Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 topul celor 7 pericole din ezoterism

In jos 
+12
Alin Soimosi
Black velvet
buburuzu
Zian
Apopii
otilia
Hades
Soimos
Arianeshv
fortuna
Vlad
aurel
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 7:45 pm

Asta e valabil mai ales in societatile rurale nedezvoltate ...de ex. cum ar fi cea din Romania.

In aceste societati credinta si superstitiile tin locul cunoasterii rationale!

Consecintele ...le vedem in jurul nostru!

Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 04, 2010 12:45 pm

Soimos a scris:
aurel a scris:

.... meditatii Yoga care trezesc Kundalini ,practicile reiki, intonatul de Mantre OM, meditatii budiste, seminare maytreya, convorbirile cu spiritele decedatilor, ghicitul de toate felurile, practicile de magie alba sau neagra?

Majoritatea acestora se prezinta ca find bune si de origine divina, dar de unde sa stim ca ceea ce este in cer, nu ne este ceva dusmanos care doreste sa ne inlantuiasca sufletele ?????

Parerea mea este ca meditatiile Yoghine fiind bazate pe autocunoastere si tehnici de introspectie nu au nicio legatura cu "cerul", asa cum fals se crede in mod generalizat, ci sunt "calatorii" in interiorul Eului nostru ..si acolo nu exista atitudini dusmanoase din ceruri ...dar in schimb exista multe pericole sa o iei razna!

Salutam
Soimos ai practicat meditatia Yoghina??? de stii si aceste lucruri??
Altfel e greu sa faci astfel de introspectii stintifice intr-un domeniu .
Pot da sa iti dau dreptate daca ai practicat. Pentru putinele dati cand sunt de acord cu tine. Asta ar explica multe
Very Happy
Oricum sunt impresionat de spiritul introspectiv
PS:Observ ca unele lucruri nu se schimba
si povestirile se repeta .
Il inteleg pe TOTYO de ce se distreaza asa bine
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 350
Data de inscriere : 12/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 04, 2010 2:08 pm

Alin-Soimosi, poti si tu sa practici meditatia yoghina. Ai auzit despre Samadhi Tank? Te bagi in el si meditezi de la sine. Ori sunt si medicamente facute de shamani care de determina sa intri in stare de meditatie:

http://www.thepowerpath.com/index.php?option=com_content&view=article&id=288%3Aquantum-stilus&Itemid=75

Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 04, 2010 4:29 pm

Uite eu meditez intr-una la sticlutele alea cu apa,dar nimeni nu ma sprijina.
Cit timp tine meditatia?
Uite acuma cu mama Paraschivo-frenia ar fi fost ceva.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 04, 2010 7:31 pm

Rayna a scris:
poti si tu sa practici meditatia yoghina.
Astia cu Yoga lor deja-s o religie. Decat sa stea cu mintea treaza, mai bine-i baga in ceata, cica mediteaza la nemurirea sufletului, hahaha! Daca-s trezi nu-i mai prosteste nimeni cu cacre si kundalini de foc. Ce-i si religia asta, iti ia mintile si tu zici ca-i bine... Mai bine ia si bea o bere, chiar si Paulaner Very Happy ca de la ea nu scapi caii pe pereti alien
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 350
Data de inscriere : 12/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 04, 2010 7:58 pm

Cyberman a scris:
Rayna a scris:
poti si tu sa practici meditatia yoghina.
Astia cu Yoga lor deja-s o religie. Decat sa stea cu mintea treaza, mai bine-i baga in ceata, cica mediteaza la nemurirea sufletului, hahaha! Daca-s trezi nu-i mai prosteste nimeni cu cacre si kundalini de foc. Ce-i si religia asta, iti ia mintile si tu zici ca-i bine... Mai bine ia si bea o bere, chiar si Paulaner Very Happy ca de la ea nu scapi caii pe pereti alien
Cel mai probabil este vorba despre autohipnoza. Fie ca operezi cu lumina alba sau cu altceva(focalizare pe un sunet, obiect, simt), asta determina sa intri in transa hipnotica. Daca te afli intr-un grup de interese, ti se impregneaza sugetii. Tot ce sistemele oculte, esoterice obtin ca efecte, se poate obtine si prin hipnoza. Exista chiar o hipnoza funny cand mergi in calatorie in spatii paralele cu cine ai chef si unde ai chef sau altele asa... Asadar, totul este real si totul este iluzoriu in acelasi timp. Zeii/demonii se afla in noi si nu in afara noastra. sunny
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 151
Data de inscriere : 27/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 07, 2010 2:39 pm

Anticristul a scris:
Uite eu meditez intr-una la sticlutele alea cu apa,dar nimeni nu ma sprijina.
Cit timp tine meditatia?
Uite acuma cu mama Paraschivo-frenia ar fi fost ceva.
Las' ca s-or mai gasi ocazii. Or prinde bine la vreo exorcizare:https://www.youtube.com/watch?v=kKQQXW9hEfc, la una in direct, se intelege. Ca spovedanii online exista deja.
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 151
Data de inscriere : 27/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 07, 2010 2:41 pm

Revin cu linck-ul cu exorcizarea:
https://www.youtube.com/watch?v=kKQQXW9hEfc
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 07, 2010 4:34 pm

[quote="Rayna"]
Cyberman a scris:
Rayna a scris:
poti si tu sa practici meditatia yoghina.

Zeii/demonii se afla in noi si nu in afara noastra. sunny

Bingo!

Cu afirmatia asta ai atins adevarul!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 07, 2010 7:43 pm

Pai, chiar asa si e. Scott Cunnigham a spus la fel. Eu am facut un experiment cu niste zeitati egiptene descrise in carte sa despre somnul sacru si am sesizat foarte bine prin practica. Misterele toate se afla adanc ascunse in lumea noastra subconstienta. Vrei sa ai acces la mistere, atunci cobori tot mai adanc in tine insuti.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 07, 2010 7:57 pm

Maximum pina la talpile picioarelor,de acolo in jos intram in altii.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 07, 2010 8:17 pm

Poti intra si in altii, dar mai intai le ceri permisiunea.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 07, 2010 8:52 pm

Ehe.Asta-i o problema delicata.
Asta chiar tine de mistere.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 08, 2010 7:48 am

Asta cu misterele este valabila doar pana cand iti incepi viata sexuala.

Dupa aceea ramane doar o problema care priveste permisiunea!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Noi 08, 2010 9:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 08, 2010 7:58 am

Banuiam eu ca Anticristul era aseara langa damigeana aceea faina! Totusi, eu fiind cu shamanismul si esoterismul in minte, ma refeream la o permisiune reala pe care trebuie sa o obtinem in cazul in care operam cu energiile din natura.
Totio e baiat sau fata? Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 08, 2010 9:36 am

Rayna a scris:
Totusi, eu fiind cu shamanismul si esoterismul in minte, ma refeream la o permisiune reala pe care trebuie sa o obtinem in cazul in care operam cu energiile din natura.
Pai si eu tot la anumite energii naturale ma refeream!
Fara aceste energii ...nu se poate nimic ... adica ajungi ca Dumnezeu ...adica unu care doar vede fara sa fie in stare sa faca nimic ...cum se cheama asta ?
Parca voaierism?

Citat :

Totio e baiat sau fata? Wink
E greu de spus ...stiu doar ca e clona si clonele nu au sexul clar definit ...cel putin pe internet!
E clona lui Totyo si ale altor personaje de pe aici!!
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 08, 2010 9:50 am

Am incercat si io cu shamanismul, dar am dat-o in bara la fel ca si cu parintele de la manastire. A fost o experienta horror. Mi-am ales o profa shaman, o lady. Era si mare preoteasa, cica... Asta banuiesc ca inseamna vreun soi de magiciana bisexuala prin vreo religie pagana de prin Americania(ca de acolo ne vine sfarsitul, din tara tuturor sectelor...) Si io nu stiam ca aceasta lady-shaman era cu Isus si cu ingerii, credeam ca e autentica shaman, asa cum se lauda.
M-a dat afara ca i-am spus ca:"Ce crezi matali, ca Dumnezeu nu gasea vreo modalitate sa ne vorbeasca daca nu exista Biblia? De cand sustii ca trebuie sa inchit ce spui? In materie de credinta omul nu se supune omului," De fapt, era ea suspecta de mai demult, ca ma puse sa vorbesc cu o lingurita si sa ma rog de acel obiect sa imi reveleze adevaruri...

Asa ca aveti grija de cine dati, ca sunt si crestini deghizati in shamani sau vrajitori si mai primiti si dosar la Parohia de cartier. Twisted Evil

Sper ca nu e vorba de mine ca as fi Totio, alias Totyo. What a Face
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 08, 2010 10:06 am

Mai adaug ca ... cred ca acesti vrajitori ne manipuleaza...da... Io intram foarte urgent in transa shamanica si veneau la mine fel de fel de spirite. Odata, dupa ce am facut focul in mijlocul camerei si stateam la panda, aproape ca am atipit in pozitia aia cu coloana bat, ca m-am trezit cu un fel de spiridus, juma de buletin, foarte batran si chel, negricios, care se rotea intr-un picior cu o sticla mare de beutura intr-o mana. Era asa hazliu...Avea pantalonii suflecati pana la genunchi si se cinstea si chicotea la mine... Laughing Poate nu ma credeti... Nu i-am zis shamanei...ca am tras si io o dusca si nu aveam voie...
Alta data am pus ghizii la treaba si mi-au creat un foc superb. Asta i-am zis shamanei si s-a ofensat, ca nu tratez cu respect invatatorii....

In alta noapte a aparut shamana in vis, cu fata de betiv si s-a luat de mine. In visul ala io tocmai imi facusem rost de niste gheare de aur 24K si faceam ceva ritualuri magico-religioase. Asta i-am zis shamanei cand m-am trezit(deoarece ne obliga sa spunem si tata pe care am supt-o...). Nu i-a convenit deloc, mai ales ca i-am spus ce gandeam io in vis despre ea, precum ca e din aia care fac comert cu spiritualitatea pe la coltul strazii pentru 10$, ca sute de acum din Romania.


Si la toate a pus capac ca eram la lectia pentru descoperirea totemului si...cum am chemat io totemul meu, a aparut un tigru mare siberian care m-a invatat sa iau shamana peste picior si sa imi gasesc un alt guru... Si asa am si facut.
Am gasit un alt shaman, ala tot femeie, expert in shappeshifting, cu totem un corb, cu care m-am inteles de minune. E faina foc doamna si mare dansatoare pentru dansuri initiatice... Mi-a dat niste initieri, de apoi zburam ca si porumbelul. De atunci apar la geamul meu tot felul de rapitoare, cucuvaie, porumbei voiajori, ciori, pescarusi si alte pasari necunoscute...


E fain shamanismul asta... Merita sa fii shaman mai mult decat crestin. Twisted Evil
Am vrut sa trag si ceva fum de salvie pe nara, dar am avut un vis prevestitor, in care nu mai stiam drumul spre casa si aveam picioarele cufundate in namol pana la genunchi, asa ca urmeaza sa ma documentez mai bine cum e cu plantele halucinogene... study
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 151
Localizare : universuri paralele
Puncte : 151
Data de inscriere : 27/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 08, 2010 5:45 pm

Zian a scris:
Odata, m-am trezit cu un fel de spiridus, juma de buletin, foarte batran si chel, negricios, care se rotea intr-un picior cu o sticla mare de beutura intr-o mana. Era asa hazliu...Avea pantalonii suflecati pana la genunchi si se cinstea si chicotea la mine... [...]
Tu vorbesti serios? Asta micu', daca nu ma inseala memoria, era un personaj dintr-o poveste a fratilor Grimm (ce se mai distra fie-mea cand era mica) cu un nume ciudat rau de tot.
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 08, 2010 7:05 pm

imishaa a scris:
Zian a scris:
Odata, m-am trezit cu un fel de spiridus, juma de buletin, foarte batran si chel, negricios, care se rotea intr-un picior cu o sticla mare de beutura intr-o mana. Era asa hazliu...Avea pantalonii suflecati pana la genunchi si se cinstea si chicotea la mine... [...]
Tu vorbesti serios? Asta micu', daca nu ma inseala memoria, era un personaj dintr-o poveste a fratilor Grimm (ce se mai distra fie-mea cand era mica) cu un nume ciudat rau de tot.
Ma, vad ca tu esti pe aici un fel de ...galerie. Te lasasi si de cursurile metafizice din anii 90 si de altele care nu erau potrivite pentru tine.. Toti strugurii sunt acri pentru matalutza.
Faptul ca tu ti-ai inchipuit entitatea descrisa de mine ca si un personaj din fratii Grimm nu inseamna ca io am dat copy/paste. Daca erai mai atenta, puteai sa regasesti persoanajul chiar si pe Roportal. Twisted Evil
Daca ziceam ca a venit o doamna cu un polonic, precis spuneai ca am facut aluzie la tine. Laughing
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 151
Localizare : universuri paralele
Puncte : 151
Data de inscriere : 27/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 08, 2010 8:56 pm

Ma, tu duci lipsa de...galerie. Ti-au murit aplaudacii?
Ma felicit ca am avut intelepciunea sa ma las la timp de acele cursuri, am ales sa raman cu toate tiglele pe casa; nu ai vrea sa stii ce s-a ales de doua dintre cursante. La care alte cursuri faci aluzie?
Nu e vina mea ca descrierea facuta de catre talica se potriveste perfect unui personaj de poveste. Pe Roportal nu circul; te-ai '"ciocnit'' de mine prin spatiul virtual amintit?Nu cred.
Daca cineva nu este de acord cu tine, arunci cu...polonicul? asa te-au sfatuit shamanii?
Cine e de vina daca postarile tale par a fi rodul unei persoane ce a prizat ceva intre timp? Nu ai consecventa; te citez: -"Am incercat si io cu shamanismul dar am dat-o in bara".
-"E fain shamanismul asta. Merita sa fii shaman mai mult decat crestin".
Hotaraste-te!
Macar postarile Raynei au logica; nu-i impartasesc convingerile, dar pot avea un dialog cu ea.
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 4:22 am

imishaa a scris:
Ma, tu duci lipsa de...galerie. Ti-au murit aplaudacii?
Ma felicit ca am avut intelepciunea sa ma las la timp de acele cursuri, am ales sa raman cu toate tiglele pe casa; nu ai vrea sa stii ce s-a ales de doua dintre cursante. La care alte cursuri faci aluzie?
Nu e vina mea ca descrierea facuta de catre talica se potriveste perfect unui personaj de poveste. Pe Roportal nu circul; te-ai '"ciocnit'' de mine prin spatiul virtual amintit?Nu cred.
Daca cineva nu este de acord cu tine, arunci cu...polonicul? asa te-au sfatuit shamanii?
Cine e de vina daca postarile tale par a fi rodul unei persoane ce a prizat ceva intre timp? Nu ai consecventa; te citez: -"Am incercat si io cu shamanismul dar am dat-o in bara".
-"E fain shamanismul asta. Merita sa fii shaman mai mult decat crestin".
Hotaraste-te!
Macar postarile Raynei au logica; nu-i impartasesc convingerile, dar pot avea un dialog cu ea.
Ai scris prea mult si eu sunt cam mahmur la ora asta. Cred ca ai chef de cearta si esti genul de lady care nu deschide gura in casa si se manifesta pe Net, facandu-si mendrele pe forumurile fara moderatori.
Rayna copie din cartea lui Abrahao la greu.

Deoarece primesc mesaje private de la diversi travestiti aici pe forum, o sa tai Net-ul si o sa mai intru dupa sarbatori, cand vi se mai limpezeste mintea, poate. Poate vreti o copie dupa actul meu de identitate?

Ramai aici cu Anticristul, Totyo, alias Corinna si....cu tine insati, sefa peste forum. Nu vreau sa iti stric cuibul. Hai, paaa! Manifesta-te liber.

Ia mai duceti-va in chilul meu! confused
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 5:13 am

Cu siguranta ca trebuie sa fii exorcizat. Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 5:55 am

imishaa a scris:
Ma felicit ca am avut intelepciunea sa ma las la timp de acele cursuri, am ales sa raman cu toate tiglele pe casa;
Bine ai facut! S-a umplut lumea, asa peste noapte, de shamani care habar n-au ce-i shamanismul, de magi care habar n-au ce-i magia, etc. Toti astia se dau mari maestri in domenii in care este nevoie de multa pregatire si mult timp alocat, dar ei au citit cate o carte sau au platit o diploma si gata sunt mari initiati si isi continua meseria, aceea de a scoate bani din cursuri pe seama credulilor si a celor care simt nevoia de a-si depasi limitele. Se pare ca intr-adevar se pun bazele unei noi religii, adica a unei noi masinarii de stors bani din buzunarele credulilor.
Citat :

nu ai vrea sa stii ce s-a ales de doua dintre cursante.
A crescut foarte mult numarul de pacienti ai spitalelor de psihiatrie, de cand a aparut inflatia asta de ”initiati” care tin cursuri peste tot, cursuri pe care nu le-as numi altfel decat de nebunie!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 6:04 am

Zian a scris:
facandu-si mendrele pe forumurile fara moderatori.
Tie iti place moderarea ”la sange”?
Citat :

Rayna copie din cartea lui Abrahao la greu.
E normal ca stii de unde copie, doar postezi de pe acelasi IP cu al ei Laughing
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 5:30 pm

Sunt un nesimtit si imi cer scuze, mai ales de la Imishaa. Eram cam turmentat. Am un vecin cretin care cica se rade in fiecare noapte si bate cu un aparat de ras in tevi. confused

In ce priveste IP, ul iti dai seama ca, daca aveam ceva de ascuns, stiam sa ascund, ca sunt destule programe de generat IP-uri. Nu mi-a atras Adminul atentia si de aceea nu am spus. Eu si Rayna lucram impreuna. Suntem 10 persoane in birou si chiar i-am invitat si pe ceilalti sa se inscrie pe forum. La institut apare din afara acelasi IP. Vei sesiza asadar ip-ul de la servici si celalalt folosit pentru laptop-urile primite in interes de serviciu, care e mobil.

Normal ca stiu de unde se inspira Rayna, ca ne spune. La shamanism am studiat impreuna la inceput, pana ce m-a dat pe mine afara, asa ca eu sunt mai inapoiat in domeniu.

Sa stii ca Totyo i-a dat intalnire Raynei. Numai ca eu il anunt din start ca vin si eu la intalnire. pirat
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 6:15 pm

Te deranjeaza anticristul cu ceva domnule zi-an?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 6:17 pm

Imishaa, entitatea aia care m-a vizitat semana cu PuiuT de pe Roportal. geek
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 6:18 pm

Anticristul a scris:
Te deranjeaza anticristul cu ceva domnule zi-an?
Am facut eu o confuzie. Am crezut ca tu si Totyo si Imishaa si Corinna sunteti aceeasi peroana. Nu, nu ma deranjeaza, d-le Anti-Cris-tul
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 09, 2010 7:16 pm

Eu locuiesc in Israel,nici limbajul nu mi se aseamana cu Totyo,sau altii.
Totusi.
Cu stima ,adica anti.Sa nu crezi insa,ca tot anti e impotriva.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
imishaa
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 151
Localizare : universuri paralele
Puncte : 151
Data de inscriere : 27/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 10, 2010 3:47 pm

Apopii a scris:
imishaa a scris:
Ma felicit ca am avut intelepciunea sa ma las la timp de acele cursuri, am ales sa raman cu toate tiglele pe casa;
Bine ai facut! S-a umplut lumea, asa peste noapte, de shamani care habar n-au ce-i shamanismul, de magi care habar n-au ce-i magia, etc. Toti astia se dau mari maestri in domenii in care este nevoie de multa pregatire si mult timp alocat [...]
Asa este. Intre timp am renuntat la a cauta alte dimensiuni si m-am rezumat la a cauta sa inteleg (atat cat imi sta in putinta) cum functioneaza lumea in care traim.
Recent am vizionat un film de exceptie, pe care il recomand celor interesati: "Mindwalk", din1990, in regia lui Capra, cu Liv Ullmann in rolul unei fiziciene ce poarta o conversatie cu un politician si un poet. Porneste de la Decartes, ajunge la Newton si continua cu marile nelinisti ale mecanicii cuantice, intr-o atmosfera filozofica. In final abordeaza o tema inedita: Teoria sistemelor de viata, ce are la baza principiu organizarii: partile nu mai trebuie sa fie privite/studiate separat ci ca un intreg. Concluzia: esenta vietii este auto-organizarea.
Am retinut o replica a poetului: "Viata se simte pe ea insasi".
Prezenta lui Liv Ullmann in distributia filmului reprezinta in sine o experienta deosebita, pe langa continutul inedit al scenariului. E un film la care eu voi reveni, cu siguranta.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 10, 2010 6:52 pm

imishaa a scris:
Apopii a scris:
imishaa a scris:
Ma felicit ca am avut intelepciunea sa ma las la timp de acele cursuri, am ales sa raman cu toate tiglele pe casa;
Bine ai facut! S-a umplut lumea, asa peste noapte, de shamani care habar n-au ce-i shamanismul, de magi care habar n-au ce-i magia, etc. Toti astia se dau mari maestri in domenii in care este nevoie de multa pregatire si mult timp alocat [...]
Asa este. Intre timp am renuntat la a cauta alte dimensiuni si m-am rezumat la a cauta sa inteleg (atat cat imi sta in putinta) cum functioneaza lumea in care traim.
Recent am vizionat un film de exceptie, pe care il recomand celor interesati: "Mindwalk", din1990, in regia lui Capra, cu Liv Ullmann in rolul unei fiziciene ce poarta o conversatie cu un politician si un poet. Porneste de la Decartes, ajunge la Newton si continua cu marile nelinisti ale mecanicii cuantice, intr-o atmosfera filozofica. In final abordeaza o tema inedita: Teoria sistemelor de viata, ce are la baza principiu organizarii: partile nu mai trebuie sa fie privite/studiate separat ci ca un intreg. Concluzia: esenta vietii este auto-organizarea.
Am retinut o replica a poetului: "Viata se simte pe ea insasi".
Prezenta lui Liv Ullmann in distributia filmului reprezinta in sine o experienta deosebita, pe langa continutul inedit al scenariului. E un film la care eu voi reveni, cu siguranta.
Imishaa, tot respectul pentru preocuparea ta intelectuala.
Eu insa am realizat ca mintea mea este limitata si ca am nevoie de ajutor pentru a patrunde adevarul. Ca si Luther spun:1/3 studiu+2/3 ..."practica".
Ex: In loc sa stau sa caut greseli in scripturi, prefer sa aplic ce zice Nichifor din Singuratate sau Filotei Sinaitul... Daca obtin si eu rezultate urmand invataturile lor, inseamna ca exista adevar in calea isihasta.
Inteleg ca esti... antireligie, anticredinta, antiDumnezeu...?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 10, 2010 8:02 pm

La shamanism am invatat ceva care mi-a prins foarte bine. In fiecare zi, la anumite ore,imi luam "temperatura" referitoare la corpurile fizic, mental, emotional si spiritual. Trebuia sa revin mereu la "5" pentru fiecare plan, care era un gen de "o", de o parte si de alta fiind axa -/+ Ce urca pe un plan, vlaguia energia pe altul. Ex, depui prea mult efort intelectual, te simti emotional sub limita...ori fizic. Cand atingi echilibru perfect in cele 4 planuri(corpuri), ai acces instantaneu la planul cauzal. Acolo poti aduce modificari in planurile akashice, poti vedea cauza lucrurilor.
Cand un plan este deficitar, zici "stop" si iei masuri. Se explica in detaliu ce inseamna sub si peste punctul de echilibru in fiecare caz(corp).

Nu este mai important un plan decat altul. Nu e mai important mentalul decat fizicul sau emotionalul. Calitatea spiritualului este data de echilibrul celorlalte 3. Cine nu e echilibrat, e periculos sa incerce tehnici spirituale.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 10, 2010 9:05 pm

Bine ca m-ai atentionat,sa renunt inainte de-a incepe.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Continut sponsorizat





topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: topul celor 7 pericole din ezoterism   topul celor 7 pericole din ezoterism - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
topul celor 7 pericole din ezoterism
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Pareri ale celor sanctionati
» Afirmatii ale celor cu mintea intunecata!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: