Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Rugaciunea Tatal Nostru

    In jos 
    3 participanți
    Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
    AutorMesaj
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeLun Sept 24, 2012 8:23 pm

    Iata textul rugaciunii:
    Tatal nostru
    Care esti in ceruri
    Sfinteasca-se numele Tau
    Vie imparatia Ta
    Faca-se voia Ta
    Precum in cer asa si pre Pamant
    Painea noastra cea de toate zilele
    Da-ne-o noua astazi
    Si ne iarta noua gresalele noastre
    Precum si noi iertam gresitilor nostri
    Si nu ne duce pre noi in ispita
    Ci ne izbaveste de cel rau
    Ca a Ta este imparatia
    Puterea si Slava
    In numele Tatalui
    Al Fiului
    Al Sfantului Duh
    Amin.


    Oare ce vrea sa insemne textul bolduit " Si nu ne duce pre noi in ispita"?

    Ce sa intelegem, cui ii este prevazuta a fi adresata aceasta rugaciune?

    Nu cumva unui "dumnezeu" ISPITITOR?

    Exista vreun alt "dumnezeu" ispitor in afara Diavolui care se da drept Dumnezeu?

    Iata ce zice Iacov in 1:13.
    "Nimeni, cînd este ispitit, să nu zică: „Sînt ispitit de Dumnezeu". Căci Dumnezeu nu poate fi ispitit ca să facă rău, şi El însuş nu ispiteşte pe nimeni.

    Iata ce zice in continuare un alt verset biblic din Iacov.
    "Fraţii mei, să priviţi ca o mare bucurie cînd treceţi prin felurite încercări, ca unii cari ştiţi că încercarea credinţei voastre lucrează răbdare. Dar răbdarea trebuie să-şi facă desăvîrşit lucrarea, pentru ca să fiţi desăvîrşiţi, întregi, şi să nu duceţi lipsă de nimic.
    Prin urmare a pune la incercare este ceva deosebit de a duce pe cineva in ispita!

    Ispititor este doar Diavolul, si asta vedem confirmat in Matei 4:1-2, unde vedem ca Isus este ispitit de Diavol:
    "" Atunci Isus a fost dus de Duhul în pustie, ca să fie ispitit de diavolul."


    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 12:21 pm

    Dragul meu Dumnezeu nu ispiteste pe nimeni.Fiecare este ispitit de pofta lui si momit.Satan este cel care vine cu ispita.Iti amintesc ce iti scria martizan:,,1. Dumnezeu ne conduce, uneori, prin situatii grele, pentru a ne testa, pentru a ne creste. El INGADUIE asta. Biblia spune insa si ca "nu va ingadui sa fim ispititi peste puterile noastre".
    2. Diavolul ispiteste. Vina, totusi, ne apartine, daca cedam ispitei.
    3. Trebuie sa stii si ca ispita NU este pacat. Ca sa incheiem tot cu Iacov:

    "Ferice de cel ce rabdă ispita. Căci dupăce a fost găsit bun, va primi cununa vieţii, pe care a făgăduit-o Dumnezeu celor ce-l iubesc." (Iacov 1:12) ,,
    Sus In jos
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 6:10 pm

    Si totusi, de ce atunci cand crestinii se roaga lui dumnezeu, ii cer sa nu-i duca in ispita?
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 8:12 pm

    Black velvet a scris:
    Si totusi, de ce atunci cand crestinii se roaga lui dumnezeu, ii cer sa nu-i duca in ispita?

    Vrei sa inveti ceva? Cuvantul folosit pentru "incercari" in Iacov este "peirasmos" (gr) - acelasi ca si cel din rugaciunea Domneasca - cel tradus ca "ispita". Prin urmare atunci cand Dumnezeu le ingaduie, incercarile ne pot fi de folos. Asta totusi este diferit de a ispiti. Probabil orice copil iti va explica diferenta.

    Vrei si un exemplu din viata Domnului Isus?

    " Atunci Isus a fost dus de Duhul în pustie, ca să fie ispitit de diavolul. Acolo a postit patruzeci de zile şi patruzeci de nopţi; la urmă a flămînzit. " (Matei 4:1-2). Daca nu sareai primele capitole, aveai si raspunsul la intrebarea ta. Dumnezeu conduce, ingaduie, diavolul ispiteste. Omul lui Dumnezeu, in astfel de situatii, este mai puternic, mai matur in credinta lui.
    Sus In jos
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 5:23 pm

    Hai mai las-o moarta in papusoi, daca e tradus gresit, atunci de ce folositi greseala de sute de ani si va rugati celui ce ispiteste? Sa fie doar necunostiinta sau intentie, oricum observ ca necunostiinta nu este...

    Apropo, chiar de pe primele doua pagini ale bibliei se observa cine-i de fapt ispititorul!
    Daca eu ti-as pune tie in fata un castron cu bunatati si ti-as zice ca nu cumva sa mananci din ele, as fi un ispititor? Dar dumnezeu care le pune pomul cunostiintei chiar in mijlocul raiului si le cere sa nu manance din el, este sau nu un ispititor?
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 6:21 pm

    Black velvet a scris:
    Hai mai las-o moarta in papusoi, daca e tradus gresit, atunci de ce folositi greseala de sute de ani si va rugati celui ce ispiteste? Sa fie doar necunostiinta sau intentie, oricum observ ca necunostiinta nu este...

    Apropo, chiar de pe primele doua pagini ale bibliei se observa cine-i de fapt ispititorul!
    Daca eu ti-as pune tie in fata un castron cu bunatati si ti-as zice ca nu cumva sa mananci din ele, as fi un ispititor? Dar dumnezeu care le pune pomul cunostiintei chiar in mijlocul raiului si le cere sa nu manance din el, este sau nu un ispititor?


    Ei asta este.Ce sa iti fac eu daca esti lacom din fire?!Trebuie sa ai stapanire de sine.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:14 am

    EmaLovesJesus a scris:
    Dragul meu Dumnezeu nu ispiteste pe nimeni.
    Evident ca nu !
    Din cauza asta ziceam si noi ca rugaciunea Tatal Nostru este adresata "dumnezeului" vostru care este Satana!

    Citat :

    Fiecare este ispitit de pofta lui si momit.Satan este cel care vine cu ispita.


    Nah vezi ca ne dai pina si tu dreptate!

    Citat :

    "Ferice de cel ce rabdă ispita. Căci dupăce a fost găsit bun, va primi cununa vieţii, pe care a făgăduit-o Dumnezeu celor ce-l iubesc." (Iacov 1:12) ,,

    Si cine le da "cununa vietii" celor care nu au Dumnezeu sau il au ca Dumnezeu pe Lucifer, asa cum sunt crestinii?
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 2:21 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Dragul meu Dumnezeu nu ispiteste pe nimeni.
    Evident ca nu !
    Din cauza asta ziceam si noi ca rugaciunea Tatal Nostru este adresata "dumnezeului" vostru care este Satana!

    Citat :

    Fiecare este ispitit de pofta lui si momit.Satan este cel care vine cu ispita.


    Nah vezi ca ne dai pina si tu dreptate!

    Citat :

    "Ferice de cel ce rabdă ispita. Căci dupăce a fost găsit bun, va primi cununa vieţii, pe care a făgăduit-o Dumnezeu celor ce-l iubesc." (Iacov 1:12) ,,

    Si cine le da "cununa vietii" celor care nu au Dumnezeu sau il au ca Dumnezeu pe Lucifer, asa cum sunt crestinii?


    Celor care au pazit Cuvintele scrise in Biblie! Care au fost iertati si mantuiti prin sangele lui Isus Hristos!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 3:38 pm

    Ce sa pazesti la cuvintele din Biblie"
    Ti-e frica ca le fura cineva?
    Poi daca n-are hartie igienica poate fura Biblia toata, si nu doar niste cuvinte din ea!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 5:03 pm

    Soimos a scris:
    Ce sa pazesti la cuvintele din Biblie"
    Ti-e frica ca le fura cineva?
    Poi daca n-are hartie igienica poate fura Biblia toata, si nu doar niste cuvinte din ea!

    Nu cred ca a ajuns cineva atat de amarat incat sa ramana fara hartie!Smile)
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:36 pm

    Nu e vorba de a fi amarat, ci e vorba de apreciere corecta!
    Eu, de ex, ma sterg numai cu paginile scripturii, si nu este de mirare ca vad ca si peretii WC-urilor publice sunt pline de scripturi.
    Asa ca se completeaza si se asorteaza!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:37 pm

    Soimos a scris:
    Nu e vorba de a fi amarat, ci e vorba de apreciere corecta!
    Eu, de ex, ma sterg numai cu paginile scripturii, si nu este de mirare ca vad ca si peretii WC-urilor publice sunt pline de scripturi.

    Poi nu ai hartie mai fina?!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 10:04 pm

    Tu chiar m-ai crezut?
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:28 am

    Soimos a scris:
    Tu chiar m-ai crezut?

    Ma crezi atat de naiva?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 3:01 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:
    Tu chiar m-ai crezut?

    Ma crezi atat de naiva?
    TDa te cred foarte naiva dar probabil ca esti muuult mai naiva decat te cred!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:35 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:
    Tu chiar m-ai crezut?

    Ma crezi atat de naiva?
    TDa te cred foarte naiva dar probabil ca esti muuult mai naiva decat te cred!


    Ha!Ha!Ha!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 9:29 pm

    EmaLovesJesus a scris:


    Ha!Ha!Ha!
    Iti spun cu cea mai mare sinceritate, si fara nicio dorinta de a te jigni, ca nu am vazut in viata mea o femeie mai fanatica si mai pro...ca tine!
    Si pentru asta nu ar trebui sa razi ci mai degraba sa plangi, pentru ca STII nimic, nici nu intelegi semantica unei postari, dar repeti intr-una ca un p[apagal verzi si uscate fara nicio legatura cu subiectul si pentru aceste lucruri te consider ca esti o analfabeta structural!
    Stii bine ca nu o spun numai acum ci am mai dezbatut subiecti asta!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:36 am

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:


    Ha!Ha!Ha!
    Iti spun cu cea mai mare sinceritate, si fara nicio dorinta de a te jigni, ca nu am vazut in viata mea o femeie mai fanatica si mai pro...ca tine!
    Si pentru asta nu ar trebui sa razi ci mai degraba sa plangi, pentru ca STII nimic, nici nu intelegi semantica unei postari, dar repeti intr-una ca un p[apagal verzi si uscate fara nicio legatura cu subiectul si pentru aceste lucruri te consider ca esti o analfabeta structural!
    Stii bine ca nu o spun numai acum ci am mai dezbatut subiecti asta!


    Draga Soimos parerea ta conteaza cel mai putin. Satan nu ma iubeste pentru ca eu sunt a Domnului. Si intunericul nu se potriveste cu lumina. Nu cred ca ai mai multi ani de scoala decat mine. In 18 ani de scoala am invatat foarte multe. Nu uita ca au fost si sunt Regi si Imparati, conducatori de tari , oameni cu frica de Dumnezeu , buni crestini!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:35 am

    EmaLovesJesus a scris:


    Satan nu ma iubeste pentru ca eu sunt a Domnului.
    Poi asta ziceam si eu, si anume ca nu esti a lui Dumnezeu ci a Domnului )Lucifer) Stapanul cheilor Iadului!

    Citat :

    Si intunericul nu se potriveste cu lumina.
    Poi atunci de ce nu iesi din intunericul mental in care traiesti ca o oarba?

    Citat :

    Nu cred ca ai mai multi ani de scoala decat mine.
    Nu mai vorbi prostii ca nici nu ma cunosti, eu am absolvit Universitatea la Konstantz si am mai facut si doi ani de specializare post-universitara in scoli adevarate si nu in institutii de spalare a creierul din Romania comunista asa cum ai facut tu, sau in facultati de care chiar presedintele tarii voastre, spune aca scot doar prosti si idioti pe banda rulanta!
    Citat :

    Nu uita ca au fost si sunt Regi si Imparati, conducatori de tari , oameni cu frica de Dumnezeu , buni crestini!
    Asa si???
    Sa stii ca si eu ma intreb cum de nu tir tie frica de Dumnezeu si urmezi o religie care nu are niciun Dumnezeu si chiar mai grav, una care se caca; pe Legea lui Dumnezeu?
    Chiar nu ti-e frica?
    Sau cumva curajul tau este bazat pe inconstienta?
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 1:03 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:


    Satan nu ma iubeste pentru ca eu sunt a Domnului.
    Poi asta ziceam si eu, si anume ca nu esti a lui Dumnezeu ci a Domnului )Lucifer) Stapanul cheilor Iadului!

    Citat :

    Si intunericul nu se potriveste cu lumina.
    Poi atunci de ce nu iesi din intunericul mental in care traiesti ca o oarba?

    Citat :

    Nu cred ca ai mai multi ani de scoala decat mine.
    Nu mai vorbi prostii ca nici nu ma cunosti, eu am absolvit Universitatea la Konstantz si am mai facut si doi ani de specializare post-universitara in scoli adevarate si nu in institutii de spalare a creierul din Romania comunista asa cum ai facut tu, sau in facultati de care chiar presedintele tarii voastre, spune aca scot doar prosti si idioti pe banda rulanta!
    Citat :

    Nu uita ca au fost si sunt Regi si Imparati, conducatori de tari , oameni cu frica de Dumnezeu , buni crestini!
    Asa si???
    Sa stii ca si eu ma intreb cum de nu tir tie frica de Dumnezeu si urmezi o religie care nu are niciun Dumnezeu si chiar mai grav, una care se caca; pe Legea lui Dumnezeu?
    Chiar nu ti-e frica?
    Sau cumva curajul tau este bazat pe inconstienta?


    Eu ma intreb pe ce te bazezi tu ,care este ghidul tau de viata,ce fel de Legi urmezi de afirmi cu atata tarie ca esti mantuit!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 9:39 pm

    EmaLovesJesus a scris:


    Eu ma intreb pe ce te bazezi tu ,care este ghidul tau de viata,ce fel de Legi urmezi de afirmi cu atata tarie ca esti mantuit!
    Nu trebuie sa te intrebi atata, ci ar fi trebuit deja sa vezi, dar tu nu ai capacitatea sa vezi realitatea.
    Eu ma bazez in viata pe Cunoasterea Rationala, care este suportul pentru bunul simt si pentru constiinta.
    De urmat urmez si respect Legile Codului Penal si al Codului Civil...si de mantuit ma mantuieste (si m-a mantuit si pina acum) Societatea Dezvoltata a Mantuitorilor Profesionisti (Medici, Salvare, Spitale, ++++)
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 5:09 am

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:


    Eu ma intreb pe ce te bazezi tu ,care este ghidul tau de viata,ce fel de Legi urmezi de afirmi cu atata tarie ca esti mantuit!
    Nu trebuie sa te intrebi atata, ci ar fi trebuit deja sa vezi, dar tu nu ai capacitatea sa vezi realitatea.
    Eu ma bazez in viata pe Cunoasterea Rationala, care este suportul pentru bunul simt si pentru constiinta.
    De urmat urmez si respect Legile Codului Penal si al Codului Civil...si de mantuit ma mantuieste (si m-a mantuit si pina acum) Societatea Dezvoltata a Mantuitorilor Profesionisti (Medici, Salvare, Spitale, ++++)

    Atunci inchina-te la ei! Si ei sunt niste bieti muritori care nu te pot ajuta dupa moarte.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 8:27 am

    EmaLovesJesus a scris:


    Atunci inchina-te la ei! Si ei sunt niste bieti muritori care nu te pot ajuta dupa moarte.
    Ma da cat de redusa mintal poti sa fi!
    Tu chiar crezi ca dupa ce ai murit si NU MAI EXISTI tu ca persoana, te mai poate ajuta cineva?
    Asta zau ca este culmea prostiei!
    Chiar nu-ti dai seama cat de aberata esti ?
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 1:28 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:


    Atunci inchina-te la ei! Si ei sunt niste bieti muritori care nu te pot ajuta dupa moarte.
    Ma da cat de redusa mintal poti sa fi!
    Tu chiar crezi ca dupa ce ai murit si NU MAI EXISTI tu ca persoana, te mai poate ajuta cineva?
    Asta zau ca este culmea prostiei!
    Chiar nu-ti dai seama cat de aberata esti ?


    Asa ti se pare tie,dar sa stii ca moartea este trecerea la viata vesnica.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 12:13 pm

    EmaLovesJesus a scris:



    Asa ti se pare tie,dar sa stii ca moartea este trecerea la viata vesnica.
    Tu chiar nu-ti dai seama ce idiotenii debitezi!

    Despre viata vesnica nu se STIE ci doar se CREDE, si se crede tocmai din cauza ca nu se STIE, si cine NU STIE si vorbeste ca si cum ar stii ...fie este un sarlatan fie este un prost sau e un caz de spital de psihiatrie!
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Rugaciunea Tatal Nostru  Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Rugaciunea Tatal Nostru
    Sus 
    Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
     Subiecte similare
    -
    » Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
    Mergi direct la: