Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Biserica catolica Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Biserica catolica Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Biserica catolica Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Biserica catolica Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Biserica catolica Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Biserica catolica Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Biserica catolica Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Biserica catolica Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Biserica catolica Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Biserica catolica

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
rugbistu
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 44
Puncte : 4
Data de inscriere : 25/04/2008

Biserica catolica Empty
MesajSubiect: Biserica catolica   Biserica catolica Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 9:49 am

Ce parere aveti despre Biserica Catolica?

Este Roma noul Babilon pomenit in Apocalipsa?
Este Biserica Romei Marea Curva care s-a culcat in asternut cu imparatii si popoarele lumii?
Ne cere Dumnezeu sa parasim Biserica crestina pina nu e prea tarziu ca nu cumva sa fim acuzati si noi de pacatele ei?
Sus In jos
rugbistu
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 44
Puncte : 4
Data de inscriere : 25/04/2008

Biserica catolica Empty
MesajSubiect: Re: Biserica catolica   Biserica catolica Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 9:50 am

Citat :

RazvanAttilaRus wrote to soimos si rugbystu

Noul Babilon nu va fi Roma!Biserica Catolica a fost,este si va fi cea mai puternica Biserica din lume!Aceasta nu este o erezie,este cea mai dreapta Biserica,intemeiata de Isus Cristos!
Dupa ce Isus a plecat in ceruri,sf.Petru a ramas conducator!Dupa moartea lui,altcineva l-a urmat,caruia i s-a dat titlul de "papa"!
Pana in 1054 Biserica a fost condusa de papa,inlocuitorul sf-lui Petru!
In 1054 Biserica s-a rupt in doua;Biseria de rasarit(ortodoxa) si cea de apus(CATOLICA).In concluzie,Biserica Catolica este cea mai veche Biserica,intemeiata direct de catre Mantuitor,care are cea mai precisa doctrina si cele mai corecte invataturi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Biserica catolica Empty
MesajSubiect: Re: Biserica catolica   Biserica catolica Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 10:22 am

[quote="rugbistu"]
Citat :

RazvanAttilaRus wrote to soimos si rugbystu

Noul Babilon nu va fi Roma!

De unde stii asta?
Citat :

Biserica Catolica a fost,este si va fi cea mai puternica Biserica din lume!
Faptul ca biserica catolica este cea mai puternica biserica din lume nu il contest, dar ATENTIE eu nu m-am referit special la Biserica Catolica ci la cea crestina la modul general, pentru ca toate isi au radacina la Roma!

Citat :

Aceasta nu este o erezie,este cea mai dreapta Biserica
Nu numai ca este o erezie , dar faptul ca a comis milioane de crime ne arata clar ca este o biserica DIABOLICA!
Sau nu Isus ne invata in Ioan 8 ; 44 ca pe Dracu il cunoastem dupa faptul ca a ucis oameni?

Citat :

,intemeiata de Isus Cristos!
Dupa cate stiu eu rabinul Isus din Nazareth nu a intemeiat nicio biserica in timpul vietii lui, si nici Biblia nu pomeneste de acest lucru, deci ce zici tu este MINCIUNA!
Dar se stia ca biserica asa cum o stim astazi a intemeiat-o imparatul ucigas in serie pe nume Constantin cel Mare!

Citat :

Dupa ce Isus a plecat in ceruri,


Unde a plecat?
In ceruri?
Unde sunt alea? Or fi cumva spatiul in care zboara pasarile cerului? Poi acolo zboara zilnic mii de avioane si nici un pilot si niciun pasager care se uita pe geam nu l-a vazut pe Isus!

Citat :

sf.Petru a ramas conducator!
A ramas pe dracu, Nici macar evanghelia sa nu se gaseste in Biblie, poi cum iti explici acest lucru daca el era CONDUCATOR, dar in schim in Biblie vedem evangheliile unor cioflingari neapostoli ca Luca si Marcu?
Citat :

Dupa moartea lui,altcineva l-a urmat,caruia i s-a dat titlul de "papa"!
Poate vrei sa spui ca papii au aparut pentru ca Roma nu mai era condusa de imparati romani care erau episcopii Romei vezi Constantin si Damasus pentru ca intre timp a fosty ocupata de triburile germanice sun conducerea lui Alaric!

Citat :

Pana in 1054 Biserica a fost condusa de papa,inlocuitorul sf-lui Petru!
Nu exista niciun sfant Petru, ci doar pescarul analfabet pe nume Petru caruia Isus i-a dat sarcina sa raspandeasca invataturile lui iar acestea sau pierdut din cauza ca impotentul analfabet pe care tu il consideri sfant a ajuns la cheremul unui ucigas devenit mare sarlatan si anume intemeietorul sectei crestine a religiei iudaice , pe nume Paul din Tarsus!
Citat :

In 1054 Biserica s-a rupt in doua;Biseria de rasarit(ortodoxa) si cea de apus(CATOLICA).
Asa si?
Citat :

In concluzie,Biserica Catolica este cea mai veche Biserica,
N-as preas crede! Institutia Biserica vine de latinul Iglesia, adica un loc public ca de ex forumul roman. si acestea existau deja cu mult timp inaintea aparitiei crestinismului!
Citat :


intemeiata direct de catre Mantuitor,care are cea mai precisa doctrina si cele mai corecte invataturi!

Ha aha ha ce banc bun si ce minciuna la puterea a treia!
O data ca in Biblie in Isaia chiar Dumnezeu spune ca El este singurul mantuitor, iar Mantuitorul Yahwe nu a infintat nicio biserica ci a dat niste Legi lui Moise, legi pe care Biserica Crestina inclusiv cea catolica se CACARISESC ! Sau ai auzit tu ca vre-un crestin sa respecte Legile Torei, cum se numesc legile singurului Mantuitor?
2 Doctrinele bisericii catolice nu pot fi precise si nici corecte din moment ce ele ii invata pe credinciosi sa se cacariseasca pe Legile lui Dumnezeu!
Sah mat?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Biserica catolica Empty
MesajSubiect: Re: Biserica catolica   Biserica catolica Icon_minitimeLun Ian 07, 2013 4:10 pm

Roma nu va fi noul Babilon. Ea fost Babilonul dar acuma merge spre cadere. Citeste si tu Apoc cap 17. si da tu singur o explicatie, si refera te la altceva decit la biserica Catolica.
Dar sa se potriveasca explicatia. Ce organizatie ai mai vasut in lume care sa poarte purpura, sa stapineasca peste imparati, si sa faca comert sau sa decida uciderea sfintilor?
Pe deasupra du-te cu aminare de acolo la Daniel si vei vedea ca acolo explica clar derspre Roma ca din Fiara aceasta se vor ridica 10 imparati etc etc. Si aici o da in amanuntime.
Nici daca acest capitol ar fi fost scris acum 2 - 3 sute de ani si nu l-ar fi putut potrivi cineva mai bine.
As plati si eu mult pentru o informatie corecta, referitor la intemeierea acestei fiaro--biserica de catre Isus.
O informatie miiiiiiiiiica mica de tot , dar platesc bine.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Continut sponsorizat





Biserica catolica Empty
MesajSubiect: Re: Biserica catolica   Biserica catolica Icon_minitime

Sus In jos
 
Biserica catolica
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Biblia vs Biserica
» Adevarata fata a fetelor bisericesti
» Biserica si spiritualitate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Crestinismul-
Mergi direct la: