Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Propuneri referitoare la politica forumului

In jos 
3 participanți

Aţi arunca prin biserici cu fluturaşe de reclamă pentru acest forum?
Da!
Propuneri referitoare la politica forumului Vote_lcap58%Propuneri referitoare la politica forumului Vote_rcap
 58% [ 7 ]
Nu!
Propuneri referitoare la politica forumului Vote_lcap42%Propuneri referitoare la politica forumului Vote_rcap
 42% [ 5 ]
Total voturi : 12
 
Inapoi

AutorMesaj
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeSam Ian 31, 2009 6:46 am

Ce aţi vrea să scrie pe un fluturaş de reclamă pentru acest forum care să fie aruncat prin biserici?
Cum aţi vrea să arate un astfel de fluturaş de reclamă?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeSam Ian 31, 2009 9:00 am

Cum sa faci propaganda antireligioasa in biserici?

Tu crezi ca sarlatanii care traiesc in carca prostilor vor cadea pe spate de extaz? ...sau crezi ca vreun pocait fanatic va sta sa judece si sa se documenteze ca a citit fluturasul"

Lasa-i pe aia creduli si tauli la biserici si nu incerca sa le luminezi mintea, nu numai ca nu are rost ...dar ptr ca si de prosti are nevoie lumea asta.
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeSam Ian 31, 2009 4:34 pm

Nu e chiar aşa. Scandalurile sunt cel mai puternic element de strategie de propagandă din toate. Religia a reuşit tot ce a reuşit în istorie doar datorită faptului că a fost un scandal. Însă cred că e esenţial ca pe un asemenea fluturaş să fie scrise şi justificări biblice cu privire la dreptul creştinului de a vizita acest forum. Numai aşa se poate face scandalul. Scopul nu e acela de a te face aprobat ci scopul e de a te face băgat în seamă.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeSam Ian 31, 2009 5:50 pm

Religia crestina nu s-a impus prin scandal ci prin CRIMA si Santaj!

Scandalul nu foloseste la nimic si nici nu aduce nimic bun intr-o societate in care exista libertatea de credinta, am mai spus ...celor intunecati la minte ...degeaba le bagi lanterna in ochi ...ca tot nu se lumineaza!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeSam Ian 31, 2009 7:11 pm

Orice contradicţie care implică ceva susţinut de un număr mai mare de oameni e un scandal. Oamenii au fost scandalizaţi atunci când au aflat că Pământul e rotund sau că se poate zbura în ceva mai greu decât aerul. Nicio schimbare socială majoră nu se poate concepe fără un scandal. Orice schimbare majoră în societate s-a făcut printr-un scandal.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeSam Ian 31, 2009 8:18 pm

Tu uiti ca Scandalul e "pacat" si ca atare e pedepsit de lege .... !

Mai intai documenteaza-te si vezi ce zice legea referitor la intentia ta ...si apoi mai discutam !
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 9:44 am

Atunci nu mai facem nimic şi gata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 10:14 am

De ce esti extremist?

Sigur ca facem ceva ...dar ce? ...simplu ne documentam pe tematica la modul serios si pe cat mai multe subiecte ...si dupa ce avem o baza serioasa de informatii ...atunci ne facem publicitate si invitam lume pe forum.

Atuul nostru trebuie sa fie superioritatea informatiilor noastre ...si nu flecareala
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 10:47 am

Informaţiile nu sunt informaţii decât numai dacă răspund la nişte întrebări. Dacă nu întreabă nimeni degeaba ai informaţii pentru că nu vei informa niciodată. La ce pot folosi informaţiile care nu informează pe nimeni?

Deci ce vreau uite să te întreb:

Care e cauza pentru care în general oamenii îşi pot pune întrebări? Ce trebuie să se întâmple pentru ca cineva (oricine) să îşi pună o întrebare? Spune-mi ce crezi tu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 12:19 pm

Ma omori cu filozofia ta!

Oamenii isi pun intrebari atunci cand vor sa stie ceva sau ii framanta probleme importante
Si cum la varsta cand intri in viata ...se intampla exact faptul ca te framanta marile probleme ale vietii ...si aici intra si problema religiei si a lui Dumnezeu ... ptr a STI sa actionezi corect la provocarile vietii ...iata ca trebuie sa te informezi ...si sa existe si o sursa de informatii antireligioase, tot asa cum exista multe religioase ....ca sa le analizezi ..ca sa stie ce iti alegi !

Si exact acesta este motivul ptr care eu imi intind plasa de paianjen...sa ii salvez pe tineri de indobitocirea religioasa care le poate distruge foarte usor viata
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 2:18 pm

Oamenii îşi pun întrebări atunci când se văd implicaţi în nişte situaţii contradictorii şi fie nu le place că e contradictoriu sau fie nu vor să se vadă asta şi se vede acolo unde nu vor ei. În cazul religiei se ştie că e contradictoriu însă acest lucru nu trebuie să se vadă acolo unde nu trebuie să se vadă. În rest se poate întâmpla orice că religioşii sunt foarte ignoranţi. Credinţa creştină în fapt e doar o ignoranţă. Nimeni nu îi poate învăţa pe religioşi ignoranţa. Doar ei te pot învăţa pe tine ignoranţa. Asta e ceea ce fac ei. Religia e o şcoală a ignoranţei. Ei sunt foarte bine antrenaţi să trăiască cu mintea plină de contradicţii. Ei ori te ignoră ca să mascheze aroganţă ori sar la bătaie pur şi simplu la propiu dacă sunt fanatici. Eu cred că trebuie să fie făcut să se râdă de ei dar într-un mod inteligent. Antrenamentul ăsta al lor de a trăi cu mintea plină de contradicţii trebuie transformat într-o ruşine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 2:31 pm

Pai la ce crezi ca ma refer cand am titlul de forum : A crede = A nu Sti!

Si cand zic ca de crezut poate crede mult si tare chiar si cel mai mare prost ...dar de stiut ...nu ...ptr ca aia impune efort intelectual!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 4:04 pm

Dar nici ei nu cred ci doar sunt aşa curioşi să vadă până unde se pot lăsa manipulaţi oamenii. Sau până unde se pot preface oamenii că se lasă manipulaţi.
Sus In jos
Verovika
Pedestras
Pedestras
Verovika


Numarul mesajelor : 32
Localizare : Czech Republic
Puncte : 10
Data de inscriere : 14/11/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 6:37 pm

remussatala a scris:
Oamenii îşi pun întrebări atunci când se văd implicaţi în nişte situaţii contradictorii şi fie nu le place că e contradictoriu sau fie nu vor să se vadă asta şi se vede acolo unde nu vor ei. În cazul religiei se ştie că e contradictoriu însă acest lucru nu trebuie să se vadă acolo unde nu trebuie să se vadă. În rest se poate întâmpla orice că religioşii sunt foarte ignoranţi. Credinţa creştină în fapt e doar o ignoranţă. Nimeni nu îi poate învăţa pe religioşi ignoranţa. Doar ei te pot învăţa pe tine ignoranţa. Asta e ceea ce fac ei. Religia e o şcoală a ignoranţei. Ei sunt foarte bine antrenaţi să trăiască cu mintea plină de contradicţii. Ei ori te ignoră ca să mascheze aroganţă ori sar la bătaie pur şi simplu la propiu dacă sunt fanatici. Eu cred că trebuie să fie făcut să se râdă de ei dar într-un mod inteligent. Antrenamentul ăsta al lor de a trăi cu mintea plină de contradicţii trebuie transformat într-o ruşine.
Dacă a nu intra în polemică înseamnă a fi ignorant atunci da, religia e o şcoală a ignoranţei!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:05 pm

Draga Vero

Religia este o scoala a ignorantei oricum ... si ptr faptul ca prin credinta te indeparteaza de stiinta ....iti aduci aminte ...Crede si nu cerceta!

Atunci cand a Crede e mai importanta decat a Stii... ...inseamna automat ca ignoranta este mai importanta decat cunoasterea ....ptr ca de crezut poate crede orice baba proasta si asta chiar fara nici un efort ... dar de Stiut e mai greu ca se cere efort intelectual.

In concluzie religia e calea catre ignoranta ... si ptr ca ignoranta este intotdeauna invinsa de cunoastere ...cea mai simpla metoda ca sa nu fi invins ...este sa fugi din fata adversarului sau sa nu te pui cu el.
Iata de ce fugiti voi de polemica!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Feb 03, 2009 9:43 am, editata de 3 ori
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeMar Feb 03, 2009 7:59 am

Eu am mai adăugat ceva şi anume: "Ei ori te ignoră ca să mascheze aroganţă ori sar la bătaie pur şi simplu la propiu dacă sunt fanatici.".
Sus In jos
Verovika
Pedestras
Pedestras
Verovika


Numarul mesajelor : 32
Localizare : Czech Republic
Puncte : 10
Data de inscriere : 14/11/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeMar Feb 03, 2009 6:36 pm

Nu toate religiile sunt bune. Au fost şi încă mai religii sinistre. Pomul se cunoaşte după roade de la individ la individ. La judecata obştească va fi judecat fiecare după faptele lui. Dumnezeu nu le bagă pe toate în aceeaşi oală.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeMar Feb 03, 2009 6:53 pm

Verovika a scris:
Nu toate religiile sunt bune. Au fost şi încă mai religii sinistre. Pomul se cunoaşte după roade de la individ la individ. La judecata obştească va fi judecat fiecare după faptele lui. Dumnezeu nu le bagă pe toate în aceeaşi oală.
Da pretuita Vero asa este ...ai dreptate ..."Pomul se cunoaste dupa roade" EXACT asa cum zici ...adica nu dupa vorbe!

Si tocmai aici este problema crestinismului ...ca nici o religie din lume nu a adus atat rau oamenilor si nu a facut mai multe atrocitati dar mai ales CRIME ...decat a facut religia crestina in 2000 de ani de istorie!

Oare cum se face ca nu pui acest lucru in balanta?
Nu ai cunostinta de ele ...sau crimele facute de ai nostrii sunt ceva pozitiv?
Sus In jos
Verovika
Pedestras
Pedestras
Verovika


Numarul mesajelor : 32
Localizare : Czech Republic
Puncte : 10
Data de inscriere : 14/11/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeMar Feb 03, 2009 8:38 pm

Şi nu am fost avertizaţi în legătură cu asta?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeMar Feb 03, 2009 9:18 pm

Verovika a scris:
Şi nu am fost avertizaţi în legătură cu asta?

Eu zic ca DA!

Si uite iti dau si un citat prin care vezi ca si in prezent in bisericile lui Dumnezeu (c iteste YAHWE) este slavit ca dumnezeu satana ...adica Isus ...sau mai este cineva slavit in biserici in ziua de azi?

2 Tesaloniceni 2:4 potrivnicul, care se înalţă mai presus de tot ce se numeşte "Dumnezeu", sau de ce este vrednic de închinare. Aşa că se va aşeza în Templul lui Dumnezeu, dându-se drept Dumnezeu.
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 7:15 pm

Verovika a scris:
Şi nu am fost avertizaţi în legătură cu asta?
Păi da! Ar fi bine să luăm în seamă acest avertisment!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Propuneri referitoare la politica forumului Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri referitoare la politica forumului   Propuneri referitoare la politica forumului Icon_minitime

Sus In jos
 
Propuneri referitoare la politica forumului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Propuneri pentru Administratie
» Probleme de afişare a forumului
» Nelamuriri si diverse probleme referitoare la forum

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Administrative :: Anunturi-
Mergi direct la: