Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa

In jos 
+9
Cyberman
GaSpAr
adrianb
Zian
Apopii
buburuzu
livius
H1perion
Soimos
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 9:09 pm

GaSpAr a scris:

9. ''Şi a fost aruncat balaurul cel mare, şarpele de demult, care se cheamă diavol şi satana, cel ce înşeală pe toată lumea, aruncat a fost pe pământ şi îngerii lui au fost aruncaţi cu el.
10. Şi am auzit glas mare, în cer, zicând: Acum s-a făcut mântuirea şi puterea şi împărăţia Dumnezeului nostru şi stăpânirea Hristosului Său, căci aruncat a fost pârâşul fraţilor noştri, cel ce îi pâra pe ei înaintea Dumnezeului nostru, ziua şi noaptea.''

Acum, probabil, ca poti intelege analizand cele doua versete ca Isus=Satana care a fost aruncat pe pamant si n-a avut prea mult timp la dispozitie ca l-au rastignit, iar in cer a mai ramas doar dumnezeu si hristos. Evident asta in conceptia lui Ioan Teologul!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 9:23 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
dar numai in imaginatia ta aia bolnava care refuza sa accepte dovezile stintifice in domeniul astro-fizicii si geneticii !
stai putin, ca noi faceam analiza textului nu vorbeam de genetica si astro fizica Smile))
Nu e vorba de analize ...ci de capacitatea ta de intelegere si de deschiderea pe care o ai catre informatia stiintifica.

Soimos a scris:
Citat :
Biblia nu este un text unitar ci o culegere de diferite texte, texte ale unor autori diferiti, texte care se intind pe o perioada de multe sute de ani
c.... ai zis bine ca biblia este o culegere de texte cu o legatura intre ele,
Ai inteles exact INVERSUL celor pe care le-am postat si ai neglijat exact esentialul si anume ca:
Biblia este un text scris de oameni inspirati de diverse INTERESE si nu este un text inspirat de Dumnezeu!
Citat :

dar texte fii atent nu citate. de exemplu' Apocalipsa lui Ioan este un text/carte/manuscris/evanghelie. daca ai fost la scoala cred ca ai invatat si tu ca analiza unui text se face citind textul si facand un rezumat, nu citirea a cateva randuri si facut un rezumat, dar dc iti mai explic eu ca oricum esti baiat destept si stii asta Wink

Nu e suficient sa fi destept daca nu te si documentezi!

Si daca m-am documentat ...am aflat ca Apocalipsa lui Ioan, conform exegezelor stintifice din ziua de azi nu mai este atribuita Apostolului Ioan ci unui alt Ioan din motive ce tin de datare diferita si si contradictii interioare.

Citat :

deci: Apocalipsa 20:10 '' Şi diavolul, care-i amăgise, a fost aruncat în iezerul de foc şi de pucioasă, unde este şi fiara şi proorocul mincinos, şi vor fi chinuiţi acolo, zi şi noapte, în vecii vecilor''
Pai si ce ...te-am contrazis eu cumva?
Ia mai citeste o data postarea mea sa vezi ca nu numai ca iti confirm aceasta ...dar ti-o si explic ... pai unde ai vrea sa fie Diavolul daca nu in Iad si cine sa fie seful ...daca nu cel care recunoaste aceasta calitate !
Citat :

cine este Alfa si Omega daca diavolul( Hristos dupa vorbele tale) a fost aruncat in iazul de foc. cum putea el sa mai vorbeasca daca a fost distrus?

Alfa si Omega este insusi Christos ...adica cel care a fost in ceruri ... si cel care va fi si la sfarsit ...adica atunci cand va veni imparatia de 1000 de ani si viata pe noul pamant!
Dar asta nu s-a intamplat inca ...si probabil nu se va intampla niciodata din moment ce este un text scris de oameni NESTIUTORI ci doar CREDINCIOSI!
Cat despre "distrus" ...pai tu crezi ca poti distruge pestele inecandu-l in apa, sau pe Diavol aruncandu-l in foc?

Citat :

Totusi eu nu vreau ca tu sa te faci de ras.
9. ''Şi a fost aruncat balaurul cel mare, şarpele de demult, care se cheamă diavol şi satana, cel ce înşeală pe toată lumea, aruncat a fost pe pământ şi îngerii lui au fost aruncaţi cu el.
10. Şi am auzit glas mare, în cer, zicând: Acum s-a făcut mântuirea şi puterea şi împărăţia Dumnezeului nostru şi stăpânirea Hristosului Său, căci aruncat a fost pârâşul fraţilor noştri, cel ce îi pâra pe ei înaintea Dumnezeului nostru, ziua şi noaptea.''

analizeaza-le pe amandoua odata nu pe fiecare in parte. este cat se poate de evident ca diavolul si Hristos sunt 2 entitati diferite.
Poi tocmai ca nu este asa!
Acel balaur aruncat pe pamant este chiar Christos care profita de moartea "mielului" Isus ca sa-i "fure blana" adica sa se imbrace cu ea ...si vezi bine ca nici in Biblie niciodata nimeni nu a facut naveta Cer - Pamant ci numai unul singur ...si acela este Christos alias Lucifer adica Diavolul!

Iar "glasul din cer" in mod sigur este al Arhanghelului Mihail cel care s-a ocupat de infrangerea balaurului din cer si l-a aruncat pe pamant ca sa se implineasca "profetia" Tatalui din Apoc 12.12!

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Citat :

App cate degete are un om la o mana?

Daca nici atat nu stii
parca ti-am citit gandurile. stiam foarte bine cam ce raspuns ai sa dai. Very Happy
Felicitari!
Mai ramane sa iti folosesti talentul si sa te apuci sa scrii noi profetii biblice!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 9:36 pm

Apopii a scris:

Acum, probabil, ca poti intelege analizand cele doua versete ca Isus=Satana care a fost aruncat pe pamant si n-a avut prea mult timp la dispozitie ca l-au rastignit, iar in cer a mai ramas doar dumnezeu si hristos. Evident asta in conceptia lui Ioan Teologul!

Asta pina la inviere cand Christosul adica Diavolul a folosit corpul lui Isus sa se impuna ca "Inviat" si astfel sa legitimeze MINCIUNA pe care se va cladi Biserica lui Diabolica!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 9:38 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:

9. ''Şi a fost aruncat balaurul cel mare, şarpele de demult, care se cheamă diavol şi satana, cel ce înşeală pe toată lumea, aruncat a fost pe pământ şi îngerii lui au fost aruncaţi cu el.
10. Şi am auzit glas mare, în cer, zicând: Acum s-a făcut mântuirea şi puterea şi împărăţia Dumnezeului nostru şi stăpânirea Hristosului Său, căci aruncat a fost pârâşul fraţilor noştri, cel ce îi pâra pe ei înaintea Dumnezeului nostru, ziua şi noaptea.''

analizeaza-le pe amandoua odata nu pe fiecare in parte. este cat se poate de evident ca diavolul si Hristos sunt 2 entitati diferite

Asta doar daca presupui ca Isus si Hristos sunt una si aceeasi persoana... Dar Isus a fost un rabin mozaic, iar Hristos in acceptiunea de Mesia ar fi fost un salvator asteptat de evrei, dar care n-a mai venit niciodata, probabil evreii inca il mai asteapta, iar voi l-ati numit in mod eronat pe Isus si cu numele de Mesia!
ceea ce crezi tu nu ma intereseaza, dar daca va bagati sa faceti o analiza a unui text in care nu credeti, macar faceti-o corect. in NT, Iisus=Hristos ca vreti sau nu vreti


Ultima editare efectuata de catre GaSpAr in Dum Iun 26, 2011 9:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 9:49 pm

Soimos a scris:
Ai inteles exact INVERSUL celor pe care le-am postat si ai neglijat exact esentialul si anume ca:
Biblia este un text scris de oameni inspirati de diverse INTERESE si nu este un text inspirat de Dumnezeu
desi am facut eforturi sa nu te mai jignesc, nu pot. eu cred ca tu ai fost scapat in cap de mic( ah ce bine ma simt) nu am inteles inversul ci tu incerci sa fugi de raspuns. tu ai spus ca biblia este o adunare de texte si eu te-am aprobat( nici sa te aprob nu accepti) dar cu legatura intre ele, nu am zis ca sunt inspirate de Dumnezeu. eu zic sa te culci ca e tarziu





Soimos a scris:
Si daca m-am documentat ...am aflat ca Apocalipsa lui Ioan, conform exegezelor stintifice din ziua de azi nu mai este atribuita Apostolului Ioan ci unui alt Ioan din motive ce tin de datare diferita si si contradictii interioare
hai ba ma lasi, asta nici istoricii ca Bart Ehrman nu o zic, care culmea mi se pare ca este ateu, dar unul cinstit si este in stare sa recunoasca adevarul. se pare ca sursele tale sunt istoricii amatori ca Dan Brown si toti betivii




Soimos a scris:
Alfa si Omega este insusi Christos ...adica cel care a fost in ceruri ... si cel care va fi si la sfarsit ...adica atunci cand va veni imparatia de 1000 de ani si viata pe noul pamant!
Dar asta nu s-a intamplat inca ...si probabil nu se va intampla niciodata din moment ce este un text scris de oameni NESTIUTORI ci doar CREDINCIOSI!
Cat despre "distrus" ...pai tu crezi ca poti distruge pestele inecandu-l in apa, sau pe Diavol aruncandu-l in foc?
deci m-ai lamurit, marele om de stiinta ce esti, te folosesti de traditie popeasca ca sa aduci argumente. in biblie nu zice ca diavolul este mare bastan in iad si in biblie nu zice de un loc iad ci de altceva.



Soimos a scris:
Acel balaur aruncat pe pamant este chiar Christos
unde dracu vezi ma ca este Hristos a fost aruncat pe pamant, tu esti chior? dupa arucnarea satanei zice clar ca s-a făcut mântuirea şi puterea şi împărăţia Dumnezeu şi stăpânirea Hristosului Său. ce dracu ma chiar in halu' asta te contrazici si minti omu la ochi?


Cat despre contul Apopii eu tind sa cred ca este al tau mai Soimos. nu cred ca exista atata ignoranta incat nici el sa nu observe diferentele intre Hristos si diavol.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 11:07 pm

GaSpAr a scris:
ceea ce crezi tu nu ma intereseaza, dar daca va bagati sa faceti o analiza a unui text in care nu credeti, macar faceti-o corect. in NT, Iisus=Hristos ca vreti sau nu vreti

Da tu ce crezi, ca pe noi ne intereseaza toate prostiile in care crezi tu? Tu esti atat de imbrobodit la minte incat nu esti in stare sa intelegi nimic din religia ta, doar crezi ce-ti place tie sa crezi, ce importanta are realitatea?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 11:11 pm

GaSpAr a scris:
Cat despre contul Apopii eu tind sa cred ca este al tau mai Soimos. nu cred ca exista atata ignoranta incat nici el sa nu observe diferentele intre Hristos si diavol.

Ce ti-am spus eu, tu doar crezi, ce conteaza relitatea, asta-i buna doar pentru oamenii rationali adica necredinciosi!

Daca erai atent la postarile lor ai fi observat ca fiecare din ei locuieste pe alt continent!

Btw. Hristos, Diavolul, Dumnezeu, etc. sunt doar niste personaje dintr-un basm antic, numit biblie Laughing Laughing Laughing si nu-i vina noastra daca acolo sunt descrisi in toate modurile posibile si neconcordante. Din unele paragrafe ce descriu faptele lor reiese ca autorii, fiind primitivi la minte, nu sunt foarte rigurosi in afirmatiile pe care le fac!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 6:19 am

GaSpAr a scris:
desi am facut eforturi sa nu te mai jignesc, nu pot. eu cred ca tu ai fost scapat in cap de mic( ah ce bine ma simt) nu am inteles inversul ci tu incerci sa fugi de raspuns. tu ai spus ca biblia este o adunare de texte si eu te-am aprobat( nici sa te aprob nu accepti) dar cu legatura intre ele.

Pai m-ai aprobat in ceea ce nu este esential dar ai batut campii cand ai zis ca ele au o legatura intre ele ...ceea ce nu numai ca este ilogic dar este si o minciuna!
Cat de naiv trebuie sa fi sa crezi ca diversi rabini aflati in locuri si vremuri diferite ar fi avut vre-un interes sa sustina o religie furata de la ei care se va dovedi a le va fi cel mai mare dusman?
Tu chiar nu gandesti?

Citat :

nu am zis ca sunt inspirate de Dumnezeu. eu zic sa te culci ca e tarziu

Poi nu ai zis ....dar vad ca te legi de fiecare verset de parca ar fi chiar cuvantul lui King-Kong!

Citat :
] hai ba ma lasi, asta nici istoricii ca Bart Ehrman nu o zic, care culmea mi se pare ca este ateu, dar unul cinstit si este in stare sa recunoasca adevarul. se pare ca sursele tale sunt istoricii amatori ca Dan Brown si toti betivii
Nu au zis-o ptr ca sunt istorici si astfel nu sunt la curent cu cele mai noi exegese stintifice aplicate la textul plin de contradictii al apocalipsei, deci nu e un domeniu al istoriei astfel ca istoricii sa se pronunte ...ci tine de domeniul logicii!
Dar oricum ar fi ...tinand cont ca este un text SF scris de oameni .nu are nicio alta valoare decat cea de poveste fantezista asa cum vedem si azi filme SF de genul Stapanul Inelelor sau Matrix ... si trebuie sa fi cam zapacit sa crezi ca filmul Matrix este ionspirat de Dumnezeu!


Citat :
deci m-ai lamurit, marele om de stiinta ce esti, te folosesti de traditie popeasca ca sa aduci argumente. in biblie nu zice ca diavolul este mare bastan in iad si in biblie nu zice de un loc iad ci de altceva.
Dar tu cand debitezi balivernele tale repetate intr-una se 2000 de ani nu urmezi tot "traditia popeasca"?
Poi eu m-am specializat in combaterea religiei folosind "materialul clientului" adica Biblia si prostiile popesti ...ce e asa de greu de inteles?

Citat :
unde dracu vezi ma ca este Hristos a fost aruncat pe pamant, tu esti chior?
Tu esti batut in cap?
Poi eu ziceam ca tocmai acel balaur care este Diavolul a fost aruncat din cer, pe pamant unde si-a insusit corpul lui Isus

Citat :

dupa arucnarea satanei zice clar ca s-a făcut mântuirea şi puterea şi împărăţia Dumnezeu şi stăpânirea Hristosului Său. ce dracu ma chiar in halu' asta te contrazici si minti omu la ochi?
Pai vad ca esti cam greu de cap si nu intelegi!
Pai vrei sa zici ca nu a venit puterea si mantuirea prin Biserica lui Christos ...evident ca e vorba de mantuirea prin MOARTE adusa zecilor de milioane de oameni ...de vorba Tatalui din cer ...s-a cutremurat pamantul!
Asa ca despre ce vorbim? ...despre minciuna sau adevaruri reale?

Citat :

Cat despre contul Apopii eu tind sa cred ca este al tau mai Soimos. nu cred ca exista atata ignoranta incat nici el sa nu observe diferentele intre Hristos si diavol.
Aiurezi ...Apopii posteaza de pe o alta adresa IP si faptul ca si el realizeaza ca Christos = Diavolul se datoreaza faptului ca si el isi da seama de Realitatea Istorica care dovedeste pina si ultimului prost ca Biserica lui Christos este adevarata Biserica a Diavolului ...si asta nu o zic VORBELE ci o demonstreaza FAPTELE ...asa ca gargara ta a proasta e lipsita de fundament!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 8:48 am

Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:
ceea ce crezi tu nu ma intereseaza, dar daca va bagati sa faceti o analiza a unui text in care nu credeti, macar faceti-o corect. in NT, Iisus=Hristos ca vreti sau nu vreti

Da tu ce crezi, ca pe noi ne intereseaza toate prostiile in care crezi tu? Tu esti atat de imbrobodit la minte incat nu esti in stare sa intelegi nimic din religia ta, doar crezi ce-ti place tie sa crezi, ce importanta are realitatea?


Ultima editare efectuata de catre Apopii in Lun Iun 27, 2011 1:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : eliminarea jignirilor din cadrul mesajului)
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 8:53 am


Cyberman a scris:
Ce ti-am spus eu, tu doar crezi, ce conteaza relitatea, asta-i buna doar pentru oamenii rationali adica necredinciosi!

Daca erai atent la postarile lor ai fi observat ca fiecare din ei locuieste pe alt continent!
Shocked ce treaba are asta cu ce ziceam eu? tu om rational? hai ca e buna asta


Cyberman a scris:
ca autorii, fiind primitivi la minte
daca ai fi avut si tu macat 5% din mintea lor, te admiram acuma, dar tu problema e ca tu nu ai minte. esti tipic ateului simplu care nu stie nimic. mai aveam un coleg, de clasa care era ateu, pe vremea aceea fiind si eu, care el pur si simplu nu credea desi nu avea argumente sa-ti expuna necredinta. asa esti si tu, te crezi mai diferit ca esti ateu, dar eu am discutat cu multi atei si la majoritatea mi s-a parut mintea lor destul de limitata, chiar si voua.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 9:09 am

Editat pe motiv ca in loc de raspunsuri punctuale a atacat persoana !


Ultima editare efectuata de catre GaSpAr in Lun Iun 27, 2011 1:43 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 1:08 pm

GaSpAr a scris:

eu nu suport traditia popeasca,

da ... vad ca minciunile lor chiar iti plac!


Citat :

sa mai dau exemplu unui anticrestin: Pavel Corut. tu pe langa asta esti doar o gluma, iar Corut pe langa mine e un cacat.
Zau ... da cine esti tu ca esti mai renumit decat Pavel Corut ?
Esti cumva Terente regele deltei sau King-Kong regele junglei?

Hai fugi de aici cu lauda de sine ...sau nu sti ca asta pute a Boca ... sau Boc!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 1:44 pm

nu conteaza sa fii cunoscut ca sa fii valoros. in ziua de azi toate scursurile sunt cunoscute in schimb oamenii de valoare nu. eu nu ma laudam ci doar ziceam ca iti pot da lectii in a combate crestinismul
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 1:53 pm

GaSpAr a scris:
u. eu nu ma laudam ci doar ziceam ca iti pot da lectii in a combate crestinismul
Pai hai sa vedem ...ca de vorbe goale plin podul!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 2:02 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
u. eu nu ma laudam ci doar ziceam ca iti pot da lectii in a combate crestinismul
Pai hai sa vedem ...ca de vorbe goale plin podul!
eu nu mai combat crestinismul acuma
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 2:13 pm

Aha ...deci tot numai vorbe goale!

Fiind pe un forum antireligie puteai si tu ca "Mare Fost Maestru" sa ne dai si noua o proba despre grozavia ta fata de "kcatul" de Pavel Corut care mi se pare un om rational, responsabil si cult!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 2:34 pm

Soimos a scris:
Aha ...deci tot numai vorbe goale!

Fiind pe un forum antireligie puteai si tu ca "Mare Fost Maestru" sa ne dai si noua o proba despre grozavia ta fata de "kcatul" de Pavel Corut care mi se pare un om rational, responsabil si cult!
tu nu intelegi ca nu mai pot sa mint? cat despre Corut, ce sa mai zic, cine se aseaman se aduna, iar Corut este un agramat increzut si putin cult
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 3:09 pm

GaSpAr a scris:
tu nu intelegi ca nu mai pot sa mint?

Ei lasa, nu-ti mai fa atatea probleme, ca si Pinocchio spunea la fel si n-a murit, doar ca-i crestea nasul Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 8:15 pm

GaSpAr a scris:
tu nu intelegi ca nu mai pot sa mint?

Foarte interesant!
Adica de cand te-ai vandut Diavlolului ... si traiesti chiar in inima minciunii ... nu mai poti sa minti ptr probabil risipesti "materia prima" a stapanului tau care se lauda ca e Seful cheilor Iadului si care este constient ca la nivelul coborat de inteligenta la care v-a adus nici de mintit inteligent nu mai sunteti in stare ...si probabil de asta va interzice!

Pai nici noi nu te indemnam sa minti ...ci sa spui Adevarul cel Documentat si nu cel scornit!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 1:14 pm


Iata ca gasim in Apocalipsa cum crestinii, cei care se inchina unui "chip" (fie cioplit fie picatat) vor fi primii pedepsiti de Dumnezeu:



Apocalipsa 16.2 Şi s-a dus cel dintâi şi a vărsat cupa lui pe pământ. Şi o bubă rea şi ucigătoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se închinau chipului fiarei.


Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 1:24 pm

Soimos a scris:

Iata ca gasim in Apocalipsa cum crestinii, cei care se inchina unui "chip" (fie cioplit fie picatat) vor fi primii pedepsiti de Dumnezeu:



Apocalipsa 16.2 Şi s-a dus cel dintâi şi a vărsat cupa lui pe pământ. Şi o bubă rea şi ucigătoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se închinau chipului fiarei.


Aici vorbeste de vremurile anticristului ma.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 1:40 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:

Iata ca gasim in Apocalipsa cum crestinii, cei care se inchina unui "chip" (fie cioplit fie picatat) vor fi primii pedepsiti de Dumnezeu:



Apocalipsa 16.2 Şi s-a dus cel dintâi şi a vărsat cupa lui pe pământ. Şi o bubă rea şi ucigătoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se închinau chipului fiarei.


Aici vorbeste de vremurile anticristului ma.

Ce sa aibe Dumnezeu cu antichristul? ...nu te gandesti?

El are treaba doar cu Christul/Christos ... ptr ca doar Christos i-a indepartat pe oameni de la Legea/ Poruncile Sale si i-a ratacit pe calea crestinismului, religie infintata de un criminal ca Pavel care ii invata ca legea lui Dumnezeu este un GUNOI!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 2:59 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:

Iata ca gasim in Apocalipsa cum crestinii, cei care se inchina unui "chip" (fie cioplit fie picatat) vor fi primii pedepsiti de Dumnezeu:



Apocalipsa 16.2 Şi s-a dus cel dintâi şi a vărsat cupa lui pe pământ. Şi o bubă rea şi ucigătoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se închinau chipului fiarei.


Aici vorbeste de vremurile anticristului ma.

Ce sa aibe Dumnezeu cu antichristul? ...nu te gandesti?

El are treaba doar cu Christul/Christos ... ptr ca doar Christos i-a indepartat pe oameni de la Legea/ Poruncile Sale si i-a ratacit pe calea crestinismului, religie infintata de un criminal ca Pavel care ii invata ca legea lui Dumnezeu este un GUNOI!


Mihai dar este greu sa intelegi ca anti inseamna impotriva.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 3:53 pm

Citeste si tu sa vezi cine-i Isus, cine-i Hristos si cine-i Mesia si ai sa intelegi, mai gandeste-te ca Ioan Teologul, care a scris Apocalipsa era grec si nu evreu si el a folosit numele de Christ in locul numelui de Isus. Practic, Anti-Hrist din Apocalipsa, daca l-ar fi scris un evreu, ar fi fost Anti-Isus, iar acest anti-isus, adica Hristos la care va inchinati voi este tocmai cel care a inlaturat omul Isus si l-a inlocuit cu divinitatea raului, adica Hristos care a batjocorit Legea lui YHWH. Din acest motiv acest Dumne-zeu adica Dumne-YHWH se v-a razboi cu Anti-Isus, adica cu crestinismul. Adauga acum si descrierea clara a Noului Babilon si vei avea o imagine de ansamblu foarte clara!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 5:47 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:

Iata ca gasim in Apocalipsa cum crestinii, cei care se inchina unui "chip" (fie cioplit fie picatat) vor fi primii pedepsiti de Dumnezeu:



Apocalipsa 16.2 Şi s-a dus cel dintâi şi a vărsat cupa lui pe pământ. Şi o bubă rea şi ucigătoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se închinau chipului fiarei.


Aici vorbeste de vremurile anticristului ma.

Ce sa aibe Dumnezeu cu antichristul? ...nu te gandesti?

El are treaba doar cu Christul/Christos ... ptr ca doar Christos i-a indepartat pe oameni de la Legea/ Poruncile Sale si i-a ratacit pe calea crestinismului, religie infintata de un criminal ca Pavel care ii invata ca legea lui Dumnezeu este un GUNOI!
Hristos nu a indepartat pe nimeni de lege. Esti tu capos ca nu citesti NT de la A pana la Z ca sa-i intelegi adevaratul mesaj. Faci exact ca propagandistii, rupi din contest si schimbi sensul. E veche placa Soimose... mai schimb-o
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 5:52 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Aici vorbeste de vremurile anticristului ma.

Ce sa aibe Dumnezeu cu antichristul? ...nu te gandesti?

El are treaba doar cu Christul/Christos ... ptr ca doar Christos i-a indepartat pe oameni de la Legea/ Poruncile Sale si i-a ratacit pe calea crestinismului, religie infintata de un criminal ca Pavel care ii invata ca legea lui Dumnezeu este un GUNOI!
Hristos nu a indepartat pe nimeni de lege. Esti tu capos ca nu citesti NT de la A pana la Z ca sa-i intelegi adevaratul mesaj. Faci exact ca propagandistii, rupi din contest si schimbi sensul. E veche placa Soimose... mai schimb-o

Dragii mei, a venit din nou popa sa ne dea meditatii la biblie bezele
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 7:03 pm

melinda a scris:
Dragii mei, a venit din nou popa sa ne dea meditatii la biblie bezele

Individul asta nici macar n-a citit biblia, ca sa poata da cuiva meditatii rostogol Asta cand vine aici spune numai prostii si din gura lui nu ies decat jigniri la adresa celor care nu cred in aiurelile din basmul ala biblic grin De multe ori ma intreb, daca asta n-a facut cumva gradinita pe la vreo scoala de corectie, ca numai aia de acolo sunt la nivelul lui de gandire doh Pe alt forum, parca ziceau aia ca a fost popa si l-au dat afara, posibil sa fie asa... si poate ca a trecut prin seminar cu pile, ca habar n-are de biblie.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 7:22 pm

Black velvet a scris:
melinda a scris:
Dragii mei, a venit din nou popa sa ne dea meditatii la biblie bezele

Individul asta nici macar n-a citit biblia, ca sa poata da cuiva meditatii rostogol Asta cand vine aici spune numai prostii si din gura lui nu ies decat jigniri la adresa celor care nu cred in aiurelile din basmul ala biblic grin De multe ori ma intreb, daca asta n-a facut cumva gradinita pe la vreo scoala de corectie, ca numai aia de acolo sunt la nivelul lui de gandire doh Pe alt forum, parca ziceau aia ca a fost popa si l-au dat afara, posibil sa fie asa... si poate ca a trecut prin seminar cu pile, ca habar n-are de biblie.
Mare prost esti. Ia-te de mana cu Cyberman. Auzi tu, eu popa tavaleala Ma crucesc cand vad atata prostie la voi
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 7:22 pm

melinda a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:


Ce sa aibe Dumnezeu cu antichristul? ...nu te gandesti?

El are treaba doar cu Christul/Christos ... ptr ca doar Christos i-a indepartat pe oameni de la Legea/ Poruncile Sale si i-a ratacit pe calea crestinismului, religie infintata de un criminal ca Pavel care ii invata ca legea lui Dumnezeu este un GUNOI!
Hristos nu a indepartat pe nimeni de lege. Esti tu capos ca nu citesti NT de la A pana la Z ca sa-i intelegi adevaratul mesaj. Faci exact ca propagandistii, rupi din contest si schimbi sensul. E veche placa Soimose... mai schimb-o

Dragii mei, a venit din nou popa sa ne dea meditatii la biblie bezele
Tu alta treaba nu ai?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 7:54 pm

Mihai12 a scris:
melinda a scris:
Mihai12 a scris:
Hristos nu a indepartat pe nimeni de lege. Esti tu capos ca nu citesti NT de la A pana la Z ca sa-i intelegi adevaratul mesaj. Faci exact ca propagandistii, rupi din contest si schimbi sensul. E veche placa Soimose... mai schimb-o

Dragii mei, a venit din nou popa sa ne dea meditatii la biblie bezele
Tu alta treaba nu ai?
Va veni o zi in care veti regreta am,arnic ca nu ati ascultat!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 8:04 pm

Mihai12 a scris:
melinda a scris:
Mihai12 a scris:
Hristos nu a indepartat pe nimeni de lege. Esti tu capos ca nu citesti NT de la A pana la Z ca sa-i intelegi adevaratul mesaj. Faci exact ca propagandistii, rupi din contest si schimbi sensul. E veche placa Soimose... mai schimb-o

Dragii mei, a venit din nou popa sa ne dea meditatii la biblie bezele
Tu alta treaba nu ai?

Nu...doar stii ca te ador... love sarut love
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 8:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Mihai12 a scris:
melinda a scris:


Dragii mei, a venit din nou popa sa ne dea meditatii la biblie bezele
Tu alta treaba nu ai?
Va veni o zi in care veti regreta am,arnic ca nu ati ascultat!

Da...mor de frica...iadului... tavaleala smoke acolo tarfele au regim preferential majoreta
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 8:12 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Mihai12 a scris:
Tu alta treaba nu ai?
Va veni o zi in care veti regreta am,arnic ca nu ati ascultat!

Da...mor de frica...iadului... tavaleala smoke acolo tarfele au regim preferential majoreta

Da sunt la fundul cazanului.Razi tu razi,Harap-alb.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 8:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Va veni o zi in care veti regreta am,arnic ca nu ati ascultat!

Da...mor de frica...iadului... tavaleala smoke acolo tarfele au regim preferential majoreta

Da sunt la fundul cazanului.Razi tu razi,Harap-alb.

minciuna si popa vor ajunge in rai, ca ei sunt buni si cuminti...mai vorbesc ei urat, da' padre ii iarta...nu conteaza ce scoti pe gura, conteaza sa crezi in EL greutate
Sus In jos
Continut sponsorizat





Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Iesire din biserica ...ceruta in  Apocalipsa - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa
Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Apocalipsa
» Mersul la Biserica
» Biblia vs Biserica

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: