Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 21, 2010 11:28 am

Pagan14 a scris:

Esti pe langa amice.Nu stiu de unde le scoti.
Draga paganele.
Nu e suficient sa dai verdicte ...ci mai trebuie sa fi in stare sa ti le argumentezi.
De unde sa le scot daca nu din viata reala sau din realitate?
Ai tu vre-un act cu care iti poti dovedi nationalitatea?
Sau pentru tine toti excrocii si sarlatanii care te fura cu legea in mana pentru ca ei fac legea asa ca sa le convina lor, se metamorfozeaza peste noapte in jidani si in tzigani?

Citat :

..... Sau despre manevrarea mass-mediei ?
Poate sti si din acestea !
Pacat este ca nu stii ca in ultimii 20 de ani s-a desfasurat un jaf generalizat in care unii au vandut pana si bogatiile din subsolul tarisoarei tale ... si aceia nu erau nici jidani si nici rromi ...ci adevarati tzigani .... ba chiar si cele din apele teritoriale ... sau ca te-au bagat in datorii externe pana peste gat ... si asta in conditii cand ptr tarisoara ta nu s-a construit in 20 de ani NIMIC! ...deci Romania tarisoara (ptr care suspini patriotic dar de fapt iti este indiferenta) mai este proprietara doar pe 6 % din economia ei ....adica sunteti vanduti ...dar voua va pasa de "jidani" si de "tzigani" in loc sa iti pese cu adevarat de tara ta.

Sti ca un studiu al Academiei a aratat ca in ultimii 20 de ani paguba facuta de acesti satrapi politici este de cca 150 miliarde $ ...adica de 2 x mai mare decat pagubele produse de cele doua razboaie mondiale pe teritoriul acestei tari?

Deja si faptul ca ai o asemenea atitudine de nepasare fata de suferinta natiei tale, denota ca nu esti nationalist ... ci doar SOVINIST ... pentru ca la tine dragostea fata de tara si oamenii ei a disparut, fiind inlocuita de URA impotriva altora!

Citat :

Treaba ta.Vad ca matale te dai atotcunoscut peste tot.Deh.. asta e ,esti un zeu mai mic.

Nu sunt nici un zeu sau semizeu ci doar un om normal cu simtz civic caruia ii pasa de suferintele semenilor ...si care avand cetatenia unei tari normale poate sa faca o comparatie corecta dar si sa inteleaga cauzele bunastarii unora si a nenorocirii altora ...si exact asta nu imi este indifirent ...desi as avea dupa conceptia de viata incetatenita pe aceste meleaguri, toate motivele sa imi vad multumit de viata mea.

Iar daca nu o fac ...o fac pentru ca eu sunt adevarat nationalist ...dat mai ales umanist!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Mar 21, 2010 4:21 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 21, 2010 12:29 pm

Soimos a scris:

Sti ca un studiu al Academiei a aratat ca in ultimii 20 de ani paguba facuta de acesti satrapi politici este de cca 150 miliarde $ ...adica de 2 x mai mare decat pagubele produse de cele doua razboaie mondiale pe teritoriul acestei tari?
Daa, cei mai mari dusmani ai Romaniei se afla chiar la conducerea ei! Un adevarat nationalist TREBUIE sa identifice, in primul rand, inamicii sai reali!

Dupa 1989 s-au cheltuit din banii tarii miliarde de euro pentru constructia de biserici in care sa se inchine tradatorii, adica inchinatorii unei religii straine de religia stramosilor lor!

"Biserica acoperită cu aur de la Cajvana"
La Cajvana există o biserică acoperită cu aur, unică în ţară. Tabla cu care este acoperit lăcaşul de cult, ce poartă hramul „Sf. Arhangheli Mihail şi Gavril”, este adusă de la Kiev şi este montată de „meşteri tăblari” ucraineni. Tabla este din inox, „bombardată cu particule de aur”. 1.000 de mp urmează să fie acoperiţi cu 500 de foi de tablă aurită. Mai bine de jumătate din lucrare este deja finalizată.

Nu numai acoperişul este acoperit cu aur, dar şi crucile de pe turlele bisericii sunt din tablă aurită, executate pe comandă şi aduse tot de la Kiev. „Tabla de aur”, dar şi manopera lucrării de la Biserica „Sf. Mihail şi Gavril” au costat două miliarde şi jumătate de lei vechi, la care se adaugă cele şapte cruci „de aur”, pentru care s-au virat peste 15.000 de dolari. În această biserică se află şi 6 policandre din porţelan, unice în Moldova, care au costat circa 280 de milioane de lei vechi. Cel mai mare policandru are 270 de kilograme şi peste 100 de becuri.

http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-02-03/Biserica-acoperita-cu-aur-de-la-Cajvana

Noi nu avem spitale, nu avem bani pentru salarii si pensii, avem drumuri pline de gropi, dar acoperim bisericile cu aur...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Pagan14
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 16/03/2010

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 21, 2010 2:58 pm

Bine nationalistule.Ai dat tu verdictul final.De oameni ca voi imi e scarba ,sincer.Incerci sa scoti vorbe despre mine pe care numai in capul tau bolnav le vezi.
In afara de criticat stii sa faci altceva ?
Cand vei iesi pt tara ta in strada cand vei da pentru tara pumni cand vei face ceva pentru tara ta atunci sa vorbesti ,pana atunci reprezinti doar un GUNOI care in afara de labareala de pe forum nu REPREZINTA NIMIC.

Si asta fiind spuse am plecat de pe forumul asta ,unde (sic) adminul este urmatorul Fuhrer(doar ca acuma va fi al jidanilor).

PS: Ca sa vezi ca esti un idiot ,tin sa precizez ca ai gresit zeule cand ai spus ca eu sunt sovin.Eu sunt un nationalist alb (asta ca sa stii si tu),sa nu plangi cand iti spun ca vreau toata Europa unita.
PPS: La cate besini de neamt te dai aici dovedesti tocmai contrariul.Un neamt adevarat tace si face ca maj. nationalistilor .Tu mirosi a hibrid.
Noapte buna !
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 21, 2010 3:30 pm

ioooooooooi

nici chiar asa!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 21, 2010 4:18 pm

Pagan14 a scris:
Bine nationalistule.Ai dat tu verdictul final.De oameni ca voi imi e scarba ,sincer.Incerci sa scoti vorbe despre mine pe care numai in capul tau bolnav le vezi.
In afara de criticat stii sa faci altceva ?
Cand vei iesi pt tara ta in strada cand vei da pentru tara pumni cand vei face ceva pentru tara ta atunci sa vorbesti ,pana atunci reprezinti doar un GUNOI care in afara de labareala de pe forum nu REPREZINTA NIMIC.

Si asta fiind spuse am plecat de pe forumul asta ,unde (sic) adminul este urmatorul Fuhrer(doar ca acuma va fi al jidanilor).

PS: Ca sa vezi ca esti un idiot ,tin sa precizez ca ai gresit zeule cand ai spus ca eu sunt sovin.Eu sunt un nationalist alb (asta ca sa stii si tu),sa nu plangi cand iti spun ca vreau toata Europa unita.
PPS: La cate besini de neamt te dai aici dovedesti tocmai contrariul.Un neamt adevarat tace si face ca maj. nationalistilor .Tu mirosi a hibrid.
Noapte buna !

Iti multumim ca noua celor de pe forum ne-ai dat posibilitatea sa iti cunoastem adevarata fata ...iar celor care ne citesc ...sa se convinga de valoarea spetei "nationaliste" bazata pe ignoranta, adica cei care sunt prea prosti ca sa poata sa lege doua vorbe in sensul sustinerii a propriilor convingeri si prea tigani ca sa se comporte demn si civilizat!

PS: Recunoaste ca si tu esti la origini un tigan get beget si ca atitudinea ta antitiganeasca nu este decat atitudinea celui care doreste sa se delimiteze de originea sa si de natia cu care acum ii rusine il face sa se simta mereu complexat!
Acesti indivizi ca sa se dezica de natia in care s-au nascut depasesc intotdeauna orice limitaa bunului simtz si exact prin acest pas ne dovedesc adevarata lor identitate!
... si uita ca intre a fi un om normal fara complexe si un tzigan veritabil, nu rom, ci in sensul celor afirmate deja mai sus, este exact comportamentul cel care face diferenta ... si tu ti-ai dat deplin examenul !!!

...asa ca decat tii scarba de tigani ...in loc sa-i mai injuri pe bietii romi ...mai bine scuipa tiganul adevarat pe care-l vezi cand privesti in oglinda ...si realizeaza ca mai ai mult de progresat ca sa ajungi la nivelul unora dintre romi!

PS 2 Te asteptam pe forum cand ti-ai depasit complexele ...dar mai ales cand ai nivelul sa faci fata unor polemici duse pe baza de argumente, adica cand cresti mai mare.

Pana atunci ... Ja care a la more ando tigania!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 21, 2010 6:27 pm

dakto bule kaijias moo phrala! Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_lol

sooo karde more?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 21, 2010 9:18 pm

Ma ce noroc ca nu ai postat in limba lui Paganel cat mai era activ pe forum ca cine stie ce iti mai auzeau urechile!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 5:35 am

Pericolul real la adresa omenirii il reprezinta sclavagismul mondial, cu fata mai mult sau mai putin umana. Acest pericol ameninta toate nationalitatile si nu doar pe unele.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 8:34 am

ce tot spui acolo!

ce dovezi ai?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 1:51 pm

N-am dovezi, de unde as putea avea astfel de devezi... spun si eu ceea ce este evident, cel putin din punctul meu de vedere!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 5:18 pm

Apopii a scris:
Pericolul real la adresa omenirii il reprezinta sclavagismul mondial, cu fata mai mult sau mai putin umana. Acest pericol ameninta toate nationalitatile si nu doar pe unele.

Desi eu afirm acelasi lucru ... cred ca e totusi singura cale ...adica sclavagism "luminat" cu fata umana!

Cine vrea sa iasa din cercul asta ...trebuie sa-i duduie mintea ...caci altfel i se strange latzul in jurul gatului.

Am auzit niste "filozofi" care cica prevesteau ca in curand din cauza robotizarii ... productivitatea va fi atat de mare incat produsele nu vor putea fi absorbite de piata ...motiv ptr care va trebui ...chipurile... sa fie scurtat programul de lucru si activitatea umana ghidata mai mult catre sport si arte ....dar asta este o utopie mai aiurita decat comunismul
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 6:37 pm

Soimos a scris:

Desi eu afirm acelasi lucru ... cred ca e totusi singura cale ...adica sclavagism "luminat" cu fata umana!
Sper, din tot sufletul, sa te inseli!

Soimos a scris:
Cine vrea sa iasa din cercul asta ...trebuie sa-i duduie mintea ...caci altfel i se strange latzul in jurul gatului.
Mai greu sa iesi din cerc, exista totusi posibilitatea de a transforma cercul in altceva!!!
Soimos a scris:

Am auzit niste "filozofi" care cica prevesteau ca in curand din cauza robotizarii ... productivitatea va fi atat de mare incat produsele nu vor putea fi absorbite de piata ...motiv ptr care va trebui ...chipurile... sa fie scurtat programul de lucru si activitatea umana ghidata mai mult catre sport si arte ....dar asta este o utopie mai aiurita decat comunismul
Astia vorbeau ca sa n-adoarma Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale   Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cele zece porunci nationaliste ale Ligii Apararii Nationale
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Cele mai idioate legi!
» Cele mai ciudate 50 de legi din lume
» CREZUL si cele 10 porunci cu adevarat divine

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: