Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Probleme curioase referitoare la originea Islamului

In jos 
+5
Cyberman
Black velvet
adevarul
GaSpAr
Soimos
9 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Mai 23, 2011 8:13 pm

... Iata una dura .... dar rau de tot:

Stiati ca si Islamul este un "prunc" al Romei?

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeMar Mai 24, 2011 10:12 am

tipul din video este Walter Veght si este adventist. Teoria nu ii apartine, ci doar a preluat-o de la Alberto Rivera, fost calugar iezuit care a iesit din ordin si a inceput sa faca unele dezvaluiri iar pentru asta a platit cu viata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeMar Mai 24, 2011 4:52 pm

Corect!
Desi pe aia cu adventismul nu am stiut-o ... ba chiar mi se parea ca abordeaza problemele ce privesc religia din p de v neutru, ca sa nu zic francmason ... de ex. se mentioneaza ca cei "initiati" sunt "luciferianisti" in timp ce restul prostimii este denumita "goim" ...sau faptul ca denumeste credinta drept pacaleala iar pe credinciosi ii denumeste "cirezi umane" ma face sa cred ca nu e un adventist, fara sa mai punem la socoteala ca lozinca catolicilor iezuiti (care sunt deoasebiti de inteligenti, eruditi deci si bine informati) este: "nimic nu este adevarat, dar totul este permis" in timp ce cei "initiatii satanisti" ii pacalesc pe credinciosi prin aceste doua religii!
Chiar crezi ca un adventist scoat pe gura asemenea perle?

Evident ca ideea nu ii apartine lui, ci este a iezuitului Alberto Rivera de care ai pomenit si tu, dar este pomenita si in filmulet.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeMar Mai 24, 2011 6:48 pm

Soimos a scris:
Corect!
Desi pe aia cu adventismul nu am stiut-o ... ba chiar mi se parea ca abordeaza problemele ce privesc religia din p de v neutru, ca sa nu zic francmason ... de ex. se mentioneaza ca cei "initiati" sunt "luciferianisti" in timp ce restul prostimii este denumita "goim" ...sau faptul ca denumeste credinta drept pacaleala iar pe credinciosi ii denumeste "cirezi umane" ma face sa cred ca nu e un adventist, fara sa mai punem la socoteala ca lozinca catolicilor iezuiti (care sunt deoasebiti de inteligenti, eruditi deci si bine informati) este: "nimic nu este adevarat, dar totul este permis" in timp ce cei "initiatii satanisti" ii pacalesc pe credinciosi prin aceste doua religii!
Chiar crezi ca un adventist scoat pe gura asemenea perle?

Evident ca ideea nu ii apartine lui, ci este a iezuitului Alberto Rivera de care ai pomenit si tu, dar este pomenita si in filmulet.
Ca sa iti poti face o parere despre ce crede el ar trebui sa vezi mai multe videouri cu el. Tipul sustine biblia si credinta in Iisus. Wink chiar te sfatuiesc sa-i vezi seria Total Onslaught/Razboi Total.






ai aici si o editie in care face misto de teoria evolutiei
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeMar Mai 24, 2011 7:33 pm

GaSpAr a scris:
Tipul sustine biblia si credinta in Iisus. Wink chiar te sfatuiesc sa-i vezi seria Total Onslaught/Razboi Total.

Mda ... mi-am dat seama de acest lucru (ca e un adept al lui Christos si al Bibliei) la sfarsitul partii a 9-a cand el insusi recunoaste acest lucru ... asta desi a scos pe gura destule "perle"ateiste (prin care isi trage singur cu stangul in dreptul).
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 1:46 pm

Citat :
soimos
Citat :
Stiati ca si Islamul este un "prunc" al Romei?

daca spuneai ca originea islamului provine din iudaism, era mai credibil.
Mozaismul este una dintre cele mai vechi religii ale lumii antice.
Iudaismul este cea mai veche dintre religiile monoteiste. Preceptele iudaismului au stat la baza religiilor monoteiste creștinism și islam.
asa este!
dar desi crestinismul are ca baza Biblia furata de la religia mozaica si o religie noua facuta de falsul apostol Pavel care considera ca Legile adevarate ale lui Yahwe sunt GUNOI/*(adica voi reveni cu explicatii la acest semn*)
Totusi religia Islamica s-a facut la comanda Vaticanului si nu la cea a Ierusalimului ptr ca mozaicii au fost cu toti transvazati in Imperiul Roman
In concluzie cand am facut afirmatia la care te referi ...am facut-o corect!



* Iata versetul pe care-mi bazez acea afirmatie de la *

6. ... în ce priveşte dreptatea cea din Legea, fără de prihană.
7. Dar cele ce îmi erau mie câştig, acestea le-am socotit pentru Hristos pagubă.
8. Ba mai mult: eu pe toate le socotesc că sunt pagubă, faţă de înălţimea cunoaşterii lui Hristos Iisus, Domnul meu, pentru Care m-am lipsit de toate şi le privesc drept gunoaie,!!! ...


Nu ewste vina mea ca Pavel s-a exprimat cam echivoc ba chiar a pus in aceasi oala Legea fara de prihana cu interesele sale din versetul 7 ... important este doar FINALUL ca atat interesele sale cat si Legea lui Dumnzeu este G U N O I!!!!!

Asta ca sa stiti ptr ce veti da socoteala la Judecata de apoi ca ati urmat Calea lui Pavel si nu pe a lui Isus!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeVin Iul 15, 2011 8:48 pm

soimos te rog sa mi dai si mie o explicatie pentru postarea de mai sus!!!!!!!!!!!!!!!!!

POSTAREA DE MAI SUS NU ESTE A MEA, DESI APARE CA FIIND SCRISA DE MINE...... ADEVARUL!!!!!

CUM S A PUTUT INTAMPLA ASA CEVA???????????
UNDE ESTE MESAJUL PE CARE EU L AM POSTAT, SI PE CARE OBSERV CA L-ATI STERS DESI IN POSTAREA PRECEDENTA DAI UN CITAT DIN POSTAREA MEA!!!!!

ACEST PARAGRAF ESTE SINGURUL CARE MI APARTINE!!!!
RESTUL A FOST STERS SI INLOCUIT CU O ALTA POSTARE CARE NU MI APARTINE!
"daca spuneai ca originea islamului provine din iudaism, era mai credibil.
Mozaismul este una dintre cele mai vechi religii ale lumii antice.
Iudaismul este cea mai veche dintre religiile monoteiste. Preceptele iudaismului au stat la baza religiilor monoteiste creștinism și islam."

rog sa mi se raspunda pentru acest abuz!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeVin Iul 15, 2011 9:06 pm

POSTAREA PE CARE EU O FACUSEM SI CARE A FOST STEARSA SE REFEREA LA FAPTUL CA ISLAMUL SE ASEAMANA MAI MULT CU IUDAISMUL, DECAT CU CRESTINISMUL, DECI DEPARTE OPINIA CONFORM CAREIA PAPA CARE PRACTICA CRESTINISMUL A CREAT ISLAMUL!!!!

papa s a indepartat de la originea CUVANTULUI LUI DZEU DIN BIBLIE!
biserica catolica, papalitatea practica erezii, au modificat biblia in nenumarate randuri, au interzis detinerea bibliei timp de 1000 de ani, au condus inchizitia si au ars pe rug adevaratii credinciosi care respectau adevaratul cuvant al lui dzeu, sustin homosexualitatea, ecumenismul, papii sunt masoni.
o slavesc mai mult pe fecioara maria decat pe dzeu, tocmai in dorinta indepartarii de dumnezeu si orientarii spre false divinitati.


EU FACUSEM IN POSTAREA CARE MI A FOST STEARSA O PARALELA INTRE CUVANTUL LUI DZEU DIN TORA, BIBLIE SI CORAN.

daca analizezi cele 3 carti sfinte tora, biblia si coranul observi corespondenta dintre ele!

FARA ICOANE SI CHIP CIOPLIT
daca intri in sinagoga cu icoane esti azvarlit pe geam.
biblia contine aceasta regula, insa dracul n a putut sta locului pana n a impodobit biserica.
iar in ultima carte, coranul, exista aceasta restrictie, caci la fel daca intri in moschee cu icoane sfarsesti pres.

FARA CARNE DE PORC
evreii adevarati credinciosi nu mananca porc.
crestinii am mai explicat, au fost saracii cei mai asupriti si au fost obligati sa o manance la inceput apoi a devenit traditie, desi BIBLIA INTERZICE CARNEA DE PORC.
musulmanii deasemenea nu se ating de porc.

UITE CUM BIBLIA INTERZICE PORCUL
deuteronomul cap 14 paragraful 8
8. Nu se mănâncă porcul
, pentru că, deşi are copita despicată, nu îşi rumegă mâncarea; acesta este necurat pentru voi. Carnea acestora să n-o mâncaţi şi de stârvurile lor să nu vă atingeţi.
isaia cap 65 parag 4
4. Stăteau în morminte şi mâncau în crăpături de stâncă, mâncau carne de porc, ale căror vase erau pline de mâncăruri spurcate
isaia cap 66 parag 3
3. Cel ce junghie un bou şi în acelaşi timp omoară un om, cel ce jertfeşte o oaie şi în acelaşi timp rupe gâtul unui câine, cel ce aduce prinos şi în acelaşi timp aduce sânge de porc, cel ce aduce jertfă de tămâie şi în acelaşi timp se închină la idoli, - toţi aceştia şi-au ales căi nelegiuite şi în urâciunile lor trăieşte sufletul lor.
isaia cap 66 parag 17
17. Faptele şi gândurile celor ce se sfinţesc şi se curăţesc pentru închinăciunile din grădini, într-un loc ascuns, în mijlocul unei adunări de ucenici, ale celor care mănâncă din carnea de porc, mâncăruri scârnave şi şoareci, vor fi zădărnicite, zice Domnul.
Leviticul cap 11 parag 7
7. Porcul are copita despicată şi despărţită în două, dar nu rumegă; acesta este necurat pentru voi.

se vede clar CORESPONDENTA INTRE ACESTE 3 MARI RELIGII, CARE AU LA BAZA ACEEASI SURSA DIVINA, ACELASI DUMNEZEU!

CIRCUMCIZIA
evreii o practica pt ca asa e scris in tora,
crestinii nu, datorita denaturarii mesajului.
musulmanii practica circumcizia.

chiar si uciderea cu pietre in caz de adulter si crima.

exista in tora aceasta lege si evreii o pun in practica, desi foarte rar.
exista si in biblie.
Deuteronom, 22:21 :Atunci fata să fie adusă la uşa casei tatălui ei şi locuitorii cetăţii ei să o ucidă cu pietre şi să o omoare, pentru că a făcut lucru de ruşine în Israel, desfrânându-se în casa tatălui său. Şi aşa să stârpeşti răul din mijlocul tău.

Levitic 20:10. De se va desfrâna cineva cu femeie măritată, adică de se va desfrâna cu femeia aproapelui său, să se omoare desfrânatul şi desfrânata.
exista si in coran, dar la fel se practica rar, numai in tarile extremiste.

desi exista aceste legi, credinciosilor si oamenilor cinstiti nu ar trebui sa le fie teama.
oamenii nu trebuie sa ucida sau sa si insele sotul/ssotia.

mai bine sa avertizezi omul cu pedeapsa faradelegii lui, incat sa i fie teama, sa nu practice aceste nedemnitati umane, decat sa se ajunga la MAI MULTE CRIME DATORITA SOTULUI/ SOTIEI INSELATE, vedem bine cazuri in europa, america atunci cand sotul/ sotia din gelozie si manie pentru tradarea ce i s a inscenat recurge la crima.


Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 5:24 pm

Soimos a scris:
Stiati ca si Islamul este un "prunc" al Romei?

Roma, Roma... mama inchizitiei... ce putea sa nasca decat un prunc cu bomba-n fund, ca sa explodeze omorand oameni nevinovati, in numele religiei lor!

Inchizitia omora femei pentru ca erau paroase sau aveau alunite pe corp, ”pruncul” nu mai este interesat de chestii dintr-astea... omoara la intamplare ca sa arate cat de ”tare-i” religia lui...
Asta-i o treaba cu adevarat curioasa!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 5:39 pm

Black velvet a scris:
Soimos a scris:
Stiati ca si Islamul este un "prunc" al Romei?

Roma, Roma... mama inchizitiei... ce putea sa nasca decat un prunc cu bomba-n fund, ca sa explodeze omorand oameni nevinovati, in numele religiei lor!

Inchizitia omora femei pentru ca erau paroase sau aveau alunite pe corp, ”pruncul” nu mai este interesat de chestii dintr-astea... omoara la intamplare ca sa arate cat de ”tare-i” religia lui...
Asta-i o treaba cu adevarat curioasa!
Velvet valet, ori a plecat maicata de acasa si acum pari periculos pe internet? lasa ca vorbesc eu cu ea sa nu te mai lase la calculator
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 5:44 pm

GaSpAr a scris:
ori a plecat maicata de acasa si acum pari periculos pe internet? lasa ca vorbesc eu cu ea sa nu te mai lase la calculator

Ce poti sa ceri de la un crestin cu invel intelectual subliminal... hmmm, nociva-i religia monoteista pentru intelectul uman!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 5:47 pm

adevarul a scris:
adevarul nu zboara si nu este nici dezvaluit pe la toate colturile.
presupune studiu.

Teoria conspiratiei, hmmm... va plateste bine popa ca sa atacati tot ce misca si nu convine bisericii?

Da, bisericile nu prea au colturi!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 5:49 pm

Cyberman a scris:
Ce poti sa ceri de la un crestin cu invel intelectual subliminal... hmmm, nociva-i religia monoteista pentru intelectul uman!
stii vorba aia ''raspunde-i nebunului dupa nebunia lui sa nu se creada intelept'' ? probabil nu o stii, asa ca du-te in camera ta si fa-ti lectiile


Cyberman a scris:
Ce poti sa ceri de la un crestin cu invel intelectual subliminal
hai sa ne masuram nivelul intelectual, sa vedem care e mai bun, ca tot te vad raspunzand asa de sus, cu un aer de mare intelectual, dar pana acum nu am vazut nimic care sa confirme astea. e valabil si pentru Velvet valet
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 5:51 pm

Cyberman a scris:
adevarul a scris:
adevarul nu zboara si nu este nici dezvaluit pe la toate colturile.
presupune studiu.

Teoria conspiratiei, hmmm... va plateste bine popa ca sa atacati tot ce misca si nu convine bisericii?

Da, bisericile nu prea au colturi!
da ma Cyber am primit pana acum 100.000 de euro de la patriarhul Daniel, mai am de primit inca 400.000 si pot sa ies la pensie de la 20 de ani. eventual mi-as deschide o afacere sau o biserica in care sa iau banii copiilor ca tine (sic!)
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 6:03 pm

va rog frumos, nu denaturati subiectul acestui topic.
gaspar, te rog, nu mai raspunde provocarilor, subiectelor lipsite de logica, care sfideaza stiinta si bunul simt.

acesti oameni care posteaza pe aici, sunt pusi sa denatureze mesajul nostru, in lipsa de adevaruri.
vad si ei ca acest forum existent de atatia ani, abia acum cu noi, si a gasit nasul.
aceste reactii jignitoare sunt niste incercari disperate de a ne indeparta de pe forum si a inceta sa mai publicam INFORMATIILE ADEVARATE SUSTINUTE DE EVENIMENTE SI REALITATE!

multumesc pentru intelegere.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 11:18 pm

adevarul a scris:
acesti oameni care posteaza pe aici, sunt pusi sa denatureze mesajul nostru

Aaaa... deci voi aveti un anumit mesaj de transmis, nu sunteti simpli oameni care vor, pur si simplu, sa discute despre religie... si aveti impresia ca forumul acesta nu-i altceva decat teren pentru propaganda religioasa. Nu-i frumos ceea ce faci tu si Gaspar... dar de la religiosi nu-i bine sa ai pretentia de fair-play...

Citat :
vad si ei ca acest forum existent de atatia ani, abia acum cu noi, si a gasit nasul.

Vrabia malai viseaza si calicul praznic Smile

Noi v-am acceptat pe acest forum, gandindu-ne ca sunteti oameni si vreti sa va spuneti parerea cu privire la religie, dar voi visati sa fiti ”nasii” forumului... urat, foarte urat din partea voastra... Acum se vede clar ce caracter ascund religiosii!

Citat :
aceste reactii jignitoare sunt niste incercari disperate de a ne indeparta de pe forum si a inceta sa mai publicam INFORMATIILE ADEVARATE SUSTINUTE DE EVENIMENTE SI REALITATE!

Daca vroiam sa va indepartam de pe forum, nu era greu deloc sa o facem, tehnic este foarte simplu! Dar v-am lasat si stii de ce, pentru ca ne amuza toate aiurelile pe care le sustineti, aiureli care de cele mai multe ori frizeaza absurdul si ridicolul intr-asa hal incat devin interesante pentru un studiu de caz asupra consecintelor pe care le poate avea religia asupra coerentei gandirii umane!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 11:38 pm

Apopii a scris:
ne amuza toate aiurelile pe care le sustineti, aiureli care de cele mai multe ori frizeaza absurdul si ridicolul intr-asa hal incat devin interesante pentru un studiu de caz asupra consecintelor pe care le poate avea religia asupra coerentei gandirii umane!

Astia doi, asa-zisul user adevarul Laughing si Gaspar, au falsa impresie ca daca posteaza mult, des si pe majoritatea topicelor, toate gogomaniile posibile, cititorii forumului vor fi atat de naivi incat sa-i creada si sa zica: ”mama mia ce tari sunt astia doi si cum au reusit ei sa invinga ratiunea, logica si stiinta, cu ajutorul unor gogomanii religioase inventate de niste primitivi din desert, acum cateva mii de ani in urma! Mama mia!”

Ei, saracii, nici nu realizeaza cat de multi oameni au inceput sa citeasca forumul, doar ca sa rada de ceea ce spun ei! La ce lipsa de gandire poate sa duca religia... Mama mia!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 11:09 am


relatarile lui alberto rivera se bazeaza pe instruirea facuta de cardinalul iezuit Bea.
nu este exclus ca acest om sa fii fost santajat pentru a face asemenea marturisiri, dupa care stim ca a si fost omorat in conditii suspecte, ori a cazut prada unei minciuni a cardinalului iezuit BEA, cu scopul zdruncinarii credintei islamice.

este o alta inventie a elitelor, pentru a discredita religia in general si religia islamica in particular.
asa cum descrediteaza si religia crestina din plin, caci impotriva ei este razboiul cel mai aprig pe fata, insa se fac atacuri si impotriva islamului numai ca sunt mai discrete, subtile.

ANALIZA LOGICA A LUCRURILOR FACE DE LA SINE INTELES CA VATICANUL CARE S-A INDEPARTAT DE LA STUDIUL PROPRIEI BIBLII, PRACTICAND MANCATUL CARNII DE PORC, NERESPECTAREA CIRCUMCIZIEI, nu mai e cazul sa enumar ereziile papalitatii,
NU PUTEA CREA O ALTA RELIGIE, CARE CULMEA RESPECTA LEGI PE CARE VATICANUL LE EVITA INTENTIONAT, IN VEDEREA DISTORSIONARII CUVANTULUI DOMNULUI!

islamul prin coran intareste tora si biblia si incheie sirul cartilor prin care dzeu a trimis cuvantul sau omenirii, carti care se afla in interdependenta clara!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 1:25 am

adevarul a scris:
carti care se afla in interdependenta clara![/b]

Si atunci cand volumele unui roman de science fiction se afla intr-o interdependenta clara, ce dovedeste asta, cumva ca povestirea din ele este reala?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:01 am

science fiction se afla in capul oamenilor din secolul acesta, nu in cartile trimise de dzeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:11 am

adevarul a scris:
science fiction se afla in capul oamenilor din secolul acesta, nu in cartile trimise de dzeu.
Ce science fiction ...cand e vorba de ditamai prostia pe care pina si un student repetent in anul incepator la facultatea de "Public relations" le stie ...dar nu le stia Dictamai Mo "dumnezeul!
Poi ce Dumnezeu crezi ca a putut fi atat de redus la bibilica sa trimeata carti unor analfabeti ...adica efect relational 0 .... cand putea sa le proiecteze filme pe nori ... sau holgrame tri-dimensionale in care tot analfabetul sa poata vedea cum da el Legile Sale!
Poi ce Dictamai Dumnezeul este mai mic decat Roby Wiliams care face spectacole de acest gen?

Poi daca nu a ajuns inca la nivelul lui Roby Wiliams ... sau a lui Shakira ... ce rost are sa ne inchinam unui astfel de pigmeu inapoiat si impotent?


Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:32 am

vorbiti exact ca un adolescent inca neajuns la varsta maturitatii, si total furat de emisiunile ce mediatizeaza OZN uri, filme science fiction, cu scopul indepartarii de credinta.
omul de acum are tehnologia si stiinta, dar ii lipseste cu desavarsire bunul simt, decenta, modestia, demnitatea, logica - deziderate ale desavarsirii umane.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:34 am

adevarul a scris:
omul de acum are tehnologia si stiinta, dar ii lipseste cu desavarsire bunul simt, decenta, modestia, demnitatea, logica - deziderate ale desavarsirii umane.
Din pacate aveti dreptate
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:45 am

adevarul a scris:
vorbiti exact ca un adolescent inca neajuns la varsta maturitatii, si total furat de emisiunile ce mediatizeaza OZN uri, filme science fiction, cu scopul indepartarii de credinta.
omul de acum are tehnologia si stiinta, dar ii lipseste cu desavarsire bunul simt, decenta, modestia, demnitatea, logica - deziderate ale desavarsirii umane.
Poi se stie ca atunci cand cineva e prea nestiutor incat sa iti raspunda la o problema ridicata ...o ia pe aratura facand atac la persoana ...si crede ca prin asta a raspuns!
Eu totusi astept sa-mi raspundeti la problema ridicata de mine mai sus si care se refera la impotenta lui Dumnezeu fata de atotputernicia Societatii Umane ...mai pe scurt a Omului ... ca DOVADA ca OMUL este singurul Dumnezeu Adevarat!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:49 am

Mihai12 a scris:
Din pacate aveti dreptate
Din pacate ...eu nu respect decat pe acei oamenii care merita respectati ...si nu pe toti IRATIONALII sau incultii care CRED totul a proasta.

Pot respecta si pe cei pacaliti si indusi in eroare ...dar numai atunci cand dovedesc ca au CULTURA GENERALA si ca sunt deschisi sa recunoasca UN ADEVAR DOVEDIT CA ADEVAR!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Probleme curioase referitoare la originea Islamului Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului Icon_minitime

Sus In jos
 
Probleme curioase referitoare la originea Islamului
Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Nelamuriri si diverse probleme referitoare la forum
» Adevarata fata a islamului
» CONFERINTA in Bucuresti - ADEVARATA IMAGINE A ISLAMULUI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Islamul-
Mergi direct la: