Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa

In jos 
+9
Cyberman
GaSpAr
adrianb
Zian
Apopii
buburuzu
livius
H1perion
Soimos
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeDum Mai 31, 2009 8:23 am

Iata cum chiar in Apocalipsa nise cere sa iesim din organizatia satanica numita "Biserica":

2. Şi a strigat cu glas puternic şi a zis: A căzut! A căzut Babilonul cel mare şi a ajuns locaş demonilor, închisoare tuturor duhurilor necurate, şi închisoare tuturor păsărilor spurcate şi urâte. (cred ca realizati ca aici e vorba de Roma)
3. Pentru că din vinul aprinderii desfrânării ei au băut toate neamurile şi împăraţii pământului s-au desfrânat cu ea şi neguţătorii lumii din mulţimea desfătărilor ei s-au îmbogăţit.
(iata ce va invata Isus ...cel care stie cui ii slujiti)
4. Şi am auzit un alt glas din cer, zicând: Ieşiţi din ea, poporul meu, ca să nu vă faceţi părtaşi la păcatele ei şi să nu fiţi loviţi de pedepsele sortite ei;

Pentru cei la curent cu problematica religioasa cred ca este clar ca prin Babilon se intelege Marea Coorva a Babilonului ...si ca aceasta este denumirea atribuita Bisericii!

Ptr ca spre deosebire de Dumnezeu Creatorul ...care isi iubeste Creatia sa NATURA VIE !!!! "dumnezeul bisericii este interesat doar sa stranga bani ...ca mijloc al puterii diabolice ...bani prin care sa isi extinda puterea pe tot globul, si deja in lumea noastra vedem ca sunt si cate doua biserici intr-un sat amarat, biserici in care esti spionat la spovedanie si belit ...cand treci pragul ...

Perfidia sub care actioneaza biserica este la fel de subtila si periculoasa ca si toata "fiintaraea ei".
Culmea acestei perfidii o vedem deja in clipa cand doi tineri indragostiti vor sa se casatoreasca ...si trebuie sa o faca la biserica ...ca fara binecuvantarea sarlatanului care slujeste la doi stapani (banul si Dumnezau...adica Mamona) sau tineri casatoriti aduc pe lume un copil botezandu-l in numele unui "dumnezeu" al bisericii si nu in numele creatorului... si pentru ca acest fenomen de alienare nu se poate impune prin bun simtz ...iata ca biserica a perfectionat metoda santajului ...aducandu-l la inaltimea de "santaj divin" ...iar "dumnezeul" bisericii care a exercitat rolul de tortionar pamantesc si-a prelungit ghiara sangeroasa in cer unde "dumnezeul bisericii" a preluat rolul de "tortionar celest" si si-a construit anticamera torturii chiar in moarte unde troneaza ca sef al Iadului ...insusi Isus-Christos...cel care se lauda ca a inviat ..si o recunoaste in Apocalipsa 1.18
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 11:25 am

"Şi a strigat cu glas puternic şi a zis: A căzut! A căzut Babilonul cel mare şi a ajuns locaş demonilor, închisoare tuturor duhurilor necurate, şi închisoare tuturor păsărilor spurcate şi urâte.
<< asta spune tot ! Cata dreptate poti avea soimos !dar vezi prea putini deschid ochii si vad adevarul , acum cateva zile mam luat la contrazicere cu un mare credincios , asa predinde el ..si radea de mine pentru ca nu imi fac rugaciunea de seara sa ma ajute dumnezeu Neutral .. mai imi spunea ca biblia a fost scrisa de dumnezeu..mai spunea ca oamenii mor pentru ca fac prea multe pacate Neutral deci vedeti ce poate spune un credincios Neutral .. ce minte de inapoiat poate avea ! , cat de indoctrinat poate fii ..cum poti spune asa ceva nu-mi pot da seama ..se mai dadea mare la mine ca moise a despartit marea , si ca era credincios .. cand am auzit ma bufnit si rasu , si lam inchis imediat , spunandui ca moise nu facea parte din religia crestina , ci din mozaica , care dumnezeul lui era yahwe , ci nu luciferul care se da drept fiul lui dumnezeu , nascut dintr-o virgina , care se marita cu ea pentru a devenii tata si fiu in acelasi timp ..
credinciosii indoctrinati de mici , nu isi pot da seama de viata reala din care face parte..si ca nu exista nici un dumnezeu.. chiar lam intrebat , cum poate crede in ceva , pe care nu l-a vazut niciodata , nu ia dat nici 1 semn , nici macar nu la auzit ..si ia auziti ce imi spune el , ca cica l-a ajutat in viata foarte mult Neutral ca isi face rugaciuni .. cum frate Neutral .. asta a fost cel mai "inapoiat" crestin cu care mam contrazis vreodata , sincer , chiar am ramas uimit cat de indoctrinat poate fii
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 3:41 pm

E distractiv ce spui ... si bine faci ca nu te lasi lor!
Dar incearca sa ii iei un pic mai usurel ... ca astora nu le deschizi ochii asa usor.

Mai intai e bine sa le dovedesti (ma rog arati) ca Biblia nu e cubantul lui Dumnezeu ci un text apartinand religiei iudaice in care se stie ca e scris de popor!
Incearca sa sintetizezi unele informatii de pe aici pe forum ... si sa exersezi combativitatea pe forumuri ...si incet incet vei prinde aripi... si nu se mai rad de tine ... decat in cazul in care sunt prosti ca noaptea!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 8:45 pm

pana acum nici un crestin nu am intalnit sa inchida un ateu ! ..si sa vedeti ce am vazut azi Smile , o biserica cu 5 turle..si normal biserica se construieste in forma de cruce ,asta era facuta anapoda , si cica cu fata la rasarit , din contra
asta era facuta cu fata la apus.... deci inca o dovada ca religia e doar o simpla afacere a drq de profitabila Smile , respect celor care au deschis ochii la timp , si mai spun un respect forumului care ma facut sa aflu adevarul ! oricum credinciosii sunt foarte usor de inchis , si ii bati cu propriile lor arme Smile .. si cu putina documentatie ,si logica Smile
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 8:48 pm

Asa este!
Multumim ptr aprecieri!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 7:35 pm

H1perion a scris:


, cum poate crede in ceva , pe care nu l-a vazut niciodata , nu ia dat nici 1 semn , nici macar nu la auzit ..si ia auziti ce imi spune el , ca cica l-a ajutat in viata foarte mult

intreabal pe Soimos cum e cu cel care locuieste in tine
---------------
odata un om era rau bolnav, a umblat in stanga a umblat in dreapta, fara rezultat iar intr-un final primeste un nr. de tel ... pe respectivul nu la vazut in viata lui... dupa o mica discutie primeste o reteta naturista care il pune pe picioare

nu la vazut niciodata, dar crezandul si urmand instructiunile sa insanatosit.

asta e un exemplu banal...
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 8:50 pm

ma referam la prefacutu de jessus Smile .. in care multi au asa multa incredere, cred ca si-ar lasa si fam pentru jessus NeutralNeutral..acelea sunt persoanele foarte indoctrinate .. .. .. tu nu poti spune ca , daca vine o persoana la tine , si iti da o reteta naturista , poti spune ca a fost 1 semn de la dumnezeu , asta ar fii prea banal , dar multi asta cred ..:-?? persoanele care sunt indoctrinate mult , nu reusesti sa le arati adevarul ,chiar daca te contrazici , si ii inchizi .. tot raman cu ideile lor in cap ,chiar daca le-ai aratat ca ce cred ei nu este adev , ei tot cu chestia cu care au fost indoctrinati raman in cap !
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 6:54 pm

"prefacutu de jessus"

de ce ar fi prefacut, sau de unde ai tu asemenea informatie(sa nu zic stiinta)?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 8:10 pm

cum nu e prefacut ... nu vezi ca se preface ca este dumnezeu , se preface ca este fiul lui dumnezeu , se da chiar DUMNEZEU ! , asta nu e prefacatorie? .. cand el detine cheile iadului ..si trimite dracusorii in indoctrinati :-j ..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 8:17 am

nelu a scris:


intreabal pe Soimos cum e cu cel care locuieste in tine
---------------


nu la vazut niciodata, dar crezandul si urmand instructiunile sa insanatosit.

asta e un exemplu banal...
"Dumnezeul" care locuieste in tine ... nu este Dumnezeul religiilor si al bisericii ...ci Dumnezel Naturii ...adica VIATA!
Iar exemplul cu telefonul este ceva indoielnic pentru ca tine de autosugestie, si faptul ca este transmisa prin telefon face sa-i scada valoarea ... sugestii si sugestionari poti primi si de la medic ...dar mai ales de la persoanele a caror parere este sfanta ptr tine ...dar totusi nu trebuie prezentata ca regula ci ca exceptie .... Regula este fatul ca antibioticele te vindeca de infectii !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 8:21 am

H1perion a scris:
cum nu e prefacut ... nu vezi ca se preface ca este dumnezeu , se preface ca este fiul lui dumnezeu , se da chiar DUMNEZEU ! , asta nu e prefacatorie? .. cand el detine cheile iadului ..si trimite dracusorii in indoctrinati :-j ..
Te inseli draga Hipi!
Isus se preface ca este mort ..si se preface chiar foarte bine!
Restul cel tine "in viata" este doar aberatia din mintile unor bieti indoctrinati cu minciuni ordinare!
Astia ii pun in carca lui Isus niste comicarii ca pana si pe bietul Isus l-ar apuca groaza daca ar vedea ce debiteaza acei lobotomizati(lobotomizare=indepartarea unei parti din creier)!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMar Iun 09, 2009 7:56 pm

da , dar cum poti crede soimos , ca un simplu om , poate reinvia .. care acel om nici macar nu este fiu de dumnezeu ,ci doar un fiu de femeie normala , si chiar biserica se da de gol , ca jessus sa dus in iad , dupa ce a murit , si nu a mai spus ca sa reintors , doar niste aberatii , ca , jessus sa dus in iad ca sa-i ia pe cei din vechiul testament , ca jessus a venit pe pamant pentru a aduce pacea , sii , sa se duca toti oamenii in rai care cred in el . si il slujesc , asta cum vine Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMier Iun 10, 2009 6:06 am

Isus sub varianta sa periculoasa numit Christos ... nu trebuie sa invie pentru ca el fiind intrupat din minciuna si prostie (adica tot cuvant) ...el este nemuritor.

Nu inteleg de ce Isus i-ar lua pe cei din VT cand el ar trebui sa ii ieie eventual pe cei din Torah ...caci macar aia e scriptura sa .... dar nu stiu daca acolo in religia sa riginala are puterea sa ieie pe cineva ...ca el insusi e un nimeni!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMier Iun 10, 2009 7:54 pm

Einstein, e un cineva... pt tine?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeJoi Iun 11, 2009 6:55 am

Einstein este cineva ptr toata umanitatea .... si care e problema?
O fi acea ca s-a nascut evreu mozaic ... apoi c a tanar s-a convertit la crestinism ca la varsta maturitatii sa devina ateu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeMar Aug 04, 2009 3:11 pm

Iata cum Isus tuna si fulgera impotriva fariseilor ...citeste Preotilor (aia care cer sa faci ce zice Popa si nu ce face Popa

Matei 27.23. Vai vouă, cărturarilor şi fariseilor făţarnici! Că daţi zeciuială din izmă, din mărar şi din chimen, dar aţi lăsat părţile mai grele ale Legii: judecata, mila şi credinţa; pe acestea trebuia să le faceţi şi pe acelea să nu le lăsaţi
24. Călăuze oarbe care strecuraţi ţânţarul şi înghiţiţi cămila!
25. Vai vouă, cărturarilor şi fariseilor făţarnici! Că voi curăţiţi partea din afară a paharului şi a blidului, iar înăuntru sunt pline de răpire şi de lăcomie.
26. Fariseule orb! Curăţă întâi partea dinăuntru a paharului şi a blidului, ca să fie curată şi cea din afară.
27. Vai vouă, cărturarilor şi fariseilor făţarnici! Că semănaţi cu mormintele cele văruite, care pe din afară se arată frumoase, înăuntru însă sunt pline de oase de morţi şi de toată necurăţia.
28. Aşa şi voi, pe din afară vă arătaţi drepţi oamenilor, înăuntru însă sunteţi plini de făţărnicie şi de fărădelege.

Acum ca ati citit acestea ...mai aveti curajul sa va faceti preoti?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 11:42 am

Soimos a scris:
Iata cum chiar in Apocalipsa nise cere sa iesim din organizatia satanica numita "Biserica":

2. Şi a strigat cu glas puternic şi a zis: A căzut! A căzut Babilonul cel mare şi a ajuns locaş demonilor, închisoare tuturor duhurilor necurate, şi închisoare tuturor păsărilor spurcate şi urâte. (cred ca realizati ca aici e vorba de Roma)
3. Pentru că din vinul aprinderii desfrânării ei au băut toate neamurile şi împăraţii pământului s-au desfrânat cu ea şi neguţătorii lumii din mulţimea desfătărilor ei s-au îmbogăţit.
(iata ce va invata Isus ...cel care stie cui ii slujiti)
4. Şi am auzit un alt glas din cer, zicând: Ieşiţi din ea, poporul meu, ca să nu vă faceţi părtaşi la păcatele ei şi să nu fiţi loviţi de pedepsele sortite ei;

Pentru cei la curent cu problematica religioasa cred ca este clar ca prin Babilon se intelege Marea Coorva a Babilonului ...si ca aceasta este denumirea atribuita Bisericii!

Ptr ca spre deosebire de Dumnezeu Creatorul ...care isi iubeste Creatia sa NATURA VIE !!!! "dumnezeul bisericii este interesat doar sa stranga bani ...ca mijloc al puterii diabolice ...bani prin care sa isi extinda puterea pe tot globul, si deja in lumea noastra vedem ca sunt si cate doua biserici intr-un sat amarat, biserici in care esti spionat la spovedanie si belit ...cand treci pragul ...

Perfidia sub care actioneaza biserica este la fel de subtila si periculoasa ca si toata "fiintaraea ei".
Culmea acestei perfidii o vedem deja in clipa cand doi tineri indragostiti vor sa se casatoreasca ...si trebuie sa o faca la biserica ...ca fara binecuvantarea sarlatanului care slujeste la doi stapani (banul si Dumnezau...adica Mamona) sau tineri casatoriti aduc pe lume un copil botezandu-l in numele unui "dumnezeu" al bisericii si nu in numele creatorului... si pentru ca acest fenomen de alienare nu se poate impune prin bun simtz ...iata ca biserica a perfectionat metoda santajului ...aducandu-l la inaltimea de "santaj divin" ...iar "dumnezeul" bisericii care a exercitat rolul de tortionar pamantesc si-a prelungit ghiara sangeroasa in cer unde "dumnezeul bisericii" a preluat rolul de "tortionar celest" si si-a construit anticamera torturii chiar in moarte unde troneaza ca sef al Iadului ...insusi Isus-Christos...cel care se lauda ca a inviat ..si o recunoaste in Apocalipsa 1.18
Crestinismul cu cele cateva mii de secte si sectisoare, reprezinta chiar babilonul apocaliptic.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 12:44 pm

Nu mai schimbi numele? Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Alien
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 1:45 pm

Zian a scris:
Nu mai schimbi numele? Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Alien
Nu! Ca sa te iluminezi putin Smile iti spun ca username-ul Apopii nu are conotatie popeasca!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 2:56 pm

in schimb o are soimeasca! Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_lol
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 3:30 pm

Ti s-au blocat procesoarele! Da un reset Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 9:13 pm

nelu a scris:
in schimb o are soimeasca! Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_lol
Nu exista o asemenea conotatie ... in partile avansate ale lumii occidentale atitudinea antireligioasa este la fel de fireasca ca "buna ziua" ...si asta cu muuult inainte de a ma prinde si eu de schema!

Eu sunt doar o palida pastisa care a copiat aceasta atitudine.

De ex in Elvetia este un post de TV (se prinde si pe ASTRA) care 24 de ore pe zi propovaduieste exact atitudinea pe care si eu am adoptat-o, adica cea pe care voi gresit o numiti soimeasca, pentru simplul motiv ca lipsindu-va cunostintele lingvistice si probabil timpul si interesul ... sunteti izolati, deci rupti de aceasta realitate cotidiana!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 9:26 pm

hai, ma lashi!... nu stiu cat de neamtz esti, dar io am trait o gramada de ani in jermanica

tu crezi ca toti sunt ca mine!?

mai baiatule, n-are sens sa ma tot repet... eu nu zic ca n-ai dreptate in unele chestii dar si tu clachezi in multe, mai ales cu privire la o sama de oameni cu adevarat pocaiti(oameni care n-au de-a face cu religia Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_idea )
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeVin Mar 12, 2010 9:48 pm

Ma tu ai fi trait in jermanica ca asylbewerber ... nu contest ...dar de pe pozitia ta, tu nu ai avut posibilitatea sa patrunzi in intimitatile si sa cunosti particularitatile spiritului unui om format acolo pentru ca nu ai fost "FORMATAT" acolo ... ci in Romania ...deci ai trait ca un roman in gerMoney!
Sigur ca si acolo sunt pocaiti ...cunosc si biserica penticostaa romaneasca din Munchen caci am trecut si eu pe acolo, ba chiar unii colegi mari fruntasi intru cele ele credintei, au mers pana acolo ca m-au prezentat lui Richard Wurmbrandt daca sti cine e acela .... si in Bayernul in care am domiciliul principal tot prostii religiosi sunt la putere (CSU+CDU) dar asta nu inseamna ca in alte parti lumea e atat de proasta (in privinta asta) ca in Bayern!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 5:24 am

nelu a scris:
o sama de oameni cu adevarat pocaiti(oameni care n-au de-a face cu religia Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_idea )
Eu nu zic ca acei oameni n-au credinta lor, poate departata mult de cea crestina, dar asta nu inseamna ca sunt apropiati de realitate! In occident, am observat ca oamenii nu sunt atat de inchistati in credinta ca aici la noi, iar diferentele se vad atat in starea lor materiala cat si in nivelul de civilizatie.


Soimos, mi-a placut Munchen-ul, Marienplatz e superba, dar mi-a placut mult si centrul vechi din Memmingen are un "aer" deosebit.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa Icon_minitime

Sus In jos
 
Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Apocalipsa
» Mersul la Biserica
» Biblia vs Biserica

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: