Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari cenzurate pe TPU

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeMier Aug 28, 2013 10:30 pm

Iata una dintre ele :

Oare la cine se refera versetul din Biblie de la 2 Tesaloniceni cap.2 - 4; care spune ca Diavolul s-a asezat in Biserici in care se lasa slavit ca Dumnezeu? De care biserica credeti ca e vorba?
Sa fie oare biserica crestina ?
Sau o fi vorba de cea musulmana ...ceea ce nu cred pentru ca musulmanii nu au biserici ci moschei?
Oare cine este acel Diavol slavit in biserici ca Dumnezeu?
Nu cumva este Isus Christos, sau cine mai este slavit in biserici ca Dumnezeu dar nu e Dumnezeu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeMier Aug 28, 2013 10:31 pm

2
Cum va explicati faptul ca Imparatul Constantin, a trebuit sa convoace Conciliul de la Niccea ca acest conciliu sa poata stabili dupa 300 de ani de la moartea lui Isus, daca acest Isus era Dumnezeu sau nu?

Poi daca nu se stia acest lucru inca de la Inviere, credeti ca se se poate stabilii dumnezeirea cuiva dupa 300 de ani de la moartea acestuia?

Nu vi se pare ca aceasta facatura bisericeasca pute a sarlatanie?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeMier Aug 28, 2013 10:37 pm

3
In Geneza Biblica, vedem in scena cu Adam si Eva si "Pacatul neascultarii" ca Dumnezeu recunoaste, ca OMUL gustand din fructul cunoasterii binelui si raului, adica dobandind CONSTIINTA (care il deosebeste de animale), ca omul a ajuns si el un Dumnezeu "ca NOI"!

Acest lucru este confirmat si de realitatea in care vedem ca noi oamenii ne bucuram zilnic de Minunile Create de om prin STIINTA si nu prin credinta a proasta!

Poi daca pe pamant suntem cca 7 miliarde de Dumnezei, ce rost mai are biserica si religia?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeMier Aug 28, 2013 10:41 pm

4
Cum puteti crede ca un om precum falsul apostol Pavel (care este totusi un autentic CRIMINAL, vezi cazul uciderii Sfantului Stefan), adica autorul din umbra al NT, cum credeti ca acest criminal si mare sarlatan a avut puterea sa sa declare si sa isi impuna parerea sa, precum ca LEGEA lui Dumnezeu este un GUNOI? (vezi Filipeni, capitolul 3, versetele 6,7,Cool

Credeti ca aceasta putere de a impune oamenilor o asemenea minciuna si blasfemie ... a venit de la el sau de la Diavol?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeJoi Aug 29, 2013 6:58 am

5 Vi se pare corect si drept ca toti ucigasii care au comis genocide ca Hitler, Stalin sau Mao si toate curvele planetei sa fie iertate si sa ajunga in Rai alaturi de sfinti, daca in ultima secunda a vietii lor de canalii bestiale, se caiesc si se pocaiesc regretand sincer milioanele de copii nevinovati pe care tot ei i-au ucis?

Vi se pare ca o asemenea religie vine de la Dumnezeul cel drept?

Sau credeti ca este religia Diavolului care se lasa slavit in biserici ca Dumnezeu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeJoi Aug 29, 2013 6:59 am

6
Oare din ce cauza crestinii cred atat de infocat in extraterestri?

Sau poate nu v-a picat fisa sa intelegeti ca si Dumnezeul din ceruri este tot un extraterstru, din moment ce cerul (casa Lui) nu este pe planeta Terra?
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeJoi Aug 29, 2013 7:41 am

7
Cum apreciati credinta celor din secta "Marorilor lui Iehova"?
Este o secta care are o credinta mai apropiata de adevar, decat toate celelalte, pentru ca aceasta nu il recunoaste pe Isus ca fiind un Dumnezeu, ci doar ca pe un Imparat, ca de ex. Imparatul Mustelor?
Sau nu stiati ca acest Isus din Nazareth a fost acuzat de catre contemporanii sai ca lucreaza cu complicitatea Imparatului Mustelor in traducere originala Ba'alzevuv, sau in romana Belezebut?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeJoi Aug 29, 2013 9:10 am

8
Ce fel de religie este religia crestina daca ea sustine pacatul iertandu-i pe pacatosi?
Vi se pare corect si drept ca toti ucigasii care au comis genocide ca Hitler, Stalin sau Mao si toate curvele planetei sa fie iertate si sa ajunga in Rai alaturi de sfinti, daca in ultima secunda a vietii lor de canalii bestiale, se caiesc si se pocaiesc regretand sincer milioanele de copii nevinovati pe care tot ei i-au ucis?
Vi se pare ca o asemenea religie vine de la Dumnezeu?
Sau credeti ca este religia Diavolului care se lasa slavit in biserici ca Dumnezeu asa cum ni s e spune in 2 Tesaloniceni 2: 4?
Vreau raspunsuri inteligente si argumentate!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeJoi Aug 29, 2013 9:22 am

Este cumva Forumul TPU un forum pentru propaganda minciunii si de prostire a tineretului?
Pun aceasta intrebare pentru ca vad ca imi sunt respinse unele intrebari care nu convin popilor, pe motivul ca au un continut ilegal, asta desi eu "lucrez" numai pe baza de versete Biblice?
Este vina mea ca in Biblie scrie in 2 tesaloniceni ca Diavolul s-a asezat in biserici si se lasa slavit ca Dumnezeu?
Este vina mea ca "apostolul" Pavel a fost un prigonitor al urmasilor lui Isus si criminalul care l-a ucis pe Sfantul Stefan?
Poi atunci de ce sa fiu eu considerat ca "ilegal" ca doar nu l-am pus eu sa-l omoare ?
Ce vina am eu ca Martorii lui Iehova nu i-l recunosc pe Isus ca pe Fiul lui Dumnezeu si ca pe Dumnezeu ci doar ca pe un imparat?
Este oare vina mea ca contemporanii lui Isus il acuzau pe Isus ca lucreaza cu puterile lui Belzebut, cunoscut si ca IMPARATUL mustelor?
Poi daca citatele din Biblie vi se par ca sunt obscene si ilegale, de ce nu interziceti toata Biblia?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeMier Sept 11, 2013 9:04 pm

Daca tot credeti ca Dumnezeu este Atotstiutor, si nu Atotcredincios, atunci de ce voi crestinii care pretindeti ca urmati Calea si Adevarul lui Dumnezeu , de ce CREDETI asa a proasta in loc sa doriti si voi sa STITI asa cum stie si idolul vostru "Atotstiutorul"?
Nu cumva din cauza ca este mai usor sa crezi totul decat sa stii putin?
Sau poate nu stiti ca intotdeauna Diavolul este acela care va ofera intotdeauna solutia "usoara", si voi il urmati pe Diavol, (adica pe Dumnezeul veacului acesta)?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitimeMier Sept 11, 2013 9:08 pm

Daca Isus este Calea Adevarul si Viata, pentru orice crestin, atunci de ce nu ii urmati nici calea. nici adevarul si nici viata?
Oare din motive de incultura ?
Adica pentru ca nu stiti ca acea "cale" pe care a urmat- o RABINUL Isus.. este calea propusa de religia mozaica, cale de care nu s-a dezis nici macar atunci cand era rastignit pe cruce?
Adevarul lui Isus nu este Biblia crestinilor ci Tanachul care cuprinde Legea Torei, adica Legea data de Dumnezeu lui Moise?
Si Viata lui Isus este viata in saracie si in chinuri, ca doar nu pe degeaba zice Isus ca acela care doreste sa/l urmeze sa isi ieie crucea si sa-l urmeze ...(pe drumul chinului si al suferintei adica pe dealul Golgotei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari cenzurate pe TPU Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari cenzurate pe TPU   Intrebari cenzurate pe TPU Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari cenzurate pe TPU
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Intrebari ptr cei interesati
» Intrebari si raspunsuri
» Pavel ... fapte si intrebari legitime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: