzurilor si agravarea prejudiciilor”, au mai precizat sursele citate
Tribunalul din Gand urmeaza sa fixeze in septembrie 2011 un calendar de audieri, a adaugat el, explicand ca toata procedura ar putea sa dureze cativa ani. Dupa Statele Unite, Irlanda sau Germania, Biserica Catolica din Belgia a fost afectata de scandaluri de pedofilie. Plangerile s-au acumulat impotriva Bisericii dupa marturisirile episcopului de Bruges, Roger Vangheluwe, care a demisionat dupa ce a recunoscut acte de pedofilie.

Ancheta olandeza

Anterior, Biserica romano-catolica olandeza a anuntat ca va lansa o ancheta “ampla, externa si independenta” in aceste dosare, in conditiile in care au fost inregistrate aproape 200 de denunturi de la inceputul lunii. “Nu putem nega gravitatea tulburarilor pe care le traverseaza Biserica”, a recunoscut preotul Lombardi, amintind ca pentru Biserica, pedofilia este “unul dintre cele mai grave delicte”. El a insistat, insa, asupra faptului ca “concentra acuzatiile numai pe Biserica duce la o perspectiva falsa”. Acesta a citat exemplul Austriei, unde, “in aceeasi perioada de timp”, cazurile dovedite de pedofilie in institutiile aflate sub tutela Bisericii au fost 17 la numar, “iar in alte locuri 510″.
La aceasta ora, 350 de plangeri depuse de persoane care sustin ca au fost supuse la abuzuri sexuale comise de membri ai clerului in anii ‘50, ‘60, ‘70 in Olanda, au fost primite de la inceputul lunii martiem, conform Bisericii catolice olandeze. Aceste plangeri au fost depuse la comisia consultativa episcopala “Ajutor si Drept”, infiintata in 1995 de Biserica catolica olandeza, pentru a veni in ajutorul victimelor abuzurilor sexuale comise de cler, potrivit lui Kohnen.

Acuze germane

Ministrul german al justitiei a acuzat recent Vaticanul ca a blocat anchetele, in baza unor directive datand din 2001, care le cer episcopilor sa aduca aceste delicte in fata ierarhiei clerice. Aceste texte, adoptate de cardinalul Joseph Ratzinger, devenit ulterior Benedict al XVI-lea, “au fost citate in mod inoportun drept cauza unei ‘culturi a tacerii”, a subliniat Lombardi, in replica. Din punctul sau de vedere, textele sunt “un semnal determinant pentru a aminti episcopatului de gravitatea problemei”.
Purtatorul de cuvant a amintit si interventia in dosarul irlandez a papei Benedict al XVI-lea, care a convocat la Vatican toata conducerea bisericii din aceasta tara.

Bancherii lui Dumnezeu

Publicatia Panorama relata anterior ca Vaticanul este suspectat a fi implicat intr-un scandal privind spalarea unor sume uriase de bani prin diverse artificii bancare. Sursa media explica ca Vatican Bank este anchetata pentru implicare in spalare de bani prin folosirea de conturi la una din cele mai mari banci din Italia.”

Sursa
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 7:37 pm

Domnul Isus a spus ca El este modelul nostru de viata,nu oamenii.Si ei sunt supusi greselilor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus a spus ca El este modelul nostru de viata,nu oamenii.Si ei sunt supusi greselilor.
Isus nu este Domn, si nici rege cum zic Martorii care recunosc ca Isus nu este Domn, ( si nu eu sunt de vina ptr asta, probabil ca si ei au inteles mai bine Biblia ca voi) ci era un vagabond fara servici si fara familie!

Contemporanii il descriu ca pe unul ca lucra cu puterile lui Belzebub, pe care le-a dat si apostolilor sai!Asta este cea mai clara dovada biblica ca tu il ai ca Dumnezeu pe Lucifer adica pe Dracu!

Fapt confirmat si de Petru in 2 Petru 1.19 unde anunta venirea sa ca o stea care cade adica ca un Luceafar/ Lucifer si culmea prostiei iata cum comenteaza Luca aceste eveniment la care si el era martor:

Luca 10. 18. Şi le-a zis: Am văzut pe satana ca un fulger căzând din cer.

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 11:33 am

Cat despre mine ,eu am garantia mantuirii,simt asta chiar in inima
mea.Nu mai pot sa scriu raspunsuri imi apare ceva ca noii membri nu pot
sa dea mai mult de 7 raspunsuri.
Fiindcă atît de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui
Fiu, pentruca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa
vecinică. - Ioan 3:16

Căci toţi au păcătuit, şi sînt lipsiţi de slava lui Dumnezeu. - Romani 3:23

Fiindcă plata păcatului este moartea: dar darul fără plată al lui
Dumnezeu este viaţa vecinică în Isus Hristos, Domnul nostru. - Romani
6:23

Isus i -a zis: ,,Eu sînt calea, adevărul şi viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decît prin Mine. - Ioan 14:6

Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celorce cred în Numele Lui, le
-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu; - Ioan 1:12

Drept răspuns, Isus i -a zis: ,,Adevărat, adevărat îţi spun că, dacă un
om nu se naşte din nou, nu poate vedea Împărăţia lui Dumnezeu.`` - Ioan
3:3

Şi, după Lege, aproape totul este curăţit cu sînge; şi fără vărsare de sînge, nu este iertare. - Evrei 9:22

şi le -a zis: ,,Adevărat vă spun că, dacă nu vă veţi întoarce la
Dumnezeu şi nu vă veţi face ca nişte copilaşi, cu nici un chip nu veţi
intra în Împărăţia cerurilor. - Matei 18:3

Iată Eu stau la uşă, şi bat. Dacă aude cineva glasul meu şi deschide
uşa, voi intra la el, voi cina cu el, şi el cu Mine. - Apocalipsa 3:20

Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios şi drept, ca să ne ierte
păcatele şi să ne curăţească de orice nelegiuire. - I Ioan 1:9

Dacă mărturiseşti deci cu gura ta pe Isus ca Domn, şi dacă crezi în
inima ta că Dumnezeu L -a înviat din morţi, vei fi mîntuit. 10 Căci prin
credinţa din inimă se capătă neprihănirea, şi prin mărturisirea cu gura
se ajunge la mîntuire, Fiindcă ,oricine va chema Numele Domnului, va fi
mîntuit.` - Romani 10:9,10,13

Căci prin har aţi fost mîntuiţi, prin credinţă. Şi aceasta nu vine dela
voi; ci este darul lui Dumnezeu. 9 u prin fapte, ca să nu se laude
nimeni. - Efeseni 2:8,9

El ne -a mîntuit, nu pentru faptele, făcute de noi în neprihănire, ci
pentru îndurarea Lui, prin spălarea naşterii din nou şi prin înoirea
făcută de Duhul Sfînt, - Tit 3:5

Pavel şi Sila i-au răspuns: ,,Crede în Domnul Isus, şi vei fi mîntuit tu şi casa ta.`` Faptele Apostolilor 16:31

Cine crede în Fiul, are viaţa vecinică; dar cine nu crede în Fiul, nu va
vedea viaţa, ci mînia lui Dumnezeu rămîne peste el.`` Ioan 3:36

Eu le dau viaţa vecinică, în veac nu vor pieri, şi nimeni nu le va smulge din mîna Mea. - Ioan 10:28

Căci, dacă este cineva în Hristos, este o făptură (Sau: zidire.) nouă.
Cele vechi s'au dus: iată că toate lucrurile s'au făcut noi. - II
Corinteni 5:17
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pastorul Ioan Buia din America Empty
MesajSubiect: Re: Pastorul Ioan Buia din America   Pastorul Ioan Buia din America Icon_minitime

Sus In jos
 
Pastorul Ioan Buia din America
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» America ...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: