Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 12:13 pm


Doamne Iisuse Hristoase, ajută-mi ca astăzi toată ziua să am grijă să mă leapăd de mine însumi, că cine ştie din ce nimicuri mare vrajbă am să fac, şi astfel, ţinând la mine, Te pierd pe Tine.




Doamne Iisuse Hristoase ajută-mi ca rugaciunea Prea Sfânt Numelui Tău să-mi lucreze în minte mai repede decât fulgerul pe cer, ca nici umbra gândurilor rele să nu mă întunece, că iată mint în tot ceasul.

Doamne, Cela ce vii în taină între oameni, ai milă de noi, că umblăm împiedicându-ne prin întunerec. Patimile au pus tină pe ochiul minţii, uitarea s-a întărit în noi ca un zid, împietrind inimile noastre şi toate împreună au făcut temniţa în care Te ţinem bolnav, flămând şi fără haină, şi aşa risipim în deşertăciuni zilele noastre, umiliţi şi dosădiţi până la pământ.

Doamne, Cela ce vii în taină între oameni, ai milă de noi. Pune foc temniţei în care Te ţinem, aprinde dragostea Ta în inimile noastre, arde spinii patimilor şi fă lumină sufletelor noastre.



Despre RugaciuneAPASA AICI
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 2:53 pm

Zian a scris:

Doamne Iisuse Hristoase, ajută-mi ca astăzi toată ziua să am grijă să mă leapăd de mine însumi, că cine ştie din ce nimicuri mare vrajbă am să fac, şi astfel, ţinând la mine, Te pierd pe Tine.




Doamne Iisuse Hristoase ajută-mi ca rugaciunea Prea Sfânt Numelui Tău să-mi lucreze în minte mai repede decât fulgerul pe cer, ca nici umbra gândurilor rele să nu mă întunece, că iată mint în tot ceasul.

Doamne, Cela ce vii în taină între oameni, ai milă de noi, că umblăm împiedicându-ne prin întunerec. Patimile au pus tină pe ochiul minţii, uitarea s-a întărit în noi ca un zid, împietrind inimile noastre şi toate împreună au făcut temniţa în care Te ţinem bolnav, flămând şi fără haină, şi aşa risipim în deşertăciuni zilele noastre, umiliţi şi dosădiţi până la pământ.

Doamne, Cela ce vii în taină între oameni, ai milă de noi. Pune foc temniţei în care Te ţinem, aprinde dragostea Ta în inimile noastre, arde spinii patimilor şi fă lumină sufletelor noastre.



Despre RugaciuneAPASA AICI

Mai urmeaza sa faci si un club de rugaciune 'Forum anti - christi' Smile Sa ne rugam cu totii sa nu cadem prada raului crestin!

Cu cat vad mai multe, cu atat ma intreb mai tare: oare pana la ce cote poate ajunge penibilitatea si lipsa de bun-simt a unora, se pare ca este no limits!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 7:28 pm

oooooooooooo, nici cu tine nu mie rusine! Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 8:08 pm

Ohhhh ...vad ca s-a deschis un topic nou cu subiectul "rugaciunea"?


Oare cat de adormit trebuie sa fie cineva care nu vede ca insusi in textul celei mai importante rugaciuni crestine ...adica in "Tatal Nostru" ...credinciosii se roaga Diavolului?

Ei se roaga acestuia si ii adreseaza rugamintea "Si nu ne du pe noi in ispita"

Sau nu diavolul este cel mai mare ispititor?

..nah ... acuma daca ati deslusit cu mintea acest text, veti putea intelege de ce "dumnezeu" nu va ajuta niciodata ...si cand te simti rau mai bine iei o aspirina sau un paracetamol decat sa scapi pe tine o rugaciune!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Feb 16, 2010 9:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMar Feb 16, 2010 2:54 pm

si sa pierd 15 minute din viata citind niste rugaciuni , in 15 minute pot gasii ceva mai interesant care ma ajuta sa fiu cat mai impotriva religiei , sau in 15 minute pot face putin SPORT , ajuta mult Wink mai mult ca rugaciunea
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 7:26 am

Soimos a scris:
..nah ... acuma daca ati deslusit cu mintea acest text, veti putea intelege de ce "dumnezeu" nu va ajuta niciodata ...si cand te simti rau mai bine iei o aspirina sau un paracetamol decat sa scapi pe tine o rugaciune!

fiecare cu cel doare! Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 7:45 am

Ma doare? ...mai degraba ma scap pe mine de atata ras.
Eu macar am constientizat faptul ca voi religiosii care va rugati in rugaciunea de baza a crestinismului ,"Tatal vostru", spunand "si nu ne du pe noi in ispita" va rugati de fapt Ispititorului Sef ... adica Diavolului !
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 7:51 am

nelu a scris:

fiecare cu cel doare! Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_wink

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Theresiana-Hochziehen

Ia zi Nelule, daca te-ar fi "alintat" in acest mod inchizitorii, tot ai mai fi sustinut ca crestinismul este o religie a binelui? Sau ai fi continuat cu eterna ipocrizie crestina: ce conteaza ca milioane de oameni au fost schingiuti si omorati in cele mai cumplite moduri in numele dumnezeului la care ma inchin eu, important este ca eu il iubesc si ma laud cu asta!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 12:57 pm

Apopii a scris:
nelu a scris:

fiecare cu cel doare! Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_wink

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Theresiana-Hochziehen

Ia zi Nelule, daca te-ar fi "alintat" in acest mod inchizitorii, tot ai mai fi sustinut ca crestinismul este o religie a binelui?

hmmm, ai pus rau intrebarea
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 6:20 pm

De ce ?
Nu este cumva crestinismul religia iubirii? (asta in cuvinte)

Si nu tot biserica lui Hristos comitea asemenea fapte "de iubire"?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:00 pm

si cine au fost inchizitorii, mei!?

urmasii lui Constantin?

apoi sa sti ca io nu-s urmas de-a lui... de aia ai pus rau intrebarea!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 6:40 am

cum nu esti urmas de-al lui ?! ..esti urmasul a ceea ce a creeat el , a ceea ce a inventat .. esti invatatorul la toate chestiile pe care al vostru Constantin a copiat ,furat .. doare chestia asta nu ?! ..doare sa auzi ca vechiul testament este de fapt torah? .. cele 5 carti ale lui moise ? .. doare sa stii ca cele 10 porunci au fost date lui moise pe muntele sinai pentru religia sa Mozaica si nu pentru voi .. doare nu ?! ..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:21 am

nelu a scris:
si cine au fost inchizitorii, mei!?

urmasii lui Constantin?

apoi sa sti ca io nu-s urmas de-a lui... de aia ai pus rau intrebarea!
Din moment ce esti inrolat in institutia sa numita biserica (si nu sinagoga cum erau adevaratii crestini) si urmezi minciuna impusa de el, Biblia, si nu Tora pe care o propovaduia Isus, tu si toti crestinii de azi sunteti mai indepartati de invataturile lui Isus decat cateau mea.
Iata argumentele
-Isus a propovaduit existenta unui Dumnezeu existent in noi ...iar voi il cautati aiurea ...ceea ce cateaua mea nu e atat de proasta ca voi, incat sa o faca.
- Isus a propovaduit iubirea, si cateaua mea e mai iubitoare decat intreaga voastra biserica la un loc, si se bucura nespus cand ma vede venind de la serviciu, in schimb ce vecinii pocaiti imi intorc spatele,
-Cateau mea e ascultatoare si respecta "legile" pe care i-le impun, iar Isus cerea respectareqa legii
-Isus afirma ca Dumnezeu traieste in tot ceea ce este viu ... deci si in cateaua mea
- Cateau mea nu poate fi atat de proasta incat diavolul din alti oamenii (mai ales slujitorii lui cei din biserici) sa o poata pacali cu scrieri mincinoase (Biblii)...asa cum esti pacalit tu.

Ma rog ...trebuie sa accepti ca si rasa canina a evoluat enorm in ultimii 10 mii de ani ...in timp ce voi astia creati din noroi nu puteti evolua ...pentru ca se stie ca lutul nu poate evolua ci se poate doar modela (vezi oala de noapte)
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:58 am

cu asemenea discutii, normal sa-ti intoarca oamenii spatele, mei bolschet( asta ca sa ai motiv de alte discutiicu cei care te citesc... "auzi-ti ce-o zis imbroboditu nelu")!

ia plimba-ti cainele si nu uita ca nemtii umbla cu lopatica dupa ei Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_lol
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:10 am

Nu am nevoie sa-mi plimb cainele ...si ca atare nici de lopatica nu am nevoie.
Cainele meu are suficient spatiu sa se zburde in aer liber ptr simplul fapt ca am destul teren in jurul casii.
Cat despre sarmanii pocaitii dusi cu pluta de pe lumea asta (adica MORTI Spirituali) ...nu ma intereseaza ...ei fiind creati din noroi, singuri recunosc ca nu fac parte din categoria oamenilor evoluati ... asa ca ce sa mai zic eu daca ei gandesc asa!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:21 am

tare as vrea sa te intalnesc, sa vad daca si in realitate esti ceea ce spui!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 1:39 pm

Unde ai vazut tu ca vorbesc de mine?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:03 pm

intr-o vremeai spus ca esti arhitect, apoi ca te ocupi cu... nici tu nu mai sti ce si cum

la fel si cu userele de pe forum... nici nu mai sti cate ai
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:14 pm

Ma confunzi draga !

In plus de asta sa sti ca niciodata nu as fi atat de bou ca sa imi dezvalui identitatea pe internet ca sa pot fi o tinta de bifat pentru un bun si adevarat militant crestin (citeste criminal fanatic)
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Feb 19, 2010 6:43 am

Cei puternici nu se roaga, ei doar obtin! Cersetorii se roaga si tot cersetori raman!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Feb 19, 2010 7:38 am

Soimos a scris:
Ma confunzi draga !

In plus de asta sa sti ca niciodata nu as fi atat de bou ca sa imi dezvalui identitatea pe internet ca sa pot fi o tinta de bifat pentru un bun si adevarat militant crestin (citeste criminal fanatic)

aha
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeVin Feb 19, 2010 1:00 pm

bine zis apopii
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeSam Feb 20, 2010 8:23 am

nelu , uite ca s-a iti domenstrez ca Soimos nu are mai multe accounturi pe forum .. cum ? simplu , IPul

hai s-a luam un exemplu

EU : 89.114.14.## (ultimile 2 cifre nu se spun)
SOIMOS : 92.82.236.##
Amanda : 92.83.207.###
Apopii : 89.41.237.###


amanda , habarnai ce vorbesti , secatura? Smile)) ma faci sa rad , sincer eu mi-as pierde vremea cu soimos la o bere vorbind despre religie si despre acesti corupti , decat sa-mi pierd vremea cu un imbrobodit mintindu-ma in fata , si vrajindu-ma cu religia asta
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 12:14 pm

e viata ta, faci ce vrei! Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 9:22 pm

nelu a scris:
e viata ta, faci ce vrei! Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_wink

Mtz!

Voi crestinii adevarati mai aveti voie ca alta data, sa ardeti pe rug liber ganditorii pentru ca asa vrea biserica ...(adica tot voi dar cu masca de legitimitate?)

Nimeni nu are voie sa faca ce vrea ...decat atunci cand face ceea ce TREBUIE!

Obisnuieste te cu ideea asta!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau   Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a  Creatorul sau Icon_minitime

Sus In jos
 
Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Rugaciunea Tatal Nostru
» Calea romaneasca
» Este religia Calea catre EL?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: